Korzár logo Korzár
Nedeľa, 5. december, 2021 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky

Tipy na víkend - 6. a 7. septembra

Naše tipy na zaujímavé kultúrne a spoločenské akcie a podujatia v regióne.

Košický región

Festival divadiel strednej Európy

KOŠICE. Sobota bude postupne patriť predstaveniam: Banská slepota o 18.00 hod. v Divadle Thália, Hamlet alebo nález lebky o 21.00 na Malej scéne a Svedectvo krvi - workshop o 22.00 v Kostole Najsvätejšej Trojice. V nedeľu môžete zobrať deti o 15.00 hod. pred ŠD na rozprávku O haluštičke zbojníckej dievčičke, o 16.30 poteší v Bábkovom divadle Janko Hraško a iné hraškovinky a v Historickej budove ŠD predvedú herci o 19.00 hod. predstavenie Rok diabla.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Skryť Vypnúť reklamu

Potulky mestom Košice

KOŠICE. Tentoraz budú na tému Jakabov a iné paláce. Stretnutie ako vždy pred Štátnou vedeckou knižnicou a potulky sa konajú po oba víkendové dni.

Prehliadka dobovej hudby Musica Historica

KOŠICE. Druhý ročník podujatia na Košickom hrade sa uskutoční v sobotu a nedeľu. V sobotu začína program o 14.00 hod. a postupne vystúpia kapely Gailard, Kaschauer Klezmer band, Quanti Minoris. V nedeľu štartuje zábava o 17.30 hod. a predvedú sa Igrici a Vrbovské vŕby.

Oslavy v Poproči

POPROČ. Miestny futbalový amatérsky klub chystá oslavy 30. výročia vlastnej popročskej minifutbalovej ligy. Nevšedný športový sviatok sa začne oslavovať na hornom ihrisku v sobotu o 14.00 hod.

Filmový kvíz

KOŠICE. Máte radi filmy, radi sa o nich rozprávate a ešte radšej súťažíte? Tak nepremeškajte druhý filmový kvíz v Tabačke s množstvom zaujímavých ukážok, otázok a netradičných kinematografických disciplín. Koná sa v sobotu o 19.00 v Tabačke.

Skryť Vypnúť reklamu

Festival maskotov v zoo

KOŠICE. Druhý ročník Veľkého festivalu maskotov v košickej ZOO sa blíži. V nedeľu od 14.30 hod. na vás čaká viac ako 50 maskotov, pódiový program - Ujo Ľubo, tanečné a hudobné vystúpenia, divadielka, animácie, sprievodné atrakcie a tiež Zúbková hliadka s Mirom Jarošom, Robom Pappom, či Zuzanou a Monikou Haasovými.

Výstava orieškov a (ne)papierakov

KOŠICE. Psíkmi sa to bude hemžiť v nedeľu v Športovej hale Cassosport. Súčasťou programu, v poradí už 13. ročníka výstavy, budú súťaže šikovnosti a poslušnosti psov, agility, módna dog show, ale aj kreatívne dielne, maľovanie na tvár a rôzne aktivity pre deti. Moderuje Janka Hospodárová.

Burza v Čečejovciach

V sobotu od 8.00 do 12.00 hod. bude v Čečejovciach burza starožitností.

Skryť Vypnúť reklamu

Prešovský región

IMT Smile a spol.

VEĽKÝ ŠARIŠ. Pivovar Šariš pozýva do svojho areálu a priestorov na tradičný Deň otvorených dverí, ktorý bude vo Veľkom Šariši (okres Prešov) v sobotu od 11. do 21. hod. Okrem prehliadky závodu nebude chýbať program, ktorým budú sprevádzať Marián Čekovský a Milan „Junior“ Zimnýkoval. Časový rozpis programu na Dvanástka stage bude Dúbravienka (11.15), Dúbrava (12.15), Fúzy Múzy (13.30), Drišľak (14.30), Čeky Band (15.45), Katka Knechtová (17.00), Heľenine oči (18.15), IMT Smile (19.45). Dzešatka stage: Freedeggs (11.00), Yelllowe (12.15), tanečný workshop Dúbravy (13.45), Noble Apocalypse (15.15), No Brake (16.30), Podfuck (17.45) a Niečo Navyše (19.00).

Vesmírne otázniky

PREŠOV. Hudobný program pre deti od 5 rokov Vesmírne otázniky uvedie v sobotu o 11. hod. pod umelou oblohou Hvezdáreň a planetárium.

Hradné slávnosti

STROPKOV. V sobotu sa na Nám. SNP budú konať 2. Stropkovské hradné slávnosti. Návštevníci sa môžu tešiť na hradných pánov, zbojníkov, dobové oblečenie, balónovú bitku či vystúpenie skupiny historického šermu Jago s dobovou scénkou „Pán hradný pán“. Novinkou budú remeselné dielne, hradná karčma či detské atrakcie. Zábava bude pokračovať od 19. hod. so skupinou Alegro, Milanom Staškom a DJ RAKA.

Výstava koní

PAVLOVCE. Na ranči Breziny v Pavlovciach vo Vranovskom okrese sa v sobotu uskutoční druhý ročník východoslovenskej výstavy koní všetkých plemien. Začne o 10. hod., súčasťou budú sprievodné akcie.

Kandráčovci

HANUŠOVCE NAD TOPĽOU. Kandráčovci budú hlavným lákadlom sobotňajšieho programu 24. Hanušovského jarmoku. Stánky v Hanušovciach nad Topľou vo Vranovskom okrese budú otvorené už od 7. hod., Ľudová hudba Ondreja Kandráča sa pripojí o 15. hod. a od 19. hod. bude vyhrávať v modernom aj ľudovom tóne DJ Andrej.

Hero Race

PREŠOV. Na Delni sa v sobotu od 10. hod. uskutoční akcia Hero Race - prekážkový beh cez súhrn prekážok, ktoré musia všetci absolvovať bez možnosti opravnej skúšky. Hero Race bude rozdelený do troch častí, s najdlhšou traťou 20 km, pripravené budú aj špeciálne preteky, tzv. Urban.

Stop Biomasaker

PREŠOV. Koncert ekologickej kampane Stop Biomasaker bude v sobotu o 20.30 v Christianii a vysúpia na ňom Longital a Katka Koščová.

Punk party

PREŠOV. Undregroundová Punk party na dvojdňovom Teľov feste 2014 pokračuje v sobotu v časti Teľov (medzi Solivarom a Švábmi). V priebehu dňa vystúpia viaceré kapely a dídžeji.

Dni mesta

LIPANY. Dni mesta Lipany sa budú niesť v znamení 15. výročia otvorenia Domu pokojnej staroby v Lipanoch (okres Sabinov). V sobotu o 19. hod., po sv. omši, sa tam začne spomienkový program.

Stoličné hody

VEĽKÝ ŠARIŠ. Deviaty ročník historicko-divadelnej šou na Šarišskom hrade vo Veľkom Šariši (okres Prešov) bude mať ústrednú tému Stoličné hody. Okrem vystúpení šermiarov, sokoliarov, dobovej hudby a tanečníkov, divadelných predstavení v dobových kostýmoch a originálnych stredovekých atrakcií spestrí nedeľu i súboj obcí bývalej Šarišskej župy. Program bude nasledovný: lúka pod hradom - sv. omša (13.00), Vrbovské vŕby (14.00), Šermiarska skupina Cohors (14.30), Divadlo Portál: O hlúpej žene (15.00), A vy tiež z nášho kraja? - súboje obcí (15.45), Theatron: Dobiť svet! A načo? - divadelné predstavenie v štýle commedie dell' arte (16.15), Šariske gavaľire (17.00), lesná cesta - scénky v dobových kostýmoch (14.00 - 16.00), nádvorie - Fortis - dobové tance, šermiarske vystúpenia, divadlo (14.00), Gailard - hudba (15.00), Divadlo Badros: O princeznej s obrovskými nohami (15.30), Sokoliari sv. Bavona (16.00), súboje obcí a defilé vlajkonosičov (16.30), Gailard (17.00).

Nemá kocúr...

PREŠOV. Vo svojej historickej budove uvedie Divadlo Jonáša Záborského v nedeľu o 18.30 scény z moskovského kupeckého života Nemá kocúr večne hody v réžii Ľubomíra Vajdičku.

Štafetový beh vďaky

PREŠOV/ZLATÁ BAŇA. Pietnym aktom pri Pamätníku osloboditeľov sa v nedeľu o 8. hod. začne štafetový beh vďaky, mieru a svornosti - Beh Milana Sidora. Aktéri štafety absolvujú trasu Solivar, Dulova Ves, Kokošovce, Sigord, Zlatá Baňa. V Zlatej Bani sa o 13. hod. zúčastnia na pietnom akte, ktorý bude pri pamätníku Útek z horiacej obce a na oslavách 70. výročia SNP v tejto obci.

Dychovky a pivo

BARDEJOV. 2. Pivný festival sa uskutoční v nedeľu od 12. hod. v Bardejovských Kúpeľoch. Súbežne s ním sa v areáli pri kúpeľnej kolonáde bude od 13. hod. konať prehliadka dychových hudieb Stretnutie pri dychovke. Vystúpia na nej Harmonia Band, MDO Chemlon, Novačanka, Ordzovianka, Myslavčanka a Oravanka.

Kultúrne leto

LIPANY. Kultúrne leto a Dni mesta Lipany vyvrcholia v nedeľu o 15.30 kultúrnym programom na pódiu na námestí v Lipanoch (okres Sabinov).

Tatranský región

Za krásami Slovenska - Kriváň

STARÁ ĽUBOVŇA. V sobotu organizuje Klub slovenských turistov zo Starej Ľubovne túru na Kriváň. Stretnutie pre vopred prihlásených členov je o 6.00 hodine pred Športovou halou v Starej Ľubovni.

Country Fest

HNIEZDNE. V nedeľu o 13.00 sa uskutoční v Hniezdnom Nestville Country Fest. Uvidíte rodeo, tance, vystúpenia country a folkových kapiel, pre deti je pripravené množstvo atrakcií, aj najmenší poník na svete. Novinkou sú neoficiálne majstrovstvá v jazde na elektrickom ródeo býkovi.

Rozprávková dielňa

POPRAD. V sobotu o 10.00 h bude na Námestí sv. Egídia tvorivá dielňa pod vedením Marianny Ďurasovej pre šikovné deti a ich rodičov.

Filmy na plátne

POPRAD. V sobotu o 21.00 h si na Námestí sv. Egídia pod holým nebom môžete pozrieť film Poseidon.

Letnička

POPRAD. V nedeľu o 15.00 h na Námestí sv. Egídia vystúpi detský folklórny súbor Letnička.

Food fest Tatry

TATRANSKÁ LOMNICA. Od piatka do nedele sa uskutoční 2. ročník tatranského festivalu gastronómie, cestovného ruchu a služieb. Pripravené sú ochutnávky jedál, vystúpenia regionálnych folklórnych súborov, gastronomické súťaže, baristická a barmanská šou, ale tiež koncerty a vystúpenia slovenských umelcov Mariána Čekovského, Dominiky Mirgovej, Martina Madeja či Adama Ďuricu. V nedeľu od 10.00 h. si svoje sily v gastronómii zmerajú aj šéfkuchári z hotelov a reštaurácií.

Tomáš Hulka a Mário Karas

STARÝ SMOKOVEC. V sobotu o 19.00 h. si v kaviarni Hotela Smokovec môžete vypočuť melódie rôznych žánrov v podaní známej dvojice z Popradu.

Z tvorby študentov

STARÁ ĽUBOVŇA. Od soboty v Galérii Provinčný dom bude výstava Z tvorby študentov. Ide o jubilejnú výstavu študentov a pedagógov Slovenskej technickej univerzity, ktorá bude trvať do 30. 9.

Gemerský región

Tour... o tebe

ROŽŇAVA. V nedeľu o 19. hod. sa v divadle Actores uskutoční koncert Petra Cmorika so skupinou Band s názvom Tour... o tebe.

Spišský región

Spišská paleta

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Kaviareň eLAra pripravila na piatok výstavu diel členov ART klubu neprofesionálnych výtvarníkov pri Spišskom osvetovom stredisku – vernisáž výstavy Spišská paleta. Výstava potrvá do 30. septembra.

Zázračné kapsy

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. V sobotu o 15. hod. sa v Novoveskej Hute uskutoční predstavenie Divadla Cililing s rozprávkou Zázračné kapsy.

Bačovský deň

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. V sobotu od 11. hod. sa v Madarase uskutoční Bačovský deň. Nebude chýbať výroba ovčieho syra, žinčice i ochutnávka bio produktov. Od 15. do 20. hod. bude hrať ľudová hudba Matúša Ondruša.

20 kilometrov okolo hradu

SPIŠSKÉ PODHRADIE. V nedeľu o 13. hod. sa začína štart bežeckej súťaže 20 mierových kilometrov okolo Spišského hradu. Beží sa v mužskej, ženskej kategórii, kategórii žiakov i v kategórii bez obmedzenia veku. Dĺžka trate je 22,8 km, kratšia meria 11,4 km.

Zemplínsky región

Kino Fajn

HUMENNÉ. V sobotu a nedeľu premietne kino Fajn americký thriller Pod zemou. Začiatok premietania je o 20.00 hod.

Kino Centrum

MICHALOVCE. V piatok premietne americký akčný film Sin City: Ženská, pre ktorú by som vraždil. Začiatok premietania je v piatok o 20.30 hod. V sobotu a v nedeľu je o 16.30 hod. na programe hudobná rozprávka Traja bratia, o 18.00 hod. romantický film Láska na kari a o 20.00 hod. horor Pod zemou.

Hornozemplínske impresie

HUMENNÉ. Od piatka až do 30. septembra potrvá vo výstavnej sieni Domu kultúry výstava obrazov z výtvarného plenéra Hornozemplínske impresie 2014.

Air miracles

SNINA. V piatok sa o 17.00 hod. uskutoční v kaštieli vernisáž výstavy koláží Emila Semanca pod názvom Air miracles. Výstava potrvá do 12. októbra.

Pamätné dni mesta Humenné

HUMENNÉ. Od piatka do nedele sa na námestí pred Domom kultúry budú konať Pamätné dni mesta Humenné. Pripravený je bohatý kultúrny program.

Deň železnice

HUMENNÉ. V sobotu sa uskutoční v železničnom depe Deň železnice. Podujatie trvá od 9.00 do 17.00 hod. Milovníci železníc sa môžu tešiť na výstavu rušňov, vozňov a moderných vlakových súprav, kreslenie vláčikov v nákladnom vozni, výstavu modelov a mincí. Deti sa môžu povoziť na baterkovom rušni po depe. Od 10.00 do 11.00 hod. vystúpi Peter Stašák. Pre záujemcov je pripravená špeciálna doprava z mesta do depa zadarmo. Odchody v smere Humenné mesto zastávka - Železničná stanica – Depo budú o 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00 a 16.00 hod.

Súťaž v zakrúcaní zemplínskych holubkov

MICHALOVCE. V sobotu o 10.00 hod. sa na Námestí osloboditeľov uskutoční Súťaž v zakrúcaní zemplínskych holubkov.

Michalovce s Michalmi, Michalom a Michaelám

MICHALOVCE. Podujatie Michalovce s Michalmi, Michalom a Michaelám sa uskutoční v sobotu od 13.30 do 14.00 hod. na Námestí osloboditeľov, kde bude prebiehať pokus o zápis do Slovenskej knihy rekordov o čo najväčší počet Michalov a Michael na určenom mieste. Každý z registrovaných účastníkov pokusu dostane tričko a certifikát. Registrácia Michalov a Michael bude 6. septembra od 10.00 hod. do 13.30 na Námestí osloboditeľov.

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Tento rok turizmu neprial
 2. Dobrá receptúra musí mať „oko draka“
 3. Brazílska fintechová banka Nubank vstupuje na Wall Street
 4. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami
 5. Opäť sme na dobrej vlne
 6. Ako sa vyrába nealkoholické pivo? Kvalitou nezaostáva za bežným
 7. So Sovietskym zväzom na večné časy? Pozrite sa ako padá kolos
 8. Petra Vlhová: Prvýkrát v živote som urobila veľké rozhodnutie
 9. PRIESKUM: Slováci prezradili, čo by mal spĺňať dokonalý smartfón
 10. Výhody najväčšej obchodnej siete objavuje aj verejný sektor
 1. Dobrá receptúra musí mať „oko draka“
 2. Ako uľahčiť opatrovanie seniorov doma
 3. Brazílska fintechová banka Nubank vstupuje na Wall Street
 4. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami
 5. Ako sa vyrába nealkoholické pivo? Kvalitou nezaostáva za bežným
 6. Opäť sme na dobrej vlne
 7. Aj mikulášske balíčku môžu byť zdravé. Zistite ako na to.
 8. 365.bank sa stala bankou roka na Slovensku
 9. 100% ovocné šťavy pod lupou – Prečo sa ich oplatí konzumovať?
 10. Tento výťah si poradí aj s tým najužším schodiskom
 1. Petra Vlhová: Prvýkrát v živote som urobila veľké rozhodnutie 17 707
 2. Spokojnosť je daná geneticky. Dá sa však zmeniť 17 174
 3. So Sovietskym zväzom na večné časy? Pozrite sa ako padá kolos 9 149
 4. Pohľad do histórie. Kedy sme sa mali lepšie ako dnes? 7 823
 5. Strava ani spánok nie sú dôležité, ak pri tom dýchame zlý vzduch 5 831
 6. 8 skutočných celebrít. Tieto mozgy ovplyvňujú, ako budeme žiť 4 269
 7. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami 3 672
 8. Na nové auto sa neoplatí čakať. Trhu kraľujú jazdené 3 098
 9. Odsťahovali sa na lazy i do dodávky. Ako sa tam žije? 2 813
 10. Ako si zvýšiť penziu aj s priemerným platom? 2 557

Blogy SME

 1. Zuzana Srncová Gajdošova: Máte dosť minerálov v strave? Príčiny nižšej nutričnej hodnoty potravín
 2. Jozef Sitko: Pred zlým koncom ma zachránili tri vakcíny
 3. Otilia Horrocks: Viete, čo je dobrý nápad?
 4. Lubomir Zahora: Ohňostroj v hlave - epilepsia
 5. Ján Šeďo: Šírenie dezinformácií ako trestný čin vs. sedliacky rozum.
 6. Igor Borišek: Island - časť 4. Voda
 7. Ján Magušin: Decembrové zamyslenie jedného občana
 8. Štefan Vidlár: Aj babkám
 1. Pavol Koprda: Očkovacie hoaxy Ľuboša Blahu odstránil Facebook 15 810
 2. Radovan Kazda: TOP 7 dôvodov, prečo 500 miliónov pre seniorov nie je dobrý nápad 5 176
 3. Tomáš Sedliačik: Ako sa baviť s konšpirátorom 4 826
 4. Martin Greguš: Istropolis zbúrajú...starosta Kusý obrátil kabát...Je to vôbec možné? Architekt a primátor Vallo mlčí... 4 678
 5. Zuzana Rattajová: Juraj Droba, dnes si opustil ľudí 4 316
 6. Vanda Tuchyňová: Z POD ZADKU“ NÁM BERÚ VLASTNÉ POZEMKY, ROZOBERAJÚ MAJETOK ŽILINY A MESTO SA LEN PRIZERÁ ! 3 589
 7. Radovan Kazda: Poslanec Blaha a jeho fašisti 3 545
 8. Tereza Krajčová: Paríž: Mesto dychberúcej architektúry a nestarnúceho umenia 3 312
 1. Pavol Koprda: Očkovacie hoaxy Ľuboša Blahu odstránil Facebook
 2. Pavol Koprda: Infekčnejší a možno ešte nebezpečnejší. Čo zatiaľ vieme o mutácii vírusu B.1.1.529?
 3. Juraj Hipš: Zvýšenie platov učiteľov na hygienické minimum nezvýši kvalitu vzdelávania, tvrdí analytik.
 4. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 3: Viem vyhrať, aj keď mi rozdali horšie karty, ako ostatným
 5. Karolína Farská: Dokedy bude koalícia fackovacím panákom Sme rodina?
 6. Juraj Hipš: Prorektor UK: Novelu treba stiahnuť a začať na nej pracovať odznova
 7. Juraj Hipš: Učiteľ Čapek: Niektorí učitelia sú machri. Od hodín svojho syna som sa skoro nevedel odlepiť
 8. Milota Sidorová: Pokrivené dáta vytláčajú ženy z pozornosti. Takto to môžeme zmeniť
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Blogy SME

 1. Zuzana Srncová Gajdošova: Máte dosť minerálov v strave? Príčiny nižšej nutričnej hodnoty potravín
 2. Jozef Sitko: Pred zlým koncom ma zachránili tri vakcíny
 3. Otilia Horrocks: Viete, čo je dobrý nápad?
 4. Lubomir Zahora: Ohňostroj v hlave - epilepsia
 5. Ján Šeďo: Šírenie dezinformácií ako trestný čin vs. sedliacky rozum.
 6. Igor Borišek: Island - časť 4. Voda
 7. Ján Magušin: Decembrové zamyslenie jedného občana
 8. Štefan Vidlár: Aj babkám
 1. Pavol Koprda: Očkovacie hoaxy Ľuboša Blahu odstránil Facebook 15 810
 2. Radovan Kazda: TOP 7 dôvodov, prečo 500 miliónov pre seniorov nie je dobrý nápad 5 176
 3. Tomáš Sedliačik: Ako sa baviť s konšpirátorom 4 826
 4. Martin Greguš: Istropolis zbúrajú...starosta Kusý obrátil kabát...Je to vôbec možné? Architekt a primátor Vallo mlčí... 4 678
 5. Zuzana Rattajová: Juraj Droba, dnes si opustil ľudí 4 316
 6. Vanda Tuchyňová: Z POD ZADKU“ NÁM BERÚ VLASTNÉ POZEMKY, ROZOBERAJÚ MAJETOK ŽILINY A MESTO SA LEN PRIZERÁ ! 3 589
 7. Radovan Kazda: Poslanec Blaha a jeho fašisti 3 545
 8. Tereza Krajčová: Paríž: Mesto dychberúcej architektúry a nestarnúceho umenia 3 312
 1. Pavol Koprda: Očkovacie hoaxy Ľuboša Blahu odstránil Facebook
 2. Pavol Koprda: Infekčnejší a možno ešte nebezpečnejší. Čo zatiaľ vieme o mutácii vírusu B.1.1.529?
 3. Juraj Hipš: Zvýšenie platov učiteľov na hygienické minimum nezvýši kvalitu vzdelávania, tvrdí analytik.
 4. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 3: Viem vyhrať, aj keď mi rozdali horšie karty, ako ostatným
 5. Karolína Farská: Dokedy bude koalícia fackovacím panákom Sme rodina?
 6. Juraj Hipš: Prorektor UK: Novelu treba stiahnuť a začať na nej pracovať odznova
 7. Juraj Hipš: Učiteľ Čapek: Niektorí učitelia sú machri. Od hodín svojho syna som sa skoro nevedel odlepiť
 8. Milota Sidorová: Pokrivené dáta vytláčajú ženy z pozornosti. Takto to môžeme zmeniť

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop
Skryť Zatvoriť reklamu