Piatok, 20. október, 2017 | Meniny má Vendelín

Medzi vežami Dreveníka boli najrýchlejší Krajčík a Macinská

Klub orientačného behu TJ Čingov Spišská Nová Ves usporiadal dvojdňové preteky Slovenského rebríčka jednotlivcov.

Víťazky medzi ženami.Zľava 2. Labašová, 1. Macinská, 3. Baluta.(Zdroj: ao)

Klub orientačného behu TJ Čingov Spišská Nová Ves usporiadal dvojdňové preteky Slovenského rebríčka jednotlivcov s názvom „Pohár Slovenského raja“ v národnej prírodnej rezervácii Dreveník za účasti 342 pretekárov zo šiestich štátov.

DREVENÍK. Trate s kontrolnými stanovišťami pre 33 vekových i výkonnostných kategórií boli situované v najväčšom travertínovom území Slovenska medzi skalnými vežami a mužská elita i v okolí Spišského hradu, pričom cieľ bol pri kaštieli v Hodkovciach.

V elitnej kategórii mužov po prvenstve na strednej trati 4,0 km s prevýšením 265 m a 17 kontrolami a druhom mieste na dlhej trati 9,6 km s prevýšením až 555 m a 27 KS v súčte časov z oboch etáp zvíťazil Michal Krajčík (Akademik Technická univerzita Košice) za 113:18 min. pred Mariánom Dávidíkom (Kobra Bratislava), ktorý zaostal len 1:35 min. Tretí skončil Pavol Bukovác (TJ Farmaceut Bratislava) za 120:51 min. Z východniarov v prvej desiatke ešte skončili: 6. Tomáš Mušinský (ATU Košice) a deviaty Dávid Franko (Sokol Kysak). V elitnej kategórii žien dominovala víťazka oboch etáp na strednej -3,1 km a dlhej -6,9 km Jana Macinská (ATU Košice) za 108:35 min. Druhá skončila jej oddielová kolegyňa Katarína Labašová za 127:56 min. a tretie miesto obsadila Poľka Edyta Baluta za 138:57 min.

V ďalších mládežníckych a veteránskych kategóriách si z východniarov miesto na stupňoch víťazov v celkovom poradí vybojovali: M-12A: 1. Martin Vaľa (Sokol Kysak), ... 3. Martin Roháč, M-14A: 2. Štefan Mihalič, M-18A: 3. Dávid Ugray (všetci ATU Košice), M21-B: 3. Miroslav Kollár, M35-A: 1. Milan Dudra (obaja Sokol Kysak), M40-A: 3. Zdenko Roháč, M45-A: 1. Jozef Pollák (obaja ATU Košice), 2. Valér Franko, M50-A: 2. Stanislav Franko (obaja Sokol Kysak), 3. Csaba Takács, M55-A: 3. Ján Kuchta, M60-A: 2. Anton Onder, M65-A: 2. Igor Roháč (všetci ATU Košice), M70-A: 3. Wilfried Sleziak (Dargov Košice), Nábor –„N“: 3. Valentína Vancáková , W-10: 1. Simona Mihaličová (obe ATU Košice), W-16A: 3. Daniela Bajusová (Sokol Kysak), W-18A: 1. Andrea Papugová , W50-A: 2. Judita Sádecká, 3. Elena Belicová (všetky ATU Košice).