Korzár logo Korzár
Streda, 26. apríl, 2017 |Meniny má Jaroslava

Tipy na víkend - 12. a 13. júla

Naše tipy na zaujímavé kultúrne a spoločenské akcie a podujatia v regióne.

Košický región

Letné kino v Amfiku

KOŠICE. V sobotu o 21.00 hod. bude patriť Amfik romantickej dráme Veľký Gatsby.

Mesiac autorského čítania

KOŠICE. Ďalších zaujímavých autorov spoznáte počas celého víkendu. Čítania v Kulturparku začínajú vždy o 18.00 a 19.00 hod.. Konkrétny program podujatia nájdete na www.autorskecitanie.sk

DOD v hvezdárni

MEDZEV. V sobotu od 8.45 hod. a v nedeľu od 14.00 hod. sú pre verejnosť otvorené dvere medzevskej hvezdárne. V prípade priaznivého počasia bude možnosť sledovať dennú aj nočnú oblohu, obzrieť si môžete výstavu známok, fotografií, obrazov a tvorbu neprofesionálnych remeselníkov.

Susedský bazár

KOŠICE. Po nedávnom premiérovom Susedskom bazáre na Luniku I sa v sobotu na trhovisku pri kine Družba (Luník II) uskutoční už druhý. Od 14.00 do 19.00 hod. budete môcť svojim susedom ponúknuť veci, ktoré chcete predať alebo vymeniť. Bazár je navyše zadarmo - nemusíte platiť za predajné miesto.

Teatrum in Castrum

KOŠICE. Počas oboch víkendových dní sa na Košickom hrade uskutoční atypický festival.Podujatie „Teatrum in Castrum“ ponúkne dokopy sedem predstavení. Prvým bude v sobotu o 16.30 hod. hra v podaní členov divadla Via Cassa Liečivé kúpele so žalobou divých lesných mužov na skazený svet. Priaznivcov Commedie dell arte poteší o 18.00 hod. vystúpenie talentov z Banskej Bystrice. Teatro Colorato z Bratislavy rozohrá divadelnú fresku Michelangelo o dvadsiatej hodine. Nedeľný program odštartuje o 14.00 hod. Postupne si budete môcť pozrieť interaktívne rozprávky pre deti, poteší vás Mím show Mira Kasprzyka z Liptovského Mikuláša i Rómeo a Júlia v podaní divadla Kapor na scéne.

Prešovský región

Objavovanie Prešova: kaviarne, vinárne, hostince

PREŠOV. V júlovom Objavovaní Prešova sa budú odhaľovať najstaršie a najznámejšie vinárne v meste. Ukáže sa miesto prvej čiernej kávy či obľúbené miesto štamgastov. Hovoriť sa bude o hostinci Čierny Orol, kaviarni Tri ruže, Trinástke, Štvorke, návštevníci putovanie ukončia v najlepšej kaviarni horného Uhorska 19. storočia – u slávneho Bergera. Tam nebude okrem historických fotografií chýbať ani malé prekvapenie. Začiatok Objavovania je v sobotu pred MIC v Prešove o 10.00 hod.

Bardejovské kúpeľné dni

BARDEJOVSKÉ KÚPELE. 11. ročník Bardejovských kúpeľných dní v Bardejovských Kúpeľoch (okr. Bardejov) sa začne v sobotu o 14.00 hod. v areáli Kúpeľnej dvorany. V programe sa predstavia folklórne súbory, fujara show, Michaela, Cvengoši – pravá cigánska kapela a Kandráčovci. Nebudú chýbať ulička remesiel, nafukovací hrad, trampolína a autíčka.

Katapult

KAPUŠANY. Koncert známej českej rockovej legendy sa uskutoční na Farmer Area v Kapušanoch (okr. Prešov) v sobotu o 19.30 hod.

