Korzár logo Korzár
Utorok, 22. január, 2019 | Meniny má Zora
Nájdete nás na webe

Tipy na víkend - 30. a 31. augusta

Naše tipy na zaujímavé kultúrne a spoločenské akcie a podujatia v regióne.

Košický región

Cirkus Aleš

KOŠICE. Na záver prázdnin si môžete užiť zábavu, ktorú ponúka Cirkus Aleš. Ten rozložil svoje šapitó na Medickej ulici za OC Galéria a prináša pestrý program, ktorý zaujme deti i náročných divákov. Unikátna drezúra tigrov, akrobati na perzských tyčiach, vzdušní akrobati, žongléri, drezúry psíkov a mnohé iné môžete v Košiciach vidieť do 1. septembra.

Letné kino v amfiku

KOŠICE. V sobotu budú v amfiku premietať francúzsky dobrodružný film Bella a Sebastian.

Klavírny recitál Hiromi

KOŠICE. Slávna a svetovo uznávaná japonská klaviristka Hiromi Uehara, držiteľka Grammy za najlepší jazzový album roku 2011 sa predstaví aj Košičanom. Virtuózka známa nielen svojou bravúrnou technikou, ale aj živelnosťou a energickosťou bude záverečným zlatým klincom festivalu Leto v parku. Jej vystúpenie bude v Dome umenia v nedeľu od 19.30 hodiny.

Koncert Tima „Rippera“ Owensa

KOŠICE. Najväčšie hity legendy Judas Priest odpáli v nedeľu v Colloseu ich bývalý člen Tim „Ripper“ Owens. Rešpektovaný vokalista zaradil Košice do turné po Európe, ktoré v tomto čase absolvuje so svojou vlastnou kapelou, ktorú založil po odchode z Judas Priest. Program sa začne o 18. hodine.

Detská železnica

KOŠICE. Na sobotu a nedeľu si pre vás železničiari pripravili bohatý program. Môžete sa stať svedkami prepadu vlaku, ochutnať guláš alebo sa zapojiť do súťaží či tvorivých dielničiek. Svoju techniku predvedú policajti a sokoliari vám ukážu, čo dokážu ich dravce. Viac o programe sa dozviete na www.detskazeleznica.sk.

Rozlúčka s letom v Beniakovciach

BENIAKOVCE. V nedeľu vypukne od 13.00 hod. v Beniakovciach rozlúčka s letom, kde nájdu zaujímavý program deti aj ich rodičia. Od 15.00 hod. štartuje 8–kilometrový beh Kráľa Róberta až k rozhľadni Čerešenka medzi Chrastným a Čižaticami. Na rozhľadni od 15.30 hod. je pripravený bohatý kultúrny program. Výšku veže otestuje tanečnica Arianda svojím vzdušným tancom. Pevnosť veže zhodnotia stredovekí rytieri, jej tón netradičné 25-členné hudobné teleso The Big Bang Band Košice.

Oslavy v Budimíri

BUDIMÍR. V Budimíri v nedeľu od 13.00 hod. v rámci osláv 725. výročia prvej písomnej zmienky o obci vystúpia v tamojšom parku cirkevný zbor Eben Ezer, folklórny súbor Budzimerčan, detské divadielko Gašparko, folklórny súbor Jablonečka ako aj Ander z Košíc.

Prešovský región

Kotlík open 2014

PREŠOV. 4. ročník charitatívneho podujatia na Letnom kúpalisku na Sídlisku III. odštartuje v sobotu o 9.00 hod. V družstve by mali byť minimálne 3 súťažiaci. Od 13.00 hod. bude zabávať skupina BB Country.

Zraz cykloturistov KST

PREŠOV. Cyklotrasy odštartujú v sobotu o 8.30, na programe je prehliadka Prešova, spanilá jazda mestom. O 9.00 hod. bude štart pešej trasy Abranovce – hrad Bodoň.

Tomášova cesta ku hviezdam

PREŠOV. Fiktívny príbeh pod umelou hviezdnou oblohou o poznávaní vesmíru počas jednej noci uvedú vo Hvezdárni a planetáriu v sobotu o 11.00 hod.

Šváby v akcii 2

PREŠOV. Sídliskový festival športu a umenia Šváby v akcii 2 pokračuje v sobotu o 9.00 hod. Na programe sú priateľské turnaje vo futbale, streeballe a tenise, frisbee, hackies a žonglérske workshopy. Svoju prácu ukážu hasiči, záchranári, cvičené psy, chýbať nebudú bojové umenia, lukostreľba, zumbaworkshop, brušné a moderné tance, tiež aj bábkové divadlo, DJ a mladé kapely. Akcia sa uskutoční v ZŠ Važecká na Sídlisku Šváby.

Kendické kapustové slávnosti

KENDICE. Areál pri kultúrnom dome v Kendiciach (okr. Prešov) sa opäť v sobotu zaplní vôňou kapusty. O 14.00 hod. tu odštartujú kapustové slávnosti, počas ktorých bude balónová a kúzelnícka show a atrakcie pre deti, ochutnávka kapustových jedál i súťaž o najkrajšiu kapustovú hlavu. O 17.00 hod. sa predstaví hudobná skupina Progres, tiež sa zaháji zber kapusty a vyhodnotí najkrajšia kapustná hlava. Kandráčovci vystúpia o 20.30 hod. a o 22.00 to bude skupina Progres a DJ. Lucco, tombola bude o polnoci.

Pečovskonovoveský jarmok

PEČOVSKÁ NOVÁ VES. 17. ročník prezentácie ľudovo-umeleckých výrobcov bude v sobotu v Pečovskej Novej Vsi (okr. Sabinov). Začne sa sv. omšou, sprievodnými akciami bude jarmočná kvapka krvi, výstava obrazov z uskutočneného maliarskeho plenéra, súťaž o najkrajšiu predzáhradku i súťaž vo varení guláša. Prehliadka folklórnych skupín okolia začne o 16.00 hod, vystúpia tiež mladí umelci z lipianskej ZUŠ. Jarmok ukončí ľudová zábava so skupinou Juno.

Bardejovský jarmok

BARDEJOV. V sobotu na Bardejovskom jarmoku sa v programe predstavia od 11. hod. Poet Music, Gipsy Gipsy (12.00), FS Hertičan (13.00), FS Matičiar, Hažlinčanka o (14.00), spevácke kvarteto Grče zo Slovinska (15.00 hod). Svoje umenie predvedú aj East beat (blues) o 16.00 hod., Octopus blues rock o 17.00 hod. a Gero jazz o 18.00 hod. Slovinský tanečný orchester vystúpi o 19.00 hod., Michaela o 20.00 hod. V závere dňa bude patriť pódium Teatrum Musica (21.00), Yellowe (22.00) a Liwued error o 23.00 hod.

Drevorubač obce Banské

BANSKÉ. 6. ročník drevorubačskej súťaže organizujú v obci Banské (okr. Vranov nad Topľou). Súťaž prebehne v sobotu o 13.00 hod. na miestnom futbalovom ihrisku, zápoliť sa bude v siedmich disciplínach. O zábavu sa postará skupina Albatros.

Púť do Ľutiny

SABINOV. Pravoslávna cirkevná obec a Bratstvo pravoslávnej mládeže na Slovensku Syndesmos v Sabinove pozývajú v sobotu na púť zo Sabinova do Ľutiny (okr. Sabinov) pri príležitosti sviatku Zosnutia Presvätej Bohorodičky. O 8.30 h sa v sabinovskom chráme Záštity Presvätej Bohorodičky začne svätá liturgia, pútnici sa zo Sabinova do Ľutiny vydajú polhodinu pred poludním. O 17.00 hod. sa v Ľutine pri studničke uskutoční posvätenie vody a začne celonočné bdenie s bohatým programom. Chrámový sviatok v Ľutine vyvrcholí v nedeľu svätými liturgiami a slávnostnou archijerejskou liturgiou o 9. hod., ktorú bude slúžiť Rastislav, arcibiskup prešovský, metropolita českých krajín a Slovenska spolu s kňazmi Prešovskej pravoslávnej eparchie.

