Utorok, 13. november, 2018 | Meniny má Stanislav

Pre svadbu preložili preteky

Preteky Oblastného rebríčka Košického kraja v orientačnom behu sa konali na Geravách v Slovenskom raji.

Počas uplynulého víkendu usporiadala TJ Čingov Spišská Nová Ves 6. a 7. kolo pretekov Oblastného rebríčka Košického kraja v orientačnom behu, ktoré sa konali na Geravách v Slovenskom raji.

KOŠICE. Pôvodný termín pretekov bol preložený o týždeň skôr, aby nekolidoval so sobášom dvoch orientačných bežcov z Akademika Technická univerzita (ATU) Košice Kristíny Ugrayovej a Michala Krajčíka, ktorí sa rozhodli ďalej kráčať spoločne životom.

V súčasnosti slovenská jednotka v mužskej elite Krajčík potvrdil týždeň pred svadbou svoje kvality prvenstvom v kategórii mužov v oboch etapách a celkove zvíťazil pred Adamom Tyszom (ATU Košice) a Matejom Hrabošom (Hadveo B. Bystrica).

Dobre si počínala aj Ugrayová v kategórii žien, keď v 1. etape dobehla tretia a celkove skončila štvrtá, pričom prvé tri miesta obsadili: 1. Jana Macinská (ATU Košice), 2. Vanda Hošeková (Žilina), 3. Andrea Papugová (ATU Košice).

Vo veteránskych kategóriách si oceňované pozície do 3. miesta v súčte časov z oboch etáp vybojovali: M35-: 1. Jozef Pollák (ATU Košice), 2. Valér Franko (Sokol Kysak), 3. Jozef Wallne r (Kobra Bratislava), M45-: 1. Stanislav Franko, 2. Jaroslav Kollár (obaja Sokol Kysak), 3. Martin Jerguš (ATU), M55-: 1. Ján Mižúr (Farmaceut Bratislava), 2. Anton Onder (Metropol Košice), 3. Michal Simočko (ATU Košice), M65-: 1. Jaroslav Mráz (Sokol Kysak), W35-: 1. Elena Papugová, 2. Ingrid Roháčová, W45-: 1. Zlatica Masaryková (všetky ATU Košice), 2. Alena Barillová (Čingov Sp. N. Ves), 3. Jarmila Baričková (Sokol Kysak).

V mládežníckych kategóriách celkové prvenstvá po dvojkole dosiahli: M-10R: Alex Novotný (Sp. N. Ves), M-12: Lukáš Novota, M-14: Štefan Mihalič, M-18: Dušan Sláma, W-10R: Simona Mihaličová, W-14: Viktória Roháčová (všetci ATU Košice) W-18: Daniela Bajusová (Sokol Kysak).