Chemes potrápil súpera, do štvrťfinále ide Istanbul

Na päť setov. S Istanbulom odohral Chemes päťsetovú drámu, no už po prvých dvoch bolo o postupujúcom rozhodnuté. (Autor: Jozef Petruška)
Sportnet|21. jan 2015 o 20:50

Prvé dva sety rozhodli o postupujúcom. Chemes si pred zaplnenou halou vynútil piaty set.

SP. NOVÁ VES. V odvetnom zápase osemfinále Vyzývacieho pohára dospelo dianie do tajbrejku, po ktorom sa tešili chemesáci zo Spišskej Novej Vsi.

Favorit z Istanbulu získal prvé dva sety, čím si zabezpečil postup, no slovenský majster nezložil zbrane a mal na dosah cenný turecký skalp.

Rozhodli Česi

Na tom, že sa do štvrťfinále Vyzývacieho pohára prepracovali volejbalisti Galatasaray Istanbul, majú najväčší podiel jeho českí legionári.

V prvom sete dominoval univerzál Rejlek (v sete osem bodov), ktorý dvomi esami v rade 14:16 – 14:18 určil náskok, ktorý si turecký tím udržal.

Druhé dejstvo ťahal pre hostí smečiar Baránek (spolu sedem bodov v sete). Tento set bol v úvode blokársky. Chemesáci viedli 5:1 (tri bloky), ale súper otočil na 6:8 (päť blokov).

Zlom nastal za stavu 17:18, keď Baránek smečom a dvomi esami (17:20) naklonil postupové misky váh na tureckú stranu.

Obrat v treťom sete

Keďže o postupujúcom bolo rozhodnuté, tréner Gulinelli vystriedal troch hráčov „základu“. A keď sa k tomu pridala neutíchajúca bojovnosť domácich (15:16 – 21:18), tretí set Chemesáci vyhrali a až suverénnym spôsobom získali aj štvrté dejstvo (10:6, 19:14).

V rozhodujúcom skrátenom sete viedli domáci 5:4, ale súper najmä zásluhou Baránka dianie otočil 6:9.

Eso Hriňák vlialo ešte optimizmus (8:9), ale po chvíli (8:11) siahol kouč Vlkolinský k tajmu, čo nepomohlo, lebo opäť úradoval český smečiar Baránek.

Galatasaray dospel k tesnej výhre esom, ale chemesákom slúži ku cti bojovnosť, ktorou potešili zaplnenú halu.

„Som sklamaný a mrzí má druhý set. Mojou predstavou bolo, aby sa zápas vyvíjal za stavu 1:1 na sety a k tomu sme mali veľmi blízko. Nestalo sa. Už po dvoch setoch bolo jasné, kto postúpi. Hostia aj prestriedali, čo je logické a my sme za tejto situácie mali zápas dotiahnuť do víťazného konca,“ uviedol tréner Chemesu Richard Vlkolinský.