Korzár logo Korzár
Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

Tipy na víkend - 30. a 31. augusta

Naše tipy na zaujímavé kultúrne a spoločenské akcie a podujatia v regióne.

Košický región

Cirkus Aleš

KOŠICE. Na záver prázdnin si môžete užiť zábavu, ktorú ponúka Cirkus Aleš. Ten rozložil svoje šapitó na Medickej ulici za OC Galéria a prináša pestrý program, ktorý zaujme deti i náročných divákov. Unikátna drezúra tigrov, akrobati na perzských tyčiach, vzdušní akrobati, žongléri, drezúry psíkov a mnohé iné môžete v Košiciach vidieť do 1. septembra.

Letné kino v amfiku

KOŠICE. V sobotu budú v amfiku premietať francúzsky dobrodružný film Bella a Sebastian.

Klavírny recitál Hiromi

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Skryť Vypnúť reklamu

KOŠICE. Slávna a svetovo uznávaná japonská klaviristka Hiromi Uehara, držiteľka Grammy za najlepší jazzový album roku 2011 sa predstaví aj Košičanom. Virtuózka známa nielen svojou bravúrnou technikou, ale aj živelnosťou a energickosťou bude záverečným zlatým klincom festivalu Leto v parku. Jej vystúpenie bude v Dome umenia v nedeľu od 19.30 hodiny.

Koncert Tima „Rippera“ Owensa

KOŠICE. Najväčšie hity legendy Judas Priest odpáli v nedeľu v Colloseu ich bývalý člen Tim „Ripper“ Owens. Rešpektovaný vokalista zaradil Košice do turné po Európe, ktoré v tomto čase absolvuje so svojou vlastnou kapelou, ktorú založil po odchode z Judas Priest. Program sa začne o 18. hodine.

Detská železnica

KOŠICE. Na sobotu a nedeľu si pre vás železničiari pripravili bohatý program. Môžete sa stať svedkami prepadu vlaku, ochutnať guláš alebo sa zapojiť do súťaží či tvorivých dielničiek. Svoju techniku predvedú policajti a sokoliari vám ukážu, čo dokážu ich dravce. Viac o programe sa dozviete na www.detskazeleznica.sk.

Skryť Vypnúť reklamu

Rozlúčka s letom v Beniakovciach

BENIAKOVCE. V nedeľu vypukne od 13.00 hod. v Beniakovciach rozlúčka s letom, kde nájdu zaujímavý program deti aj ich rodičia. Od 15.00 hod. štartuje 8–kilometrový beh Kráľa Róberta až k rozhľadni Čerešenka medzi Chrastným a Čižaticami. Na rozhľadni od 15.30 hod. je pripravený bohatý kultúrny program. Výšku veže otestuje tanečnica Arianda svojím vzdušným tancom. Pevnosť veže zhodnotia stredovekí rytieri, jej tón netradičné 25-členné hudobné teleso The Big Bang Band Košice.

Oslavy v Budimíri

BUDIMÍR. V Budimíri v nedeľu od 13.00 hod. v rámci osláv 725. výročia prvej písomnej zmienky o obci vystúpia v tamojšom parku cirkevný zbor Eben Ezer, folklórny súbor Budzimerčan, detské divadielko Gašparko, folklórny súbor Jablonečka ako aj Ander z Košíc.

Skryť Vypnúť reklamu

Prešovský región

Kotlík open 2014

PREŠOV. 4. ročník charitatívneho podujatia na Letnom kúpalisku na Sídlisku III. odštartuje v sobotu o 9.00 hod. V družstve by mali byť minimálne 3 súťažiaci. Od 13.00 hod. bude zabávať skupina BB Country.

Zraz cykloturistov KST

PREŠOV. Cyklotrasy odštartujú v sobotu o 8.30, na programe je prehliadka Prešova, spanilá jazda mestom. O 9.00 hod. bude štart pešej trasy Abranovce – hrad Bodoň.

