Mesiac jún a jeho prvé dva týždne sú na Domaši rajom pre kaprárov, lebo takmer každý si toho svojho kapra aj uloví. Pozdejšie, a to najmä po začatí sezóny lovu dravcov, sa do popredia dostáva lov zubáča, šťuky a sumca.
Júl bol na tejto priehrade výnimočne dobrým pre lov zubáča, ale aj sumca. Pomer ulovených zubáčov ku kaprom bol podľa hospodára nádrže Daniela Hurného vyrovnaný. Brali najmä zubáče s veľkosťou okolo 55 až 60 cm.
V tomto mesiaci sa ulovilo aj 15 kusov sumca veľkého, z toho iba jeden kus neodolal vábeniu umelej vábničky a zvyšok sa ulovil klasickým spôsobom na položenú. Tri sumce dosiahli dĺžku nad dva metre.
Najmenší meral 215 cm a vážil 66 kg, ďalší meral 222 cm a vážil 75 kg a najväčšieho ulovil rybár na boiles a udica bola nastražená na kapitálneho kapra.
Namiesto toho zabral 253–centimetrový sumec s hmotnosťou 86 kg. Rybár nasadol na čln mysliac si, že ulovil veľkého kapra. Na pomoc mu museli prísť kamaráti a sumec ich všetkých ťahal po nočnej nádrži takmer dve hodiny, až sa im ho ukonaného podarilo z vody vytiahnuť.
Sumec zabral v hornej časti nádrže neďaleko domašského „mangrového lesa“ – hustého vŕbového porastu, ktorý je za priaznivých hydrologických podmienok rybou škôlkou pre nastavajúce generácie rýb Domaše.
Obrovským negatívom letnej turistickej sezóny je, že niektorí milovníci a „lokálpatrioti“ tejto zelenej perly horného Zemplína nemajú problém sa v jej vodách kúpať so svojimi rodinami, keď noc predtým do nej vypustili obsah žumpy pri svojej chate.
Pri inšpekcii túto skutočnosť na vlastné oči zistili rybársky hospodár nádrže Daniel Hurný s ichtyológom Slovenského rybárskeho zväzu, keď na vodnej hladine plávala hnedozelená vrstva „koliformných baktérií“.
Obmedzenosť niektorých tiežrekreantov nemá, žiaľ, obdoby.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.