Korzár logo Korzár
Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

Tipy na víkend - 11. a 12. októbra

Naše tipy na zaujímavé kultúrne a spoločenské akcie a podujatia v regióne.

Košický región

Festival Rozmanitosť

KOŠICE. Vyvrcholením týždňového festivalu bude Polievkový festival. Začína v sobotu o 14.00 hod. v Kulturparku a okrem pokusu o rekord v počte druhov polievok a ochutnávok vám zahrajú aj hudobné zoskupenia.

Ooops!

KOŠICE. Zabávači René Štúr a Sveťo Malachovský v celovečernom kabaretnom programe plnom skečov, muziky, spevu a tanca vás v sobotu o 19.00 hod. v divadle Tulák naučia, ako využívať herectvo v bežnom živote.

Košická šarkaniáda

KOŠICE. V sobotu od 13.00 do 17.00 hod. na lúkach nad kláštorom na KVP môžete súťažiť s vlastnoručne vyrobenými šarkanmi na zábavnom popoludní zvanom Šarkaniáda. Prvých 100 detí dostane šarkana zdarma. Deti budú mať možnosť pomaľovať čisté šarkany, ale aj vyrobiť si vlastné. Súťažiť sa bude v kategóriách najkrajší šarkan, najvyššie lietajúci šarkan a najzaujímavejšie namaľovaný šarkan. Pre výhercov sú pripravené zaujímavé ceny. Bude aj tombola a pokus o rekord lietajúceho šarkana s najdlhším chvostom.

Festival zdravia a krásy

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Skryť Vypnúť reklamu

KOŠICE. V sobotu od 9.00 do 19.00 hod. sa v hoteli Centrum dozviete viac o zdravom životnom štýle. Svoje stánky si rozložia zaujímaví vystavovatelia a prednášky.

Valalická krojová paráda

VALALIKY. V Dome kultúry vo Valalikoch v nedeľu pokračuje 9. ročník podujatia pre milovníkov tradičnej ľudovej kultúry.

Krst knihy Ťahanovské poviedky

KOŠICE. V nedeľu o 15.00 hod. v kultúrnej sále Miestneho úradu košickej mestskej časti Ťahanovce bude predstavená nová kniha Ťahanovské poviedky.

Otvorenie detského klubu

KOŠICE. V nedeľu o 10.00 hod. sa koná prvé stretnutie Klubu Elbíček v eLBicaffé na Alžbetinej 12. Členom sa svojou prítomnosťou môže stať každé dieťa, ktoré sa chce každú druhú nedeľu v mesiaci stretávať s priateľmi, poznávať nové veci a pritom sa zabávať. Členstvo je zadarmo.

Chasidské piesne

Skryť Vypnúť reklamu

KOŠICE. Chasidské piesne sú projekt bratislavského rabína Barucha Myersa a slovenských koncertných umelcov – huslistu Miloša Valenta, akordeonistu Borisa Lenka a violončelistu Jozefa Luptáka. Svoj koncertný program predstavia v nedeľu o 20. hod. v Kulturparku.

Celoslovenská burza zberateľov

KOŠICE. V nedeľu od 7.00 do 12.00 hod. sa na Jedlíkovej 7 uskutoční celoslovenská burza zberateľov.

Antológia folklóru

KOŠICE. Milovníci ľudových tradícií si prídu na svoje v nedeľu o 15.00 hod. v kultúrnom dome v Krásnej. Predstavia sa tu folklórne kolektívy a sólisti z celého východného Slovenska. Vstup je voľný, všetci sú vítaní.

Prešovský región

Richard Müller and Fragile turné Hlasy 2

PREŠOV. Jedinečné spojenie a nezabudnuteľný hudobný zážitok prináša v novom programe počas svojho turné Hlasy 2 Richard Müller spolu s vokálnou skupinou Fragile. Ich koncert bude hostiť Kino Scala v sobotu o 19.30 hod.

