Korzár logo Korzár
Pondelok, 18. február, 2019 | Meniny má Jaromír
Nájdete nás na webe
AKTUALIZOVANÉ 18:30

Povodne na východe v piatok ustúpili, zanechali jednu obeť

Najhoršia povodňová situácia bola v piatok na severnom Spiši a v povodí Torysy.

Ľubický potok v piatok ráno v Kežmarku.Ľubický potok v piatok ráno v Kežmarku.(Zdroj: Vladimír Ambróz)

Najhoršia povodňová situácia bola v noci a v piatok na severnom Spiši a šarišskom regióne. Najmä v povodí Popradu a Torysy spôsobila povodňová vlna značné problémy a napáchala veľké škody. Zrejme najviac ublížila mestám Kežmarok, Prešov a Sabinov. Povodne však hlásilo aj množstvo obcí. Aj v piatok stále pokračujú práce na odstraňovaní veternej kalamity, ktorá postihla východné Slovensko vo štvrtok.

foto
Povodňový piatok na východe

18.30 - Končíme spravodajstvo minútu po minúte

18.12 - Povodne zasiahli aj motoristov. V Sabinovskom okrese poškodili niekoľko úsekov, vrátane cesty prvej triedy v Lipanoch.

18.03 - Hasiči v okolí Košíc si v piatok, na základe informácií, že Torysa v Prešove dosiahla tretí stupeň povodňovej aktivity, zmonitorovali terén. Situácia v obciach pri tokoch Hornádu či Torysy bola vážna, no podľa hasičov a predpovedí nie kritická.

17.52 - Z ničivej povodne sa spamätáva obec Čučma v Rožňavskom okrese. Starosta tu vyhlásil tretí stupeň povodňovej aktivity. Voda zaplavila desiatky domov, podmyla komunikácie a brala všetko, čo jej stálo v ceste.

17.36 - Rieky na východnom Slovensku už väčšinou klesajú. Na úrovni tretieho stupňa povodňovej aktivity sa v piatok o 17.30 drží Torysa v Sabinove, Hnilec vo Švedlári a v Jaklovciach a Hornád v Kysaku. Druhý stupeň je na riekach a potokoch Hornád (Spišské Vlachy, Margecany, Ždaňa), Hnilec (Stratená), Torysa (Torysa, Košické Oľšany) a Topľa (Hanušovce).

17.21 - Prejazdnosť ciest v Košickom kraji postihnutých veternou kalamitou a lokálnymi záplavami sa dnes postupne zlepšuje. Popoludní otvorili cestu II/547 - kopec Jahodná pri Košiciach, ktorú vo štvrtok (15.5.) zablokovali popadané stromy. Prejazdné sú aj úseky cesty II/533 - horský priechod Súľová od obce Hnilec a Gemerská Poloma - Súľová. Prejazdný je aj Folkmarský kopec (II/547), od popoludnia aj úsek II/549 - Úhorná Krasnohorské Podhradie (Úhorňanský kopec). Takisto sprístupnili pre všetku dopravu cestu II/546 - Gelnica Tesco. K 15.00 h bol čiastočne sprejazdnený úsek III/050175 - Háj Hačava. Cesta III/546001 - Obišovce - Ruské Pekľany je uzavretá počas celého nasledujúceho víkendu.

16.47 - Slovenská katolícka charitareaguje na aktuálne dianie na Slovensku a spolu s diecéznymi a arcidiecéznymi charitami ponúka zaplaveným obciam pomoc pri odstraňovaní následkov.

16.20 - Výčiny počasia aj v piatok spôsobili, že tisíce domácností na východe Slovenska postihli výpadky elektrického prúdu. K 13.00 h ostalo bez elektriny približne 5 000 odberných miest, informovala spoločnosť Východoslovenská distribučná, a. s. "Vplyvy extrémne nepriaznivého počasia súvisiace so silným vetrom a vodou postihli najmä oblasti v okolí Kežmarku, Popradu, Starej Ľubovne, Spišskej Novej Vsi, Dobšinej, Prešova a Košíc," uviedla hovorkyňa VSD Andrea Danihelová.

((i))

V Tatrách padlo za obeť vetu vyše stotisíc stromov

16.13 - V okrese Kežmarok naďalej trvá 3. stupeň povodňovej aktivity, prednosta Okresného úradu Ján Ferenčák však popoludní už považuje situáciu za pokojnejšiu. "Momentálne máme 13 obcí, v ktorých je 3. povodňový stupeň, dve obce, a to Jurské a Ihľany, máme odrezané, pretože tam podmylo cestu, a stále pretrváva mimoriadna situácia v meste Kežmarok a v obci Ľubica," priblížil Ferenčák.

16.08 - Okrem veternej kalamity trápia Vysoké Tatry aj lokálne povodne. Viaceré potoky sa vyliali a narobili škody v tatranských osadách. Škody na mestskom majetku zatiaľ odhadli na asi 80-tisíc eur.

15.56 - Štvrtková veterná bóra zničila v Tatrách viac ako stotisíc stromov. Väčšie škody nie sú hlavne preto, že značná časť lesa v Tatrách padla za obeť kalamite v roku 2004 a následnej lykožrútovej kalamite.

Povodeň postihla aj obec Kolinovce na Spiši. Foto: Eva Šoltísová

Povodňová situácia sa pomaly stabilizuje

15.43 - Koryto rieky Topľa sa upchalo medzi Dlhým Klčovom a Sačurovom, musia ho čistiť hasiči.

15.31 - Cesta cez Folkmarský kopec smerom na Košice je už prejazdná, stále je však uzavretá cesta cez Jahodnú. Vodiči sa cez Folkmarský kopec dostanú iba po Ružín, resp. Košickú Belú, vzhľadom na stále trvajúcu neprejazdnosť Jahodnej. Obchádzková trasa smerom na Košice vedie cez odbočku na Malú Lodinu a Kysak.

15.22 - Krízové štáby a hasiči v troch okresoch na severovýchodnom Slovensku - Bardejov, Svidník a Stropkov - majú toky pod kontrolou.

15.03 - Po štyroch rokoch sa zopakovali záplavy v meste Sabinov. Miestni sa boja, že dažde, ktoré majú prísť na budúci týždeň, môžu spôsobiť ešte horšiu situáciu.

14.50 - V okrese Vranov nad Topľou uzavreli pre záplavy cestu medzi medzi Dlhým Klčovom a Sačurovom. Cestu o 15.15 h sprejazdnili.

14.33 - V Kendiciach (okr. Prešov) sú tiež stále v napätí, aký bude vývoj počasia. Aktuálne im voda zaplavila polia a lúky. „Mali sme hlásené, že od rána je pokles vody. Zaplavilo nám polia a lúky, ale momentálne nie je ohrozenie ľudského života,“ informoval pred štrnástou starosta obce Kendice Róbert Ondrej. Ako povedal, zatiaľ je situácia stabilizovaná, pomohli ochranné opatrenia, ktoré v obci majú. Podstatné však podľa neho je, aby sa voda nevyliala a nebola tak ohrozená hlavne spodná časť obce.

((h))

14.31 - Povodňová situácia v okrese Stará Ľubovňa sa začína upokojovať. Rieka Poprad v okrese Stará Ľubovňa, ako aj jej prítoky, začínajú klesať.

14.06 - V Prešove, kde sa po povodňovej vlne v piato vyčasilo, sa opäť spustil dážď, prišla búrka.

14.05 - Vlaky TEŽ premávajú od Popradu cez Starý Smokovec po Tatranskú Lomnicu a späť. Od Starého Smokovca však vlaky nejazdia smerom na Vyšné Hágy. Predpokladajú, že sa dopravu podarí obnoviť popoludní. Dopravu medzi Vyšnými Hágmi a Štrbským plesom obnovia pravdepodobne až v sobotu. Obmedzená železničná doprava s autobusovou náhradnou dopravou je na trati TEŽ Starý Smokovec - Vyšné Hágy i na Ozubnicovej železnici v úseku Štrba - Štrbské Pleso. Dopravu by tam mohli obnoviť dnes popoludní.