Pohľady na oblohu

PREŠOV. Program pod umelou oblohou planetária o tom, čím sa líšia denná a nočná obloha v zime a v lete, sa začne v sobotu vo Hvezdárni a planetáriu o 11.00 hod.

Toryský kantár

TORYSA. Štvrtý ročník furmanskej súťaže ťažných koní Toryský kantár v Toryse (okr. Sabinov) odštartuje v sobotu o 9.00 hod. v areáli ihriska v centre obce Torysa. Na programe sú slávnostný sprievod obcou, súťaž furmanov, rodeo show Maroša Hvizdu i Aranka z Jarovníc. Súťažiť sa bude v slalome s vozom, slalome s guľatinou a ťažnom ťahu.

Majstrovstvá v strihaní oviec

KAMENICA. V Kamenici (okr. Sabinov) na Regionálne majstrovstvá v strihaní oviec pozýva v sobotu od 9.00 hod. Farma Kamenica.

Oslavy obce

ĎAČOV. Oslavy 665. výročia prvej písomnej zmienky o obci Ďačov (okr. Sabinov) sa začnú v sobotu o 10.00 hod. slávnostnou liturgiou v miestnom chráme. Od 14.00 je pripravený kultúrny program, v rámci ktorého bude uvedená kniha a taktiež sa budú udeľovať ceny starostu obce. Program spestria Monika Kandráčová s ľudovou skupinou Sosna, Jožko Jožka a folklórny súbor Topľan. Večer bude patriť ľudovej veselici.

Obecné oslavy

OKRUŽNÁ. Oslavy 655. výročia prvej písomnej zmienky sa uskutočnia v sobotu o 14.00 hod. v obci Okružná (okr. Prešov). Začnú svätou liturgiou, o 15.00 hod. bude vysvätenie kaplnky sv. Floriána v centre obce. Štart kultúrneho programu je naplánovaný na 16.00 hod. Na asfaltovom ihrisku sa predstavia deti z Okružnej a Trnkova, DfS Podradzki jareček, OZ Šebeš – priatela folklóru, FS Kaplička, FS Keľemešske furmaňi, FS Nemcovianka a FS Ľešnikovo dzivečki. Tanečná zábava bude so živou hudbou, kapelou Exit.

Veľkošarišský odpust

VEĽKÝ ŠARIŠ. Sobotňajší program sa začne vo Veľkom Šariši (okr. Prešov) o 16.45 večeradlom a sv. omšou, po nej prezentáciou. Na programe v Areáli sv. Jána Pavla sú II. koncert F6, Kerygmy, live omša a film Všetky moje deti o misii kňaza Maroša Kuffu.

Lukostreľba

KAMENICKÝ HRAD. Výcvikový seminár na Kamenickom hrade nad obcou Kamenica (okr. Sabinov), zameraný na bojovú lukostreľbu, bude prebiehať v sobotu od 9.00 do 16.00 hod.

Rýchlo a zbesilo 5

SABINOV. Nohou šliapu na pedál plynu nadoraz, jednou rukou šoférujú a v tej druhej držia zbraň. Sú rýchli a zbesilí. Akčné krimi uvedie v sobotu o 19.00 hod. Kino Torysa.

Prvá prešovská zberateľská burza

PREŠOV. Burza mincí, bankoviek, medailí, známok, odznakov, pohľadníc, kníh, bižutérie, hračiek, modelov áut, železníc, lietadiel, pivných etikiet, CD, platní a DVD odštartuje v nedeľu v PKO - Čierny orol o 8.00 hod.

Objavovanie Prešova

PREŠOV. Putovanie po známych prešovských kaviarňach, vinárňach a hostinoch sa začne v nedeľu o 14.00 hod. pred MIC.

Bardejovské kúpeľné dni

BARDEJOVSKÉ KÚPELE. Druhý deň podujatia v Bardejovských Kúpeľoch (okr. Bardejov) sa začne v nedeľu opäť v areáli Kúpeľnej dvorany o 14.00 hod. Vystúpia Wandráci – country kapela, Boborland, Pufo Tásler Band a Katka Koščová s Dixielandom.

Motocross Široké 2014

ŠIROKÉ. Nedeľa bude v Širokom (okr. Prešov) patriť motorkám. Uskutočnia sa tu ďalší závod Slovenského pohára a Lumarktcup. Nebudú chýbať najlepší slovenskí a zahraniční jazdci. Bohatý program vyvrcholí tombolou, kde bude hlavnou výhrou motorka pre menších aj dospelých. Akcia odštartuje o 8.00 hod.

Lukostreľba

KAMENICKÝ HRAD. Aj v nedeľu bude od 9.00 hod. prebiehať na Kamenickom hrade (okr. Sabinov) výcvikový seminár zameraný na bojovú lukostreľbu.

Gotha VCS a preteky mesta Lipany

LIPANY. V nedeľu bude v Lipanoch (okr. Sabinov) súťaž poštových holubov o Veľkú cenu Slovenska a zároveň, na základe zaradenia súťaže základnou organizáciou Lipany, aj 3. ročník pretekov o Pohár primátora mesta Lipany.

Stretnutie s pesničkami

LIPANY. Valčíky, polky, čardáše, discohity, rockové, popové a mixované piesne odohrá hudobná skupina Forte z Kukovej na pódiu v mestskom parku v Lipanoch (okr. Sabinov) od 19.00 hod.

Rýchlo a zbesilo 6

SABINOV. Voľné pokračovanie akčného krimi uvedie Kino Torysa v nedeľu o 19.00 hod.

Preteky traktorov

BREZOVICA. Preteky podomácky vyrobených traktorov odštartujú v Brezovici (okr. Sabinov) v nedeľu od 8.30 hod. na Traktor trial – nad starou pekárňou. Na programe sú prezentácia traktorov, o 10.00 hod. parádna jazda traktorov cez obec a o 11.00 hod. štart pretekov v 3 súťažných disciplínach. V rámci sprievodných podujatí nebudú chýbať ťažká vojenská technika, poľnohospodárska technika, terénne autá, detský kútik a mnoho ďalšieho.

Kultúrne slávnosti

KRÁSNA LÚKA. Oslavy dňa obce sa uskutočnia v nedeľu v Krásnej Lúke (okr. Sabinov). Začnú sv. omšou o 10.30. V kultúrnom programe sa predstavia miestny súbor Šenvižan, deti zo ZŠ v Krásnej Lúky, PUĽS z Prešova, Barvinok z Kamienky, Araňa, Sabinovčan, súbor Bajerovce, Sosna, Stará Ľubovňa a Kandráčovci.

Veľkošarišský odpust

VEĽKÝ ŠARIŠ. V nedeľu bude vo Veľkom Šariši (okr. Sabinov) trojdňový odpust vrcholiť svätou omšou o 8.00 hod., po nej koncertom G.O.D.s a slávnostnou odpustovou sv. omšou. Popoludní vystúpia o 16.00 hod. Šarišske gavaľire, Bodies – tanečné divadlo a Hrdza.

Zemplínsky región

Bábkové divadlo

SNINA. V nedeľu je pre deti a ich rodičov pripravené bábkové divadlo s rozprávkou Ako išlo vajce do sveta. Začiatok predstavenia v kinosále Domu kultúry je o 16.00 hod.

Kultúrne leto

HUMENNÉ. V nedeľu o 17.30 hod. na pódiu pri Fontáne lásky pokračuje Kultúrne leto alternatívnym popom pod názvom Frequency.

Kultúrne leto

TREBIŠOV. V nedeľu o 17.00 hod. sa v amfiteátri v rámci Kultúrneho leta predstaví Queenmánia.

