Lovnou skupinou v počte 3 osoby bol prelovený jeden 120–metrový úsek batériovým elektrickým agregátom (na snímke). Cieľom prieskumu bolo zistiť druhové zloženie ichtyofauny kvôli následnej optimalizácii projektu rybovodu.
Koryto Slanej pod haťou je široké približne 22 m a vyznačuje sa silným prúdením vody.
Prieskumom na tomto úseku sme zistili 7 druhov rýb. Na tomto relatívne krátkom úseku sa ulovilo celkom 161 ks rýb o hmotnosti takmer 9,87 kg. Pri prieskume sme sa zamerali na zistenie najmä pestrosti druhového zloženia rýb, preto sme sa po zistení väčšej početnosti určitého druhu rýb (konkrétne ploska pásavá) zameriavali na zistenie ďalších najmä reofilných druhov významných z hľadiska optimalizácie rybovodu.
Dominantnými druhmi sú jalec hlavatý a podustva severná čo sa týka hmotnosti rýb prepočítanej na jeden hektár vodnej plochy a svojou početnosťou zatienila ostatné druhy rýb už spomínaná ploska pásavá.
MO SRZ Rožňava do tohto rybárskeho revíru vysadzuje nepravidelne lipňa tymianového a pravidelnejšie hlavátku podunajskú. Úlovky týchto dvoch druhov rýb však nie sú za posledné tri roky evidované, ale perspektívne treba rátať s migráciami aj týchto dvoch druhov.
Niekoľko dní pred naším prieskumom rybárska organizácia do Slanej nad týmto profilom vysadila dvojročnú hlavátku o veľkosti do 20 – 25 cm v množstve 5 kg a v našom úlovku sa jeden exemplár aj vyskytol.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.