Požiadavky muzikantov počas koncertov bývajú zahalené rúškom tajomstva. Ak príde na Slovensko zahraničná hviezda, žasneme, čo všetko chce mať v šatni. A že sú to často nezmyselné požiadavky, o tom by vedeli organizátori porozprávať. Frontman košickej kapely No Name Igor Timko tiež vyžaduje, aby o nich bolo postarané. V šatni im nesmie chýbať dostatok jedla či niekoľko druhov vody.
Koľkokrát si človek povie, že tie hviezdy už nevedia, čo by od dobroty robili a chceli. Vyberané lahôdky, uteráky len v jednej farbe, exotické palmy či šatňa so špeciálnym osvetlením sú časté požiadavky svetových hviezd. No aj na Slovensku a v Čechách sú interpreti, ktorí vyžadujú, aby o nich bolo dobre postarané.
Aj keď nebýva zvykom, že o svojich požiadavkách nahlas rozprávajú alebo si ich nebodaj „zavesia“ na stránku kapely, sú medzi nimi aj výnimky.
Požiadavky sú servis
Igor Timko z kapely No Name sa v relácii Limuzína neváhal pochváliť.
„Šesť uterákov, ovocná, salámová, syrová misa, voda perlivá aj neperlivá,“ vymenovával požiadavky na organizátorov. „Zase, nemusí to byť ako Jennifer Lopez, že všetko natiahnuté v ružovom semiši.“
V zozname pre organizátorov však nechýba aj požiadavka na šesť točených pív pre kapelu po koncerte a ak sa skupina chystá v mieste koncertu prespať, tak aj požiadavka na jedno či dvojlôžkové izby a kvalitu hotela.
„Nič z toho nie je rozmar, je to servis. Ako Meky hovorieval: Keď som ja začínal, bol som rád, že je v šatni umývadlo, dnes je to štandard.“
Na zadku nesedia
No Name sú mimoriadne žiadanou kapelou hlavne v Čechách. Svojho postavenia na trhu sú si vedomí a neváhajú kvôli jednému koncertu nasadnúť do auta, prejsť osemsto kilometrov, odohrať a ísť späť.
„Z času na čas sa niečo také objaví. Keď je plný dom, stojí to za to, no a nie je to zadarmo. Keď je niekto ochotný takto hrať koncerty, tak si môže povedať, že je schopný obhospodáriť celé Česko aj Slovensko a keď je lenivý, tak sedí doma na zadku,“ vysvetľuje Timko.
Starostlivý otec
Zdalo by sa, že takýmito cestami prichádzajú Timkove deti o otca. On to však okamžite vyvracia:
„To je mýtus, že muzikanti sú málo doma. Muzikant príde v nedeľu popoludní domov a je doma až do piatka rána alebo štvrtka večera. Ráno odnesiem detičky do školy a do škôlky, odučím si tri hodinky v škole. Popoludní vyberiem deti z družiny, napíšeme úlohy, chodím s nimi na klavír, na krúžky, večer im čítame spolu s manželkou rozprávky.“
Denný režim je teda jasný, každý si v ňom nájde čas aj pre svoje záľuby a pre druhých.
Stále chodí do školy
Aj keď by už Timko mohol ležať s vyloženými nohami a v pohodlí si len tak pre radosť muzicírovať, on na sebe stále pracuje. Pred rokom zoštátnicoval na ekonomickej univerzite, teraz študuje ďalej, navyše učí na konzervatóriu.
„Vzdelanie ti nikto nevezme, mňa to baví a keď mám mozog v tréningu, tak predchádzam Parkinsonovi, Alzheimerovi a všetkým tým Nemcom,“ smeje sa spevák.
Navyše sa doma s manželkou predbiehajú, kto učí za menej. „Učenie je poslanie a podľa mňa by mali učiť ľudia z praxe,“ myslí si Igor Timko.
Kapela si užíva slávu na akustickom turné. V rodných Košiciach vystúpia koncom roka.
Foto: facebook.com
Autor: Spracovala:mal
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.