Iuventa bez problémov zvíťazila v Zlíne

Osemgólová strelkyňa. Terézii Szöllösiovej (s loptou) sa v Zlíne darilo.
Osemgólová strelkyňa. Terézii Szöllösiovej (s loptou) sa v Zlíne darilo. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|20. jan 2015 o 00:00

Pripísala si triumf o štyri góly, oproti súboju v Prešove podali jej hráčky lepší výkon.

MICHALOVCE. Program 11. kola spoločnej slovensko-českej súťaže hádzanárok (WHIL) uzatvoril v nedeľu večer súboj siedmeho celku tabuľky s lídrom.

Na zlínskej palubovke sa predstavili michalovské hráčky, ktoré aj v druhom tohtoročnom zápase potvrdili úlohu favorita a od našich západných susedov si priviezli povinné dva body za víťazstvo 30:26 (16:12), čím si pripísali už deviaty triumf v prebiehajúcej sezóne WHIL.

Opäť si zahrali všetky

Zápas v Zlíne bol vyrovnaný len v úvodných minútach, kedy sa obe družstvá striedali vo vedení. S pribúdajúcim časom sa však začala prejavovať väčšia kvalita Iuventy, ktorá sa svojmu súperovi začala gólovo vzďaľovať.

„Na začiatku sme sa my aj domáce ľahko presadzovali, ale postupne sme si začali vytvárať náskok a do kabín sme išli vo vedení o štyri góly. Po zmene strán sa obraz hry nezmenil, hoci nám vstup do druhého dejstva nevyšiel, keď sa Zlín po našich chybách priblížil na rozdiel jediného gólu. Následne sme však súperovi opäť ušli a asi desať minút pred koncom stretnutia sme už vyhrávali 27:20, čo bolo asi rozhodujúce. V závere sme výsledok už ustrážili. Na ihrisko sa dostala každá jedna hráčka, vyskúšali sme si nejaké nové veci, aj preto sa domácemu celku podarilo znížiť na konečný štvorgólový rozdiel,“ opísal nám priebeh nedeľňajšieho merania síl František Urban, asistent Ukrajinca Borysa Petrovského.

Lepšia obrana i útok

Aj keď po spomínanom nie príliš vydarenom štarte do druhej 30-minútovky sa domáce hádzanárky priblížili na nebezpečný rozdiel jediného gólu, a ešte k nim bola naklonená rozhodcovská dvojica, ktorá im v celom dueli odpískala až osem pokutových hodov alebo nezmyselne vylúčila oporu Tatianu Trehubovú, podľa Františka Urbana slovenský šampión nepripustil žiadnu drámu.

„Celý zápas sme mali pod kontrolou, až na ten začiatok, keď sme boli vo vedení raz my, raz domáce. Vyhrali sme bez problémov,“ pokračoval asistent trénera.

Oproti minulotýždňovému súboju v Prešove išiel výkon Zemplínčaniek nahor.

„Predovšetkým v obrane to bolo z našej strany lepšie, bolo vidieť prínos Laury Geričovej. Jej spolupráca s krajnými hráčkami už fungovala oveľa lepšie ako predtým. Aj v útoku už bola tá hra plynulejšia.“

F. Urban na záver pochválil aj ruskú brankárku Iuventy Anastassiju Zykovovú. „V druhom polčase Nasta pochytala dôležité lopty, úspešnosť jej zákrokov bola približne 40-percentná,“ doplnil.