Korzár logo Korzár
Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Tipy na víkend - 17. a 18. mája

Naše tipy na zaujímavé kultúrne a spoločenské akcie a podujatia v regióne.

Košický región

The Next Step

KOŠICE. Tanečný večer súčasného tanca sa bude v sobotu konať v Kasárňach/Kulturparku. Začiatok je o 21. hodine.

Burzy starožitností

KOŠICE. Tradičné burzy budú v sobotu v Budimíri a v nedeľu v Košiciach na Dominikánskom námestí. Prebiehajú od 8.00 do 12.00 hod. v prípade nepriaznivého počasia je v Košiciach zabezpečený aj náhradný priestor.

Na skle maľované

KOŠICE. Mimoriadne obľúbený muzikál sa v rámci turné zastaví aj v Košiciach v sobotu o 19.00 hod. v Infiniti aréne. Predstavenie plné chytľavých pesničiek a veselých scén má hviezdne obsadenie, predstavia sa Janko Slezák, Marta Sládečková, Katarína Hasprová, Ivan Tuli Vojtek, Pavol Topoľský, Karol Čálik a iní.

Veselé zúbky

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Skryť Vypnúť reklamu

KOŠICE. Veselé popoludnie plné užitočných informácií i zábavy so známymi umelcami môžete s vašimi ratolesťami zažiť v nedeľu od 14.30 h v OC Optima. V programe vystúpia speváci Bystrík, Miro Jaroš, Robo Papp a sestry herečky – Monika a Zuzana Haasové.

Koncert La Gioia

KOŠICE. Hoci Deň matiek bol už minulú nedeľu, vďaka popovému opernému triu La Gioia si mamičky môžu užiť ešte jednu oslavu. Ich nedeľňajší koncert v Dome umenia bude totiž určený všetkým mamám. Začína sa o 19. hodine.

Noc múzeí a galérií

KOŠICE. Košické múzeá a galérie v sobotu v noci ožijú. V netradičnom čase ponúknu aj netradičný program a úžasnú atmosféru. Podrobnosti nájdete na www.visitkosice.eu.

Hokejové mestečko

KOŠICE. V sobotu od 19. hodiny si môžete prísť pozrieť v Amfiteátri zápas Slovensko – Taliansko.

Skryť Vypnúť reklamu

Kandráčovci

ČAŇA. Ľudová hudba Ondreja Kandráča odohrá svoj koncert v Športovej hale v Čani v nedeľu o 18.00 hod.

Prešovský región

Noc múzeí a galérií

V sobotu bude na Slovensku Noc múzeí a galérií. Zapájajú sa do nej aj tieto kultúrne inštitúcie v Prešovskom kraji.

PREŠOV. Slovenské technické múzeum v Solivare odštartuje program o 16. hod. súťažami pre deti, o 17. hod. začnú prehliadky areálu múzea s výstupom na klopačku. Večer (21. hod.) nebude chýbať nočná prehliadka i premietanie filmov (od 18. hod.) o peciach varne v Soľnej bani (prešovskej i poľskej).

Krajské múzeum v Prešove ponúkne od 15. hod. prehliadku aktuálnych výstav a expozícií, zoznámenie s tradičnými remeslami regiónu (rezbárstvo, kováčstvo, čipkárstvo, výroba odevov), o 16. hod. hudobno-tematické vstupy poslucháčov Inštitútu hudby a výtvarného umenia Prešovskej univerzity a o 17. hod. vystúpenie tanečného súboru Tarka z Bardejova.

Slovenské národné múzeum – Múzeum rusínskej kultúry začne s prehliadkami o 10. hod. Nasledovať budú detské tvorivé dielne, ukážky remesiel a súťaž v kreslení, o 13.30 otvoria výstavu Slovenskí športovci na olympiádach a paralympiádach. Od druhej popoludní sa budú pripravovať a podávať tradičné rusínske jedlá.

Šarišská galéria v Prešove štartuje o 16. hod. divadelnou hrou OZ Na doske Rozprávkový vlak. Hodinu potom začne prezentácia publikácie Samuela Čarnokyho Neóna, hry a súťaže pre deti a tvorivá dielňa s Evou Tkáčikovou. Po 19. hod. prídu na rad dospelácke tvorivé dielne s Ivanou Žovčákovou, premietanie dokumentu P. Ruttnera Alexander Eckerdt, nočné výpravy do podkrovia i podzemia galérie a nočné čítanie hororových rozprávok.

HANUŠOVCE NAD TOPĽOU. Vo Vlastivednom múzeu v Hanušovciach nad Topľou vo Vranovskom okrese začne program o 8. hod. ukážkami stredovekých remesiel, prehliadkou expozícií, premietaním dokumentárnych filmov a ukážkou boja na diaľku (lukostreľba, hádzanie oštepom).

SVIDNÍK. Vojenský historický ústav, múzejné oddelenie Svidník, otvorí brány centrálnej expozície a vyhliadkovej veže na Dukle od 12. hod. do polnoci.

SNM - Múzeum ukrajinskej kultúry vo Svidníku pozýva o 18. hod. na exkurziu Po stopách našich predkov (v hlavnej budove), v skanzene predstaví Zelené sviatky - Turíce, folklórny program Hej, ditočky dajte ručky (žiaci ZŠ Karpatská a detský súbor makovička) a o 20. hod. začne v skanzene Rusadelná zábava so súborom Makovica).

Fragile

Skryť Vypnúť reklamu

SABINOV. Kinosála Mestského domu kultúry v Sabinove bude v sobotu o 19. hod. patriť svetovým hitom bez hudobných nástrojov v podaní skupiny Fragile.

Ariadnina čelenka

PREŠOV. Hvezdáreň a planetárium pozýva v sobotu o 11. hod. na rozprávku Ariadnina čelenka, spracovanú podľa gréckej báje o súhvezdí Severná koruna.

La Gioia

PREŠOV. V kine Scala sa v sobotu o 19. hod. v rámci Prešovskej hudobnej jari uskutoční koncert operného tria La Gioia, venovaný matkám.

Hrabkovčan

HRABKOV. Folklórna skupina Hrabkovčan bude oslavovať 10. výročie svojho fungovania v sobotu o 14.30 na domácej pôde, v priestoroch športového areálu v Hrabkove (okres Prešov). Okrem hostiteľov vystúpia súbory z Rožkovian, Sedlíc, Margecian, Veľkého Šariša, Kendíc, Prešova, ale aj z Poľska.

Lucie a Vjecy

PREŠOV. Slávne české, personálne prepojené kapely Lucie a Wanastowi Vjecy majú svoj revival v Košiciach. Ten sa predstaví na koncerte v Pumpe v sobotu o 20. hod.

Rock Night III

ĽUBOTICE. Café Eden v Ľuboticiach pri Prešove bude v sobotu po hokeji (cca 21.15) patriť koncertu Rock Night III. Vystúpi na ňom Harlem (cover band), Hammer Dog (cover band) a Tublatanka revival.

Kandráčovci

ŠARIŠSKÉ MICHAĽANY. V disco bare Black Horse v Šarišských Michaľanoch (okres Sabinov) bude v sobotu o 20. hod. diskotéka s Rudom Voitom, na ktorej sa o 23. hod. naživo predvedú i známi folkloristi Kandráčovci.

Jubilejný beh Tulčíkom

TULČÍK. Obecný úrad v Tulčíku (okres Prešov) pripravil na sobotu 10. ročník Májového behu Tulčíkom. Na bežeckých tratiach budú zápoliť predškoláci, žiaci, žiačky, dorast, muži, veteráni - tri kategórie, ženy. Dĺžka tratí je od 600 m po 8 km. Štart predškolákov a žiakov je stanovený na 17. hod., dorastu a dospelých na 18. hod. Podujatie je aj piatym kolom Oblastnej bežeckej ligy 2014 regiónov Prešov a Sabinov.

Szidi Tobias

PREŠOV. Charizmatická speváčka a herečka Szidi Tobias s podmanivým hlasom a so svojou kapelou sa predstaví v nedeľu o 20. hod. v Bizarre music café.

Solárny deň

SVIDNÍK. Solárny deň vo Hvezdárni Roztoky bude v nedeľu o 13. hod. Začne programom Slnko, naša najbližšia hviezda, o 14. príde na rad pozorovanie Slnka ďalekohľadmi hvezdárne a stavba slnečných hodín pre deti.

Fragile

STROPKOV. Koncert vokálnej skupiny Fragile s hitmi z albumu Hlasy, ktorý vznikol k turné s Richardom Müllerom, sa uskutoční v nedeľu o 19. hod. v Divadelnej sále v Stropkove.

Sabinovská hudobná jar

SABINOV. Združenie mladých umelcov a ich hosť Lukáš Mikloško sa predstaví v kultúrnom dome, v nedeľu o 17. hod. na koncerte Sabinovskej hudobnej jari.

Lipianska hudobná jar

LIPANY. V kostole sv. Martina v Lipanoch (okres Sabinov) sa v nedeľu o 16.30 uskutoční koncert VIII. ročníka Lipianskej hudobnej jari, na ktorom vystúpia sólisti Musica Iuvenalis a zbor Septemthillis.

Spievanky, spievanky

PREŠOV. Interaktívne vystúpenie Spievanky, spievanky prinesie v nedeľu o 16. hod. v zábavno-obchodnom centre na Sekčove Divadielko Alexandra Pallesitza.

Snooker

PREŠOV. V nedeľu popoludní vyvrcholí v herni klubu Freeball turnaj Lineas Snooker Cup 4.

Zemplínsky región

Kino Fajn

HUMENNÉ. V sobotu (v 3D) premietne kino Fajn americký akčný sci-fi film Godzilla. Začiatok premietania je o 19.30 hod. V sobotu premietne animovaný rodinný film Hurá do praveku! o 17.00 hod.

Kino Centrum

MICHALOVCE. V sobotu a nedeľu (3D), nedeľa (2D) o 20.00 hod. premietne kino Centrum americký akčný sci-fi film Godzilla. V sobotu o 16.00 hod. premietne film Hurá do praveku! a o 17.30 hod. film Noe.

Strážčanský jarmok

STRÁŽSKE. V sobotu na Námestí A. Dubčeka v Strážskom XVIII. ročník Strážčanského jarmoku.

Farebný svet

SNINA. V Galérii Andrej Smolák sa v sobotu uskutoční vernisáž výstavy Humenčana Miška Goroľa pod názvom Môj farebný svet. Výpoveď umelca umocňuje ultrafialové osvetlenie obrazov. Začiatok je o 20.00 hod.

Festival tanca

SNINA. V sobotu sa s Dome kultúry uskutoční 17. Festival tanca, súťaž v rôznych tanečných disciplínach s celoštátnou účasťou a súťaž o Pohár Domu kultúry v spoločenských tancoch. Začiatok je o 9.30 hod.

BEERfest

LACKOVCE. V sobotu a nedeľu sa v rekreačnom areáli Jazero L. A. v Lackovciach uskutoční pivný festival s bohatým sprievodným programom.

Deň múzeí

MEDZILABORCE. Múzeum moderného umenia Andyho Warhola pripravilo na sobotu bohatý program so začiatkom o 10.00 hod. Pripravené sú výstavy Paul Warhola a James Warhola, Myši sú v dome – Mária „Hula“ Valenčíková, premietanie filmov Andyho Warhola a tvorivé dielne – sprejovanie, obtláčanie, práca s papierom.

Noc múzeí a galérií

MEDZILABORCE. Múzeum moderného umenia Andyho Warhola pripravilo na sobotu program od 18.00 do 20.00 hod. Pripravené sú výstavy Paul Warhola a James Warhola, Myši sú v dome – Mária „Hula“ Valenčíková, premietanie filmov Andyho Warhola, hudobná produkcia a výtvarná dielňa neoNEOnový art.

Medzinárodný deň múzeí

HUMENNÉ. V nedeľu je od 14.00 do 18.00 hod. vo Vihorlatskom múzeu pripravený pre návštevníkov pestrý program. V kaštieli sú to výstavy Poľovnícka tabuľa, Voda je život a Kamenný herbár. V skanzene o 14.30 hod. začína pravoslávna bohoslužba, o 16.00 hod. vystúpia FSk Ubľanka a mužská spevácka skupina Rusinija. O 18.00 hod. sa na nádvorí kaštieľa predstaví skupina historického šermu Vikomt zo Sniny.

Na skle maľované

HUMENNÉ. V nedeľu o 19.00 v divadelnej sále Domu kultúry zahrajú kultový slovenský muzikál v réžii a choreografii Jána Ďurovčíka s názvom Na skle maľované. V úlohe Jánošíka sa môžete tešiť na Janka Slezáka, ďalej uvidíte Martu Sládečkovú, Zuzanu Tlučkovú, Katarínu Hasprovú, Ivana Vojteka, Pavla Topoľského, Karola Čálika, Romana Fédera, Martina Hudeca a mnohých ďalších.

Tatranský región

Noc na hrade Ľubovňa

STARÁ ĽUBOVŇA. V sobotu sa uskutoční v rámci Medzinárodného dňa múzeí a galérií aj Noc plná klobúkov a šansónu na hrade Ľubovňa. Na programe je stavanie mája a tradičná májová veselica v areáli skanzenu, nočná prehliadka hradu Ľubovňa a koncert francúzskeho jazzu a šansónu v podaní skupiny PAS DE PITIÉ.

Noc v Podtatranskom múzeu

POPRAD. V sobotu sa uskutoční podujatie Noci múzeí a galérii aj v Podtatranskom múzeu v Poprade. Kde sa bude konať okrem výstavy aj ochutnávka starovekých pokrmov, tvorivé dielne pre deti z Doby rímskej. Vstupné je 1e euro pre dospelých a 0,50 eura pre deti

Noc v Tatranskej galérii

POPRAD. V sobotu sa uskutoční program v Tatranskej galérii v rámci podujatia Noc múzeí a galérii. Návštevníci si môžu pozrieť stále výstavy, ale aj zúčastniť sa tvorivých dielní a pozrieť si tri koncertné filmy. Otváracie hodiny sú pri tejto príležitosti upravené a otvorené bude od 9.00 do 22.00 hod.

Noc v Múzeu J. M. Petzvala v Spišskej Belej

SPIŠSKÁ BELÁ. V sobotu sa v Múzeu J. M. Petzvala v Spišskej Belej uskutoční program k Noci múzeí a galérií. Konkrétne múzeum v Spišskej Belej bude otvorené od 10.00 – 22.00 h. Múzeum ponúka aj možnosť fotenia v dobových kostýmoch, či premietanie filmov a iné atrakcie.

Dúha

STARÁ ĽUBOVŇA. Do 30. mája sa v galérii Provinčný dom uskutoční výstava 18. ročníka celoslovenskej súťaže detí.

Výstava fotografií

HNIEZDNE. Do 12. 6. sa koná výstava fotografií účastníkov fotografických dielní Phothography workshops 2008 - 2011 Repríza. Výstava sa koná v priestoroch Meštianskeho odmu č. 3 Hniezdne.

Dámy a páni držte si klobúky

STARÁ ĽUBOVŇA. Na Hrade v Starej Ľubovni sa koná výstava Dámy a páni držte si klobúky. Výstava klobúkov bude trvať až do 31.9. 2014.

Farby Afriky

STARÁ ĽUBOVŇA. V ľubovnianskej knižnici sa do 7. 6. koná výstava poľskej fotografky Márie Boguslawy Wójcik Farby Afriky.

Tri výstavy

POPRAD. Do 22. júna potrvajú v Tatranskej galérii tri výstavy veľkorozmerných foto-grafík od Ivana Kelly Köhlera Havraniáda – Exkrementografie – Pruhovaný labyrint pod súhrným názvom New Kelly Multikulty.

Szidi Tobias v Poprade

POPRAD. Piesne plné citu, úprimnosti, radosti a pozitívnej energie v podaní známej speváčky Szidi Tobias si môžu vypočuť poslucháči so sprievodom špičkových hudobníkov v sobotu o 19.00 hodine v Dome kultúry v Poprade.

Spišský región

Hamlet

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Divadlo Kontra na sobotu o 19. hod. pripravilo Hamleta. Hra o nadčasových problémoch.

Tajomná noc na hrade

SPIŠSKÝ HRAD. V sobotu na Spišskom hrade bude tajomná noc – noc plná legiend, chutí, vôní hradnej kuchyne a čarovnej atmosféry nočného hradu. Vstupy budú každú pol hodinu od 19. do 23. hod.

Noc múzeí v Múzeu Spiša

MARKUŠOVCE. Aj v kaštieli v Markušovciach bude sobota venovaná milovníkom nočných návštev. Objavia zákutia kaštieľa, ktoré nie sú sprístupnené počas bežných prehliadok. Vstupy sú každú hodinu od 18. do 21. hod. Múzeum Spiša v Spišskej Novej Vsi sprístupní svoje aktuálne výstavy – Ako chutí história, Spiš očami fotografa M. Voša, Život okolo ohňov.

Noc múzeí a galérií v Gelnici

GELNICA. Aj Banícke múzeum bude v sobotu otvorené pre návštevníkov. Pripravená je výstava Ľudové odlievanie, výstava Osud jedného monumentu, večerné premietanie dokumentárneho filmu o meste Gelnica a baníckom múzeu. Nebude chýbať ani nočná prehliadka expozícií a tradičný dereš.

Noc múzeí v Betliari

BETLIAR. Prehliadky budú v sobotu v hodinových intervaloch od 18. do 22. hod. od 13. hod. bude zabezpečený predaj starožitností pred kaštieľom. Nebude chýbať stánok Tašíkova, detský kútik s lesníkmi, prednášky o Andrássyovcoch, výstava historických gramofónov, prehliadka kaštieľa a od 22.30 h aj ohňostroj.

Oslavy výročia zoo

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Spišskonovoveská Zoologická záhrada v nedeľu oslávi 25. výročie svojho založenia. Program osláv začína o 11. hod. Počas celého dňa budú prebiehať rôzne aktivity pre deti, v programe vystúpia deti z mesta a nebude chýbať ani folklór. Program je až do 18. hod.

Spišské rozprávky

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Spišské divadlo pripravilo na nedeľu o 15. hod. Spišské rozprávky – Za dve kvapky veľa vody.

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 2. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 3. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 4. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 7. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 8. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 9. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
 10. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
 1. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 2. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
 3. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 4. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 5. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
 6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 7. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
 8. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
 9. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 10. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
 1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 30 559
 2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste? 27 976
 3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 12 404
 4. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 10 107
 5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 8 836
 6. Ohlúpli sme počas Covid roka? 8 322
 7. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 487
 8. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 6 553
 9. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 282
 10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom? 5 005
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Takto by mohlo po rekonštrukcii vyzerať okolie Angels arény.
Pľúcny lekár Pavol Pobeha má v súčasnosti najviac práce s pacientmi s koronavírusom.

V Sheffielde sa objavujú plagáty s negatívnym obsahom voči Slovákom

Rodená Krompašanka Bibiana: Sme posudzovaní podľa neprispôsobivých.

Plagát nalepený v časti Tinsley pripomína novoročné želanie namierené proti Slovkom.

Na výtlky a kanál osadili značky. Vodiči ich zbadajú na poslednú chvíľu

Mesto Košice čaká na lepšie počasie a výrobu teplých asfaltových zmesí.

Prekážka na ceste niektorých vodičov prekvapí.
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Ako prvý dostal vakcínu proti covidu profesor Krčméry.
Dobré ráno

Dobré ráno: Kotleba je navždy vodca, fašisti sa hádajú

Prečo nastal rozkol v ĽSNS.

NADÁCIA ZASTAVME KORUPCIU

Holý o výnimke nehovoril pravdu, papalášizmus dokazuje úspešný vedec

Pracuje v Anglicku, žiadosť mu zamietli.

Podpredseda vlády pre legislatívu a strategické plánovanie Štefan Holý (Sme rodina)
KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Kotlebovci sa bijú o peniaze

Milióny od štátu už zamávali aj inou čeliadkou.

Peter Tkačenko

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop