V okolí jazera Izra sa najrýchlejšie orientovali manželia Krajčíkovci

Ženy. Zľava 2. Šofranková, 1. Krajčíková, 3.  Franková.
Ženy. Zľava 2. Šofranková, 1. Krajčíková, 3. Franková. (Autor: ao)
Sportnet|10. sep 2014 o 00:00

Klub orientačného behu Sokol Kysak usporiadal v okolí jazera Izra v Slanských vrchoch 8. kolo pretekov Oblastného rebríčka v orientačnom behu jednotlivcov.

IZRA. V hlavných kategóriách mužov i žien prvé miesta obsadili manželia Michal a Kristína Krajčíkovci.
U mužov od 19 rokov na 5,5 km trati s 22 kontrolami zvíťazil Michal Krajčík za 38:15 min. pred Martinom Šmelíkom a tretí skončil Tomáš Mušinský (všetci ATU Košice) za 40:21 min. Na ženskej 4,2 km dlhej trati s 15 KS bola najrýchlejšia Kristína Krajčíková za 51:42 min. pred Antóniou Šofrankovou (obe ATU Košice), ktorá zaostala 1:31 min. a tretie miesto obsadila Dominika Franková (Sokol Kysak) za 53:38 min.

Vo veteránskych kategóriách do oceňovaného 3. miesta skončili: M35-: 1. Jozef Pollák, 2. Juraj Mihalič, 3. Zdenko Roháč (všetci ATU Košice), M45-: 1. Stanislav Franko (Sokol Kysak), 2. Peter Sláma, 3. Igor Roháč , M55-: 1. Ján Kuchta, 2. Eduard Weiszer (všetci ATU Košice), 3. Anton Onder (Metropol Košice), M65-: 1. Wilfried Sleziak (Dargov Košice), W35-: 1. Jana Slámová, 2. Ingrid Roháčová, W45-: 1. Elena Belicová (všetci ATU Košice), 2. Jana Franková (Sokol Kysak), 3. Judita Sádecká, W55-: 1. Iveta Putnovská, 2. Angela Maľárová (všetky ATU Košice).
V mládežníckych kategóriách prvé miesta obsadili: W-10. Simona Mihaličová, W-14: Viktória Roháčová (obe ATU Košice), W-18: Radka Lamanecová (TJ Čingov Sp. N. Ves), DR: Adam Roháč, M-12: Martin Roháč, M-14: Štefan Mihalič, M-18: Jakub Kokoška(všetci ATU Košice).

V open kategórii „K“ zvíťazila Andrea Maliarová (Metropol Košice) a v náborovej kategórii „N“ bola prvá Katarína Seligová (Sokol Kysak).

V rámci verejných pretekov súťažili pracovníci Slovenského vodohospodárskeho podniku š.p. OZ Košice a ich rodinní príslušníci, ktorí boli vyhodnotení osobitne v tradičnej podnikovej súťaži už XXVII. ročníka Hornádskej buzoly.

Domov»Sportnet na východe»V okolí jazera Izra sa najrýchlejšie orientovali manželia Krajčíkovci