Tomášova cesta ku hviezdam

PREŠOV. Fiktívny príbeh pod umelou hviezdnou oblohou o poznávaní vesmíru počas jednej noci uvedú vo Hvezdárni a planetáriu v sobotu o 11.00 hod.

Šváby v akcii 2

PREŠOV. Sídliskový festival športu a umenia Šváby v akcii 2 pokračuje v sobotu o 9.00 hod. Na programe sú priateľské turnaje vo futbale, streeballe a tenise, frisbee, hackies a žonglérske workshopy. Svoju prácu ukážu hasiči, záchranári, cvičené psy, chýbať nebudú bojové umenia, lukostreľba, zumbaworkshop, brušné a moderné tance, tiež aj bábkové divadlo, DJ a mladé kapely. Akcia sa uskutoční v ZŠ Važecká na Sídlisku Šváby.

Kendické kapustové slávnosti

KENDICE. Areál pri kultúrnom dome v Kendiciach (okr. Prešov) sa opäť v sobotu zaplní vôňou kapusty. O 14.00 hod. tu odštartujú kapustové slávnosti, počas ktorých bude balónová a kúzelnícka show a atrakcie pre deti, ochutnávka kapustových jedál i súťaž o najkrajšiu kapustovú hlavu. O 17.00 hod. sa predstaví hudobná skupina Progres, tiež sa zaháji zber kapusty a vyhodnotí najkrajšia kapustná hlava. Kandráčovci vystúpia o 20.30 hod. a o 22.00 to bude skupina Progres a DJ. Lucco, tombola bude o polnoci.

Pečovskonovoveský jarmok

PEČOVSKÁ NOVÁ VES. 17. ročník prezentácie ľudovo-umeleckých výrobcov bude v sobotu v Pečovskej Novej Vsi (okr. Sabinov). Začne sa sv. omšou, sprievodnými akciami bude jarmočná kvapka krvi, výstava obrazov z uskutočneného maliarskeho plenéra, súťaž o najkrajšiu predzáhradku i súťaž vo varení guláša. Prehliadka folklórnych skupín okolia začne o 16.00 hod, vystúpia tiež mladí umelci z lipianskej ZUŠ. Jarmok ukončí ľudová zábava so skupinou Juno.

Bardejovský jarmok

BARDEJOV. V sobotu na Bardejovskom jarmoku sa v programe predstavia od 11. hod. Poet Music, Gipsy Gipsy (12.00), FS Hertičan (13.00), FS Matičiar, Hažlinčanka o (14.00), spevácke kvarteto Grče zo Slovinska (15.00 hod). Svoje umenie predvedú aj East beat (blues) o 16.00 hod., Octopus blues rock o 17.00 hod. a Gero jazz o 18.00 hod. Slovinský tanečný orchester vystúpi o 19.00 hod., Michaela o 20.00 hod. V závere dňa bude patriť pódium Teatrum Musica (21.00), Yellowe (22.00) a Liwued error o 23.00 hod.

Drevorubač obce Banské

BANSKÉ. 6. ročník drevorubačskej súťaže organizujú v obci Banské (okr. Vranov nad Topľou). Súťaž prebehne v sobotu o 13.00 hod. na miestnom futbalovom ihrisku, zápoliť sa bude v siedmich disciplínach. O zábavu sa postará skupina Albatros.

Púť do Ľutiny

SABINOV. Pravoslávna cirkevná obec a Bratstvo pravoslávnej mládeže na Slovensku Syndesmos v Sabinove pozývajú v sobotu na púť zo Sabinova do Ľutiny (okr. Sabinov) pri príležitosti sviatku Zosnutia Presvätej Bohorodičky. O 8.30 h sa v sabinovskom chráme Záštity Presvätej Bohorodičky začne svätá liturgia, pútnici sa zo Sabinova do Ľutiny vydajú polhodinu pred poludním. O 17.00 hod. sa v Ľutine pri studničke uskutoční posvätenie vody a začne celonočné bdenie s bohatým programom. Chrámový sviatok v Ľutine vyvrcholí v nedeľu svätými liturgiami a slávnostnou archijerejskou liturgiou o 9. hod., ktorú bude slúžiť Rastislav, arcibiskup prešovský, metropolita českých krajín a Slovenska spolu s kňazmi Prešovskej pravoslávnej eparchie.

Športový deň

JAKUBOVANY. Športovo-zábavné spoločenské popoludnie pre deti a mládež sa začne v sobotu o 14.00 hod. v športovom areáli futbalového ihriska v Jakubovanoch (okr. Sabinov).

Stretnutie pri sv. Apolónii

MOŠUROV. Stretnutie pri kaplnke sv. Apolónie v Mošurove (okr. Prešov) sa uskutoční v sobotu o 13.00 hod.

Cesta do školy

SABINOV. Štyri deti, štyri osudy, jediný cieľ – budúcnosť. Premiéra dokumentárneho filmu bude v sobotu o 19.00 hod. v Kine Torysa.

Záverečný koncert festivalu

BARDEJOVSKÉ KÚPELE. Záverečný koncert festivalu ukončí svojím hudobným vystúpením Daniel bon Davin-tenor a jeho hostia Fala d'Opera v spoločenskej sále hotela Astória v nedeľu o 19.30 hod.

Primátorky

LIPANY. Posledné preteky v rámci rybárskej sezóny na rožkoviankych jazerách o Pohár primátorov miest Sabinov a Lipany sa začne v nedeľu o 7.00 hod.

Nedeľa s Lexelom

LIPANY. Posledný koncert kultúrneho leta odohrá na letom pódiu v Lipanoch (okr. Sabinov) v nedeľu o 19.00 hudobná skupina Lexel.

Bardejovský jarmok

BARDEJOV. Posledný deň Badejovského jarmoku začne v nedeľu o 14.00 hod. s Duom Rozmaj, nasledovať bude kvarteto Lenart z Košickej štátnej filharmónie, Maroš bango zaspieva o 16.00 hod. Program dotvoria The beatles acoustic (17.00), Romano Stilo (18.00) a Trio Gatal (19.00). Tých vystrieda o 20.00 hod. Virtuosi di Praga, exkluzívny koncert Pražského rezidenčného orchestra, a po nich o 21.30 kapela Vidiek.

Folklórne popoludnie

SAČUROV. Folklórne slávnosti sa v nedeľu o 15.00 hod uskutočnia na amfiteátri pri kultúrnom dome v Sačurove (okr. Vranov nad Topľou). Predstavia sa Araňa za Jarovníc, Kamničanka zo Zámutova, Hanka Kocákov, Sačurovské nevesty a FS Železiar.

Zraz cykloturistov KST

PREŠOV. Nedeľný program posledného dňa cyklozrazu bude v duchu voľného programu. Odštartuje o 10.00 hod, v ponuke sú indivduálne trasy (sprievodca podľa požiadaviek).

Dožinková slávnosť

ROŽKOVANY. Gazdový dvor Pod Hájom v Rožkovanoch (okr. Sabinov) pozýva na poďakovanie za úrodu, spojené s ľudovými zvykmi a tradičnými jedlami. Prezentácia začne v nedeľu o 14.30, po nej bude seminár k ekologickej poľnohospodárskej výrobe. Dožinková slávnosť sa uskutoční o 15.30 s vystúpením FS z Vyšného Slavkova. Jazdecké preteky budú o 16.30.

Memoriál Jozefa Porembu

LÚČKA. Regionálna hasičská súťaž venovaná pamiatke zakladateľa DHZ v Lúčke sa bude konať v nedeľu v areáli obecného úradu v Lúčke (okr. Sabinov).

