Korzár logo Korzár
Piatok, 5. marec, 2021 | Meniny má FridrichKrížovkyKrížovky

Tipy na víkend - 6. a 7. septembra

Naše tipy na zaujímavé kultúrne a spoločenské akcie a podujatia v regióne.

Košický región

Festival divadiel strednej Európy

KOŠICE. Sobota bude postupne patriť predstaveniam: Banská slepota o 18.00 hod. v Divadle Thália, Hamlet alebo nález lebky o 21.00 na Malej scéne a Svedectvo krvi - workshop o 22.00 v Kostole Najsvätejšej Trojice. V nedeľu môžete zobrať deti o 15.00 hod. pred ŠD na rozprávku O haluštičke zbojníckej dievčičke, o 16.30 poteší v Bábkovom divadle Janko Hraško a iné hraškovinky a v Historickej budove ŠD predvedú herci o 19.00 hod. predstavenie Rok diabla.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Skryť Vypnúť reklamu

Potulky mestom Košice

KOŠICE. Tentoraz budú na tému Jakabov a iné paláce. Stretnutie ako vždy pred Štátnou vedeckou knižnicou a potulky sa konajú po oba víkendové dni.

Prehliadka dobovej hudby Musica Historica

KOŠICE. Druhý ročník podujatia na Košickom hrade sa uskutoční v sobotu a nedeľu. V sobotu začína program o 14.00 hod. a postupne vystúpia kapely Gailard, Kaschauer Klezmer band, Quanti Minoris. V nedeľu štartuje zábava o 17.30 hod. a predvedú sa Igrici a Vrbovské vŕby.

Oslavy v Poproči

POPROČ. Miestny futbalový amatérsky klub chystá oslavy 30. výročia vlastnej popročskej minifutbalovej ligy. Nevšedný športový sviatok sa začne oslavovať na hornom ihrisku v sobotu o 14.00 hod.

Filmový kvíz

KOŠICE. Máte radi filmy, radi sa o nich rozprávate a ešte radšej súťažíte? Tak nepremeškajte druhý filmový kvíz v Tabačke s množstvom zaujímavých ukážok, otázok a netradičných kinematografických disciplín. Koná sa v sobotu o 19.00 v Tabačke.

Skryť Vypnúť reklamu

Festival maskotov v zoo

KOŠICE. Druhý ročník Veľkého festivalu maskotov v košickej ZOO sa blíži. V nedeľu od 14.30 hod. na vás čaká viac ako 50 maskotov, pódiový program - Ujo Ľubo, tanečné a hudobné vystúpenia, divadielka, animácie, sprievodné atrakcie a tiež Zúbková hliadka s Mirom Jarošom, Robom Pappom, či Zuzanou a Monikou Haasovými.

Výstava orieškov a (ne)papierakov

KOŠICE. Psíkmi sa to bude hemžiť v nedeľu v Športovej hale Cassosport. Súčasťou programu, v poradí už 13. ročníka výstavy, budú súťaže šikovnosti a poslušnosti psov, agility, módna dog show, ale aj kreatívne dielne, maľovanie na tvár a rôzne aktivity pre deti. Moderuje Janka Hospodárová.

Burza v Čečejovciach

V sobotu od 8.00 do 12.00 hod. bude v Čečejovciach burza starožitností.

Skryť Vypnúť reklamu

Prešovský región

IMT Smile a spol.

VEĽKÝ ŠARIŠ. Pivovar Šariš pozýva do svojho areálu a priestorov na tradičný Deň otvorených dverí, ktorý bude vo Veľkom Šariši (okres Prešov) v sobotu od 11. do 21. hod. Okrem prehliadky závodu nebude chýbať program, ktorým budú sprevádzať Marián Čekovský a Milan „Junior“ Zimnýkoval. Časový rozpis programu na Dvanástka stage bude Dúbravienka (11.15), Dúbrava (12.15), Fúzy Múzy (13.30), Drišľak (14.30), Čeky Band (15.45), Katka Knechtová (17.00), Heľenine oči (18.15), IMT Smile (19.45). Dzešatka stage: Freedeggs (11.00), Yelllowe (12.15), tanečný workshop Dúbravy (13.45), Noble Apocalypse (15.15), No Brake (16.30), Podfuck (17.45) a Niečo Navyše (19.00).

