Šmelíka dážď najmenej spomalil

Sportnet|6. máj 2014 o 00:00

Organizátori 4. kola pretekov Oblastného rebríčka Košického kraja v orientačnom behu z Klubu orientačného behu Akademik TU Košice a najmä pretekári mali v daždivom počasí sťažené podmienky.

KOŠICE. Počas pretekov na Silickej planine husto pršalo, čo pretekárom sťažovalo čítanie mapy Brázda a atypický krasový terén so skalným podkladom bol veľmi šmykľavý.

Na najdlhšej 8,8 km trati mužov so 17 kontrolami zvíťazil 17-ročný dorastenec Martin Šmelík (ATU Košice) za 59:38 min. Druhý dobehol Dávid Franko (Sokol Kysak)za 63:51 min. a tretí skončil Peter Glončák (Farmaceut Bratislava) za 69:27 min. Na ženskej 5,9 km trati s 12 KS vyhrala Kristína Ugrayová za 61:24 min. pred Rumunkou Andreou Hepcal za 70:14 min.

Vo veteránskych kategóriách mužov boli ocenení: M35-: 1. Milan Dudra (Sokol Kysak), 2. J. Mihalič (ATU), 3. T. Relo (Rum.), M45-: 1. Peter Ďurčo (Ekonóm B. Bystrica), 2. J. Kollár, 3. M. Jarný (obaja Sokol Kysak), M55-: 1. Grigor Costan (Rum.), 2. A. Onder (Metropol Košice), 3. E. Weiszer (ATU Košice). V kategórii žien od 45 rokov bola prvá Ema Jurašková a u veteránok od 55 rokov Helena Athanazová (obe ATU Košice).

V kondičnej kategórii „K“ vyhrala Rumunka Culpea pred Hanou Jergušovou (ATU Košice).