700. výročie obce

JAKUBOVANY. 700 rokov prvej písomnej zmienky budú v obci Jakubovany (okr. Sabinov) oslavovať v nedeľu o 10.30 slávnostnou sv. omšou. Areál ZŠ o 13.30 naplnia občania a hostia, ktorým budú odovzdané ocenenia za zásluhy o rozvoj obce a aktívnu prácu v orgánoch samosprávy, tiež predstavia prvú publikáciu o obci. V kultúrnom programe vystúpia folklórne súbory z Jakubovian, Šar. Sokoloviec, Drienice, Prešova aj Poľska. Kandráčovci budú koncertovať o 19.00 hod., po nich bude ohňostroj a ľudová zábava so skupinou Problém a DJ–om.

The Fathers

TRNKOV. The Fathers country z Prešova zahrajú do tanca aj na počúvanie v penzióne Trio v Trnkove (okr. Prešov) v nedeľu od 17.00 hod.

Cesta do školy

SABINOV. Dokumentárny film o jedinom cieli, ktorým je budúcnosť a štyroch osudoch uvedie Kino Torysa v nedeľu o 19.00 hod.

Liečiteľ

SVIDNÍK. Amfiteáter vo Svidníku uvedie v nedeľu o 21.00 hod. film Liečiteľ.

Zemplínsky región

MY sme MI

MICHALOVCE. V posledný prázdninový deň štartuje na Gorkého ulici v Michalovciach letný festival MY sme MI. Bohatý kultúrny program s množstvom dobrej zábavy a kvalitnej hudby sa začína v nedeľu o 14.00 hod. Na Gorkého ulici sa predstavia kapela Žobráci s Michalom Hudákom, Katka Knechtová či skupina IMT Smile. Bude aj Šariš trh, kde domáci umelci predstavia tradičné výrobky a remeslá. Akciu bude moderovať Milan „Junior“ Zimnýkoval. Ocenenie si prevezmú v nedeľu aj dvaja Michalovčania.

Kino Fajn

HUMENNÉ. V sobotu a nedeľu premietne o 17.00 hod. francúzsky rodinný film Mikulášove šibalstvá na prázdninách. O 19.30 hod. premietne americký hudobný tanečný film Let's Dance 5.

Kino Centrum

MICHALOVCE. Premietne v sobotu a nedeľu hudobný film Let's Dance All In o 19.30 hod. O 17.30 hod. na programe francúzsky rodinný film Mikulášove šibalstvá na prázdninách.

Dni mesta Trebišov

TREBIŠOV. V sobotu sa v Trebišove konajú Dni mesta. V sobotu sa od 8.00 hod. uskutoční súťaž vo varení guľáša.

Kultúrne leto

HUMENNÉ. V nedeľu o 14.00 hod. sa v amfiteátri uskutoční 13. ročník Humenského toliara v rámci Kultúrneho leta. Účinkujú folklórne skupiny Topľan, Šiňava a Ľubovňan. V prípade nepriaznivého počasia sa podujatie bude konať v divadelnej sále Domu kultúry.

Tatranský región

Svištie dni

NOVÝ SMOKOVEC. V sobotu sa uskutoční rozlúčka s letom. Program bude prebiehať od 16.00 do 19.00 hod. v Hoteli Atrium. Pôjde o zábavné aktivity, hry a súťaže s animátormi a s maskotom Skalkom.

Pop, jazz, latino

STARÝ SMOKOVEC. V sobotu o 19.00 h bude v Hoteli Smokovec hudobný večer v podaní dua z Prešova. Účinkujú: Peci Uher (gitara) a Diana Dunčková (spev).

Vernisáž v Galérii Encián

TATRANSKÁ LOMNICA. Galéria Encián na Skalnatom plese hostí novú výstavu. Nesie názov PopArt na Skalnatom plese a jej autorom je 27-ročný Dávid Labik. Vernisáž je naplánovaná na sobotu o 14.00 h. Dávid Labik sa narodil v Prešove a k umeniu inklinoval už od detstva. Svoje prvé obrazy vystavil začiatkom roku 2014 vo svojom rodnom meste Prešov,

Tina

TATRANSKÁ LOMNICA. V sobotu od 20.00 h sa v Humne uskutoční letná rozlúčková diskopátry s populárnou speváčkou Tinou.

Podtatranský festival hudobných skupín

KEŽMAROK. V sobotu od 18.00 do 24.00 h bude prebiehať multižánrová rozlúčka s letom v priestoroch nádvoria Kežmarského hradu. Vystúpia: Rock rose, Hrdza, Vec + DJ Škrupo, Chiki liki tu-a. Festival bude na hradnom nádvorí v Kežmarku.

Duo Farsa Prešov

POPRAD. V nedeľu o 15.00 bude znieť melodická hudba španielskych rytmov v podaní dvoch virtuóznych rómskych hudobníkov Františka Godlu a Dušana Onodyho zo Sabinova.

Deň obce Štrba

ŠTRBA. V nedeľu sa od 14.00 h uskutoční Deň obce Štrba. Program bude v Športovej hale. Vystúpi aj Helena Vondráčková, Natália Puklušová či ľudová hudba Bystrianka.

Orchester Zoe na hrade

STARÁ ĽUBOVŇA. V nedeľu o 19.00 sa na Hrade Ľubovňa uskutoční koncert komorného orchestra Zoe.

Spišský región

Dni mesta Spišská Nová Ves

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. V sobotu a nedeľu budú prebiehať Dni mesta Spišská Nová Ves. V sobotu od 9. hod., o 17.30 hod. do mesta zavíta aj gróf Csáky s manželkou v dobovom sprievode mestom. V nedeľu od 10. hod. je pripravená cena Spiša – jazdecké preteky o pohár primátora mesta. Počas troch dní sú pripravené aj sprievodné podujatia a Trh ľudových remesiel.

Zahurácky táborák

SPIŠSKÉ VLACHY. V sobotu o 16.30 hod. sa v časti Zahura v amfiteátri uskutoční Zahurácky táborák. Venovaný je 20. výročiu skupiny Zahuráci a memoriálu Vladimíra Veľkého. Bude výročný táborák, super guláš a veľa skvelej muziky.

Spišský hrad

SPIŠSKÉ PODHRADIE. V sobotu o 20.30 hod. je pripravená nočná prehliadka spojená s ohňovou šou v podaní skupiny Páni Spiša. V nedeľu o 20. hod. muzikál Ôsmy svetadiel, neopakovateľný zážitok s hereckými a speváckymi hviezdami, nebude chýbať Karel Gott.

Kino Mier

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Kino Mier v sobotu o 17. hod. premietne rozprávku so slovenským dabingom Poštár Pat vo filme, o 19. hod. nemeckú komédiu Fakjú pán profesor.

Kino v Levoči

LEVOČA. V sobotu o 19. hod. premietnu v Levoči hudobný romantický film Let's Dance 5, v sobotu a nedeľu o 17. hod. rozprávku Poštár Pat vo filme.

Rozlúčka s letom

SMIŽANY. V nedeľu o 16. hod. sa na ihrisku uskutoční Rozlúčka s letom. Vystúpia Smižančanka, Páni Spiša, hudobná skupina Mloci a skupina Spirit.

Seľanské halušky

HELCMANOVCE. V nedeľu o 13. hod. na Humenci (pri kaštieli) v Helcmanovciach odštartuje súťaž vo varení a jedení bryndzových halušiek pod názvom Seľanské halušky. Výťažok z podujatia je určený sociálne odkázaným deťom z Helcmanoviec.

