Korzár logo Korzár
Pondelok, 21. október, 2019 | Meniny má Uršuľa
Nájdete nás na webe

Tipy na víkend - 13. a 14. septembra

Naše tipy na zaujímavé kultúrne a spoločenské akcie a podujatia v regióne.

Košický región

Košické slávnosti vína

KOŠICE. Ešte v sobotu môžete zájsť do areálu Katovej bašty (Rodošto) a k Dolnej bráne na Košické slávnosti vína. Nielenže budete mať možnosť vychutnať si povestný zlatý mok, ale pozrieť si aj mnohé tanečné a hudobné vystúpenia rôznych žánrov.

Zdarma do múzeí

KOŠICE. Pri príležitosti Dní európskeho dedičstva si môžete pozrieť niektoré košické expozície zdarma. V sobotu nebudete platiť vstupné, ak sa vyberiete pozrieť Košický zlatý poklad vo Východoslovenskom múzeu. A keďže zároveň uplynul rok od slávnostného otvorenia expozície a novozrekonštruovanej budovy, od 19.30 do 22.30 toto výročie pripomenie čarovné osvetlenie historickej budovy na Námestí Maratónu mieru 2.

Nové tváre u Löfflera

Článok pokračuje pod video reklamou

KOŠICE. V Múzeu Vojtecha Löfflera otvorili zaujímavú výstavu slovenskej umelkyne Márie „Huly“ Valenčíkovej. Mladá výtvarníčka už zabodovala aj vo svete svojimi obrazmi, ktoré sú nekonvenčné, kreatívne, farebné a sexi. Výstavu s názvom Nové tváre/malé zmeny môžete v múzeu vidieť do 5. októbra.

Spomienky na oslobodenie

KOŠICE. Pri protipovodňovej hrádzi na Beniakovej ulici v mestskej časti Krásna sa v sobotu uskutoční podujatie „Oslobodenie Košíc“. Pôjde o ukážky bojov 2. svetovej vojny, ktorých súčasťou budú i vzdušné súboje sovietskych a nemeckých lietadiel, alebo operácia pechoty. Chýbať nebudú ťažké bojové vozidlá, ani originálny sovietsky tank T-34. Začiatok akcie je o 13. hodine.

BAZZart

KOŠICE. Ešte do nedele máte možnosť navštíviť BAZZart, festival, ktorý prináša to najlepšie zo súčasného módneho dizajnu. Ide o projekt, ktorý podporuje a rozvíja tvorbu mladých umelcov a koná sa hneď na niekoľkých miestach - v Kasárňach Kulturparku, v Urbanovej veži a vo Výmenníku Važecká.

Organový festival Ivana Sokola

KOŠICE. V nedeľu odštartuje už 44. Medzinárodný organový festival Ivana Sokola. Do Košíc vďaka tomu prídu špičkoví umelci a budú sa konať zaujímavé koncerty. V nedeľu od 19. hodiny sa v Seminárnom kostole sv. A. Paduánskeho predstaví taliansky organový majster Alessandro BIANCHI.

Prešovský región

Tublatanka

KAPUŠANY. Legendárna skupina Tublatanka sa so svojimi hitmi predstaví v sobotu v Kapušanoch (okr. Prešov). Na miestnom amfiteátri si zahrajú v rámci ich turné Cítim sa fajn o 19.00 hod. Špeciálnym hosťom bude sláčikové kvarteto Adventure strings.

Nočné objavovanie Prešova

PREŠOV. Voda v meste - špeciálne objavovanie mesta, ktoré sa bude odohrávať v priestoroch parku Mestská oáza, pri elektrárňach a Kumšte. Na programe je prednáška o vode v meste, osvetlenie objektov a premietanie starých fotografií na hradbách. Uskutoční sa v sobotu o 20.00 hod. pri Mestskej oáze (pod lávkou pri elektrárňach).

Adam Ďurica – Neľutujem tour 2014

KAMENICA. V Kamenici (okr. Sabinov) v discoclube Imperio vystúpi v sobotu na svojom turné Neľutujem tour 2014 Adam Ďurica spolu s kapelou. Na pláne je aj autogramiáda, hudbu bude mixovať DJ Piťo.

Šarišská heligónka

DRIENICA. Siedmy ročník stretnutia heligonkárov v obci Drienica (okr. Sabinov) prinesie viac ako 30 hudobníkov z Čiech aj Slovenska. Nesúťažná prehliadka sa uskutoční v sobotu o 15.00 hod. v kultúrnom dome v Drienici. Sprievodnou akciou bude výstava ľudových krojov regiónu, v miestnosti upravenej podľa starých tradícií.

Komorný orchester

BARDEJOVSKÉ KÚPELE. Komorný orchester The Classical music maniacs Bratislava uvedie v sobotu o 19.00 hod. v kinosále v Bardejovských Kúpeľoch valčíky Bélu Kélera.

Krížová cesta

PREŠOV. Pri Exercičnom dome sv. Ignáca začne v sobotu o 19.15 krížová cesta na prešovskú Kalváriu. Tam bude nasledovať o 20.00 hod. sv. omša.

Ariadnina čelenka

PREŠOV. Rozprávka vo Hvezdárni a planetáriu pre najmenších školákov, spracovaná podľa gréckej báje o súhvezdí Severná koruna, začne v sobotu o 11.00 hod.

Kňazove deti

SABINOV. Božia vôľa v rukách kňaza a bizarný boj s antikoncepciou. Premiéru satirickej komédie z prostredia malého chorvátskeho ostrova uvedie kino Torysa v sobotu o 19.00 hod.

Volejbalový turnaj

RUSKÁ NOVÁ VES. 4. ročník volejbalového turnaja zmiešaných družstiev MIX pri príležitosti 612. výročia vzniku obce Ruská Nová Ves (okr. Prešov) sa uskutoční v sobotu na futbalovom ihrisku v obci so začiatkom o 8.30 hod.

O pohár starostu obce a Benátska noc

HRABOVEC. 3. ročník súťaže hasičských družstiev o pohár starostu obce sa uskutoční v sobotu o 12.30 hod. na futbalovom ihrisku v Hrabovci (okr. Bardejov). V rámci Benátskej noci sa predstavia DJ Bombastic, DJ Intensity, Muzikanci raslavicke.

Pedalizácia

PREŠOV. Spoločný prejazd Prešovom, ktorý má ako hlavnú myšlienku ukázať vodičom automobilov, že na ceste nie sú sami. Zraz je naplánovaný na konečnej zastávke Sídliska 3 v nedeľu o 15.00 hod.

Kto zhasol svetlo?

PREŠOV. Brilantná komédia o stretnutí manželov s ich milencami v jednej chvíli priamo doma. V hosťujúcom predstavení sa predvedú Mária Kráľovičová, Zuzana Tlučková, Kristína Svarinská, Ján Koleník a Braňo Deák. Predstavenie odohrajú na doskách Divadla Jonáša Záborského v nedeľu o 16.30 a 18.30 hod.

Veľká prešovská steeplechase

PREŠOV. Na Ranči Pohoda je na nedeľu od 13.00 hod. pripravený bohatý program, v ktorom nebude chýbať pole bending, veľká steeplechase i show disciplína.

Ľubovecký pohár a finále

ĽUBOVEC. Finále východoslovenskej hasičskej super ligy sa už po druhýkrát uskutoční v nedeľu v Ľubovci (okr. Prešov). Na miestnom futbalovom ihrisku hasiči odštartujú od 12.00 hod. O večerný program sa postarajú kapely Heľenine oči, Tublatanka revival a Drišľak. Pokračovanie bude v podobe open air disco s DJ Magi.

Nočné objavovanie Prešova

PREŠOV. Druhý večer, počas ktorého sa bude spoznávať mesto v duchu tematiky vody, odštartuje v nedeľu opäť o 20.00 hod. pri Mestskej oáze (pod lávkou pri elektrárňach).

One man show

PREŠOV. Veľký prešovský stopár Peter Valenčín porozpráva o svojich zážitkoch z ciest stopom po Európe a Kanade, pripojí aj projekciu foto – video v Drinkin bare v nedeľu o 21.00 hod.

Ako išlo vajce do sveta

PREŠOV. Putovanie vajca na vandrovke prinesie bábkové divadlo Babadlo v Domčeku umenia na Solivare v nedeľu o 16.00 hod.

Memoriál Júliusa Chromého

VYŠNÁ ŠEBASTOVÁ. Futbalový sviatok pripravili na nedeľu vo Vyšnej Šebastovej (okr. Prešov). Odštartuje o 11.00 hod., prvý zápas bude o 11.35 hod. Na ihrisku si zahrajú Internacionáli Vyšná Šebastová, Old Boys Korczyna z Poľska a Old Boys z Vyšnej Šebastovej.

Lorax

SABINOV. Ted je malý chlapec, ktorý sa zamiluje do dievčiny, ktorá chce vidieť živý strom. Celé ich okolie je totiž z plastu. Rozprávku uvedie Kino Torysa v nedeľu o 16.00 hod.

