Plavci ŠKP sa nestratili v Bratislave

Plavci ŠKP Košice sa zúčastnili najväčšieho slovenského plaveckého podujatia - ORCA CUP 2014 v Bratislave.

V Bratislave. Zľava Mohler, Tomáš, Govorov a Kovach.(Zdroj: šul)

KOŠICE. Zúčastnilo sa ho 777 pretekárov z 12-ich krajín.

V štartovnom poli sa nestratila ani deviatka plavcov ŠKP Košice, ktorí bojovali aj o body v Pohári družstiev. Najúspešnejšia z Košičanov bola juniorská reprezentantka Carmen Mikušová, ktorá spolu s Jakubom Mohlerom štartovala v reprezentačnom drese Slovenska. Carmen zvíťazila vo svojej najsilnejšej disciplíne 200 m motýlik v čase 2:20,90 min. ktorým porazila aj súperky z Maďarska, ktoré v tejto disciplíne dominujú. Druhé miesto si vyplávala v disciplíne 800 m voľný spôsob časom 9:30,66 a tretie miesto získala v disciplíne 100 m motýlik v čase 1:05,05 min.

Z chlapcov sa darilo šprintérovi Sergejovi Kovachovi, ktorý postupoval do finále na 100 m voľný spôsob z prvého miesta a vo finále mu ušlo víťazstvo iba tesne, skončil v tejto silne obsadenej disciplíne celkovo druhý časom 52,28 min., ktorý je jeho najlepším osobným výkonom. Sergej skončil na štvrtom mieste v disciplíne 50 m v. spôsob časom 23,96 a na šiestom v disciplíne 50 m motýlik časom 26,09 sek., v ktorej plával s najrýchlejším plavcom Európy Andrejom Govorovom, krajanom z Ukrajiny. Sergej sa pred rokom udomácnil v klube ŠKP Košice, kde našiel druhý domov a podľa jeho slov sa mu na Slovensku veľmi páči, znepokojuje ho iba situácia v jeho rodnej krajine. O tom, že tu našiel dobré podmienky pod vedením trénera Juraja Skálu, svedčia jeho osobné rekordy na tomto podujatí.

Nesklamal ani reprezentant Jakub Mohler, ktorý plával svoje disciplíny v osobných rekordoch a pre pohár družstiev bodovali aj seniori, Vladislav Vovčko tretím miestom v disciplíne 50 m znak 28,64 sek., šiestym na 200 m v. spôsob časom 1:19,39min. a siedmym na 100 m voľný spôsob časom 54,12 sek. Nestratil sa ani Jakub Tomáš, ktorý bol štvrtý na 200 motýlik časom 2:12,44 min., ako aj v disciplíne 400 m v. spôsob časom 4:15,68 a na piatom mieste skončil vo finále na 100 m prsia časom 1:07,76 min. Spokojnosť trénera Skálu bola aj s mladými dievčatami Luciou Linkeschovou, Luciou Kubovou a Dianou Bellušovou, ktoré si zaplávali takmer v každej disciplíne osobné rekordy, ale aj čerstvo zaradený reprezentant Rastislav Trocha ktorý zaplával disciplínu 50 m znak v čase 29,36 celkovo na šiestom mieste a osobný rekord zaplával na 100 m v. spôsob v čase 55,99 sek.

V súťaži družstiev Slovenského pohára je ŠKP Košice po 4. kole na štvrtom mieste.