Košickí orientační bežci obsadili druhé priečky na Veľkej cene Slovenska

Sportnet|16. júl 2014 o 00:00

Športový klub Hadveo Banská Bystrica usporiadal 38. ročník trojdňových pretekov v orientačnom behu s názvom Grand Prix Slovakia za účasti pretekárov deviatich krajín.

B. BYSTRICA. Výsledky slovenských účastníkov boli započítavané do Slovenského rebríčka jednotlivcov. Jednotlivé etapy boli situované v okolí Banskej Bystrice a to pri obci Malachov, v Španej doline a pri Kremničke. V oboch hlavných kategóriách triumfovali zahraniční pretekári, pričom zo Slovákov im najviac konkurovali pretekári klubu orientačného behu Akademik TU Košice, ktorí obsadili druhé priečky u mužov i žien.

V elitnej kategórii mužov v konkurencii 24 pretekárov v súčte časov z troch etáp zvíťazil Belgičan Tristan Bloeman za 118:15 min. Druhý dobehol 18-ročný dorastenec Martin Šmelík (ATU Košice), ktorý zaostal len 14 sekúnd, pričom ešte po 2. etape viedol. Tretí skončil Martynas Tirlikas z Litvy za 119:16 min. V prvej polovici štartujúcich východniarov ešte skončil 5. Tomáš Mušinský a 12. Miroslav Papuga (obaja ATU Košice). V ženskej elite vyhrala Češka Lucie Krafková (Turnov) za 132:27 min. Druhá dobehla Katarína Labašová, ktorá zaostala o 1:26 min., pričom v 1. etape bola najrýchlejšia. Tretie miesto obsadila Katarína Papugová (obe ATU Košice).

Uvedených pretekov sa zúčastnili početné skupiny z klubov Košického kraja, pričom v mládežníckych a veteránskych kategóriách si miesta na stupňoch víťazov vybojovali: M-12A: 1. Lukáš Novota (ATU Košice), 2. Martin Vaľa (Sokol Kysak) , M-14A: 3. Štefan Mihalič, M-16A: 1. Dušan Sláma (obaja ATU Košice),... 3. Stanislav Franko ml. , M21-B. 1. Juraj Sokol (obaja ATU Košice), M21-C: 3. Richard Oľhava (ATU Košice), M35-A: 3. Milan Dudra (Sokol Kysak), M45A: 1. Jozef Pollák (ATU Košice), 2. Valér Franko(Sokol Kysak), M50-A: 2. (1. SR) Stanislav Franko st., 3. Gyorgy Filó (všetci Sokol Kysak), M55-A: 2. Ján Kuchta, M60-A: 3. (1. SR) Anton Onder, W-18A: 2. Andrea Papugová, W21-B: 1. Martina Papugová (všetci ATU Košice), ...3. Barbora Franková (Sokol Kysak), W35-A: 3. Tatiana Bednáriková (TJ Čingov Sp. N. Ves), W40-A: 3. Jana Slámová (ATU Košice), W45-A: 1. Jana Mrázová (Sokol Kysak), W50-A: 3. Elena Belicová (ATU Košice).

Domov»Sportnet na východe»Košickí orientační bežci obsadili druhé priečky na Veľkej cene Slovenska