Zo slovenských akademikov na MS najúspešnejší Krajčík

Sportnet|26. aug 2014 o 00:00

Šiesti členovia Klubu OB Akademik Technická univerzita Košice - Michal Krajčík, Štefan Ringer, Tomáš Mušinský, Miroslav Papuga, z toho dve ženy Katarína Papugová, Kristína Krajčíková a Dávid Franko (Sokol Kysak) reprezentovali z východniarov Slovensko

KOŠICE. na Akademických majstrovstvách sveta, ktoré sa konali uplynulý týždeň v okolí moravského mesta Olomouc.

Predseda Klubu OB ATU Košice Jozef Pollák zhodnotil výsledky našich reprezentantov chronologicky v jednotlivých disciplínach takto: „Úvodnou disciplínou šampionátu boli mixové šprintové štafety, ktoré sa bežali v centre Kroměříža. Štafetu tvorili dve ženy a dvaja muži, pričom naši v zložení Barbora Pijáková (Sokol Pezinok) - Peter Mižúr (Farmaceut Bratislava) - Kristína Krajčíková -Tomáš Mušinský skončili na 25. mieste.
V orientačnom šprinte sa potvrdilo, že sú našou dlhodobo najslabšou disciplínou. Na AMS v Olomouci, kde sa bežalo v okolí zoologickej záhrady na Sv. kopečku, najlepšie skončil Štefan Ringer, keď obsadil 50. miesto. Pri letmom pohľade na trate vidieť, že bolo mimoriadne dôležité striedanie rýchlosti behu pri jednoduchých postupoch na kontroly, ktoré sa striedali s orientačne náročnými postupmi. Výsledky ostatných našich reprezentantov: 68. T. Mušinský, 79. P. Mižúr, 97. M. Papuga, 69. B. Pijáková, 72. K. Papugová, 76. K. Krajčíková. Akademickými majstrami sveta sa v rovnakom čase stali Švajčiari Mathias Kyburz a Martin Hubmann a Švédka Karolin Ohlsson.

V pretekoch na dlhej trati sa najviac darilo Michalovi Krajčíkovi. Po 25. mieste na MS v Taliansku v júli dosiahol na AMS ďalší veľmi pekný výsledok, keď dobehol na výbornom 9. mieste. V kopcovitom teréne bežal veľmi vyrovnane, bez výraznejšieho zaváhania. Slušný výkon podal aj Š. Ringer, ktorý dobehol na 35. mieste a M. Papuga skončil 60.

V ženskej kategórii neštartovala žiadna slovenská reprezentantka. Akademickými majstrami sveta sa stali Francúz Frederic Tranchand a Nórka Sund Goril Ronning.

V pretekoch na strednej trati, ktorá sa bežala na rozdiel od dlhej trate v rovinatom teréne, opäť najlepší výkon z našich reprezentantov predviedol Michal Krajčík, keď skončil na peknom 15. mieste. Výsledky ostatných našich reprezentantov: 51. D. Franko, 64. T. Mušinský, 92. P. Mižúr, 56. K. Papugová, 66. K. Krajčíková, 90. B. Pijáková. Majstrami sveta sa stali Švéd Albin Ridefelt a Švajčiarka Sarina Jenzer.

V sobotu akademický šampionát vyvrcholil pretekmi štafiet. Zo slovenských štafiet si lepšie počínali muži SVK-A, ktorí v zložení Tomáš Mušinský, Dávid Franko, Michal Krajčík obsadili 13. miesto, štafeta SVK-B v zložení M. Papuga, P. Mižúr, Š. Ringer obsadila 31. miesto. Ženy v zložení K. Papugová, B. Pijáková, K. Krajčíková skončili na 22. mieste. V obidvoch kategóriách zlaté medaily získali reprezentanti troch koruniek.“