Turistický pochod Rozhlasová 80

PREŠOV. 16. ročník turistického pochodu Rozhlasová 80 odštartuje v túto nedeľu o 8.30 na zastávke MHD pri Trojici, resp. zraz od 9.00 - 9.15 na konečnej zastávke MHD č. 1 v Nižnej Šebastovej. Trasa povedie z Nižnej Šebastovej cez Vyšnú Šebastovú, Podhradík až na hrad Šebeš.

Tancuj, tancuj

VRANOV NAD TOPĽOU. Krajská súťaž a prehliadka choreografií folklórnych kolektívov 2014 je naplánovaná v Mestskom dome kultúry na nedeľu. Svoje tanečné choreografie odprezentuje viacero folklórnych zoskupení. Tie komorné sú na programe od 13.00 hod., choreografie veľkej formy od 14.00 hod.

O pohár obce

ROŽKOVANY. O pohár obce budú v nedeľu súťažiť po šiestykrát v Rožkovanoch (okr. Sabinov).

Deň ľudových tradícií

SVIDNÍK. Deň v duchu tradícií a medzinárodná súťaž Pirohy 2014 sa uskutočnia v nedeľu od 13. hodiny vo svidníckom skanzene. Program odštartuje o 10.00 výstavou ovocia a zeleniny, ukážkou úľov, prezentáciou remesiel a spracovania prútia, dreva, hliny, kovu a kože a tiež osvetová činnosť jednotlivých združení. O 13.00 hod. slávnostne otvoria Deň tradícií a uskutoční sa 19. ročník medzinárodnej súťaže Pirohy 2014. V programe vystúpi súbor z Rešova a Ukrajiny.

Odpust na Kalvárii

PREŠOV. Odpustová slávnosť Povýšenia Svätého kríža na prešovskej Kalvárii začne v nedeľu o 8.00 hod. svätou omšou, po nej bude večeradlo. Slávnostná odpustová omša bude o 10.00 hod., predsedať jej bude emeritný košický arcibiskup Mons. Alojz Tkáč.

Vtedy na západe

KAMENICA. Westernové ukážky v sprievode country hudby sa uskutočnia na Farme v Kamenici (okr. Sabinov) v nedeľu od 15.00 hod.

Svidnícky beh

SVIDNÍK. Svidnícky beh „Hamburg“ bude v amfiteátri vo Svidníku v nedeľu o 9.00 hod.

Finále hasičskej ligy

LIPNÍKY. Finále Prešovskej okresnej hasičskej ligy a súťaž o pohár starostu obce sa uskutoční v nedeľu o 11.00 hod. na futbalovom ihrisku v Lipníkoch (okr. Prešov).

Tatranský región

Sme tu pre vás

STARÁ ĽUBOVŇA. Do 20. 9. sa uskutoční prezentácia činnosti Centra voľného času v Parku na Námestí generála Štefánika. Vždy od 13.00 do 16.00.

16. malý pieninský maratón

STARÁ ĽUBOVŇA. V sobotu o 9.30 sa v Červenom Kláštore bude konať polmaratónsky beh najatraktívnejším prielomom na Slovensku

Dni európskeho kultúrneho dedičstva

POPRAD. V sobotu a nedeľu v čase od 9.00 – 14.00 h. budú v Poprade prebiehať Dni európskeho kultúrneho dedičstva, počas ktorých budú sprístupnené vzácne pamiatky duchovného života – kostoly, zvonice a meštianska architektúra. Program nájdete na stránke mesta Poprad.

Záver leta v Poprade

POPRAD. V sobotu od 16.00 h sa na Námestí sv. Egídia uskutoční lúčenie s letom. Na ukončení festivalu Leto v Poprade 2014 sa o veselosť a zábavu postará folkovo- tepláková skupina Lojzo z Bratislavy, na námestí sa rozoznejú ľubozvučné tóny ľudových nástrojov, sprevádzané spevmi a tancami v podaní FS Magura a na svoje si prídu aj fanúšikovia Adama Ďuricu so skupinou.

Dorotka z Fidorkova

POPRAD. V nedeľu o 10.00 h v Dome kultúry Dorotka z Fidorkova malým divákom vyrozpráva veselé a poučné príbehy z mestečka Fidorkovo.

Duo Eggcuters

STARÝ SMOKOVEC. V sobotu o 19.00 v kaviarni Hotela Smokovec si môžete vypočuť výber známych melódií a vlastnú tvorbu mladého dua zo Žiliny. Účinkujú: Monika Piekielnicka (spev) a Jakub Rizman (harfa).

Večer s cigánskou hudbou

STARÝ SMOKOVEC. Každú sobotu si môžete pri kolibe Kamzík vychutnať jesenné večery sprevádzané cigánskymi melódiami.

Zemplínsky región

Kino Fajn

HUMENNÉ. V sobotu a nedeľu premietne slovenský dokument 38. Začiatok premietania je v sobotu a nedeľu o 17.30. O 19.30 hod. je na programe v sobotu a nedeľu americký romantický film Láska na karí. V nedeľu premietne kino Fajn animovanú komédiu Rio 2. Začiatok premietania je o 15.30.

Kino Centrum

MICHALOVCE. V sobotu a nedeľu premietne dokumentárny životopisný film o slovenskom hokejistovi Pavlovi Demitrovi pod názvom 38. Začiatok premietania je v sobotu a nedeľu o 18.00 hod. V sobotu a nedeľu premietne kino Centrum o 16.00 hod. americkú animovanú dobrodružnú rodinnú komédiu Ako si vycvičiť draka. Romantická komédia Lepšie teraz ako nikdy je na programe v sobotu a nedeľu o 19.45 hod.

Kino Centrum

SNINA. V sobotu a nedeľu premietne akčný triler Postrádateľní 3. Začiatok premietania je o 19.30 hod. V nedeľu premietne americký animovaný film Poštár Pat vo filme. Začiatok premietania je o 16.00 hod.

Zemplín fest

HUMENNÉ. V sobotu a nedeľu sa na Námestí slobody uskutoční gurmánsky festival Zemplín fest v pití viac ako 40 druhov pív a vín. Nebudú chýbať lokálne špeciality, tradičné mliečne a mäsové výrobky, hudobný program a súťaže pre dospelých a deti.

Spišský región

Spišské divadlo

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. V nedeľu o 15. hod. zahrajú herci SD Spišskú rozprávku (Za dve kvapky veľa vody).

Kino Mier

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. V sobotu o 19. hod. premietne kino Mier dokumentárny životopisný film o Paľovi Demitrovi - 38. V sobotu o 17. hod. je na programe česká hudobná rozprávka Traja bratia, v nedeľu o 17. hod. film Mikulášove šibalstvá na prázdninách, o 19. hod. romantická americká komédia Lepšie teraz ako nikdy.

Levočské kino

LEVOČA. V sobotu o 19.00 hod. premietne kino romantický film USA Láska na karí. Na sobotu a nedeľu o 17. hod. je pripravená francúzska animovaná komédia Chrobáčikovia: Údolie stratených mravčekov.

Deň sv. Huberta

BIJACOVCE. V sobotu sa počas celého dňa uskutoční v kaštieli v Bijacovciach 14. ročník tradičného podujatia na počesť sv. Huberta, patróna poľovníkov Deň sv. Huberta. Pripravený je bohatý kultúrny program s množstvom sprievodných podujatí, medzi ktoré patrí celoslovenská klubová výstava psov plemena slovenský kopov, ukážky práce sokoliarov a súťaž vo varení poľovníckeho gulášu.

Spišský Jeruzalem

SPIŠSKÉ PODHRADIE. V sobotu a nedeľu sa v Spišskom Podhradí a na Spišskej Kapitule uskutoční Spišský Jeruzalem. 2. ročník tento rok ponúka bohatý kultúrny program, ktorý ponúka pestrú paletu viacžánrových vystúpení, v ktorých sa mieša duchovný odkaz so súčasnou kultúrou, ale aj divadelné predstavenia, výstavy, prehliadky, poetické pásmo, tvorivé dielne či zaujímavé hudobné koncerty. Návštevníci by si určite nemali nechať ujsť jedinečné divadelné predstavenia Kráľ Šalamún a Hľa, váš kráľ! v podaní Divadla DTS pod vedením Petra Karpinského, alebo terénnu exkurziu národných prírodných a kultúrnych pamiatok v Spišskom Jeruzaleme, či Pobožnosť krížovej cesty v Spišskom Jeruzaleme, ako aj folklórne vystúpenie Kolíska a kríž Poddukelského umeleckého ľudového súboru PUĽS. Počas kultúrno-duchovného festivalu majú možnosť návštevníci – pútnici získať Medailón pútnika.

Deň otvorených dverí na Ružíne

RUŽÍN. Vodné dielo Ružín môžete spoznať aj z inej strany. V sobotu sa tam od 9. do 15. hodiny uskutoční Deň otvorených dverí, vďaka čomu môžu návštevníci spoznať históriu i prevádzkovanie vodnej stavby, vidieť vnútorné priestory hrádzového telesa a iné zaujímavosti.

Gemerský región

Malý gemerský trh

ROŽŇAVA. Občianske združenie Otvor dvor pripravilo Malý gemerský trh. Uskutoční sa v sobotu od 9. do 13. hod. na Šafárikovej ulici v Rožňave.

Medzi prvou a druhou prírodou

ROŽŇAVA. Vo výstavných priestoroch Galérie Baníckeho múzea je výstava Medzi prvou a druhou prírodou. Výstava potrvá do konca októbra.

Sobotný večer v kine

ROŽŇAVA. Filmový klub Sineklub Drázus pripravil pre návštevníkov na sobotný večer komédiu Dobrý človek. Premietanie sa uskutoční o 20. hod. v zariadení Larsen.

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Nestarnú, ale dozrievajú
 2. Týmto trikom sa dajú v aute umiestniť tri autosedačky
 3. Bývať v novom sa dá aj bez hypotéky (a založenia nehnuteľnosti)
 4. Karibik: Dokonalý oddych v špičkových hoteloch
 5. IBA DNES: Získajte plný prístup na SME.sk na 30 dní zadarmo
 6. Ojazdené pneumatiky odovzdajte, šetríte tak životné prostredie
 7. Lidl je odteraz všade! Vitajte v Lidl e-shope
 8. Výskumný park v Rakúsku zistil, ako sa býva najzdravšie
 9. Limitovaná ponuka: balík SME.sk + DIGI GO so zľavou až 52 %
 10. Rýchlejšie doma. Už čoskoro.
 1. Kvalitné Vianočné osvetlenie
 2. Unikát medzi značkami. CUPRA
 3. A new, ultra - modern logistics park with an ideal location
 4. Bezpečnosť pri práci je priorita, pomáhajú i moderné technológie
 5. Pripojte sa na nový internet už aj v oblasti Gemera a Novohradu
 6. Na Kysuciach budete môcť surfovať na internete rýchlejšie
 7. Na Orave dobre aj s novým optickým internetom
 8. Aj do Liptovského Mikuláša dorazí nová optická sieť
 9. Najnovšia ponuka optického internetu na Spiši
 10. V oblasti Prešova budete môcť využiť nový optický internet
 1. IBA DNES: Získajte plný prístup na SME.sk na 30 dní zadarmo 16 733
 2. Výskumný park v Rakúsku zistil, ako sa býva najzdravšie 16 236
 3. Lidl je odteraz všade! Vitajte v Lidl e-shope 15 068
 4. Bývať v novom sa dá aj bez hypotéky (a založenia nehnuteľnosti) 10 009
 5. Limitovaná ponuka: balík SME.sk + DIGI GO so zľavou až 52 % 8 620
 6. Karibik: Dokonalý oddych v špičkových hoteloch 8 438
 7. Vysokoškoláci zarobia už o 587 eur viac ako stredoškoláci 7 302
 8. 5 rád Ľudmily Kolesárovej, ako napísať projekt a získať grant 6 708
 9. Čo na aute vymyslela žena a čo výrobca telefónov? 6 440
 10. Tieto signály prezradia nesprávne zateplenie strechy 5 726

Neprehliadnite tiež

Alkohol u vodiča zistený nebol. Či bol chodec pod jeho vplyvom, polícia zisťuje.
Plánovaná trasa.

Stíhaný košický podnikateľ rozpredáva vozový park cez inzertný portál

Ponúka pár luxusných porsche, vodný skúter aj terénnu štvorkolku.

Za dve zachovalé autá porsche pýta spolu takmer 70-tisíc eur.

Kontrolór vyčíta košickému županovi viac právnikov i advokátov

Majú sa venovať aj problému majetkového priznania poslanca Petrovčika.

Župan Trnka je s kontrolórom Hudákom v konflikte.

Hlavné správy zo Sme.sk

CYNICKÁ OBLUDA

Neandertálci sa ohradzujú

Potetovaní náckovia sa ukrivdene ohradzujú proti tomu, že ich médiá vykresľujú ako "neandertálcov".

Kiska ponuku odmietol, koalícia PS, Spolu a Za ľudí nebude

Kiska je pripravený dohodnúť sa na inom riešení.

Andrej Kiska, Miroslav Beblavý a Michal Truban.

Glváč si mal podľa Threemy dohadovať biznis s Kočnerom

Mali rozoberať aj, ako sa má rekonštruovať vláda po odchode Fica.

Podpredseda parlamentu Martin Glváč.
Píše Ivan Mikloš

Čia kauza je Gorila? (píše Ivan Mikloš)

Za Ficových vlád sa nepohlo s vyšetrovaním. Nie je to náhoda.

Ivan Mikloš.

Už ste čítali?

Domov NajnovšieNajčítanejšieDesktop