Pochod Rajtopiky i Dúbravské pirohy

DÚBRAVA. V sobotu sa uskutoční 20. ročník turistického pochodu Dúbrava – Rajtopiky v pohorí Branisko. Začiatok je o 9. hod. V cieli pochodu je pripravený guľáš, skupina Exit a tanečná zábava. V nedeľu o 13. hod. v Dúbrave štartuje 12. ročník súťaže vo varení pirohov Dúbravské pirohy. Pripravená je tanečná zábava i čačina.

Gemerský región

Hudobná prednáška a prehliadka

BETLIAR. V kaštieli v Betliari sa v sobotu o 17. hod. uskutoční prednáška na tému História záznamu zvuku. Spojená je s hudobnými ukážkami. O 20. hod. je pripravená prehliadka kaštieľa spojená s počúvaním nostalgickej hudby z prvej polovice 20. storočia.

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Za špičkovým produktom na podporu imunity sú talentovaní Slováci
 2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 3. INEKO: Základná škola v Svätom Jure je najlepšia na Slovensku
 4. Hygge ako životný štýl
 5. Viete, ako správne umyť ovocie? Čistá voda stačiť nemusí
 6. Ako spoznať ekologickejšie potraviny? Radí odborník
 7. Ochrana prírody na Slovensku má nové ocenenie
 8. Pandemická kríza urobila obrovské PR online vzdelávaniu
 9. Absolventi Paneurópskej vysokej školy majú takmer najvyšší plat
 10. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
 1. Garmin predstavuje Lily, svoje najmenšie inteligentné hodinky
 2. Babylon Berlín: Najdrahší nemecký seriál
 3. Potravinové intolerancie bude KRAJ riešiť aj tento rok
 4. Viete, ako správne umyť ovocie? Čistá voda stačiť nemusí
 5. Závod zamestnáva 500 ľudí. Tatravagónka v Trebišove má 50 rokov
 6. Spoločnosť BILLA v novom e-booku radí, ako sa stravovovať zdravo
 7. Počas koronakrízy vzrástli obavy z dopadov práceneschopnosti
 8. Za špičkovým produktom na podporu imunity sú talentovaní Slováci
 9. Ochrana prírody na Slovensku má nové ocenenie
 10. Ako spoznať ekologickejšie potraviny? Radí odborník
 1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste? 20 497
 2. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 19 274
 3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji 18 264
 4. Viete, ako správne umyť ovocie? Čistá voda stačiť nemusí 9 390
 5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 8 286
 6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 7 959
 7. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 7 595
 8. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 7 364
 9. Ohlúpli sme počas Covid roka? 7 201
 10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 7 070
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Vodič sa v stredu postavil pred sudcu humenského okresného súdu.

Za volant si nesadne štyri roky.

1 h
Priebežné výsledky plošného testovania.

K horším sa ešte môže prehupnúť Prešov a Spišská Nová Ves.

5 h
Vodič ukázal policajtom SMS-ku.

Ľudia často tvrdia, že idú k lekárovi.

2 h
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Darine Antalovej (72) z bratislavskej Petržalky vďaka liečbe liekom Keytruda takmer úplne vymizla rakovina krčku maternice. VšZP jej ho však nechce preplácať, lebo nie je hradený z verejného zdravotného poistenia. Trojtýždňová liečba ním stojí 4170 eur.

Dôchodkyňa a jej deti už za liek zaplatili desaťtisíce eur.

23 h
Fľaštička s vakcínou proti koronavírusu, ktorú vyvinuli vedci z Oxfordskej univerzity v spolupráci s farmaceutickou spoločnosťou AstraZeneca.

PCR testy na Slovensku odhalili viac ako 241-tisíc nakazených koronavírusom. Pandémia Covid-19 si vyžiadala 4 361 obetí. Na Slovensku sa skončilo celoplošné testovanie, platia nové opatrenia.

10 h
Šimák zomrel v utorok (26. 1.) vo veku 72 rokov po dlhej a ťažkej chorobe.

Šimák zomrel vo veku 72 rokov.

24. máj

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop