Korzár logo Korzár
Piatok, 22. marec, 2019 | Meniny má Beňadik
Nájdete nás na webe

Tipy na víkend - 19. a 20. júla

Naše tipy na zaujímavé kultúrne a spoločenské akcie a podujatia v regióne.

Košický región

Teror Bird

KOŠICE. Koncert kanadskej nu-romantickej skupiny Terror Bird uvidíte v sobotu o 21.00 hod. v Tabačke.

Burza starožitností

BUDIMÍR. V sobotu od 8.00 do 12.00 hod. sa v Budimíre opäť uskutoční burza starožitností. Sprievodným programom bude tentoraz stará zbrojnica. Návštevníci si môžu zašermovať, obliecť si brnenie alebo len obdivovať staré zbrane. Výber z exponátov uvidíte aj v nedeľu v rovnakom čase na Dominikánskom námestí v Košiciach.

Free Summer 2014

KOŠICE. Festival tanečnej a elektronickej hudby sa začína v sobotu o 17.00 hod. na lúke pod Bankovom pri KVP.

Návrat na Várhegy

NIŽNÁ MYŠĽA. Deň plný archeológie zažijete v nedeľu od 13.00 hod. v Nižnej Myšli. Pre návštevníkov budú pripravené aj tvorivé dielne.

Prešovský región

My sme Stropkov

STROPKOV. Na Nám. SNP v Stropkove sa začne v sobotu o 14. hod. open-air akcia My sme Stropkov. Na východniarskom festivale vystúpia Žobráci, Chiki liki tu-a a Katka Knechtová. Chýbať nebude Šariš trh, na ktorom domáci umelci predstavia tradičné výrobky a remeslá, ocenené budú aj dve osobnosti regiónu. Program bude moderovať Milan Junior Zimnýkoval.

Miss Domaša

BŽANY. V stropkovskej časi Domaše, pri obci Bžany, sa v sobotu uskutoční galavečer súťaže krásy Miss Domaša Valkov - Tíšava. Podujatie začne o 17. hod. koncertmi interpretov Yelllowe, Michaella, Stopa. Po 20. hod. príde na rad finále, v rámci ktorého vystúpia aj Ego, Kandráčovci, Metalinda a Monika Agrebi.

Bloodline

SABINOV. Na Begalke (Bistro u Ďuriho) v Sabinove bude v sobotu o 15.30 hudobný festival Bloodline open-air. Priaznivci tvrdej hudby si môžu vychutnať kapelu Metropolis, hardcoristov Saprophyte, punk-rockerov Odtiaľ Potiaľ, LastStar To Fall, rockenrollových TheFreaks a domácich Britney Porn.

El Clásico

TISINEC. El Clásico na Slovensku bude na futbalovom ihrisku v Tisinci (okres Sabinov) v sobotu o 14. hod. (zápas sa začne o 18. hod.). Na slávne španielske derby nastúpia členovia tunajších fanklubov tímov Real Madrid a FC Barcelona.

Cibi Cup

KVAKOVCE. V sobotu od 8.30 pokračuje na pláži Palm Beach v zátoke rekreačného strediska Dobrá v Kvakovciach, vo vranovskej časti Domaše, turnaj Cibi Cup, ktorý vyvrcholí súťažou mužských dvojíc.

Princ Peter

PREŠOV. Hvezdáreň a planetárium uvedie v sobotu o 11. hod. pôvodný rozprávkový astronomický program Princ Peter.

Baštatrest

PREŠOV. Živá hudba na Bašte bude znieť v sobotu o 20. hod. na akcii premenovanej z Baštafestu na Baštatrest.

Tublatanka revival

KVAČANY. V Korimanke v obci Kvačany (okres Prešov) sa v sobotu o 20. hod. uskutoční koncert skupiny Tublatanka revival.

Obecné oslavy

SEDLICE. Dobrovoľný hasičský zbor v Sedliciach (okres Prešov) oslavuje 90. výročie svojho založenia. Oslavy sa začnú v nedeľuo 9.45 požehnaním sochy sv. Floriána a slávnostnou sv. omšou. Nasledovať bude o 13.30 hasičská súťaž mužov a žien, v kultúrnom programe o 15.30 vystúpia miestne folklórne súbory, tanečná skupina z partnerského mesta Sedlice z ČR a Folklórny súbor Raslavičan. Nebudú chýbať ani detské atrakcie.

Kollárovci

HLINNÉ. V kultúrnom dome v obci Hlinné (okres Vranov nad Topľou) sa v nedeľu o 18. hod. uskutoční koncert populárnej ľudovej hudby Kollárovci.

Čurbes

LIPANY. Skupina Čurbes, známa svojou živelnosťou a temperamentnosťou, spestrí Nedeľné rande s hudbou o 19. hod. na letnom pódiu v Lipanoch (okres Sabinov).

Vancoš

SVIDNÍK. Kultúrne leto vo Svidníku pokračuje v nedeľu o 15. hod. v pešej zóne koncertom zoskupenia Vancoš.

Sabinovčan

SABINOV. Mládežnícka dychová hudba Sabinka a folklórny súboru Sabinovčan sa predstavia na domácej pôde kultúrneho domu v nedeľu o 17. hod.

Tatranský región

Benátska noc na Štrbskom Plese

ŠTRBSKÉ PLESO. V sobotu sa na Štrbskom Plese uskutoční podujatie pod názvom Benátska noc. Celé dianie so začiatkom o 16.00 h a pokračovaním až do neskorej noci sa sústredí k prístavu člnov na Štrbskom plese. Pripravené sú hra na harfe, vystúpenie hudobnej skupiny Bloom, živé zrkadlové sochy, ochutnávka vín aj špeciality z grilu.

Festival oživenej histórie

ČERVENÝ KLÁŠTOR. Kláštor kartuziánov v Červenom Kláštore opäť dobyjú bratrícke bandy. Počas oboch víkendových dní tu bude festival oživenej histórie Claustrum Rubrum. Program historického podujatia začne v sobotu i v nedeľu krátko pred 11.00 h, pripravenú sú ukážky historických bojov z 15. storočia. Návštevníci si budú môcť pozrieť aj historický šerm a vypočuť stredovekú hudbu. Organizátori pripravili aj prednášku o vojenstve, ukážku vojenského cvičenia i historické divadlo. Program uzavrie o 16.00 h tretí bratrícky útok s obsadením kláštora.

Rusínska vatra

MALÝ LIPNÍK. V sobotu bude 5. ročník Rusínskej vatry v Malom Lipníku. V kultúrnom programe vystúpia viacerí umelci z regiónu, ale aj hostia z Ukrajiny a Srbska. Nebudú chýbať folklórne skupiny a súbory Čirčanka z Čirča, Kečera z Jakubian, Ruski kultúrny center z Nového Sadu, Rusín Čendéš Orchestra, kapela Sonečne Zakarpaťa z Mukačeva a Song z Rešova. V Malom Lipníku vystúpia aj sólisti Natália Sikorjaková z Litmanovej, Marianna Železná– Štovková z Prešova, Ľubomír Popík, Vladimír Sivý, duo manželov Karašovcov z Kamienky, spevácke trio Magurových z Humenného ako aj trio z Jakubian. Večer je na programe tanečná zábava.

Slávnosti Rusínov pod hradom Ľubovňa

STARÁ ĽUBOVŇA. V nedeľu pokračuje rusínsky program v skanzene pod Ľubovnianskym hradom. Najprv to bude gréckokatolícka sv. liturgia v drevenej cerkvi sv. Michala Archanjela so začiatkom o 12.30 h a popoludní o 14.00 h vyvrcholí rusínsky víkend galaprogramom, v ktorom budú účinkovať FSk Udolčanka z Údola, FSk Čirčanka z Čirča, FSk Kečera z Jakubian, Ruski kultúrny center z Nového Sadu, kapela Sonečne Zakarpaťa z Ukrajiny, sólista Štefan Štec z Košíc, duo manželov Karašovcov z Kamienky a mnohí ďalší.

