Najrýchlejšie bolo duo Šofranková – Mušinský

Sportnet|23. sep 2014 o 00:00

Klub orientačného behu Akademik Technická univerzita Košice usporiadal v lese na Hornom Bankove preteky 9. kola Oblastného rebríčka Košického kraja v šprinte mix štafiet v orientačnom behu.

KOŠICE. Každú štafetu tvorili jeden muž a jedna žena, pričom obaja bežali po dva rôzne okruhy. V hlavnej kategórii od 19 rokov sa zápolilo na tratiach od 1,8 km - 2,6 km. Všetky štyri úseky trate najrýchlejšie absolvovalo duo Antónia Šofranková - Tomáš Mušinský v celkovom čase 59:43 min. Druhí skončili súrodenci Barbora a Dávid Frankovci (Sokol Kysak) za 65:34 min. a tretie miesto obsadilo duo súrodencov Dominika a Stanislav Frankovci (Sokol Kysak) za 68:08 min. Vo veteránskej kategórii od 45 rokov (1,2 km – 1,9 km) zvíťazili manželia Jana a Valér Frankovci (Sokol Kysak)za 52:06 min. pred dvojicou Angela Maľárová - Ján Kuchta (ATU Košice) za 70:41 min. a tretí skončil pár Iveta Putnovská – Eduard Weiszer (ATU Košice) za 77:59 min.

V otvorenej kategórii Open-1 (0,9 km - 1,3 km) vyhralo duo Valentína Vancáková – Martin Vaľa (Sokol Kysak) a v Open-2 (1,8 km - 2,6 km) boli prví Juraj Sokol a Miroslav Kollár (Sokol Kysak).