Vesmírne otázniky

PREŠOV. Hudobný program pre deti od 5 rokov Vesmírne otázniky uvedie v sobotu o 11. hod. pod umelou oblohou Hvezdáreň a planetárium.

Hradné slávnosti

STROPKOV. V sobotu sa na Nám. SNP budú konať 2. Stropkovské hradné slávnosti. Návštevníci sa môžu tešiť na hradných pánov, zbojníkov, dobové oblečenie, balónovú bitku či vystúpenie skupiny historického šermu Jago s dobovou scénkou „Pán hradný pán“. Novinkou budú remeselné dielne, hradná karčma či detské atrakcie. Zábava bude pokračovať od 19. hod. so skupinou Alegro, Milanom Staškom a DJ RAKA.

Výstava koní

PAVLOVCE. Na ranči Breziny v Pavlovciach vo Vranovskom okrese sa v sobotu uskutoční druhý ročník východoslovenskej výstavy koní všetkých plemien. Začne o 10. hod., súčasťou budú sprievodné akcie.

Kandráčovci

HANUŠOVCE NAD TOPĽOU. Kandráčovci budú hlavným lákadlom sobotňajšieho programu 24. Hanušovského jarmoku. Stánky v Hanušovciach nad Topľou vo Vranovskom okrese budú otvorené už od 7. hod., Ľudová hudba Ondreja Kandráča sa pripojí o 15. hod. a od 19. hod. bude vyhrávať v modernom aj ľudovom tóne DJ Andrej.

Hero Race

PREŠOV. Na Delni sa v sobotu od 10. hod. uskutoční akcia Hero Race - prekážkový beh cez súhrn prekážok, ktoré musia všetci absolvovať bez možnosti opravnej skúšky. Hero Race bude rozdelený do troch častí, s najdlhšou traťou 20 km, pripravené budú aj špeciálne preteky, tzv. Urban.

Stop Biomasaker

PREŠOV. Koncert ekologickej kampane Stop Biomasaker bude v sobotu o 20.30 v Christianii a vysúpia na ňom Longital a Katka Koščová.

Punk party

PREŠOV. Undregroundová Punk party na dvojdňovom Teľov feste 2014 pokračuje v sobotu v časti Teľov (medzi Solivarom a Švábmi). V priebehu dňa vystúpia viaceré kapely a dídžeji.

Dni mesta

LIPANY. Dni mesta Lipany sa budú niesť v znamení 15. výročia otvorenia Domu pokojnej staroby v Lipanoch (okres Sabinov). V sobotu o 19. hod., po sv. omši, sa tam začne spomienkový program.

Stoličné hody

VEĽKÝ ŠARIŠ. Deviaty ročník historicko-divadelnej šou na Šarišskom hrade vo Veľkom Šariši (okres Prešov) bude mať ústrednú tému Stoličné hody. Okrem vystúpení šermiarov, sokoliarov, dobovej hudby a tanečníkov, divadelných predstavení v dobových kostýmoch a originálnych stredovekých atrakcií spestrí nedeľu i súboj obcí bývalej Šarišskej župy. Program bude nasledovný: lúka pod hradom - sv. omša (13.00), Vrbovské vŕby (14.00), Šermiarska skupina Cohors (14.30), Divadlo Portál: O hlúpej žene (15.00), A vy tiež z nášho kraja? - súboje obcí (15.45), Theatron: Dobiť svet! A načo? - divadelné predstavenie v štýle commedie dell' arte (16.15), Šariske gavaľire (17.00), lesná cesta - scénky v dobových kostýmoch (14.00 - 16.00), nádvorie - Fortis - dobové tance, šermiarske vystúpenia, divadlo (14.00), Gailard - hudba (15.00), Divadlo Badros: O princeznej s obrovskými nohami (15.30), Sokoliari sv. Bavona (16.00), súboje obcí a defilé vlajkonosičov (16.30), Gailard (17.00).

Nemá kocúr...

PREŠOV. Vo svojej historickej budove uvedie Divadlo Jonáša Záborského v nedeľu o 18.30 scény z moskovského kupeckého života Nemá kocúr večne hody v réžii Ľubomíra Vajdičku.

Štafetový beh vďaky

PREŠOV/ZLATÁ BAŇA. Pietnym aktom pri Pamätníku osloboditeľov sa v nedeľu o 8. hod. začne štafetový beh vďaky, mieru a svornosti - Beh Milana Sidora. Aktéri štafety absolvujú trasu Solivar, Dulova Ves, Kokošovce, Sigord, Zlatá Baňa. V Zlatej Bani sa o 13. hod. zúčastnia na pietnom akte, ktorý bude pri pamätníku Útek z horiacej obce a na oslavách 70. výročia SNP v tejto obci.

Dychovky a pivo

BARDEJOV. 2. Pivný festival sa uskutoční v nedeľu od 12. hod. v Bardejovských Kúpeľoch. Súbežne s ním sa v areáli pri kúpeľnej kolonáde bude od 13. hod. konať prehliadka dychových hudieb Stretnutie pri dychovke. Vystúpia na nej Harmonia Band, MDO Chemlon, Novačanka, Ordzovianka, Myslavčanka a Oravanka.

Kultúrne leto

LIPANY. Kultúrne leto a Dni mesta Lipany vyvrcholia v nedeľu o 15.30 kultúrnym programom na pódiu na námestí v Lipanoch (okres Sabinov).

Tatranský región

Za krásami Slovenska - Kriváň

STARÁ ĽUBOVŇA. V sobotu organizuje Klub slovenských turistov zo Starej Ľubovne túru na Kriváň. Stretnutie pre vopred prihlásených členov je o 6.00 hodine pred Športovou halou v Starej Ľubovni.

Country Fest

HNIEZDNE. V nedeľu o 13.00 sa uskutoční v Hniezdnom Nestville Country Fest. Uvidíte rodeo, tance, vystúpenia country a folkových kapiel, pre deti je pripravené množstvo atrakcií, aj najmenší poník na svete. Novinkou sú neoficiálne majstrovstvá v jazde na elektrickom ródeo býkovi.

Rozprávková dielňa

POPRAD. V sobotu o 10.00 h bude na Námestí sv. Egídia tvorivá dielňa pod vedením Marianny Ďurasovej pre šikovné deti a ich rodičov.

Filmy na plátne

POPRAD. V sobotu o 21.00 h si na Námestí sv. Egídia pod holým nebom môžete pozrieť film Poseidon.

Letnička

POPRAD. V nedeľu o 15.00 h na Námestí sv. Egídia vystúpi detský folklórny súbor Letnička.

Food fest Tatry

TATRANSKÁ LOMNICA. Od piatka do nedele sa uskutoční 2. ročník tatranského festivalu gastronómie, cestovného ruchu a služieb. Pripravené sú ochutnávky jedál, vystúpenia regionálnych folklórnych súborov, gastronomické súťaže, baristická a barmanská šou, ale tiež koncerty a vystúpenia slovenských umelcov Mariána Čekovského, Dominiky Mirgovej, Martina Madeja či Adama Ďuricu. V nedeľu od 10.00 h. si svoje sily v gastronómii zmerajú aj šéfkuchári z hotelov a reštaurácií.

Tomáš Hulka a Mário Karas

STARÝ SMOKOVEC. V sobotu o 19.00 h. si v kaviarni Hotela Smokovec môžete vypočuť melódie rôznych žánrov v podaní známej dvojice z Popradu.