Výstava Antona Radiča

STARÁ ĽUBOVŇA. Do 31. 7. v Galérii Provinčný dom prebieha výstava satirických kresieb Antona Radiča Karikatúry.

Červená čiapočka

POPRAD. V sobotu o 10. h na Námestí sv. Egídia v Poprade vystúpi Ujo Ľubo z Košíc. Vo svojich hudobných rozprávkach aktívne zapája do programu aj malého diváka.

Čaj o piatej

POPRAD. V sobotu o 16. h si môžete v Spišskej Sobote vychutnať na hasičskom dvore čaj o piatej s hudbou. V prípade nepriaznivého počasia sa akcia uskutoční v divadelnej sále v Spišskej Sobote.

Filmy na plátne

POPRAD. V sobotu o 21. h si môžete na Námestí sv. Egídia pod holým nebom pozrieť americký film My sme Millerovci. Podradný díler sa musí stať prvotriednym drogovým pašerákom, ktorý dostane za úlohu priniesť poslednú zásielku z Mexika. Ako to dopadne v tejto komédii? V hlavnej úlohe Jennifer Aniston.

Tatra gipsy

POPRAD. V nedeľu o 15. h sa uskutoční na Námestí sv. Egídia koncert cigánskej kapely Tatra gipsypod vedením Tibora Pokorného, ktorá vystupuje nielen po celom Slovensku, ale aj v zahraničí.

Sedem kozliatok

STARÝ SMOKOVEC. V sobotu o 15. h v salóne v Grandhoteli uvedie Divadlo bez opony z Banskej Bystrice rozprávku Sedem kozliatok.

Muž mojej ženy

TATRANSKÁ LOMNICA. V sobotu o 21.15 h si môžete v altánku v parku pozrieť nočné predstavenie Muž mojej ženy v podaní Divadla mladých zo Šuňavy.

Z rozprávky do rozprávky

NOVÝ SMOKOVEC. V sobotu od 16. do 19. h v Hoteli Atrium vystúpi Ujo Ľubo z Košíc spolu s kúzelníkom Wolfom. Nebude chýbať bohatý animačný program.

The best ever

STARÝ SMOKOVEC. V sobotu o 19.00 h bude v kaviarni hotela Smokovec koncert klaviristu z Kežmarku Radoslava Gorčiho.

Krotiteľ a medveď

TATRANSKÁ LOMNICA. V nedeľu o 16. h v altánku v parku odohrá Harry Teater z Banskej Bystrice predstavenie pre deti.

Zemplínsky región

Kino Fajn

HUMENNÉ. V sobotu (v 3D) a nedeľu (v 3D) premietne kino Fajn americkú animovanú komédiu Lietadlá 2. Začiatok premietania je o 17. hod. V sobotu a nedeľu premietne americký sci-fi film Úsvit planéty opíc. Začiatok je o 19.30 hod.

Kino Centrum

MICHALOVCE. V sobotu (2D) a v nedeľu (3D), vždy o 17.30 hod., premietne kino Centrum animovanú rodinnú komédiu Lietadlá 2. O 19.30 hod. je v sobotu (3D), nedeľu (2D) na programe akčná dráma Úsvit planéty opíc.

Tajomné vlčie hory

HUMENNÉ. Do 20. augusta potrvá vo výstavnej sieni Domu kultúry pod názvom Tajomné vlčie hory putovná výstava o krásach našich hôr a unikátnych pohľadoch na detaily našej fauny a flóry prostredníctvom fotografií Kamila Soóša.

Kultúrne leto

HUMENNÉ. V nedeľu o 16.30 hod. na pódiu pri Fontáne lásky pokračuje Kultúrne leto interaktívnou hrou pre deti Rozprávkový automat. Nebudú chýbať ľudové piesne od Zornice a pesničkára Čika.

Kultúrne leto

TREBIŠOV. V nedeľu o 17.00 hod. v amfiteátri pokračuje Kultúrne leto programom Folklór pre radosť.

Gemerský región

Dobšinský kopec

DOBŠINÁ. V sobotu a nedeľu sa uskutočnia tradičné preteky automobilov do vrchu Dobšinský kopec. Súčasťou pretekov je bohatý sprievodný program, ktorý bude prebiehať na Námestí baníkov v centre meste Dobšiná. V sobotu o 19. hod. Rock Racing party, 21. hod. Tristana, 22.30 hod. Tublatanka, o polnoci After párty s DJ Lieskovským.

Výstava šperkov Andrássyovcov

BETLIAR. V sobotu a nedeľu sa uskutoční v kaštieli Betliar unikátna výstava šperkov Andrássyovskej rodiny nazvaná Zlato, rubíny, diamanty....

Spišský región

Program 59. Spišského trhu

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. V sobotu a nedeľu bude žiť okresné mesto jarmočnou atmosférou. V centre mesta sa uskutoční 59. Spišský trh s bohatým kultúrnym programom a ďalšími sprievodnými podujatiami.
Sobota: Pódium pred Redutou - 10.00 hod. - Detský folklórny súbor Ihrik pri MKC Spišská Nová Ves
Ľudová hudba Vlada Kubáňa, 11.30 h – CVČ Adam, 12.30 h – Ľudová hudba Romana Barabasa, Spišská Nová Ves, 13.30 h – Detský folklórny súbor Medunica, Bielorusko, 14.00 hod. - Sám sebou - pop-punková kapela, 15.00 hod. - Detský folklórny súbor Medunica, Bielorusko, 15.30 hod. – Swing time for, swingová kapela Prešov, The Shadoogies (skladby legendárnej skupiny The Shadows), 17.00 hod. - The Colt, country-rocková hudobná skupina Spišská Nová Ves, 21.00 hod. - Fest, populárna rocková kapela hrá svetové oldies hity, 23.00 - 01.00 – hod DJ Goro - videodiskotéka, Hlavné pódium – Zabáva sa celé mesto... 19.00 hod. - Folklórny súbor Čačina pri MKC Spišská Nová Ves, 21.00 hod. – Dalibor Janda s kapelou Prototyp, hosť: Jiřina Anna Jandová, 22.30 - 01.00 hod. - Tancujeme s hudobnou skupinou Tip Spišská Nová Ves. Sprievodné podujatia: Futbalový štadión
- v sobotu od 9. hod. futbalový turnaj bývalých hráčov, 4. ročník Memoriálu Alexandra Nagya, Letisko Spišská Nová Ves: nedeľa od 9. - 18. hod Aeroshow – Letecký deň, hlavný program od 13. 00hod. Výstava kaktusov -
Počas Spišského trhu sa v Dome Matice slovenskej uskutoční 19. výstava kaktusov, sukulentov a bonsajov s poradenskou službou v oblasti pestovania rastlín.

Kino Mier

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Kino Mier premietne v nedeľu o 17. hod. rozprávku Lietadlá 2, o 19. hod. akčný, dobrodružný film USA Úsvit planéty opíc.

Kino v Levoči

LEVOČA. V sobotu o 19. hod. premietne levočské kino akčný sc-fi film USA Úsvit planéty opíc, v sobotu a v nedeľu o 17. hod. animovaný dobrodružný film USA Cililing a pirátska víla.

Nočná hasičská súťaž

KROMPACHY. Dobrovoľný hasičský zbor a mesto Krompachy pripravili 7. ročník nočnej súťaže hasičských družstiev mužov a žien o Putovný pohár DHZ Krompachy. Uskutoční sa v sobotu od 20.30 hod. pri reštaurácii Centrum.

Víkend na hrade

SPIŠSKÉ PODHRADIE. V sobotu môžu návštevníci hradu stráviť večerné a nočné chvíle na atraktívnej nočnej prehliadke hradu s jedinečnou ohňovou šou so začiatkom o 20.30 hod. Počas víkendu pokračuje aj program tvorivých dielní hrnčiarstva na Spišskom hrade.


Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Tipy, kam ísť na dovolenku počas Veľkej Noci
 2. Tablet nie je na všetko, ale v tomto dokáže zázraky
 3. Doplňte si knižnicu o svetovú klasiku už od 99 centov
 4. Žiaci sa šikanovali, dnes si pomáhajú. Pomohlo sedem krokov
 5. Investment Advisory Guide for Slovakia
 6. Jazdili sme na novom Volkswagene T-Cross!
 7. Slovensko čaká najdôležitejšie politické rozhodnutie roka
 8. Obľúbené Tunisko sa vracia do ponuky dovoleniek na rok 2019
 9. Máte pri čítaní „krátke ruky“? Vitajte vo svete štyridsiatnikov
 10. Test LG OLED B8: špičkový 4K televízor za cenu, akú ste nečakali
 1. Tipy, kam ísť na dovolenku počas Veľkej Noci
 2. Tablet nie je na všetko, ale v tomto dokáže zázraky
 3. Recenze youtubera JeezyJ: jak dopadla autokamera Mio MiVue 785 ?
 4. Burza pracovných príležitostí opäť na Stavebnej fakulte STU
 5. Počet ochorení na rakovinu stále stúpa. Nepodceňujte prevenciu
 6. Doplňte si knižnicu o svetovú klasiku už od 99 centov
 7. Žiaci sa šikanovali, dnes si pomáhajú. Pomohlo sedem krokov
 8. Forum Prešov má platné stavebné povolenie a začína s výstavbou
 9. Slávnostná inaugurácia rektora a dekanov fakúlt EU v Bratislave
 10. Investment Advisory Guide for Slovakia
 1. Slovensko čaká najdôležitejšie politické rozhodnutie roka 28 315
 2. Žiaci sa šikanovali, dnes si pomáhajú. Pomohlo sedem krokov 21 833
 3. Premýšľate o aute do 10 000 eur? Poradíme vám, ako nenaletieť 20 071
 4. Doplňte si knižnicu o svetovú klasiku už od 99 centov 18 989
 5. Tablet nie je na všetko, ale v tomto dokáže zázraky 14 009
 6. Obľúbené Tunisko sa vracia do ponuky dovoleniek na rok 2019 12 525
 7. Prievidzská firma je malý zázrak. Uznáva ju americké letectvo 10 511
 8. Test LG OLED B8: špičkový 4K televízor za cenu, akú ste nečakali 6 715
 9. Netradičná dovolenka? Plavba Stredomorím aj s letenkami v cene 6 704
 10. Forum Prešov má platné stavebné povolenie a začína s výstavbou 6 635

Neprehliadnite tiež

Minúta po minúte: Primátor povedal, že EYOF v Košiciach nebude

Mestská rada športovú olympiádu neodporučila.

V sektore pre verejnosť bol aj tento transparent.

Vodiči prišli o parkovanie zdarma na parkoviskách už bez závor

Maximálne parkovné za deň zostalo na dvoch eurách.

Pamiatkar o košickom generele: Prichádza neskoršie, ale je veľmi potrebný

Upozorňuje, aby sa z centra nestalo panoptikum či mesto braku.

Kedysi sa električky premávali po Hlavnej. Ukazujú to historické zábery.
Areál bývalej kafilérie chce investor využiť na vybudovanie spaľovne komunálneho odpadu.

Maľovaný domček v Kolbasove si fotografujú turisti i miestni

Mladí manželia v ňom zachovali čo najviac pôvodného.

Belasý domček v Kolbasove je ako z rozprávky.

Hlavné správy zo Sme.sk

DOMOV

Mistrík odstúpil z prezidentského súboja, podporil Čaputovú

Mistríkovo rozhodnutie ocenil aj prezident Kiska a tiež podporil Čaputovú.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Toto by Čaputová nemala zahodiť

Po dvadsiatich rokoch môže prvé kolo vyhrať blok mimo Smeru a HZDS.

AUTO

Prichádza malé SUV Škoda Kamiq. Aké sú naše prvé dojmy?

Zaboduje priestorom aj bohatou výbavou.

Už ste čítali?

Domov NajnovšieNajčítanejšieDesktop