Na Čečehovskom polmaratóne dominovali Urban a Čorbová

Sportnet|19. mar 2015 o 00:00

Bežecká súťaž Východoslovenská veľká cena vytrvalcov na rok 2015 pokračovala druhým kolom v Čečehove.

KOŠICE. Bežecká súťaž Východoslovenská veľká cena vytrvalcov na rok 2015 pokračovala druhým kolom v Čečehove, okres Michalovce, kde uvedená obec usporiadala XIX. ročník Čečehovského polmaratónu za účasti až 140 bežcov.

Na 21,1 km trati suverénne prvenstvo dosiahol Jozef Urban (JM Demolex Bardejov) za 1:09:08 hod. Druhý dobehol Ukrajinec Starodubcev (JM Demolex Bardejov), ktorý časom 1:10:44 hod. vyhral kategóriu mužov od 40 rokov. Tretie miesto obsadil Poliak Dziewinski za 1:12:58 hod.

Z ďalších východniarov celkove šiesty (tretí do 39 r.) finišoval Marek Mockovčiak (TJ Obalservis Košice) za 1:16:13 hod. a v rovnakom čase dobehol štvrtý štyridsiatnik Michal Ivančo (ŠK Banské).

Medzi päťdesiatnikmi zvíťazil Maďar J. Bogár za 1:18:14 hod. pred Št. Ráczom (ŠK Budimír) a tretí skončil M. Safko (MTC V. Šebastová). U veteránov od 60 rokov bol prvý Poliak Nowosielski za 1:26:26 hod. pred K. Labašom (Geoma Myslava) a tretí skončil G. Vargaeštok (MBK V. Kapušany).

V konkurencii 21 žien s výrazným náskokom zvíťazila Stropkovčanka Nikola Čorbová (Sportiag team) v kvalitnom osobnom rekorde 1:19:59 hod. Druhá dobehla víťazka kategórie od 40 rokov Olha Kazimirová za 1:26:13 hod. a tretia Natália Malaja (obe Ukrajina) za 1:29:13 hod. Štvrtá (3. do 39 r.) finišovala Zuzana Stanovčáková (Vranov nad Topľou) za 1:29:57 hod.

V doplnkovej súťaži vozičkárov boli najrýchlejší slovenskí reprezentanti, u mužov Daniel Kukľa a u žien Anna Oroszová (obaja Team Slovakia).