Z tvorby študentov

STARÁ ĽUBOVŇA. Od soboty v Galérii Provinčný dom bude výstava Z tvorby študentov. Ide o jubilejnú výstavu študentov a pedagógov Slovenskej technickej univerzity, ktorá bude trvať do 30. 9.

Gemerský región

Tour... o tebe

ROŽŇAVA. V nedeľu o 19. hod. sa v divadle Actores uskutoční koncert Petra Cmorika so skupinou Band s názvom Tour... o tebe.

Spišský región

Spišská paleta

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Kaviareň eLAra pripravila na piatok výstavu diel členov ART klubu neprofesionálnych výtvarníkov pri Spišskom osvetovom stredisku – vernisáž výstavy Spišská paleta. Výstava potrvá do 30. septembra.

Zázračné kapsy

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. V sobotu o 15. hod. sa v Novoveskej Hute uskutoční predstavenie Divadla Cililing s rozprávkou Zázračné kapsy.

Bačovský deň

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. V sobotu od 11. hod. sa v Madarase uskutoční Bačovský deň. Nebude chýbať výroba ovčieho syra, žinčice i ochutnávka bio produktov. Od 15. do 20. hod. bude hrať ľudová hudba Matúša Ondruša.

20 kilometrov okolo hradu

SPIŠSKÉ PODHRADIE. V nedeľu o 13. hod. sa začína štart bežeckej súťaže 20 mierových kilometrov okolo Spišského hradu. Beží sa v mužskej, ženskej kategórii, kategórii žiakov i v kategórii bez obmedzenia veku. Dĺžka trate je 22,8 km, kratšia meria 11,4 km.

Zemplínsky región

Kino Fajn

HUMENNÉ. V sobotu a nedeľu premietne kino Fajn americký thriller Pod zemou. Začiatok premietania je o 20.00 hod.

Kino Centrum

MICHALOVCE. V piatok premietne americký akčný film Sin City: Ženská, pre ktorú by som vraždil. Začiatok premietania je v piatok o 20.30 hod. V sobotu a v nedeľu je o 16.30 hod. na programe hudobná rozprávka Traja bratia, o 18.00 hod. romantický film Láska na kari a o 20.00 hod. horor Pod zemou.

Hornozemplínske impresie

HUMENNÉ. Od piatka až do 30. septembra potrvá vo výstavnej sieni Domu kultúry výstava obrazov z výtvarného plenéra Hornozemplínske impresie 2014.

Air miracles

SNINA. V piatok sa o 17.00 hod. uskutoční v kaštieli vernisáž výstavy koláží Emila Semanca pod názvom Air miracles. Výstava potrvá do 12. októbra.

Pamätné dni mesta Humenné

HUMENNÉ. Od piatka do nedele sa na námestí pred Domom kultúry budú konať Pamätné dni mesta Humenné. Pripravený je bohatý kultúrny program.

Deň železnice

HUMENNÉ. V sobotu sa uskutoční v železničnom depe Deň železnice. Podujatie trvá od 9.00 do 17.00 hod. Milovníci železníc sa môžu tešiť na výstavu rušňov, vozňov a moderných vlakových súprav, kreslenie vláčikov v nákladnom vozni, výstavu modelov a mincí. Deti sa môžu povoziť na baterkovom rušni po depe. Od 10.00 do 11.00 hod. vystúpi Peter Stašák. Pre záujemcov je pripravená špeciálna doprava z mesta do depa zadarmo. Odchody v smere Humenné mesto zastávka - Železničná stanica – Depo budú o 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00 a 16.00 hod.

Súťaž v zakrúcaní zemplínskych holubkov

MICHALOVCE. V sobotu o 10.00 hod. sa na Námestí osloboditeľov uskutoční Súťaž v zakrúcaní zemplínskych holubkov.

Michalovce s Michalmi, Michalom a Michaelám

MICHALOVCE. Podujatie Michalovce s Michalmi, Michalom a Michaelám sa uskutoční v sobotu od 13.30 do 14.00 hod. na Námestí osloboditeľov, kde bude prebiehať pokus o zápis do Slovenskej knihy rekordov o čo najväčší počet Michalov a Michael na určenom mieste. Každý z registrovaných účastníkov pokusu dostane tričko a certifikát. Registrácia Michalov a Michael bude 6. septembra od 10.00 hod. do 13.30 na Námestí osloboditeľov.

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Študuj na univerzite s viac ako 60 ročnou tradíciou!
 2. Mysli na svoju budúcnosť!
 3. Láka ťa svet? Študuj v Nitre, je ako Rím na 7 pahorkoch
 4. Ako môžete zastaviť dýchavičnosť pri covide a po jeho prekonaní?
 5. Ročný magister v data science v Prahe odštartuje tvoju kariéru!
 6. Ostrov Saona pri Dominikánskej republike je pravý karibský raj
 7. Nové číslo Historickej revue
 8. Porsche sa rozrastá o nový shooting brake Taycan Cross Turismo
 9. Oplatí sa teraz kupovať byt alebo je lepšie si počkať?
 10. Petra Vlhová venuje svoju prilbu do súťaže pre Plamienok
 1. Ako môžete zastaviť dýchavičnosť pri covide a po jeho prekonaní?
 2. Last chance to get The Slovak Spectator discounted subscription
 3. Ostrov Saona pri Dominikánskej republike je pravý karibský raj
 4. Porsche sa rozrastá o nový shooting brake Taycan Cross Turismo
 5. Nové číslo Historickej revue
 6. Veolia dostala exkluzívne do správy projekt SKY PARK
 7. AS EUBA vyhlasuje protest proti novele zákona o VŠ
 8. Firmy sa spojili s učiteľmi, rozhodli sa pomôcť chudobným žiakom
 9. Počas pandémie vzrástli obavy z právnych sporov
 10. Oplatí sa teraz kupovať byt alebo je lepšie si počkať?
 1. Oplatí sa teraz kupovať byt alebo je lepšie si počkať? 19 204
 2. 5 najčastejších dôvodov, pre ktoré sa v noci budíme 15 736
 3. Maldivy, Emiráty, Egypt z Bratislavy aj s poistením liečby COVID 12 537
 4. Skutočná vanilka a čokoláda. Čo robí potraviny kvalitnými? 9 453
 5. Korona zlacňuje elektroniku. Tento týždeň je až o 50 % lacnejšia 9 217
 6. Telo v karanténe, jar a domácnosť, rozhovor s Denisou Dvončovou 8 338
 7. Dovolenka v Egypte: Vyskúšali sme, ako sa aktuálne cestuje 7 517
 8. AGEL spustil testovanie expresnými PCR testami 7 222
 9. Spoznajte Olomouc – univerzitné mesto a svoju budúcnosť 6 672
 10. 10 vecí, kvôli ktorým do banky už chodiť nemusíte 6 182
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Michalovčania sa prepadli na dno fortunaligovej tabuľky.

Kedysi hralo ligu až päť tímov z východu.

34m
Patrik Hruščák v zápasoch proti Považskej Bystrici a Tatranu Prešov nútene pauzoval.

Reprezentant cítil nemohúcnosť a krivdu.

2 h
Radosť hráčov HC Košice.

Poprad a Michalovce bojovali o prvé miesto.

3 h
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Minister zahraničia Ivan Korčok.

Korčok rieši Sputnik V aj dvojaké občianstvo.

3 h
Stĺpček šéfredaktorky Beaty Balogovej

Premiér Matovič nie je hlúpy. A o to je to horšie

Beata Balogová, šefredaktorka denníka SME

Matovič veľmi dobre vie, kto je Orbán

3 h
Premiér a minister zdravotníctva vítali príchod ruskej vakcíny na košickom letisku.

Opäť pribudlo viac ako sto úmrtí.

15 h

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop