Štvrtok, 23. november, 2017 | Meniny má Klement

II. liga: Boj o druhé miesto vyhrali Michalovce

V poslednom, 33. kole II. futbalovej ligy z východniarov potešil výhrou a množstvom gólov iba Bardejov.

Závar pred bránou Michaloviec. V súboji brankár hostí Kira a strelec prvého gólu Šale Košút (17).(Zdroj: Milan Pospiš)

V konečnom účtovaní to znamená, že naši zástupcovia obsadili v tabuľke všetky tri miesta za víťazom ligy.

Šaľa - Michalovce 2:1 (1:1)

ŠAĽA. Domáci mali raketový nástup, keď už v 3. min. záložná dvojica Tomiš s Gešnábelom vysunula po krídle Čurgaliho a jeho presný center umiestnil z 5 metrov do siete Košút. Gól hostí na chvíľu zaskočil, ale v 16. min. bolo vyrovnané. Biliardová kolmica iba 18-ročného Griča našla v plnej rýchlosti najlepšieho strelca súťaže Hamuľáka a ten prudkou strelou vyrovnal a strelil už 26. gól v súťaži. Domáci museli v tomto dueli bodovať a tak sa o vedúci gól snažili strelami spoza pokutového územia Tomiš, Gešnábel a Rehák, ale Kira v bránke Zemplína bol pozorný. Na druhej strane sa vyznamenal legionár Bayon, ale D. Kolmokov potvrdil svoje kvality. Hostia hrali dosť „rezko“, za svoje zákroky videli tri žlté karty a na viac mohli hrať od 38. min. aj oslabení, ale hlavný arbiter po zákroku ďalšieho legionára Pereza (mal už žltú kartu) na Tomiša, ktorý musel opustiť pre zranenie hraciu plochu, prižmúril obe oči. Tesne pred odchodom do kabín vyskúšal pozornosť brankára hostí tvrdou strelou Čurgali. V druhom polčase sa po trestnom kope kapitána Čirika do pravej šibenice v 48. min. vyznamenal Kira, ale o päť minút neskôr už kapituloval. Po pravom krídle prenikol Čurgali a jeho spätnú prihrávku premenil prudkou strelou pod žrď Rehák vo vedúci gól Dusla. Hostia sa síce snažili o vyrovnanie, mali aj viac z hry, ale dobrá defenzíva chemikov dirigovaná Čirikom im veľa nedovolila. V záverečnej polhodine zaujala iba dobrá príležitosť striedajúceho Regáliho, ktorý tesne minul a tvrdá strela Kuncu, s ktorou si poradil D. Kolmokov. Chemici mohli pridať aj poisťovací gól, ale strelecké pokusy Feherváriho a Gešnábela zneškodnil výborný Kira, ktorý ešte v 77. min. akrobatickým zákrokom zmaril tutovku Čurgalimu. Domácich za výborný výkon a zachovanie druholigovej príslušnosti v dueli s favorizovaným súperom odprevádzal do kabín mohutný potlesk, ktorý však patril aj hosťujúcemu hráčovi, 41-násobnému reprezentantovi Slovenska Vladimírovi Janočkovi, ktorý sa v Šali rozlúčil s aktívnou hráčskou činnosťou.

Ondrej Takács, tréner Šale: „Pomohol nám rýchly gól, lenže keď sme dostávali súpera pod tlak, inkasovali sme vyrovnávajúci gól, ktorý nás pribrzdil. Súper mal viac z hry, vychádzali sme zo zabezpečenej obrany a zamerali sme sa na protiútoky, ktoré nám sedia viac ako vysoké napádanie súpera. V útoku sme konečne zabrali aj doma. Tesné víťazstvo sme vydreli bojovnosťou a nasadením. Tešíme sa, že sa nám podarilo zachrániť druhú ligu, aj keď sme to mohli potvrdiť už skôr.“

Ondrej Duda, tréner Michaloviec: „Dotkli sa nás špekulácie, že budeme hrať za niekoho... My hráme v prvom rade za seba, chceli sme skončiť druhí, čo sme napokon aj dosiahli. Škoda, najmä pre mladých chlapcov, že druhá liga už nebude celoslovenská súťaž. Budú hrať proti sebe amatéri a profesionáli, zápasy budú viac o bojovnosti a agresivite a môže sa stať, že majitelia terajších druholigových klubov znížia rozpočet.“

Góly: 3. Košút, 53. D. Rehák - 16. Hamuľák. Rozhodoval J. Pavlík; ŽK: Fehervári, M. Tomiš, Gešnábel - Janič, Perez, Bayon, 352 divákov.

Duslo: D. Kolmokov - Konopásek, Čirik, M. Kolmokov, Ďatko – Gešnábel (82. D. Kiss, 87. L. Mukalenga), Fehervári, D. Rehák, M. Tomiš (42. M. Kochan) - Košút, Čurgali.

Zemplín: Kira - Gallo, Janič, Vernon, Grič (73. Janočko) - Perez (46. Gamkrelidze), Kunca, Podhorín, Danko - Bayon (56. Regáli), Hamuľák.

Pohronie - Prešov 3:1 (1:0)

D. ŽDAŇA. Za pekného počasia prítomných 746 divákov tlieskalo víťazstvu domácich, ktorí uzavreli sezónu a vyhrali z posledných sedem zápasov šesť. V 11. min. po chybe v strede ihriska vypálil Hruška nad, o dve minúty dal vedľa Belejík, ale potom domáci prevzali iniciatívu a v 16. min. po osi Orolín, Pelegrini, sám na päťke Páleník nezakončil. Pika potiahol po pravej strane, zacentroval, Abrahám priťukol Páleníkovi a ten sa nemýlil 1:0. V 30. min. vybojoval loptu pri čiare Abrahám, Orolín išiel sám na bránu dal tesne vedľa. V 42. min. centroval Orolín a Abrahám dal hlavou nad. V 56. min. ušiel Leško, ale vychytal ho Malec. V 58. min. Abrahám nacentroval a tiesnený Adam zvýšil na 2:0. V 65. ušiel Pinka, narazil Abrahámovi a bolo 3:0. Z protiútoku vyrazil strelu Lešku Malec. V 70. min. spravil po rohu ruku Sekereš a z 11 m kopu upravil na 3:1 Leško. Domáci si s prehľadom vychutnali víťazstvo a deviate miesto v súťaži.

Góly: 19. Páleník, 57. Adam, 65. Orolín – 71. Leško.

Pohronie: Malec – Úškrt, Serekeš (C), Šenk, Pelegríni (80. Paraj), Pinka, Páleník (88. Kamas), Sepeši (66. Blaho), Abrahám, Orolín, Adam.

1. FC Tatran Prešov: Talian – Jacko, Krajník (C), Papaj, Belejík, Leško, Dzurík, Lipták, Poliaček, Makara, Hruška. Rozhodca: Fajčík – Vorel, Sluk,Prešinský. Diváci: 746.

Dubnica n/V - Bardejov 1:7 (0:5)

DUBNICA. Dva priame kopy ľaváka Kuhajdíka v úvode zápasu naštartovali skvelé bardejovské predstavenie na dubnickom trávniku. V 15. minúte skúsil z protiútoku Ján Zápotoka nevinný lob a upravil skóre na 0:3. Takýto vstup do zápasu bol nad očakávania hostí, domáci nedokázali odpovedať a do polčasu inkasovali ešte dvakrát. V obidvoch prípadoch bol strelcom Gruca, ktorý ťahal usilovne akcie po pravej strane ihriska. Nevídanú efektivitu hostí výstižne vyjadruje fakt, že z piatich striel dali v prvom polčase štyri góly. Na výkone domácich sa podpísala nútená absencia piatich hráčov zo základnej zostavy. Zápas bol rozlúčkou trénera Gergelyho na lavičke MFK, od novej sezóny by mal pôsobiť pri mužstve ligovej Myjavy. Druhá polovica nepriniesla výraznejšiu zmenu, v 80. minúte strelil Jastráb čestný úspech Dubnice. Zo striedajúcich zaujal domáci odchovanec 18- ročný Brix. Hostia vymenili rovnako troch hráčov, za stavu 1:6 nastúpil do brány druholigový debutant Gmitter.

Peter Gergely, tréner Dubnice: „O takomto zápase sa mi ťažko hovorí. Nechcem sa vyhovárať, ale z rôznych príčin nám chýbalo päť hráčov zo základnej zostavy. Nemáme dostatočne široký káder, aby sa pri takom priebehu, aký zápas mal, dokázali naši mladí spamätať a so zápasom niečo urobiť. Súper dal z piatich striel štyri góly a to hovorí za všetko. Takéto zápasy bývajú, mrzí nás, že to bolo práve na záver sezóny.“

Rastislav Kica, tréner Bardejova: “Rád by som poďakoval hráčom za predvedený výkon a výsledok. Jednoznačne nám pomohli dva rýchle góly Kuhajdíka z priamych kopov. To nás naštartovalo, a keď Ján Zápotoka už po štvrťhodine zvýšil famózne na 3:0, mali sme po starosti. Domáci brankár sa ani nedotkol lopty a mali sme trojgólový náskok. Predviedli sme veľmi dobrý výkon, čo platí aj o druhom polčase, kedy nám stačilo hru kontrolovať a ešte sme konečný výsledok o dva góly upravili.“

Góly: 80. Jastráb – 4. Kuhajdík, 10. Kuhajdík, 15. J. Zápotoka, 22. Gruca, 45.+ Gruca, 56. Guľa, 90.+ Andrić. ŽK: Števček. Rozhodoval: Ľ. Kačenga – 190 divákov.

MFK: Urminský – Mejič, Púpala, Múdry, Švec- Čiernik – Janco (64. Matuška), Takáč, Švirik (54. Brix) – Jastráb – Števček (78. Berbič).

PARTIZÁN: Molčan (83. Gmitter) – Berecký, Staš (77. Kliment), Palša, S. Kica – L. Zápotoka, Kuhajdík – Gruca, J. Zápotoka, Andrič – Guľa (59. Pyda).

Ďalšie výsledky

Šamorín - Trnava jun. 4:1 (2:1)
Góly: 16. Čemba, 22. Hutta, 54. Füzik, 78. Mezovský - 9. Remeň, ŽK: 37. Čemba, 51. Krištan - 43. D. Ujlaky, 52. A. Pavlík, 53. Paldan, 69. Kayembe, 82. M. Mečiar, rozhodovali: Straka - Hancko, Poracký, 254 divákov.

R. Sobota - Senec 1:2 (0:1)
Góly: 50. M. Válovčan - 16. Huszár, 85. G. Bezák, ŽK: 52. Nilaš, 67. Tenkl - 45. Pomichal, 52. Turčák, rozhodovali: Krivošík - Hrdlička, Pozor, 243 divákov.

L. Mikuláš - Podbrezová 0:4 (0:1)
Góly: 13., 48. a 58. Gerec, 68. M. Kochan, rozhodovali: Sedlák - Brendza, Jenčura, 310 divákov.