13.49 - Mestské lesy Košice v súvislosti s nepriaznivým počasím neodporúčajú občanom vstupovať do lesa pre pretrvávajúce nebezpečenstvo padania stromov a konárov, a tiež pre prace súvisiace s odstraňovaním vzniknutej kalamity.

((g))

Sabinovu pomohli aj väzni

13.24 - V Sabinove podľa primátora mesta Petra Molčana platí tretí stupeň povodňovej aktivity a výška Torysy je 241 centimetrov, každú hodinu klesá asi o 10 centimetrov. Škody mohli byť podľa primátora aj väčšie, nebyť súčinnosti viacerých zložiek a tiež pomoci väzňov.

13.22 - Pre vyliatu rieku Torysa uzavreli cestu tretej triedy medzi obcami Lemešany a Drienov v okrese Prešov. Obchádzka cez obec Kendice a Petrovany.

13.17 - Najkritickejšia povodňová situácia na Spiši v dôsledku výdatných dažďov je v obci Švedlár v okrese Gelnica. Voda z Hnilca zaplavila približne 12 domov, v ďalších narobila problémy najmä vo dvoroch a záhradách.

13.03 - Torysa sa vylieva z koryta aj pod mestom Prešov, ktoré má už najväčšiu povodňovú vlnu za sebou. Lokálnu povodeň hlásia obyvatelia z obce Drienovská Nová Ves.

12.40 - Vo Vysokých Tatrách je stále uzavretá cesta medzi Podbanským, Štrbským Plesom a Vyšnými Hágmi, ako i cesta na Popradské Pleso. V tejto oblasti spadli stromy v objeme približne 10 000 metrov kubických dreva.

12.14 - Popradskí hasiči zažili vo štvrtok jeden z najrušnejších dní za posledné roky. "Ak nerátame kalamitu v 2004 vo Vysokých Tatrách, tak včerajší deň bol dosť hektický a môžem povedať, že za 30 rokov si niečo také nepamätám," povedal riaditeľ Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Poprade Ondrej Šproch. Od štvrtka od 13:00 do dnešného rána zaznamenali popradskí hasiči 60 výjazdov. Celkový počet zásahov odhadol Šproch až na 80, keďže počas jedného výjazdu hasiči zasahovali aj na viacerých miestach.

11.55 - Horská záchranná služba vyzýva na výrazné obmedzenie pohybu a pobytu v horskom teréne. Najmä v Tatrách stále hrozí nebezpečenstvo padania stromov a lavín.

((f))

Kaliňák hovoril o možných príčinách povodní

11.52 - Rušnú noc prežívali aj obyvatelia Podolínca v okrese Stará Ľubovňa. Okolo desiatej hodiny večer začali plniť vrecia s pieskom. Voda sa tam vyliala na záhradky blízko rieky.

11.42 - Vodičov prechádzajúcich Vysokými Tatrami vyzývajú k opatrnosti, keďže na viacerých úsekoch sa po ceste valí voda, ktorá so sebou odplavuje aj blato.

11.16 - Minister vnútra Robert Kaliňák k povodniam na východe okrem iného povedal, že sa pod ne podpisuje aj masívny výrub lesa v bývalom vojenskom obvode Javorina. V Prešove sa podľa ministra vyliala Torysa preto, lebo pri výstavbe prípojky k diaľnici D 1 prerušili prirodzený breh rieky.

11.07 - Následky extrémneho počasia si aj v piatok vyžiadali uzávierku viacerých ciest v Košickom kraji, najmä v okresoch Gelnica a Spišská Nová Ves.

11.01 - Cesta na kopci Jahodná pri Košiciach je od štvrtka pre popadané stromy stále uzavretá, sprejazdnená by mala byť do 15.00 h.

10.41 - "Vďaka stavbe novej hrádze tu nemáme taký stav ako v roku 2010, keď všetky domy plávali vo vode," zhodnotil primátor Starej Ľubovne Michal Biganič situáciu v meste.

10.31 - Mesto Vysoké Tatry vyhlásilo mimoriadnu situáciu. Korytá potokov sú plné. V Tatranskej Lomnici a Tatranskej Kotline zaplavilo niekoľko domov a záhrad.

((e))

Povodne majú prvú obeť, muža z okresu Svidník

10.11 - Povodne na východe majú prvú obeť. V rozbúrenej vode potoka v Dlhoni v okrese Svidník sa utopil 83-ročný muž, ktorý sa išiel pozrieť na rozbúrenú vodu. Jeho telo našli v piatok ráno.

10.06 - Pri hroziacej povodni v obci Čučma v okrese Rožňava pomáha od dnešného rána 21 vojakov Práporu radiačnej, chemickej a biologickej ochrany v Rožňave.

9.51 - Torysa v noci zatopila v Sabinove záhradky a dvory rodinných domov. Voda v rieke oproti noci už mierne opadla, aj aj tak je ešte vysoko, telefonuje z mesta redaktor Korzára Michal Frank. Ľudia majú obavy, že začne opäť pršať a v súvislosti s tým sa rozvodnia horské prítoky Torysy, ktoré robia v regióne tradične problémy.

9.47 - V Starej Ľubovni sa boja najmä vyliatia rieky Poprad. Viaceré úseky ciest v okrese sú neprejazdné.

9.28 - Obyvatelia Kežmarku majú za sebou rušnú noc. Nadránom kulminoval Ľubický potok, ktorý v meste zaplavil desiatky domov a objektov. Voda už mierne klesla, ale stále prší. Mesto má najhoršie za sebou, začína rátať škody

8.42 - Evakuácia obyvateľstva v Prešove, kde sa vyliala Torysa, nebola potrebná. K zraneniam osôb nedošlo.

((d))

Za 24 hodín padlo skoro 100 mm zrážok

8.31 - Podľa predpovede SHMÚ bude dnes v Košickom kraji oblačno až zamračené. Na viacerých miestach bude pršať. Ojedinele sa môžu vyskytnúť aj búrky. Vietor bude slabý, 10 až 20 km/h.

8.30 - Výdatné dažde zo štvrtka na dnes zdvihli hladiny riek Hnilec, Hornád, Torysa, Olšava, Slaná a Bodva. Podľa Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ) najviac zrážok za posledných 24 hodín, až 97,1 mm, spadlo v lokalite Henclová, v lokalite Štós a v Dobšinej.

8.29 - Ešte stále sú pre popadané stromy uzavreté cesty cez niektoré horské priechody na Spiši a Gemeri. Až do odvolania je uzavretá cesta cez Folkmarský kopec a Jahodnú, cesta cez Súľovú, Uhornianský a Pačanský kopec. Uzavretá je aj cesta zo Štítnika na Hrádok.

8.26 - Ani vranovskí hasiči nemuseli v posledných hodinách zasahovať pre popadané stromy či lokálne povodne. Naposledy boli v teréne vo štvrtok po 21.00 h pri obci Detrík, keď odstraňovali z cesty padnutý strom.

8.25 - Hasiči zo Zemplína majú za sebou pokojnú noc. Potvrdili to operační dôstojníci z okresných riaditeľstiev v Humennom, Michalovciach a Vranove nad Topľou."Od polnoci do tejto chvíle sme v okresoch Snina, Medzilaborce a Humenné nemali žiaden výjazd. Počasie sa umúdrilo, momentálne u nás dokonca ani neprší," informoval Štefan Vaco z OR HaZZ v Humennom.

Levočský potok v Harichovciach na Spiši zatopil domy. Foto: Jaroslav Štefanko

Torysa sa vyliala aj v Prešove

8.20 - Torysa v Prešove dosiahla ešte o jednej v noci výšku tretieho stupňa povodňovej aktivity - 400 cm. Rieka už aktuálne mierne klesá, podľa údajov SHMÚ kulminovala okolo pol siedmej ráno na 465 cm. O ôsmej bola na 454 cm.

7.53 - V Košickom kraji dosahovala dnes ráno úroveň tretieho povodňového stupňa len hladina rieky Hnilec v staniciach Švedlár a Jaklovce. Pri meraní o 7.30 h dosiahla výška vodnej hladiny v Jaklovciach 380 centimetrov (cm), vo Švedlári 347 cm.

7.52 - Podľa krajského operačného dôstojníka Hasičského a záchranného zboru v Košiciach počas noci hasiči v Košickom kraji nemuseli zasahovať v súvislosti s hrozbou povodní. Vo štvrtok v kraji vyčíňal prudký vietor, v priebehu dňa absolvovali hasiči celkovo 103 výjazdov na odstraňovanie padnutých stromov, najmä v okresoch Košice, Košice-okolie a Rožňava. V noci na dnes sa situácia upokojila.

7.50 - Na Budovateľskej ulici v Prešove sa už voda dostala do časti priemyselnej zóny a zaplavila niektoré areály firiem.

7.50 - V noci hasiči evakuovali dve osoby vo Vrbovom v okrese Kežmarok z chatky pri rybníku.

Torysa okolo pol ôsmej ráno v Prešove pri Mestskej hale. To už mala kulmináciu za sebou. Foto: Silvia Šillová

Najhoršia situácia je na severnom Spiši a v povodí Torysy

7.28 - Povodeň počas noci zasiahla aj Prešov. Očakáva sa, že rieka Torysa má kulminovať pred ôsmou ráno. Najohrozenejšie sú lokality Pod Kamennou baňou, Budovateľská ulica a priľahlé časti. Doprava na Budovateľskej ulici je obmedzená. Mesto sa snaží zabezpečiť vrecia s pieskom a kameninou, mechanizmy a ľudí na pomoc pre postihnuté miesta.

7.06 - SHMÚ varuje na svojom webe aj pred hrozbou výdatných zrážok. Varovanie tretieho stupňa do piatkovej 12. hodiny platí pre okresy Poprad, Kežmarok a Stará Ľubovňa. Varovanie druhého stupňa v rovnakom čase pre okresy Rožňava, Gelnica, Spišská Nová Ves, Levoča, Sabinov, Prešov, Bardejov, Svidník, Stropkov a Medzilaborce.

7.00 - Slovenský hydrometeorologický ústav vydal aktualizované hydrologické výstrahy pre východné Slovensko. Tretí stupeň výstrahy pred povodňou platí do piatkovej 19. hodiny pre okresy Gelnica, Stará Ľubovňa a Sabinov. Do 7. hodiny ráno platí v okresoch Bardejov, Svidník Stropkov a Medzilaborce. Druhý stupeň výstrahy do 19. hodiny platí v okresoch Poprad, Kežmarok, Levoča, Spišská Nová Ves a Prešov. Do 10. hodiny platí tento stupeň v okrese Rožňava a do 7. ráno v okresoch Košice a Košice okolie

6.50 - Stále ostávajú pre popadané stromy uzavreté úseky ciest vo Vysokých Tatrách, konkrétne Podbanské - Štrbské Pleso, Štrbské Pleso - Vyšné Hágy. Týka sa to tiež cesty I/67 smer Vernár.

6.45 - Momentálne je na východe neprejazdných niekoľko úsekov ciest pre povodňovú situáciu. Neprejazdná je cesta I/68 pred obcou Ľubotín, taktiež pri Sulíne a Mníšku nad Popradom, časť Kače, v Staroľubovnianskom okrese. V meste Kežmarok je zaplavené námestie, neprejazdný je aj úsek Kežmarok - Ľubica, cesta v Krížovej Vsi a tiež medzi obcami Jurské, Holumnica a Ihľany. Poškodená je časť cesty I/68 pri Lipanoch; neprejazdná cesta je aj pri Ľutine v okrese Sabinov. Cesta na Budovateľskej ulici v Prešove je prejazdná je len z časti a obmedzený prejazd je aj na ceste I/68 v Pečovskej Novej Vsi.

6.43 - Hasiči tvrdia, že najhoršia povodňová situácia v noci bola určite v okresoch Kežmarok, Levoča a Stará Ľubovňa.

6.41 - Hasiči majú za sebou ťažkú noc, ešte stále zasahujú na území Prešovského kraja kvôli povodňovej situácii. "Momentálne je problém na Toryse v Prešove na Budovateľskej ulici a naši príslušníci zasahujú aj na rieke Poprad pred mestom Podolínec a tiež v meste Stará Ľubovňa," informoval operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Prešove.

Voda výrazne stúpla za niekoľko hodín aj v rieke Poprad. Takto to vvzeralo ráno pri obci Čirč v okrese Stará Ľubovňa. Foto: Lukáš Kolcun.

Vyše 110 zásahov v Prešovskom kraji

6.40 - Počas štvrtku zasahovali hasiči v Prešovskom kraji dohromady 110-krát v súvislosti so zlými poveternostnými podmienkami. V teréne bolo nasadených 330 príslušníkov a 116 kusov techniky.

6.35 - Tretí povodňový stupeň bol ešte v noci vyhlásený v obciach Žehra, Harichovce, Oľšavka a meste Spišské Vlachy v okrese Spišská Nová Ves.

6.33 - Tretí povodňový stupeň je aj v dvoch obciach v okrese Poprad, konkrétne v Ždiari a v Tatranskej Javorine, kde robia problémy miestne potoky.

6.32 - Voda z Ľubického potoka v Kežmarku sa počas noci na niektorých miestach aj vyliala, primátor mesta Igor Šajtlava informoval, že zaliala aj niekoľko domov v lokalitách pri pekárni a časti zvanej Strelnica.

6.31 - Ešte v noci vyhlásilo deväť obcí v okrese Kežmaroktretí stupeň povodňovej aktivity. Týka sa to obcí na Zamagurí, v oblasti Levočských vrchov a tiež obce Vrbov. Problémy tu robili menšie toky, ktorých hladina sa pri výdatných zrážkach rýchlo zvyšovala. Prednosta Okresného úradu v Kežmarku Ján Ferenčák informoval, že v ďalších ôsmich obciach je vyhlásený 2. stupeň povodňovej aktivity.

6.30 - Situáciu na východnom Slovensku sledujeme minútu po minúte.


VÝCHODNÉ SLOVENSKO. Predpovedaná veterná kalamita, spojená s výdatnými zrážkami, zasiahla počas štvrtka naplno takmer celý región východného Slovenska.

Vietor polámal alebo vyvrátil tisíce stromov, spôsobil škody na domoch a autách.

Najhoršia bola situácia vo Vysokých Tatrách, kde stromy ochromili železničnú aj cestnú dopravu.

Uzavreté boli aj ďalšie početné úseky ciest, najmä na horských priechodoch. Hasiči a záchranári sa nezastavili počas celého dňa a noci, boli v plnom nasadení.

((a))

Po vetre prišli povodne

Vytrvalý dážď, ktorý počas celého dňa sprevádzal výčiny vetra najmä na severovýchode, dvihol podvečer hladiny riek a potokov.

Postupne sa vylievali z korýt, pričom najhoršia bola situácia v okrese a meste Kežmarok, na rieke Torysa v okrese Sabinov, ale aj na ďalších miestach pod Tatrami, na Spiši a hornom Šariši.

Postupná normalizácia počasia sa očakáva v priebehu piatku. Zároveň sa naplno rozbehnú práce na odstraňovaní následkov živelných pohrôm.

Rovnako príde na rad aj bilancovanie škôd, ktoré sú už podľa prvých odhadov obrovské.

((b))

Štvrtkové udalosti na východnom Slovensku sme sledovali minútu po minúte

((c))

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Premýšľate o aute do 10 000 eur? Poradíme vám, ako nenaletieť
 2. Trápi vás chrípka alebo prechladnutie? Vieme, ako s nimi zatočiť
 3. Zážitky z Pobaltia: Objavte Tallinn a Rigu
 4. Darček, s ktorým si na vás spomenie 365 dní v roku
 5. Šanca pre mladé talenty z oblasti umenia, vedy či športu
 6. Predpremiéra vynoveného VW Passat: Viac IQ, viac online
 7. Top destinácie a hotely na exotickú dovolenku v zime
 8. Stotisíc ľudí rozhodlo: Nadácia banky rozdelí štvrť milióna eur
 9. Slovensko má historicky najvyšší počet ľudí bankujúcich online
 10. ZSE ako jediné prináša Virtuálnu batériu pre fotovoltiku
 1. Ako založiť spoločnosť v Rakúsku
 2. Tatranská mliekareň prosperuje aj vďaka spolupráci s Tescom
 3. Premýšľate o aute do 10 000 eur? Poradíme vám, ako nenaletieť
 4. Trápi vás chrípka alebo prechladnutie? Vieme, ako s nimi zatočiť
 5. Noerr advised on WebSupport deal
 6. Čo sa stalo s mojimi úsporami v druhom pilieri?
 7. Podnikanie a významné ukazovatele v roku 2019
 8. Smartfóny Samsung Galaxy S priniesli množstvo inovácií
 9. eKasa prichádza na Slovensko
 10. Zážitky z Pobaltia: Objavte Tallinn a Rigu
 1. Darček, s ktorým si na vás spomenie 365 dní v roku 14 391
 2. Na dôchodok si možno sporíte zle. Šesť zásad správneho šetrenia 14 013
 3. Zážitky z Pobaltia: Objavte Tallinn a Rigu 12 745
 4. Je lepšie menučko, alebo domáca strava? Týždeň sme varili doma 6 683
 5. Predpremiéra vynoveného VW Passat: Viac IQ, viac online 4 992
 6. Hotovosť je na ústupe. Karty akceptujú aj v kostole či na ulici 4 939
 7. First moment: Španielske pobrežie patrí medzi najpredávanejšie 4 343
 8. Top destinácie a hotely na exotickú dovolenku v zime 3 684
 9. Premýšľate o aute do 10 000 eur? Poradíme vám, ako nenaletieť 3 425
 10. Trápi vás chrípka alebo prechladnutie? Vieme, ako s nimi zatočiť 2 635

Neprehliadnite tiež

Tipy na dnes - utorok 19. februára

Naše tipy na zaujímavé kultúrne podujatia a spoločenské akcie.

Historická radnica

Provizórne zastávky na stanici zatiaľ nezriadili, dali prednosť rozšíreniu vjazdu

Zredukovanie nástupíšť počas prvého dňa katastrofu nespôsobilo.

Jedno z nástupíšť autobusov bolo v prevádzke ešte počas prvého dňa rekonštrukcie.

Cestný pirát uháňal vyše 200 kilometrovou rýchlosťou. Pozrite si video

Diaľničiari ho zastavili medzi Prešovom a Košicami.

Porsche uháňalo aj rýchlosťou vyše 214 km/hod.
Rokovania neboli úspešné, na mzdách sa nedohodli (ilustračné foto).

Hokejový šampionát propagujú aj cudzinci žijúci na Slovensku

Košice sa pýšia Dómom, divadlom, Kulturparkom i Tabačkou.

Steel Aréna prešla pred majstrovstvami sveta v ľadovom hokeji 2019 obnovou.

Hlavné správy zo Sme.sk

Komentár Zuzany Kepplovej

Čo sa pýtať Šefčoviča

Vo volebnom štábe sa zrejme spoľahli, že veľká časť Slovenska vôbec nepochopila, o čom boli kuciakovské protesty.

DOMOV

Lubyová prežila hlasovanie o dôvere, zostáva ministerkou

Za jej odvolanie hlasovalo iba 43 poslancov zo 105 prítomných.

Píše Marek Maďarič

Poslanci ukázali neúctu, inak sa to vysvetliť nedá (píše Marek Maďarič)

Je drzosť hovoriť, že toto je normálne.

KOMENTÁR PETRA SCHUTZA

Takto končí politika identity

Krach izraelského summitu V4 je príznačný.

Už ste čítali?

Domov NajnovšieNajčítanejšieDesktop