Korzár logo Korzár
Piatok, 22. marec, 2019 | Meniny má Beňadik
Nájdete nás na webe

Tipy na víkend - 21. a 22. júna

Naše tipy na zaujímavé kultúrne a spoločenské akcie a podujatia v regióne.

Košický región

Gurmán Fest

KOŠICE. V sobotu a nedeľu je v Mestskom parku festival jedla. Program podujatia nájdete na webe.

Use the City

KOŠICE. Ďalší ročník podujatia naplní mesto cez víkend. Zažijete električku plnú hudby, Piknikovisko pred Auparkom aj divadelné predstavenia. Program nájdete na www.usethecity.sk

Farmfest

KOŠICE. Na biofarme Zlatý hýľ v Nováčanoch sa počas celého víkendu môžete zúčastniť Farmfestu. Čaká na vás jazda na poníkoch a na koči, konské záprahy, prehliadka farmy, ukážka dojenia oviec, zoskoky parašutistov a iné.

Zlatý Žobrák

KOŠICE. Dvadsiaty ročník medzinárodného festivalu lokálnych televízií vyvrcholí v sobotu v Kasárňach Kulturparku.

Krajina Haliganda

KOŠICE. V sobotu a v nedeľu sa v areáli Spojenej školy sv. Košických mučeníkov na sídlisku KVP uskutoční festival pre deti a ich zvedavých rodičov. Pripravený je piknik, divadelné predstavenia, ale aj preteky na hojdacích koníkoch.

Súťaž vo varení Halászlé

ČAŇA. Autokemping Tajvan v Čani ožije v sobotu od 14.00 hod. varením rybacej lahôdky halászlé.

Farmfest v Nováčanoch

NOVÁČANY. V sobotu a v nedeľu sa v obci Nováčany v blízkosti Košíc uskutoční festival Farmfest v rámci Dní regiónu Rudohorie. Vstup je zdarma. Program aj informácie sú k dispozícii na stránke www.farmfest.eu.

Jumping Show

KOŠICE. Dosýta si zaskákať na profesionálnych trampolínach môžete v sobotu od 10.00 hod. v Steel aréne.

Svätojánska noc

KOŠICE. Kúzla späté s nástupom letného slnovratu zažijete v sobotu na vlastnej koži na pláži na sídlisku Nad Jazerom o 20.30 hod.

Skatepark pre deti

KOŠICE. Nedeľu si deti môžu spestriť zábavným popoludním v Skateparku na sídlisku Ťahanovce od 15.00 hod. Čaká na nich trampolína, jumping, maľovanie na tvár aj výroba lodičiek z papiera.

Boris Filan

KOŠICE. Cestovateľ a spisovateľ Boris Filan porozpráva svoje príhody z ciest spoločne so synom Oliverom v nedeľu o 19.00 hod. v hoteli Slamený dom v Malej Ide.

Music Fest v Amfiku

KOŠICE. V nedeľu o 15.00 hod. si v Amfiku vychutnáte koncerty niekoľkých kapiel. Predstavia sa Horkýže Slíže, Ranná nevoľnosť, Heľenine oči, Odtiaľ Potiaľ, Rock reunion, Šarišská nátierka, Alone.

Nábor mladých železničiarov

KOŠICE. Program v Čermeľskom údolí a na Alpinke odštartuje v sobotu o 10. hod. FUN -RUN behom cez prekážky. Je pripravený aj nábor mladých železničiarov, začne v sobotu o 9.15 hod. v priestoroch stanice Čermeľ. Na Alpinku o 18.45 hod. vypravia mimoriadny svätojánsky vlak za jánskou vatrou. Organizátori pripravili ražne i špekáčky. Vláčik z Alpinky odíde o 21. hodine.

Prešovský región

Dobrý festival

PREŠOV. Festival pokračuje v sobotu ďalším programom, vrátane zábavných akcií pre detí, tvorivých dielní a workshopov. Tie sa začínajú o 14. hod. Prvé hudoboné vystúpenia začínajú o 16.20 v podaní kapely Binery, TP Band, Komajota, osviežením bude Lúčnica a o 22.30 vystúpi legendárny Steven Seagal so svojou bluesovou kapelou. V ďalších programových blokoch sa ešte môžete pobaviť s takými kapelami ako je Theatrum Musica, Cha Bud, Andy Belej, Easy Peasy, Chicago blues connection (USA, SK), John B (UK), Philip TBC (CZ), Duall, Alter Ego, Call me Steve, Dogma, Čas, Frown a ďalší.

Nevesta hviezd

PREŠOV. Krajská hvezdáreň a planetárium pozýva deti v sobotu o 11. hod. na astronomickú rozprávku spracovanú podľa klasického laponského mýtu.

Prešovský kilometer

PREŠOV. Na cyklistickom štadióne sa v sobotu o 14. hod. uskutoční 2. ročník športovo-cyklistickej akcie pre deti predškolského veku, základné školy a centrá voľného času. Akciu zorganizoval športový klub Velodróm Prešov.

Bony a klid

PREŠOV. CineMax v sobotu o 16.50 uvádza príbeh o partičke bývalých vekslákov, ktorým zmizol kšeft s valutami. Sú vonku z basy, ale rýchlo sa prispôsobili. Sú všade tam, kde sa dajú zarobiť rýchle prachy. Príbeh napísal a režíroval Vít Olmer.

Bedmintonový turnaj

SABINOV. V športovej hale sa v sobotu od 7.30 uskutoční IV. ročník turnaja žiakov a žiačok do 15 rokov v bedmnitone. Súťažiť budú v 6 kategóriách.

Cudzí obed

SABINOV. Kino Torysa v sobotu o 19. hod. uvádza klubový film Cudzí obed. Ide o hraný debut indického tvorcu, v ktorom sa stretne mladá žena s mužom pred dôchodkom. Výsledkom je romanca, ktorá sa odohráva v Bombaji.

Všetky cesty vedú do hrobu

VRANOV NAD TOPĽOU. Kino Mladosť v sobotu o 19.30 uvádza príbeh pastiera oviec Alberta. Zaľúbi sa do Anny, ktorá ho síce naučí strieľať, ale ich vzťah ohrozuje manžel, ktorý je široko-ďaleko najlepším pištoľníkom.

Quo Vadis

PREŠOV. DJZ v nedeľu o 16. hod. ponúka reprízu pôvodného slovenského muzikálu na motívy románu Henryka Sienkiewicza z čias starovekého Ríma.

Danka a Janka

PREŠOV. Babadlo v Kultúrnom dome v Solivare v nedeľu o 16. hod. uvádza predstavenie podľa známej knihy Márie Ďuríčkovej. Deti budú môcť vidieť medveďa Demetera, zlú Gneveduchu, človiečika z budíka aj nezbednú Janku, ktorej z lakomosti narastie dlhý nos. Predstavenie je kombináciou bábok a živých hercov.

Posledný vrchol

PREŠOV. Kino Scala v nedeľu o 16. hod. ponúka nevšedný dokumentárny film o španielskom kňazovi Pablovi Domíngezovi. Tento filozof, ktorý miloval Boha, ľudí a hory, tragicky zahynul v 52 rokoch pri zostupe z hory Moncayo. Dokument plný radosti a nádeje je vyrozprávaný so smiechom i slzami jeho rodinou, priateľmi aj študetmi. Film získal viaceré ocenenia za najlepší dokumentárny film.

Na hrane zajtrajška 2D

PREŠOV. CineMax v nedeľu o 20.hod. uvádza sci-fi príbeh pod režisérskou taktovkou Douga Limana. V epickom dobrodružstve, ktoré sa odohráva v blízkej budúcnosti hrajú Tom Cruise a Emily Blunt.

Lorax

SABINOV. Kino Torysa v nedeľu o 16. hod. ponúka animovaný rozprávkový príbeh o chlapcovi, ktorý sa zaľúbi do dievčiny, ktoré chce vidieť živý strom. Je to problém, lebo mesto, v ktorom žijú je celé z plastu.

Promenádny koncert

LIPANY. Na letnom pódiu bude v nedeľu o 15.hod. koncert žiakov a učiteľov ZUŠ. Verejnosti predvedú, čo sa naučili počas školského roku.

Jánske folklórne slávnosti

POŠA. Hornozemplínske osvetové stredisko organizuje v obci Poša (okres Vranov nad Topľou) Jánske folklórne slávnosti, kde sa predstavia súbory z celého okresu.

Spišský región

My sme Spišská

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. V sobotu sa na Radničnom námestí uskutoční podujatie My sme Spišská. O 14. hod. sa začína hudobno-dramatický festival dobrej nálady pre Východňarov, o Východňaroch, s Východňarmi a ich hosťami. V bohatom programe sa predstaví kapela Smola Hrušky, Katka Knechtová a ďalší.

Spišský pivný festival

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. OC Madaras pripravilo na sobotu Spišský pivný festival. Pre návštevníkov je pripravený zaujímavý program a detské atrakcie. Moderuje a zabáva Štefan Skrúcaný.

Burza starožitností

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. V sobotu od 8. hod. sa na starom trhovisku uskutoční Spišská burza starožitností a kuriozít. Záujemcovia môžu predať, kúpiť alebo vymeniť starožitnosti, zberateľské predmety a predmety minulých čias.

3. ročník behu FarmárSKIm dvorom

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. V sobotu o 13.45 hod. otvoria na FarmárSKIdvore v Novoveskej Hute 3. ročník behu FarmárSKIm dvorom.

Show Denzz Industry

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Tanečná skupina Denzz Industry v spolupráci s OZ Mladí ľudia a život opäť pripravila záverečnú show plnú zábavy, emócií, úžasnej hudby, autentických kostýmov, svetelných efektov a skvelého tanca. Podujatia sa uskutočnia v nedeľu o 16. a 18. hod.

Kino Mier

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Kino Mier premietne v sobotu o 19. hod. českú drámu Bony a klid 2, v sobotu a nedeľu o 17. hod. premietne rozprávku Ako si vycvičiť draka 2. V nedeľu o 19. hod. je na programe akčný dobrodružný film USA X-men: Budúca minulosť.

Exit 2014

LEVOČA. V sobotu a nedeľu počas celého dňa sa v divadelnej sále divadla uskutoční súťažná prehliadka najlepších ochotníckych divadiel zo Slovenska Exit 2014.

Levočské kino

LEVOČA. Levočské kino premietne v sobotu o 19. hod. akčný film USA Na hrane zajtrajška, v sobotu a v nedeľu o 17. hod. animovaný dobrodružný film USA Hurá do praveku.

Gemerský región

Zdravotné prednášky

ROŽŇAVA. Klub zdravia v spolupráci s gemerskou knižnicou P. Dobšinského v Rožňave pripravil na nedeľu o 18. hod. zdravotné prednášky na tému Prevencia proti rakovine – riešenie existuje a Vplyv stravy na zdravie človeka. Prednášky sa uskutočnia v Gemerskej knižnici P. Dobšinského.

Polooblačno

ROŽŇAVA. V sobotu o 19. hod. sa v Divadle Actores uskutoční divadelné predstavenie Radošinského naivného divadla. Divadlo príde s predstavením Polooblačno.

Hviezdy športu v Rožňave

ROŽŇAVA. MŠK a 2 Mankeys pripravili na sobotu športové podujatie Hviezdy športu v Rožňave na ihrisku SP MFK Rožňava. Podujatie začína od 9. hod. Pripravené je testovanie basketbalových zručností s hráčkami Good Angels z Košíc, testovanie futbalových zručností s futbalovými osobnosťami, prekážková dráha pre deti, súťaž vo varení guľáša, Fun zóna pre deti a zumba. Nebude chýbať autogramiáda profesionálnych športovcov a zápas internacionálov Rožňavy s družstvom z Košíc, či zápas MŽ SP MFK Rožňava vs. SSC Neapol.

Zemplínsky región

Mihaľovski deski

MICHALOVCE. V sobotu sa v Portrétnej sále Zemplínskeho múzea a vo veľkej sále MsKS uskutoční v poradí už 4. ročník prehliadky divadiel v nárečí s názvom Mihaľovski deski 2014. V sobotu o 16.00 hod. vo veľkej sále MsKS sa predstaví Záhoracke divadlo – Osudy jedného vinára, a o 20.00 hod. – Divadelná skupina Študio – Play Kafka vystúpi v Portrétnej sále Zemplínskeho múzea.

Na poctu mesta

MICHALOVCE. V metropole Zemplína sa opäť po roku bude konať kultúrno-historické podujatie s názvom Na poctu mesta. Trojdňový program pokračuje v sobotu od 15.30 do 16.30 hod. si môžu návštevníci pozrieť v Parku študentov historický vojenský tábor a o pol siedmej večer historickú bitku. Hlavný program štartuje v nedeľu o 19.00 hod. na tribúne pred mestským úradom. Návštevníci spoznajú históriu michalovských cechov a zažijú atmosféru jarmoku z minulého storočia. Príde aj rytier Albert z Michaloviec a do panteónu historických osobností opäť uvedú osobnosť, ktorá preslávila mesto Michalovce. V programe vystúpia členovia Folklórneho súboru Svojina, Študenti FF Prešovskej univerzity, skupina Flauto cantabile – dobové spevy, tanečná skupina Merlin zo Sniny, skupina historického šermu Choros z Prešova, sokoliari a ďalší. Hlavný program sa bude odohrávať na tribúne pred mestským úradom. V prípade nepriaznivého počasia vo Veľkej sále Mestského kultúrneho strediska.

Messierov maratón

KOLONICKÉ SEDLO. V sobotu a nedeľu sa v Astronomickom observatóriu na Kolonickom sedle uskutoční Messierov maratón. Nebude chýbať agroturistika a pozorovanie astronomických objektov.

Jánske ohne

VINNÉ. Atmosféru tajomna, kúzelnej noci a starých zvykov môžu zažiť návštevníci podujatia Jánske ohne nad Šíravou, ktoré sa v sobotu uskutoční pri Vinianskom jazere. Súčasťou programu bude prehliadka blízkeho hradu, divadelné predstavenie, folklórne vystúpenia, či pásmo o Jánskych zvykoch. Podujatie sa začína o 14.45 hod., na hrade nad obcou Vinné budú návštevníci svedkami šermiarskych súbojov, ako aj pokusov hradného pána v jeho alchymistickej dielni. Pri jazere bude Ulička remesiel, Detský kútik a rôzne súťaže. Na deti budú čakať tvorivé aktivity v kráľovstve rozprávok Tašíkovo, rôzne atrakcie i jazda na koni. V rámci programu sa po 19.30 hod. predstaví ochotnícke divadlo Vidi z Vinného, Zemplínski heligonkári a folklórne skupiny Viňančan a Hatalovčan. Podujatie vyvrcholí o 22.00 hod. zapálením hlavnej vatry.

Rozprávka pre rodičov s deťmi

SNINA. V nedeľu v kinosále Domu kultúry zahrá Divadlo bez opony z Banskej Bystrice hru O Červenej čiapočke. Začiatok je o 16.00 hod.

Kultúrne leto

HUMENNÉ. V nedeľu o 17.30 hod. na pódiu pri Fontáne lásky pokračuje Kultúrne leto koncertom žiakov ZUŠ a SZUŠ Múza.

Polooblačno

HUMENNÉ. V nedeľu o 19.00 hod. v divadelnej sále Domu kultúry sa milovníci umenia môžu tešiť na smutno smiešnu komédiu Polooblačno. Nebude chýbať štepkovský príznačný humor. Komédia verne a farbisto zobrazuje tragikomické osudy jednoduchých ľudí, inšpirované konkrétnymi osobami a udalosťami, ktorí na pozadí komických i tragických dobových situácií a udalostí sa boria so životom a v závere hry (na začiatku päťdesiatych rokov) snívajú veľký a naivný sen o tom, že raz bude celkom inak a lepšie.

Metamorfózy

SNINA. V nedeľu sa v kaštieli uskutoční recitál huslistky Andrey Astrabovej pod názvom Metamorfózy. Začiatok je o 17.00 hod.

Tatranský región

Kúsok Talianska v Poprade

POPRAD. Do nedele ovláda námestie v Poprade atmosféra Talianska, a to vďaka tretiemu ročníku festivalu s názvom Viva Italia 2014. Každý deň od 12.00 do 22.00 hod. budú mať návštevníci príležitosť ochutnať talianske špeciality a kúpiť si typické talianske produkty vo viac ako dvadsiatich gastronomických stánkoch.

Zamagurské folklórne slávnosti – 38. ročník

ČERVENÝ KLÁŠTOR. Folklórne slávnosti sa konajú v sobotu a nedeľu od 14.00 na amfiteátri v Červenom Kláštore.

Svätojánska hviezdna noc

STARÁ ĽUBOVŇA. V stredovekom vojenskom tábore Marmon sa uskutoční v sobotu o 20.00 Svätojánska hviezdna noc, ktorá je spojená s Jánskou vatrou, pozorovaním hviezd, letným kinom a púšťaním balónov šťastia.

Záverečná show 2014

POPRAD. V sobotu o 18.00 hod. sa v Dome kultúry v Poprade bude konať podujatie s názvom Záverečná show 2014. Tanečné štýly hip-hop, poppin, lockin, house dance, break dance a iné môžete vidieť a precítiť na streetovom večere v podaní tanečníkov tanečného klubu Fearles z Popradu.

Koncert Márie Budzákovej a jej hostí

STARÁ ĽUBOVŇA. Klavírny koncert Márie Budzákovej a jej hostí sa na hrade Ľubovňa uskutoční v sobotu o 19.00.

O hlúpom Janovi

POPRAD. V nedeľu o 10.00 hod. sa v Kultúrnom dome v Poprade uskutoční divadelné predstavenie v podaní divadla Portál Prešov. Popletený príbeh o tom, ako láska a dobro zvíťazí nad hlúposťou. Činoherná veselá rozprávka na ľudovom motíve prezradí, že aj hlupák môže mať šťastie.

Štart Merida Road Cup 2014

POPRAD. V nedeľu o 10.00 hod. sa pred športovou halou Aréna Poprad uskutoční 10. kolo Slovenského pohára Masters v cestnej cyklistike. 21 km okruh Poprad - Sp. Bystré a späť, cieľ na Kvetnici.

9. ročník Visegrad maratón

STARÁ ĽUBOVŇA. Bežecký klub v Podolínci a v Starej Ľubovni v nedeľu o 8.30 organizuje 9. ročník Visegrad maratón.

Dni mesta Svit

SVIT. V sobotu a nedeľu sa budú v meste Svit konať oslavy dní mesta. Vystúpi dychová hudba Sviťanka, Ujo Ľubo, Jadranka, Katka Knechtová a ďaľší. Oslavy ukončí v nedeľu o 10.30 hod. slávnostná svätá omša k výročiu založenia mesta.

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Tipy, kam ísť na dovolenku počas Veľkej Noci
 2. Tablet nie je na všetko, ale v tomto dokáže zázraky
 3. Doplňte si knižnicu o svetovú klasiku už od 99 centov
 4. Žiaci sa šikanovali, dnes si pomáhajú. Pomohlo sedem krokov
 5. Investment Advisory Guide for Slovakia
 6. Jazdili sme na novom Volkswagene T-Cross!
 7. Slovensko čaká najdôležitejšie politické rozhodnutie roka
 8. Obľúbené Tunisko sa vracia do ponuky dovoleniek na rok 2019
 9. Máte pri čítaní „krátke ruky“? Vitajte vo svete štyridsiatnikov
 10. Test LG OLED B8: špičkový 4K televízor za cenu, akú ste nečakali
 1. Tipy, kam ísť na dovolenku počas Veľkej Noci
 2. Tablet nie je na všetko, ale v tomto dokáže zázraky
 3. Recenze youtubera JeezyJ: jak dopadla autokamera Mio MiVue 785 ?
 4. Burza pracovných príležitostí opäť na Stavebnej fakulte STU
 5. Počet ochorení na rakovinu stále stúpa. Nepodceňujte prevenciu
 6. Doplňte si knižnicu o svetovú klasiku už od 99 centov
 7. Žiaci sa šikanovali, dnes si pomáhajú. Pomohlo sedem krokov
 8. Forum Prešov má platné stavebné povolenie a začína s výstavbou
 9. Slávnostná inaugurácia rektora a dekanov fakúlt EU v Bratislave
 10. Investment Advisory Guide for Slovakia
 1. Slovensko čaká najdôležitejšie politické rozhodnutie roka 28 347
 2. Žiaci sa šikanovali, dnes si pomáhajú. Pomohlo sedem krokov 21 866
 3. Premýšľate o aute do 10 000 eur? Poradíme vám, ako nenaletieť 19 935
 4. Doplňte si knižnicu o svetovú klasiku už od 99 centov 19 006
 5. Tablet nie je na všetko, ale v tomto dokáže zázraky 14 049
 6. Obľúbené Tunisko sa vracia do ponuky dovoleniek na rok 2019 12 412
 7. Prievidzská firma je malý zázrak. Uznáva ju americké letectvo 10 461
 8. Test LG OLED B8: špičkový 4K televízor za cenu, akú ste nečakali 6 715
 9. Netradičná dovolenka? Plavba Stredomorím aj s letenkami v cene 6 668
 10. Forum Prešov má platné stavebné povolenie a začína s výstavbou 6 637

Neprehliadnite tiež

Minúta po minúte: Primátor povedal, že EYOF v Košiciach nebude

Mestská rada športovú olympiádu neodporučila.

V sektore pre verejnosť bol aj tento transparent.

Vodiči prišli o parkovanie zdarma na parkoviskách už bez závor

Maximálne parkovné za deň zostalo na dvoch eurách.

Pamiatkar o košickom generele: Prichádza neskoršie, ale je veľmi potrebný

Upozorňuje, aby sa z centra nestalo panoptikum či mesto braku.

Kedysi sa električky premávali po Hlavnej. Ukazujú to historické zábery.
Areál bývalej kafilérie chce investor využiť na vybudovanie spaľovne komunálneho odpadu.

Maľovaný domček v Kolbasove si fotografujú turisti i miestni

Mladí manželia v ňom zachovali čo najviac pôvodného.

Belasý domček v Kolbasove je ako z rozprávky.

Hlavné správy zo Sme.sk

DOMOV

Mistrík odstúpil z prezidentského súboja, podporil Čaputovú

Mistríkovo rozhodnutie ocenil aj prezident Kiska a tiež podporil Čaputovú.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Toto by Čaputová nemala zahodiť

Po dvadsiatich rokoch môže prvé kolo vyhrať blok mimo Smeru a HZDS.

AUTO

Prichádza malé SUV Škoda Kamiq. Aké sú naše prvé dojmy?

Zaboduje priestorom aj bohatou výbavou.

Už ste čítali?

Domov NajnovšieNajčítanejšieDesktop