Spišský región

Víkend na Spišskom hrade

SPIŠSKÝ HRAD. V sobotu o 20.30 hod. je pripravená nočná prehliadka Prechádza storočiami so skupinou historického šermu Páni Spiša. V nedeľu o 14.30 sa predstaví Divadlo Alexandra Pallesitza s rozprávkou Pinocchio.

Kino Mier

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. V sobotu o 19. hod. premietne kino Mier drámu USA Joe, v sobotu a nedeľu o 17. hod. rozprávku Khumba so slovenským dabingom, v nedeľu o 19. hod. akčnú komédiu USA 22 Jump Street.

Kino v Levoči

LEVOČA. V sobotu a nedeľu premietnu v kine o 17. hod. animovanú komédiu USA Lego príbeh a v sobotu o 19. hod. X-Men: Budúca minulosť.

Letné kino pred Redutou

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. V sobotu o 21.15 hod. v letnom kine premietnu film zachytávajúci legendárny koncert skupiny Led Zeppelin v Madison Square Garden v roku 1973.

Nočná prehliadka kaštieľa v Markušovciach

MARKUŠOVCE. V sobotu vo večerných hodinách je pripravená nočná prehliadka kaštieľa v Markušovciach, obohatená o príbehy zo života šľachty.

Promenádne podujatie

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. V rámci letných promenádnych podujatí v nedeľu o 17. hod. vystúpi ľudová hudba Romana Barabasa na pódiu pred Redutou. O 16. hod. to bude rozprávka Zabudnutý čert v podaní Divadla na predmestí zo Spišskej Novej Vsi.

Vystúpenie skupiny Timid

SMIŽANY. V nedeľu o 16. hod. sa na pódiu pred radnicou uskutoční koncert country skupiny Timid zo Spišskej Novej Vsi.

Tatranský región

EĽRO

KEŽMAROK. V sobotu a v nedeľu pokračuje v Kežmarkunajväčší a prvý festival svojho druhu v Európe pod názvom Európske ľudové remeslo. Pripravený je bohatý program v historickom centre Kežmarku. Predvedú sa remeselníci, šermiari, sokoliari, domáce a zahraničné folklórne skupiny, ale aj herci. Na svoje si prídu milovníci vážnej i modernej hudby. Na jednom mieste sa stretne všetko, čím sa môžu súčasné i predošlé generácie pochváliť.

Rozprávková dielňa

POPRAD. V sobotu o 10.00 h na Námestí sv. Egídia môžete na chodníku vymaľovať v rámci tvorivej dielne pre deti a rodičov bruško popradskej stonožke.

Filmy na plátne

POPRAD. V sobotu o 21.00 si môžete priamo na námestí pozrieť americký film s názvom Anna Frank.

Spiš/ FS Vagonár

POPRAD. V nedeľu o 15.00 je na Námestí sv. Egídia pripravený program venovaný jednému z najkrajších regiónov Slovenska a ľuďom, ktorí žili a žijú na tomto území. V programe sa objavia piesne, tance a spevy Slovákov a etnických menšín žijúcich na historickom území bývalej spišskej župy.

James Evans band

STARÝ SMOKOVEC. V sobotu o 15.00 h sa na terase Grandhotela uskutoční koncert kapely britského multiinštrumentalistu žijúceho vo Vysokých Tatrách. V rovnaký deň táto kapela, James Evans band, odohrá koncert aj v Tatranskej Lomnici a to o 17.30 h v altánku v parku.

Talentárium

NOVÝ SMOKOVEC. V sobotu od 16. do 19. h sa v hoteli Atrium bude spievať, tancovať aj žonglovať. Deti a aj dospelí môžu prísť ukázať svoj talent.

Duo Jass

STARÝ SMOKOVEC. V sobotu o 19.00 budú v kaviarni v hoteli Smokovec znieť šansónové, džezové a popové melódie v podaní dua z Kežmarku.

Soireé international

STARÝ SMOKOVEC. V nedeľu o 19.00 h v salóne v Grandhoteli je pripravený koncert vážnej hudby. Diela majstrov A. Vivaldiho, G. F. Telemanna, J. v. Eyca, A. Dvořáka a ďalších autorov v podaní muzikantov z 5 krajín.


Neprehliadnite tiež

Minister Érsek hovorí o výraznom pokroku

V závere uplynulého roka sa začala výstavba diaľnice D1 medzi Bidovcami a Budimírom.

Opátčanov rozdeľuje využitie bývalej školy

Z nevyužívanej nehnuteľnosti môže byť materská škola aj stacionár pre seniorov.

Okresný úrad zrušil povolenie na búranie prešovského Tesca

Terajší obchodný dom Tesco by malo nahradiť nové obchodné centrum Forum.

Hlavné správy zo Sme.sk

DOMOV

Desať vecí, ktoré treba vedieť o osýpkach

Prečítajte si desať základných otázok a odpovedí týkajúcich sa osýpok, ich prenosu, príznakov, možnej epidémie a ochrane pred nakazením.

KOMENTÁRE

Keď sú osýpky v hlavách

Keď sa na osýpky neočkovalo, ročne sa nimi nakazilo 10- až 20-tisíc detí.

EKONOMIKA

Fico sa chváli ekonomickými výsledkami. Oprávnene?

Prvého mája zverejníme súbor opatrení pre pracujúcich, tvrdí premiér.

Najčítanejšie na Korzár


Inzercia - Tlačové správy


 1. 5 krokov k vlastnému bývaniu
 2. Ovládajte svoje vozidlo mobilom
 3. Todos predstaví 4 americké premiéry na Autosalóne
 4. Voda, kotol, vymknutie: Čo stoja najčastejšie domáce katastrofy?
 5. Žijú, lebo sa nevzdali. Príbehy ľudí bojujúcich za svoje zdravie
 6. Nový Volkswagen Arteon sa predstaví na bratislavskom autosalóne
 7. Last minute dovolenka sa dá kupiť výhodne už teraz
 8. Legendárna Štefánka opäť ožíva pod sieťou Pulitzer family
 9. Päť tipov, kam na predĺžený víkend v máji
 10. Inteligencia vo všetkom
 1. Budúcnosť EÚ a inteligentných miest
 2. Todos predstaví 4 americké premiéry na Autosalóne
 3. Žijú, lebo sa nevzdali. Príbehy ľudí bojujúcich za svoje zdravie
 4. Voda, kotol, vymknutie: Čo stoja najčastejšie domáce katastrofy?
 5. Ovládajte svoje vozidlo mobilom
 6. Zlatá minca 2016 priniesla pre mBank sedem ocenení
 7. BILLA a Jamie Oliver pozývajú deti do zázračnej záhradky!
 8. Nový Volkswagen Arteon sa predstaví na bratislavskom autosalóne
 9. Odšťavovač s veľkým plniacim otvorom? Nenachytajte sa!
 10. Advokáti budú v stredu bezplatne radiť v 8 mestách
 1. Legendárna Štefánka opäť ožíva pod sieťou Pulitzer family 24 208
 2. Last minute dovolenka sa dá kupiť výhodne už teraz 8 269
 3. Päť tipov, kam na predĺžený víkend v máji 6 984
 4. Nové auto alebo radšej jazdenka? 9 rád pre správne rozhodnutie 6 202
 5. Žijú, lebo sa nevzdali. Príbehy ľudí bojujúcich za svoje zdravie 5 837
 6. 5 krokov k vlastnému bývaniu 5 371
 7. Volvo V90 Cross Country je pripravené na každé dobrodružstvo 3 570
 8. Nový Volkswagen Arteon sa predstaví na bratislavskom autosalóne 3 229
 9. Voda, kotol, vymknutie: Čo stoja najčastejšie domáce katastrofy? 2 988
 10. Rodinná dovolenka v Burgenlande 1 770

Už ste čítali?

Domov Najnovšie Najčítanejšie Desktop