Korzár logo Korzár
Streda, 26. september, 2018 | Meniny má Edita
Nájdete nás na webe

Tipy na víkend - 17. a 18. mája

Naše tipy na zaujímavé kultúrne a spoločenské akcie a podujatia v regióne.

Košický región

The Next Step

KOŠICE. Tanečný večer súčasného tanca sa bude v sobotu konať v Kasárňach/Kulturparku. Začiatok je o 21. hodine.

Burzy starožitností

KOŠICE. Tradičné burzy budú v sobotu v Budimíri a v nedeľu v Košiciach na Dominikánskom námestí. Prebiehajú od 8.00 do 12.00 hod. v prípade nepriaznivého počasia je v Košiciach zabezpečený aj náhradný priestor.

Na skle maľované

KOŠICE. Mimoriadne obľúbený muzikál sa v rámci turné zastaví aj v Košiciach v sobotu o 19.00 hod. v Infiniti aréne. Predstavenie plné chytľavých pesničiek a veselých scén má hviezdne obsadenie, predstavia sa Janko Slezák, Marta Sládečková, Katarína Hasprová, Ivan Tuli Vojtek, Pavol Topoľský, Karol Čálik a iní.

Veselé zúbky

Článok pokračuje pod video reklamou

KOŠICE. Veselé popoludnie plné užitočných informácií i zábavy so známymi umelcami môžete s vašimi ratolesťami zažiť v nedeľu od 14.30 h v OC Optima. V programe vystúpia speváci Bystrík, Miro Jaroš, Robo Papp a sestry herečky – Monika a Zuzana Haasové.

Koncert La Gioia

KOŠICE. Hoci Deň matiek bol už minulú nedeľu, vďaka popovému opernému triu La Gioia si mamičky môžu užiť ešte jednu oslavu. Ich nedeľňajší koncert v Dome umenia bude totiž určený všetkým mamám. Začína sa o 19. hodine.

Noc múzeí a galérií

KOŠICE. Košické múzeá a galérie v sobotu v noci ožijú. V netradičnom čase ponúknu aj netradičný program a úžasnú atmosféru. Podrobnosti nájdete na www.visitkosice.eu.

Hokejové mestečko

KOŠICE. V sobotu od 19. hodiny si môžete prísť pozrieť v Amfiteátri zápas Slovensko – Taliansko.

Kandráčovci

ČAŇA. Ľudová hudba Ondreja Kandráča odohrá svoj koncert v Športovej hale v Čani v nedeľu o 18.00 hod.

Prešovský región

Noc múzeí a galérií

V sobotu bude na Slovensku Noc múzeí a galérií. Zapájajú sa do nej aj tieto kultúrne inštitúcie v Prešovskom kraji.

PREŠOV. Slovenské technické múzeum v Solivare odštartuje program o 16. hod. súťažami pre deti, o 17. hod. začnú prehliadky areálu múzea s výstupom na klopačku. Večer (21. hod.) nebude chýbať nočná prehliadka i premietanie filmov (od 18. hod.) o peciach varne v Soľnej bani (prešovskej i poľskej).

Krajské múzeum v Prešove ponúkne od 15. hod. prehliadku aktuálnych výstav a expozícií, zoznámenie s tradičnými remeslami regiónu (rezbárstvo, kováčstvo, čipkárstvo, výroba odevov), o 16. hod. hudobno-tematické vstupy poslucháčov Inštitútu hudby a výtvarného umenia Prešovskej univerzity a o 17. hod. vystúpenie tanečného súboru Tarka z Bardejova.

Slovenské národné múzeum – Múzeum rusínskej kultúry začne s prehliadkami o 10. hod. Nasledovať budú detské tvorivé dielne, ukážky remesiel a súťaž v kreslení, o 13.30 otvoria výstavu Slovenskí športovci na olympiádach a paralympiádach. Od druhej popoludní sa budú pripravovať a podávať tradičné rusínske jedlá.

Šarišská galéria v Prešove štartuje o 16. hod. divadelnou hrou OZ Na doske Rozprávkový vlak. Hodinu potom začne prezentácia publikácie Samuela Čarnokyho Neóna, hry a súťaže pre deti a tvorivá dielňa s Evou Tkáčikovou. Po 19. hod. prídu na rad dospelácke tvorivé dielne s Ivanou Žovčákovou, premietanie dokumentu P. Ruttnera Alexander Eckerdt, nočné výpravy do podkrovia i podzemia galérie a nočné čítanie hororových rozprávok.

HANUŠOVCE NAD TOPĽOU. Vo Vlastivednom múzeu v Hanušovciach nad Topľou vo Vranovskom okrese začne program o 8. hod. ukážkami stredovekých remesiel, prehliadkou expozícií, premietaním dokumentárnych filmov a ukážkou boja na diaľku (lukostreľba, hádzanie oštepom).

SVIDNÍK. Vojenský historický ústav, múzejné oddelenie Svidník, otvorí brány centrálnej expozície a vyhliadkovej veže na Dukle od 12. hod. do polnoci.

SNM - Múzeum ukrajinskej kultúry vo Svidníku pozýva o 18. hod. na exkurziu Po stopách našich predkov (v hlavnej budove), v skanzene predstaví Zelené sviatky - Turíce, folklórny program Hej, ditočky dajte ručky (žiaci ZŠ Karpatská a detský súbor makovička) a o 20. hod. začne v skanzene Rusadelná zábava so súborom Makovica).

Fragile

SABINOV. Kinosála Mestského domu kultúry v Sabinove bude v sobotu o 19. hod. patriť svetovým hitom bez hudobných nástrojov v podaní skupiny Fragile.

Ariadnina čelenka

PREŠOV. Hvezdáreň a planetárium pozýva v sobotu o 11. hod. na rozprávku Ariadnina čelenka, spracovanú podľa gréckej báje o súhvezdí Severná koruna.

La Gioia

PREŠOV. V kine Scala sa v sobotu o 19. hod. v rámci Prešovskej hudobnej jari uskutoční koncert operného tria La Gioia, venovaný matkám.

Hrabkovčan

HRABKOV. Folklórna skupina Hrabkovčan bude oslavovať 10. výročie svojho fungovania v sobotu o 14.30 na domácej pôde, v priestoroch športového areálu v Hrabkove (okres Prešov). Okrem hostiteľov vystúpia súbory z Rožkovian, Sedlíc, Margecian, Veľkého Šariša, Kendíc, Prešova, ale aj z Poľska.

Lucie a Vjecy

PREŠOV. Slávne české, personálne prepojené kapely Lucie a Wanastowi Vjecy majú svoj revival v Košiciach. Ten sa predstaví na koncerte v Pumpe v sobotu o 20. hod.

Rock Night III

ĽUBOTICE. Café Eden v Ľuboticiach pri Prešove bude v sobotu po hokeji (cca 21.15) patriť koncertu Rock Night III. Vystúpi na ňom Harlem (cover band), Hammer Dog (cover band) a Tublatanka revival.

Kandráčovci

ŠARIŠSKÉ MICHAĽANY. V disco bare Black Horse v Šarišských Michaľanoch (okres Sabinov) bude v sobotu o 20. hod. diskotéka s Rudom Voitom, na ktorej sa o 23. hod. naživo predvedú i známi folkloristi Kandráčovci.

Jubilejný beh Tulčíkom

TULČÍK. Obecný úrad v Tulčíku (okres Prešov) pripravil na sobotu 10. ročník Májového behu Tulčíkom. Na bežeckých tratiach budú zápoliť predškoláci, žiaci, žiačky, dorast, muži, veteráni - tri kategórie, ženy. Dĺžka tratí je od 600 m po 8 km. Štart predškolákov a žiakov je stanovený na 17. hod., dorastu a dospelých na 18. hod. Podujatie je aj piatym kolom Oblastnej bežeckej ligy 2014 regiónov Prešov a Sabinov.

Szidi Tobias

PREŠOV. Charizmatická speváčka a herečka Szidi Tobias s podmanivým hlasom a so svojou kapelou sa predstaví v nedeľu o 20. hod. v Bizarre music café.

Solárny deň

SVIDNÍK. Solárny deň vo Hvezdárni Roztoky bude v nedeľu o 13. hod. Začne programom Slnko, naša najbližšia hviezda, o 14. príde na rad pozorovanie Slnka ďalekohľadmi hvezdárne a stavba slnečných hodín pre deti.

Fragile

STROPKOV. Koncert vokálnej skupiny Fragile s hitmi z albumu Hlasy, ktorý vznikol k turné s Richardom Müllerom, sa uskutoční v nedeľu o 19. hod. v Divadelnej sále v Stropkove.

Sabinovská hudobná jar

SABINOV. Združenie mladých umelcov a ich hosť Lukáš Mikloško sa predstaví v kultúrnom dome, v nedeľu o 17. hod. na koncerte Sabinovskej hudobnej jari.

Lipianska hudobná jar

LIPANY. V kostole sv. Martina v Lipanoch (okres Sabinov) sa v nedeľu o 16.30 uskutoční koncert VIII. ročníka Lipianskej hudobnej jari, na ktorom vystúpia sólisti Musica Iuvenalis a zbor Septemthillis.

Spievanky, spievanky

PREŠOV. Interaktívne vystúpenie Spievanky, spievanky prinesie v nedeľu o 16. hod. v zábavno-obchodnom centre na Sekčove Divadielko Alexandra Pallesitza.

Snooker

PREŠOV. V nedeľu popoludní vyvrcholí v herni klubu Freeball turnaj Lineas Snooker Cup 4.

Zemplínsky región

Kino Fajn

HUMENNÉ. V sobotu (v 3D) premietne kino Fajn americký akčný sci-fi film Godzilla. Začiatok premietania je o 19.30 hod. V sobotu premietne animovaný rodinný film Hurá do praveku! o 17.00 hod.

Kino Centrum

MICHALOVCE. V sobotu a nedeľu (3D), nedeľa (2D) o 20.00 hod. premietne kino Centrum americký akčný sci-fi film Godzilla. V sobotu o 16.00 hod. premietne film Hurá do praveku! a o 17.30 hod. film Noe.

Strážčanský jarmok

STRÁŽSKE. V sobotu na Námestí A. Dubčeka v Strážskom XVIII. ročník Strážčanského jarmoku.

Farebný svet

SNINA. V Galérii Andrej Smolák sa v sobotu uskutoční vernisáž výstavy Humenčana Miška Goroľa pod názvom Môj farebný svet. Výpoveď umelca umocňuje ultrafialové osvetlenie obrazov. Začiatok je o 20.00 hod.

Festival tanca

SNINA. V sobotu sa s Dome kultúry uskutoční 17. Festival tanca, súťaž v rôznych tanečných disciplínach s celoštátnou účasťou a súťaž o Pohár Domu kultúry v spoločenských tancoch. Začiatok je o 9.30 hod.

BEERfest

LACKOVCE. V sobotu a nedeľu sa v rekreačnom areáli Jazero L. A. v Lackovciach uskutoční pivný festival s bohatým sprievodným programom.

Deň múzeí

MEDZILABORCE. Múzeum moderného umenia Andyho Warhola pripravilo na sobotu bohatý program so začiatkom o 10.00 hod. Pripravené sú výstavy Paul Warhola a James Warhola, Myši sú v dome – Mária „Hula“ Valenčíková, premietanie filmov Andyho Warhola a tvorivé dielne – sprejovanie, obtláčanie, práca s papierom.

Noc múzeí a galérií

MEDZILABORCE. Múzeum moderného umenia Andyho Warhola pripravilo na sobotu program od 18.00 do 20.00 hod. Pripravené sú výstavy Paul Warhola a James Warhola, Myši sú v dome – Mária „Hula“ Valenčíková, premietanie filmov Andyho Warhola, hudobná produkcia a výtvarná dielňa neoNEOnový art.

Medzinárodný deň múzeí

HUMENNÉ. V nedeľu je od 14.00 do 18.00 hod. vo Vihorlatskom múzeu pripravený pre návštevníkov pestrý program. V kaštieli sú to výstavy Poľovnícka tabuľa, Voda je život a Kamenný herbár. V skanzene o 14.30 hod. začína pravoslávna bohoslužba, o 16.00 hod. vystúpia FSk Ubľanka a mužská spevácka skupina Rusinija. O 18.00 hod. sa na nádvorí kaštieľa predstaví skupina historického šermu Vikomt zo Sniny.

Na skle maľované

HUMENNÉ. V nedeľu o 19.00 v divadelnej sále Domu kultúry zahrajú kultový slovenský muzikál v réžii a choreografii Jána Ďurovčíka s názvom Na skle maľované. V úlohe Jánošíka sa môžete tešiť na Janka Slezáka, ďalej uvidíte Martu Sládečkovú, Zuzanu Tlučkovú, Katarínu Hasprovú, Ivana Vojteka, Pavla Topoľského, Karola Čálika, Romana Fédera, Martina Hudeca a mnohých ďalších.

Tatranský región

Noc na hrade Ľubovňa

STARÁ ĽUBOVŇA. V sobotu sa uskutoční v rámci Medzinárodného dňa múzeí a galérií aj Noc plná klobúkov a šansónu na hrade Ľubovňa. Na programe je stavanie mája a tradičná májová veselica v areáli skanzenu, nočná prehliadka hradu Ľubovňa a koncert francúzskeho jazzu a šansónu v podaní skupiny PAS DE PITIÉ.

Noc v Podtatranskom múzeu

POPRAD. V sobotu sa uskutoční podujatie Noci múzeí a galérii aj v Podtatranskom múzeu v Poprade. Kde sa bude konať okrem výstavy aj ochutnávka starovekých pokrmov, tvorivé dielne pre deti z Doby rímskej. Vstupné je 1e euro pre dospelých a 0,50 eura pre deti

Noc v Tatranskej galérii

POPRAD. V sobotu sa uskutoční program v Tatranskej galérii v rámci podujatia Noc múzeí a galérii. Návštevníci si môžu pozrieť stále výstavy, ale aj zúčastniť sa tvorivých dielní a pozrieť si tri koncertné filmy. Otváracie hodiny sú pri tejto príležitosti upravené a otvorené bude od 9.00 do 22.00 hod.

Noc v Múzeu J. M. Petzvala v Spišskej Belej

SPIŠSKÁ BELÁ. V sobotu sa v Múzeu J. M. Petzvala v Spišskej Belej uskutoční program k Noci múzeí a galérií. Konkrétne múzeum v Spišskej Belej bude otvorené od 10.00 – 22.00 h. Múzeum ponúka aj možnosť fotenia v dobových kostýmoch, či premietanie filmov a iné atrakcie.

Dúha

STARÁ ĽUBOVŇA. Do 30. mája sa v galérii Provinčný dom uskutoční výstava 18. ročníka celoslovenskej súťaže detí.

Výstava fotografií

HNIEZDNE. Do 12. 6. sa koná výstava fotografií účastníkov fotografických dielní Phothography workshops 2008 - 2011 Repríza. Výstava sa koná v priestoroch Meštianskeho odmu č. 3 Hniezdne.

Dámy a páni držte si klobúky

STARÁ ĽUBOVŇA. Na Hrade v Starej Ľubovni sa koná výstava Dámy a páni držte si klobúky. Výstava klobúkov bude trvať až do 31.9. 2014.

Farby Afriky

STARÁ ĽUBOVŇA. V ľubovnianskej knižnici sa do 7. 6. koná výstava poľskej fotografky Márie Boguslawy Wójcik Farby Afriky.

Tri výstavy

POPRAD. Do 22. júna potrvajú v Tatranskej galérii tri výstavy veľkorozmerných foto-grafík od Ivana Kelly Köhlera Havraniáda – Exkrementografie – Pruhovaný labyrint pod súhrným názvom New Kelly Multikulty.

Szidi Tobias v Poprade

POPRAD. Piesne plné citu, úprimnosti, radosti a pozitívnej energie v podaní známej speváčky Szidi Tobias si môžu vypočuť poslucháči so sprievodom špičkových hudobníkov v sobotu o 19.00 hodine v Dome kultúry v Poprade.

Spišský región

Hamlet

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Divadlo Kontra na sobotu o 19. hod. pripravilo Hamleta. Hra o nadčasových problémoch.

Tajomná noc na hrade

SPIŠSKÝ HRAD. V sobotu na Spišskom hrade bude tajomná noc – noc plná legiend, chutí, vôní hradnej kuchyne a čarovnej atmosféry nočného hradu. Vstupy budú každú pol hodinu od 19. do 23. hod.

Noc múzeí v Múzeu Spiša

MARKUŠOVCE. Aj v kaštieli v Markušovciach bude sobota venovaná milovníkom nočných návštev. Objavia zákutia kaštieľa, ktoré nie sú sprístupnené počas bežných prehliadok. Vstupy sú každú hodinu od 18. do 21. hod. Múzeum Spiša v Spišskej Novej Vsi sprístupní svoje aktuálne výstavy – Ako chutí história, Spiš očami fotografa M. Voša, Život okolo ohňov.

Noc múzeí a galérií v Gelnici

GELNICA. Aj Banícke múzeum bude v sobotu otvorené pre návštevníkov. Pripravená je výstava Ľudové odlievanie, výstava Osud jedného monumentu, večerné premietanie dokumentárneho filmu o meste Gelnica a baníckom múzeu. Nebude chýbať ani nočná prehliadka expozícií a tradičný dereš.

Noc múzeí v Betliari

BETLIAR. Prehliadky budú v sobotu v hodinových intervaloch od 18. do 22. hod. od 13. hod. bude zabezpečený predaj starožitností pred kaštieľom. Nebude chýbať stánok Tašíkova, detský kútik s lesníkmi, prednášky o Andrássyovcoch, výstava historických gramofónov, prehliadka kaštieľa a od 22.30 h aj ohňostroj.

Oslavy výročia zoo

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Spišskonovoveská Zoologická záhrada v nedeľu oslávi 25. výročie svojho založenia. Program osláv začína o 11. hod. Počas celého dňa budú prebiehať rôzne aktivity pre deti, v programe vystúpia deti z mesta a nebude chýbať ani folklór. Program je až do 18. hod.

Spišské rozprávky

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Spišské divadlo pripravilo na nedeľu o 15. hod. Spišské rozprávky – Za dve kvapky veľa vody.

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Škola fantázie v Tatralandii. Keď učenie dokáže baviť
 2. Záujem o Jarabinky rastie, lákajú na zaujímavé prvenstvo
 3. Luxus a starnúca populácia. Toto sú aktuálne biznisové trendy
 4. Rezidenčná štvrť bez betónových plotov
 5. SME.sk môžete teraz čítať aj bez reklamy
 6. Dobro, kľúč ku šťastnému osudu
 7. Chcete investovať a zároveň sporiť s 3% úrokom?
 8. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
 9. Hlasujte za Cenu verejnosti v súťaži Učiteľ Slovenska!
 10. Nášmu telu stačí iba málo vitamínov
 1. Záujem o Jarabinky rastie, lákajú na zaujímavé prvenstvo
 2. SME.sk môžete teraz čítať aj bez reklamy
 3. Škola fantázie v Tatralandii. Keď učenie dokáže baviť
 4. Brieždenie pod lomenicou
 5. Dobro, kľúč ku šťastnému osudu
 6. Chcete investovať a zároveň sporiť s 3% úrokom?
 7. Luxus a starnúca populácia. Toto sú aktuálne biznisové trendy
 8. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
 9. Zlatý mok čapujú najlepšie v Prešove. Šarišským Majstrom výčapu
 10. Rezidenčná štvrť bez betónových plotov
 1. Vianoce a Silvester v teple: Pätnásť tipov, kam sa vybrať 17 672
 2. Arabská exotika: Top hotely v Ománe 13 246
 3. Nášmu telu stačí iba málo vitamínov 10 596
 4. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov? 7 379
 5. Javorina otvorila svoj tretí showroom na Slovensku 5 545
 6. Hlasujte za Cenu verejnosti v súťaži Učiteľ Slovenska! 4 970
 7. Alena Bašistová: Nikomu nejdem brať hlasy a ani s nimi kšeftovať 4 382
 8. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste 3 910
 9. Luxus a starnúca populácia. Toto sú aktuálne biznisové trendy 2 894
 10. Najužitočnejšia appka 2 883

Neprehliadnite tiež

Skládkovanie zrejme zdražie. Košice odpad spaľujú, ako to zasiahne Prešov?

Ministerstvo chce na samosprávy pritlačiť. Tie, ktoré netriedia, si priplatia najviac.

Iniciatíva Za slušné Slovensko pripravuje v Košiciach ďalší pochod

Požiadavky z protestov zo začiatku roka stále nie sú splnené.

Druhá liga Východ štartuje aj s Krotákom či Bartošom

Viaceré hokejové osobnosti budú nastupovať v najnižšej súťaži. Bardejov ulovil Vantrobu.

Hlavné správy zo Sme.sk

DOMOV

Je Rybanič whistleblower? Odborníci sa nezhodli

Rybanič chce názor Súdneho dvora Európskej únie.

DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: Kam chodíte, aj keď hovoríte opak

Ako sa ázijské bistrá zmenili za posledných dvadsať rokov.

Komentár Zuzany Kepplovej

Na Dankovom diplome vlastne nezáleží

Bol by to prezident, v ktorom by nejeden našinec spoznal vlastný príbeh.

PRIMÁR

Šesť rád, ktoré vás môžu ochrániť pred chrípkou

Pripravte sa na chrípkovú sezónu.

Už ste čítali?

Domov Najnovšie Najčítanejšie Desktop