Športový deň

JAKUBOVANY. Športovo-zábavné spoločenské popoludnie pre deti a mládež sa začne v sobotu o 14.00 hod. v športovom areáli futbalového ihriska v Jakubovanoch (okr. Sabinov).

Stretnutie pri sv. Apolónii

MOŠUROV. Stretnutie pri kaplnke sv. Apolónie v Mošurove (okr. Prešov) sa uskutoční v sobotu o 13.00 hod.

Cesta do školy

SABINOV. Štyri deti, štyri osudy, jediný cieľ – budúcnosť. Premiéra dokumentárneho filmu bude v sobotu o 19.00 hod. v Kine Torysa.

Záverečný koncert festivalu

BARDEJOVSKÉ KÚPELE. Záverečný koncert festivalu ukončí svojím hudobným vystúpením Daniel bon Davin-tenor a jeho hostia Fala d'Opera v spoločenskej sále hotela Astória v nedeľu o 19.30 hod.

Primátorky

LIPANY. Posledné preteky v rámci rybárskej sezóny na rožkoviankych jazerách o Pohár primátorov miest Sabinov a Lipany sa začne v nedeľu o 7.00 hod.

Nedeľa s Lexelom

LIPANY. Posledný koncert kultúrneho leta odohrá na letom pódiu v Lipanoch (okr. Sabinov) v nedeľu o 19.00 hudobná skupina Lexel.

Bardejovský jarmok

BARDEJOV. Posledný deň Badejovského jarmoku začne v nedeľu o 14.00 hod. s Duom Rozmaj, nasledovať bude kvarteto Lenart z Košickej štátnej filharmónie, Maroš bango zaspieva o 16.00 hod. Program dotvoria The beatles acoustic (17.00), Romano Stilo (18.00) a Trio Gatal (19.00). Tých vystrieda o 20.00 hod. Virtuosi di Praga, exkluzívny koncert Pražského rezidenčného orchestra, a po nich o 21.30 kapela Vidiek.

Folklórne popoludnie

SAČUROV. Folklórne slávnosti sa v nedeľu o 15.00 hod uskutočnia na amfiteátri pri kultúrnom dome v Sačurove (okr. Vranov nad Topľou). Predstavia sa Araňa za Jarovníc, Kamničanka zo Zámutova, Hanka Kocákov, Sačurovské nevesty a FS Železiar.

Zraz cykloturistov KST

PREŠOV. Nedeľný program posledného dňa cyklozrazu bude v duchu voľného programu. Odštartuje o 10.00 hod, v ponuke sú indivduálne trasy (sprievodca podľa požiadaviek).

Dožinková slávnosť

ROŽKOVANY. Gazdový dvor Pod Hájom v Rožkovanoch (okr. Sabinov) pozýva na poďakovanie za úrodu, spojené s ľudovými zvykmi a tradičnými jedlami. Prezentácia začne v nedeľu o 14.30, po nej bude seminár k ekologickej poľnohospodárskej výrobe. Dožinková slávnosť sa uskutoční o 15.30 s vystúpením FS z Vyšného Slavkova. Jazdecké preteky budú o 16.30.

Memoriál Jozefa Porembu

LÚČKA. Regionálna hasičská súťaž venovaná pamiatke zakladateľa DHZ v Lúčke sa bude konať v nedeľu v areáli obecného úradu v Lúčke (okr. Sabinov).

700. výročie obce

JAKUBOVANY. 700 rokov prvej písomnej zmienky budú v obci Jakubovany (okr. Sabinov) oslavovať v nedeľu o 10.30 slávnostnou sv. omšou. Areál ZŠ o 13.30 naplnia občania a hostia, ktorým budú odovzdané ocenenia za zásluhy o rozvoj obce a aktívnu prácu v orgánoch samosprávy, tiež predstavia prvú publikáciu o obci. V kultúrnom programe vystúpia folklórne súbory z Jakubovian, Šar. Sokoloviec, Drienice, Prešova aj Poľska. Kandráčovci budú koncertovať o 19.00 hod., po nich bude ohňostroj a ľudová zábava so skupinou Problém a DJ–om.

The Fathers

TRNKOV. The Fathers country z Prešova zahrajú do tanca aj na počúvanie v penzióne Trio v Trnkove (okr. Prešov) v nedeľu od 17.00 hod.

Cesta do školy

SABINOV. Dokumentárny film o jedinom cieli, ktorým je budúcnosť a štyroch osudoch uvedie Kino Torysa v nedeľu o 19.00 hod.

Liečiteľ

SVIDNÍK. Amfiteáter vo Svidníku uvedie v nedeľu o 21.00 hod. film Liečiteľ.

Zemplínsky región

MY sme MI

MICHALOVCE. V posledný prázdninový deň štartuje na Gorkého ulici v Michalovciach letný festival MY sme MI. Bohatý kultúrny program s množstvom dobrej zábavy a kvalitnej hudby sa začína v nedeľu o 14.00 hod. Na Gorkého ulici sa predstavia kapela Žobráci s Michalom Hudákom, Katka Knechtová či skupina IMT Smile. Bude aj Šariš trh, kde domáci umelci predstavia tradičné výrobky a remeslá. Akciu bude moderovať Milan „Junior“ Zimnýkoval. Ocenenie si prevezmú v nedeľu aj dvaja Michalovčania.

Kino Fajn

HUMENNÉ. V sobotu a nedeľu premietne o 17.00 hod. francúzsky rodinný film Mikulášove šibalstvá na prázdninách. O 19.30 hod. premietne americký hudobný tanečný film Let's Dance 5.

Kino Centrum

MICHALOVCE. Premietne v sobotu a nedeľu hudobný film Let's Dance All In o 19.30 hod. O 17.30 hod. na programe francúzsky rodinný film Mikulášove šibalstvá na prázdninách.

Dni mesta Trebišov

TREBIŠOV. V sobotu sa v Trebišove konajú Dni mesta. V sobotu sa od 8.00 hod. uskutoční súťaž vo varení guľáša.

Kultúrne leto

HUMENNÉ. V nedeľu o 14.00 hod. sa v amfiteátri uskutoční 13. ročník Humenského toliara v rámci Kultúrneho leta. Účinkujú folklórne skupiny Topľan, Šiňava a Ľubovňan. V prípade nepriaznivého počasia sa podujatie bude konať v divadelnej sále Domu kultúry.

Tatranský región

Svištie dni

NOVÝ SMOKOVEC. V sobotu sa uskutoční rozlúčka s letom. Program bude prebiehať od 16.00 do 19.00 hod. v Hoteli Atrium. Pôjde o zábavné aktivity, hry a súťaže s animátormi a s maskotom Skalkom.

Pop, jazz, latino

STARÝ SMOKOVEC. V sobotu o 19.00 h bude v Hoteli Smokovec hudobný večer v podaní dua z Prešova. Účinkujú: Peci Uher (gitara) a Diana Dunčková (spev).

Vernisáž v Galérii Encián

TATRANSKÁ LOMNICA. Galéria Encián na Skalnatom plese hostí novú výstavu. Nesie názov PopArt na Skalnatom plese a jej autorom je 27-ročný Dávid Labik. Vernisáž je naplánovaná na sobotu o 14.00 h. Dávid Labik sa narodil v Prešove a k umeniu inklinoval už od detstva. Svoje prvé obrazy vystavil začiatkom roku 2014 vo svojom rodnom meste Prešov,

Tina

TATRANSKÁ LOMNICA. V sobotu od 20.00 h sa v Humne uskutoční letná rozlúčková diskopátry s populárnou speváčkou Tinou.

Podtatranský festival hudobných skupín

KEŽMAROK. V sobotu od 18.00 do 24.00 h bude prebiehať multižánrová rozlúčka s letom v priestoroch nádvoria Kežmarského hradu. Vystúpia: Rock rose, Hrdza, Vec + DJ Škrupo, Chiki liki tu-a. Festival bude na hradnom nádvorí v Kežmarku.

Duo Farsa Prešov

POPRAD. V nedeľu o 15.00 bude znieť melodická hudba španielskych rytmov v podaní dvoch virtuóznych rómskych hudobníkov Františka Godlu a Dušana Onodyho zo Sabinova.

Deň obce Štrba

ŠTRBA. V nedeľu sa od 14.00 h uskutoční Deň obce Štrba. Program bude v Športovej hale. Vystúpi aj Helena Vondráčková, Natália Puklušová či ľudová hudba Bystrianka.

Orchester Zoe na hrade

STARÁ ĽUBOVŇA. V nedeľu o 19.00 sa na Hrade Ľubovňa uskutoční koncert komorného orchestra Zoe.

Spišský región

Dni mesta Spišská Nová Ves

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. V sobotu a nedeľu budú prebiehať Dni mesta Spišská Nová Ves. V sobotu od 9. hod., o 17.30 hod. do mesta zavíta aj gróf Csáky s manželkou v dobovom sprievode mestom. V nedeľu od 10. hod. je pripravená cena Spiša – jazdecké preteky o pohár primátora mesta. Počas troch dní sú pripravené aj sprievodné podujatia a Trh ľudových remesiel.

Zahurácky táborák

SPIŠSKÉ VLACHY. V sobotu o 16.30 hod. sa v časti Zahura v amfiteátri uskutoční Zahurácky táborák. Venovaný je 20. výročiu skupiny Zahuráci a memoriálu Vladimíra Veľkého. Bude výročný táborák, super guláš a veľa skvelej muziky.

Spišský hrad

SPIŠSKÉ PODHRADIE. V sobotu o 20.30 hod. je pripravená nočná prehliadka spojená s ohňovou šou v podaní skupiny Páni Spiša. V nedeľu o 20. hod. muzikál Ôsmy svetadiel, neopakovateľný zážitok s hereckými a speváckymi hviezdami, nebude chýbať Karel Gott.

Kino Mier

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Kino Mier v sobotu o 17. hod. premietne rozprávku so slovenským dabingom Poštár Pat vo filme, o 19. hod. nemeckú komédiu Fakjú pán profesor.

Kino v Levoči

LEVOČA. V sobotu o 19. hod. premietnu v Levoči hudobný romantický film Let's Dance 5, v sobotu a nedeľu o 17. hod. rozprávku Poštár Pat vo filme.

Rozlúčka s letom

SMIŽANY. V nedeľu o 16. hod. sa na ihrisku uskutoční Rozlúčka s letom. Vystúpia Smižančanka, Páni Spiša, hudobná skupina Mloci a skupina Spirit.

Seľanské halušky

HELCMANOVCE. V nedeľu o 13. hod. na Humenci (pri kaštieli) v Helcmanovciach odštartuje súťaž vo varení a jedení bryndzových halušiek pod názvom Seľanské halušky. Výťažok z podujatia je určený sociálne odkázaným deťom z Helcmanoviec.

Pochod Rajtopiky i Dúbravské pirohy

DÚBRAVA. V sobotu sa uskutoční 20. ročník turistického pochodu Dúbrava – Rajtopiky v pohorí Branisko. Začiatok je o 9. hod. V cieli pochodu je pripravený guľáš, skupina Exit a tanečná zábava. V nedeľu o 13. hod. v Dúbrave štartuje 12. ročník súťaže vo varení pirohov Dúbravské pirohy. Pripravená je tanečná zábava i čačina.

Gemerský región

Hudobná prednáška a prehliadka

BETLIAR. V kaštieli v Betliari sa v sobotu o 17. hod. uskutoční prednáška na tému História záznamu zvuku. Spojená je s hudobnými ukážkami. O 20. hod. je pripravená prehliadka kaštieľa spojená s počúvaním nostalgickej hudby z prvej polovice 20. storočia.

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Nový úver na trhu pomôže vášmu biznisu napredovať
 2. Rok 2019: Začína sa éra informačného osvietenstva
 3. Vyznáte sa v novom označovaní palív?
 4. Masívna ofenzíva barcelonskej značky v segmente SUV
 5. Jednoduchý návod, ako mať v roku 2019 viac peňazí
 6. Tipy, kam so školákmi na dovolenku cez jarné prázdniny
 7. Jedli ste už ružovú čokoládu?
 8. Slováci ako prví precestujú 7 divov sveta privátnym lietadlom
 9. Dobrým anjelom aj vďaka pár klikom na Instagrame
 10. Odhadovaný výnos 7,5 % ročne
 1. Masívna ofenzíva barcelonskej značky v segmente SUV
 2. Vyznáte sa v novom označovaní palív?
 3. Vyhlásenie Vedeckej rady EU v Bratislave
 4. 5 skvelých interiérových trendov pre rok 2019
 5. Functional spaces for creative dwellers
 6. Nový úver na trhu pomôže vášmu biznisu napredovať
 7. Jednoduchý návod, ako mať v roku 2019 viac peňazí
 8. Rok 2019: Začína sa éra informačného osvietenstva
 9. Tipy, kam so školákmi na dovolenku cez jarné prázdniny
 10. Pozvánka na udeľovanie ceny – ABF Slovakia Bakalár 2018
 1. Obrovské zľavy na skladové Volkswageny 20 115
 2. Tipy, kam so školákmi na dovolenku cez jarné prázdniny 15 823
 3. Jednoduchý návod, ako mať v roku 2019 viac peňazí 12 784
 4. Iba dnes: Ročné predplatné SME.sk za mimoriadnu cenu 26 eur 11 907
 5. Slováci ako prví precestujú 7 divov sveta privátnym lietadlom 8 866
 6. Sviatky a voľné dni 2019: Využite ich naplno a oddychujte viac 7 659
 7. Odhadovaný výnos 7,5 % ročne 6 297
 8. Jedli ste už ružovú čokoládu? 6 261
 9. Maurícius, Maldivy, Thajsko. Plavte sa po Indickom oceáne a Ázii 4 202
 10. Hodnotenie profesionála: Aká je dovolenka v Ománe? 2 415

Neprehliadnite tiež

Dankov rekreačný benefit: Zadlžené nemocnice naň hľadajú peniaze

Župy ešte nemajú jasno v tom, ako sa s nápadom SNS vysporiadať.

Know how U.S. Steelu: Dankove poukazy vyriešili dovolenkovou doménou

Oceliarne si nechali vypracovať jedinečný model.

Rozhovor

Odborník: Po dostavaní obchvatov klesne doprava v Prešove o polovicu

O dopravných stavbách sa doposiaľ rozhodovalo politicky.

Rabovali na čerpacej stanici, spustili tichý alarm

Okresný súd rozdal tresty, prokurátor si vynútil prísnejšie.

Hlavné správy zo Sme.sk

Dobré ráno

Dobré ráno: Zabije trikrát viac Slovákov ako autonehody

Ako funguje očkovanie a prečo sú antivakcinačné hnutia.

Komentár Zuzany Kepplovej

Prečo si Tóth myslí, že nepochybil

Podľa Kočnerovho informátora žiadny verejný záujem neexistuje.

Už ste čítali?

Domov NajnovšieNajčítanejšieDesktop