Ľudský rozmer a Nick Cave

Skryť Vypnúť reklamu

PREŠOV. Na Malej scéne DAD–u uvedú v sobotu dva tituly. Ľudský rozmer, dokumentárne sci-fi z budúcnosti, ktorá už nastala. Obyvatelia miest čelia surovinovej kríze, zmenám klímy, osamelosti a závažným zdravotným problémom. Spolu s filmom je pripravená aj prednáška o. z. Urbanika o urbanizme v Prešove. Začiatok je o 16.00 hod. na Malej scéne DAD-u. Po skončení prednášky o 18.30 hod. odštartuje hudobný dokument Nick Cave – 20 000 dní na Zemi, ktorý zaznamenáva 24 hodín v živote tejto známej hudobnej a filmovej osobnosti.

Pocity Film FEST 2014

PREŠOV. Sobota bude na Veľkej scéne v Divadle Alexandra Duchnoviča patriť štyrom titulom. Prvým bude o 17.00 hod. čiernobiely film Ida. Ten sa pokojne a rozvážne vracia k stále živým traumám holokaustu a stalinizmu. 18-ročná budúca mníška Anna sa musí naposledny stretnúť s príbuznou Wandou, bývalou zapálenou komunistkou a sudkyňou. Jej postava čerpá z reálnych prípadov. Druhý titul Kňazove deti (19.00 h) komediálne vykreslí, čo sa stane, keď sa mladý kňaz rozhodne nie práve najlepšími metódami zvýšiť na malom ostrove pôrodnosť. Prvý slovenský horor - film na námet skutočného príbehu producenta, ktorý sa snažil vyprodukovať prvý slovenský horor, ale nikdy sa mu to nepodarilo - uvedú o 21.00 hod. Socialistický zombie mord (22.10 h) je počinom troch autorov, ktorí v období socializmu prenesú medzi študentov nebezpečný plyn. Boj o prežitie pri agresívnych nakazených študentoch a školníkovi sa môže začať. Veľká scéna Divadla Alexandra Duchnoviča v nedeľu prinesie tri filmy. O 15.00 hod. O koňoch a ľuďoch (príbeh z pohľadu koní), o 17.00 hod. film 8 1/2 (story filmového režiséra Guida Anselmi a jeho citov k rôznym ženám). 2001: Vesmírna odysea odštartuje o 20.00 hod a v jej filozofickej filmovej opere sa predostrie neopakovateľný a nadčasový príbeh o ceste za hranice ľudskej skúsenosti, z roku 1968, dielne Stanleyho Kubricka.

Balalajka

PREŠOV. Poeticko-baladické Svetlanove piesne, ktoré prenikajú až do špiku kostí. Ján Svetlan Majerčík sa svojimi poeticko-baladickými piesňami predstaví v sobotu o 19.00 hod. v Kamennom domčeku pri Opále.

Predpremiéra: Dom kúziel

PREŠOV. Opustený kocúrik Hrom sa ocitne v dome kúzelníka, kde žijú nevšedné bytosti, a on sa stane ich záchrancom. Predpremiéru animovaného filmu Dom kúziel uvedie Cine Max Prešov v sobotu o 14.00 hod.

Jimmy Pé – Insomnia tour

PREŠOV. Jimmy Pé na jesennom turné uvedie nový koncept, kde odprezentuje nové skladby albumu. Chýbať nebudú aj hostia, spoločne sa predstavia v Christianii v sobotu o 20.30 hod.

Tvorivá dielňa

PREŠOV. Tvorivá dielňa pre hercov amatérskych divadelných súborov so zameraním na javiskový pohyb a tanec sa bude konať v priestoroch Útvaru osvetovej činnosti DJZ v sobotu o 9.00 hod.

Slnko a hodinár

PREŠOV. Audiovizuálny program pod umelou hviezdnou oblohou o hodinách a čase pre najmenších školákov je pripravený na sobotu od 11.00 hod. vo Hvezdárni a Planetáriu.

Vranovský jarmok

VRANOV NAD TOPĽOU. Druhý deň jarmoku vo Vranove prinesie opäť desiatky stánkov so zaujímavým tovarom.

Okolo Domaše

DOMAŠA. 18. ročník pochodu Okolo Domaše sa začne v sobotu, na výber bude z dvoch trás. Stropkov – Kručov – Valkov, odchod v sobotu o 9.00 hod. z Námestia SNP. Druhá trasa v sobotu povedie z Kručova cez Jakubov do Valkova. Odchod z autobusového nástupišťa linkou SAD o 9.10 hod.

Ťažký deň

SABINOV. Čienobiely komediálny dokument z roku 1964, v ktorom sú zachytení The Beatles v časoch svojej najväčšej slávy. Film prináša dva dni v živote kapely, patrí k top hudobným dokumentom. Kino Torysa uvedie film v sobotu o 19.00 hod. a v nedeľu o 19.00 hod.

Romano Bašaviben

VRANOV NAD TOPĽOU. Tretí ročník festivalu rómskeho tanca a piesne, ktorý prináša rómske umelecké kolektívy z vranovského regiónu. Začne sa v sobotu o 10.00 hod. pred Domom kultúry vo Vranove nad Topľou. Hosťom bude Divadlo Romathan z Košíc.

Rakby

KAMENICA. Hosťom počas sobotňajšej noci bude v Imperio Clube v Kamenici (okr. Sabinov) Rakby.

Petanque

KOPYTOVSKÁ DOLINA. Zlaté Kopyto spolu s OZ Kopytovská pozývajú na turnaj v petanque, so začiatkom o 9.30 hod. v Kopytovskej doline. Účastníkmi sú dvojčlenné družstvá, turnaj je otvorený pre neorganizovaných aj organizovaných hráčov.

Best of Anča 2014

PREŠOV. Víťazný výber 7. ročníka medzinárodného festivalu animovaných filmov Fest Anča prináša 13 krátkych filmov z dielne krátkej animácie, študentských filmov, videoklipov. Na Malej scéne DAD-u ich uvedú v nedeľu o 17.00 hod. Po prvýkrát sú na pláne aj Tajné pocity.

Sherlock Holmes

PREŠOV. Sherlock Holmes a Jack Rozparovač sa spoločne stretnú v muzikáli na doskách DJZ v nedeľu o 16.00 hod.

Škaredé kačiatko

PREŠOV. Kufor Hortenzie, ktorá cestou zablúdi, je plný na pohľad úplne obyčajných vecí. Obzrieť si ich môžu návštevníci predstavenia v Babadle – Bábkovom divadle (Kultúrne stredisko PKO – Solovar) v nedeľu o 16.00 hod.

Starobou sa život nekončí

LIPANY. Sviatočné októbrové stretnutie členiek Únie žien v Čajovni Pavučina v Lipanoch (okr. Sabinov) pri príležitosti Mesiaca úcty k starším bude v nedeľu o 15.00 hod.

Jesenný prechod Demjankou

LIPANY. 25. ročník jesenného prechodu z Vislanky cez Kňazovú, Demjanku a Putnov až priamo do Lipian začne v nedeľu o 9.00 hod.

Monštrá vs. Votrelci

SABINOV. Podarený súboj monštier s votrelcami uvedie kino Torysa v nedeľu o 16. hod.

Púť včelárov

KRÁSNA LÚKA. Nová tradícia, púť včelárov na Šenvižskú Kalváriu, sa začína v Krásnej Lúke (okr. Sabinov). Zraz je naplánovaný na nedeľu o 14.30 hod. pri kostole. Na programe je Krížová cesta so Sedembolestnou, posvätenie sošky sv. Ambróza, patróna včelárov, a posedenie pri medových koláčoch.

Tatranský región

Festival horských filmov

POPRAD. V sobotu a nedeľu si v divadelnej sále Domu kultúry môžete pozrieť série horských filmov. Od piatka do nedele 12. októbra sa festivalové filmy presunú aj do kežmarského kina Iskra. Viac informácií nájdete na www.mfhf.sk.

Memoriál Jozefa Psotku

VYSOKÉ TATRY. Cez víkend sa na Sliezskom dome uskutoční 30. ročník medzinárodného vysokohorského behu na pamiatku slovenských horolezcov - obetí Mount Everestu. Podrobný program nájdete na stránke Vysokých Tatier.

Vansovej Lomnička

STARÁ ĽUBOVŇA. V sobotu bude od 14.00 h v Obradnej sieni Mestského úradu v Starej Ľubovni prebiehať celoslovenský festival umeleckého prednesu žien.

Bridžový turnaj grófa Zámoyského

STARÁ ĽUBOVŇA. V sobotu sa na Ľubovnianskom hrade uskutoční VII. ročník medzinárodnej súťaže v kartovej hre.

Spomienkové služby božie

NOVÝ SMOKOVEC. V nedeľu o 10.00 h sa na farskom úrade pri príležitosti 60. výročia úmrtia prvého zborového dozorcu Samuela Búľovského a 115. výročia smrti zakladateľa Nového Smokovca a evanjelického kostola Mikuláša Szontagha uskutoční omša. Zvesťou Božieho slova poslúži emeritný biskup Ján Midriak z Prešova.

Cesta okolo sveta

POPRAD. V nedeľu o 10.00 h v divadelnej sále Domu kultúry vystúpi Ujo Ľubo z Košíc. V projekte Cesta okolo sveta sa deti naučia pesničku Slovenské mamičky, s ktorou budú cestovať po svete.

Spišský región

Spišské divadlo

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Spišské divadlo pre detského diváka na nedeľu o 15. hod. pripravilo rozprávku o Buratinovi, ktorá rozpráva ako sa dá vyhnúť nástrahám zla a vyriešiť záhadu zlatého kľúča.

Divadlo Kontra

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Divadlo Kontra zahrá v sobotu o 19. hod. hru Nenávidím. Uletene zábavná jazda o našej nie veľmi zábavnej každodennosti...

Výstava malieb Miro jilo – moje srdce

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Múzeum Spiša ponúkne výstavu malieb Miro jilo – moje srdce venovanú téme Homo ludens – človek hravý. Cyklus obrazov je z 8. ročníka tvorivého stretnutia rómskych detí zo Slovenska v Drienovci.

Súťaž o najlepší guláš

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. V sobotu od 10. do 16. hod. sa v OC Madaras bude súťažiť vo varení gulášu. Účastníkom i návštevníkom bude počas dňa vyhrávať Ľudová hudba Štefana Cínu.

Festival horských filmov v Spišskej Novej Vsi

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. V rámci 22. Medzinárodného festivalu horských filmov v kine Mier v sobotu o 19. sa v projekcii súťažných filmov predstavia filmy Sami na rieke - špičkoví kajakári na výprave v Himalájach, Odkaz Tóna Dobeša - pamiatka na Tóna Dobeša, ktorý zahynul spolu s kamarátmi ako obeť terorizmu pod Nanga Parbatom. Čiara života - Majster sveta v slackline ukáže, ako sa chodí po niekoľko centimetrov širokej páske našponovanej nad zemou. Nedeľa o 19. hod. je venovaná projekcii víťazných filmov.

Levočské babie leto

LEVOČA/HERMANOVCE. Do utorka bude prebiehať 7. ročník Levočského babieho leta. V sobotu o 15. hod. v kaštieli Péchy v Hermanovciach sa predstavia Arata Yumi (husle), (Japonsko) a Jozef Lupták (violončelo) (SR), v ten istý deň o 19. hod. zahrá České filharmonické kvarteto. V nedeľu o 15. hod. v levočskej kongresovej sále vystúpi Jozef Lupták (violončelo) a Jordana Palovičová (klavír) (SK). V nedeľu o 19. hod. sa v divadle sa predstaví Jonathan Powell (klavír) .

Koncert Kollárovcov

LEVOČA. V nedeľu o 18.30 hod. sa v kine Úsmev uskutoční koncert Kollárovcov Goraľu cy či ne žal. Hosťom programu je ľudový rozprávač Jožko Jožka.

Súťaž malých dychových hudieb

LEVOČA. V sobotu o 14. hod. sa v levočskom divadle uskutoční Krajská súťaž malých dychových hudieb.

Kino Úsmev

LEVOČA. Kino Úsmev premietne v sobotu o 17. hod. rozprávku Láska na vlásku, o 19. hod. drámu ČR Anjeli.

Musica Nobilis

SPIŠSKÉ PODHRADIE. V sobotu o 19. hod. sa v Katedrále sv. Martina v Spišskej Kapitule uskutoční XIX. medzinárodný hudobný festival Musica Nobilis, na ktorom budú účinkovať Slovenský komorný orchester a Ewald Danel - umelecký vedúci/husle.

Musica nobilis

SMIŽANY. V rámci 19. medzinárodného hudobného festivalu Musica nobilis v nedeľu o 19. hod. v rím.-kat. kostole Povýšenia sv. Kríža vystúpia Gustáv Beláček – basbarytón, Marek Vrábel – organ.

Zemplínsky región

Kino Centrum

SNINA. V sobotu premietne animovanú komédiu Ako si vycvičiť draka 2. Začiatok premietania je o 16.00 hod. V sobotu a nedeľu premietne akčný krimi triler Equalizer. Začiatok premietania je o 19.30 hod.

Kino Fajn

HUMENNÉ. V sobotu premietne o 17.00 hod. slovenskú rodinnú rozprávku Láska na vlásku. V sobotu a nedeľu 12. je na programe česká komédia Anjeli. Začiatok premietania je v sobotu o 19.30 a nedeľu o 20.00 hod.

Kino Centrum

MICHALOVCE. V sobotu o 13.45 hod. premietne slovenskú rozprávku Láska na vlásku. V sobotu je pripravené otvorenie Filmového festivalu rozprávok Michalovské srdiečko s hosťom Celeste Buckingham. V sobotu je o 19.30 hod. na programe český film Anjeli. V sobotu o 17.30 hod. premietne kino film Zostaň so mnou.

Ooops!

MICHALOVCE. V nedeľu o 19. hodine v Mestskom kultúrnom stredisku v Michalovciach odohrajú predstavenie herci René Štúr a Svätopluk Malachovský. Obľúbených zabávačov pozná široká verejnosť aj ako Imreho a Gejzu zo seriálu Panelák. Ich predstavenie Ooops! Workshop je okorenené pôvodnou hudbou a efektne dotvorené scénou dvoch mladých scénografov novej generácie.

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 3. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
 4. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
 5. Absolventi Paneurópskej vysokej školy majú takmer najvyšší plat
 6. Pandemická kríza urobila obrovské PR online vzdelávaniu
 7. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
 8. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 9. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 10. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 1. INEKO: Základná škola v Svätom Jure je najlepšia na Slovensku
 2. Absolventi Paneurópskej vysokej školy majú takmer najvyšší plat
 3. Pandemická kríza urobila obrovské PR online vzdelávaniu
 4. Operatívny lízing zmierni dopady krízy na váš biznis
 5. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
 6. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
 7. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
 8. Hygge ako životný štýl
 9. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
 10. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste? 41 770
 2. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 32 067
 3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji 14 807
 4. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 9 286
 5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 8 866
 6. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 8 785
 7. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 345
 8. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 7 301
 9. Ohlúpli sme počas Covid roka? 7 176
 10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 7 041
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Ilustračné.

Vodohospodári chcú otvoriť polder Beša.

17m
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Odberné miesto na covid.

PCR testy na Slovensku odhalili viac ako 237-tisíc nakazených koronavírusom. Pandémia Covid-19 si vyžiadala viac ako štyritisíc obetí. Na Slovensku prebieha plošné testovanie.

6 h
Dnes píše Nataša Holinová

Matovič je malý slovenský Trump

Igor Matovič.

Stačí prísť na tlačovku a ukázať na nadpis 2 x 2 je 5?

22 h
Dočasný prezident Policajného zboru SR Peter Kovařík.

Vo výbere sú už len Kovařík a Hamran.

3 h

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop