Pondelok, 29. máj, 2017 |Meniny má Vilma

II. liga: Vyhrali iba Michalovce

Bardejov doma len remizoval s juniormi Trnavy, Prešov nepochodil v Šali, kde vyšiel naprázdno.

Z trojice východniarov sa z plného bodového zisku tešili len Michalovčania, ktorí zdolali doma Senec aj vďaka dvom gólom Hamuľaka. Bardejov doma len remizoval s juniormi Trnavy, Prešov nepochodil v Šali, kde vyšiel gólovo naprázdno.

Šaľa - Prešov 2:0 (2:0)

ŠAĽA. Domáci sa po posledných výkonoch najmä na domácej pôde dostali do nebezpečného pásma a proti favoritovi stretnutia museli bodovať, aj keď nastúpili bez najlepšieho strelca Čurgaliho. Priebeh inak dobrého stretnutia značne ovplyvnil prudký vietor, ktorému sa lepšie prispôsobili domáci a išli už v 18. minúte do vedenia, keď na presný center Feherváriho nabehol obranca Konopásek a umiestnenou hlavičkou vsietil gól. Hostia s výhodou vetra mali viac z hry a pohrozili strelami Katonu a najmä Poliačeka, ale brankár D. Kolmokov bol na mieste. V 35. minúte sa obranou hostí predral vysoký Košút, z 12 metrov prestrelil vybiehajúceho brankára Taliana a poistil vedenie Dusla – 2:0. Druhý gól domácich vzpružil a v 39. minúte delovka Gešnábela iba o milimetre minula svätyňu už prekonaného brankára hostí. Ten tri minúty pred odchodom do kabín zázračne vyrazil strelu Košúta z malého vápna a zabránil tretiemu gólu. Hostia sa aj po obrátke snažili o kontaktný gól, príležitosť mal mladý Kamara, ale obrana Dusla, dobre dirigovaná Mujošom, stála na pevných nohách. Bojovne hrajúci domáci, ktorým sa darili rýchle kontry, mohli pridať ďalšie góly, ale Ďatko a najmä striedajúci Numéric po výborných akciách Gešnábela trestuhodne zblízka prestrelili. Hostia sa utápali v množstve prihrávok a nenašli recept na defenzívu Dusla, ktoré využívalo rýchle kontry a v 72. minúte mohol Gešnábel spečatiť svoj výborný výkon gólom, ale stroskotal na výbornom Talianovi, ktorý zneškodnil aj strelecký pokus Reháka. Keď sa neujala ani dobrá strela Katonu v 83. minúte, zaknihovali si chemici po zásluhe dôležitý trojbodový zisk proti favorizovanému súperovi.

Góly: 18. Konopásek, 35. Košút. ŽK: Leško, Makara. Rozhodoval: Kráľovič – 386 divákov. SLOVAN DUSLO: D. Kolmokov - Konopásek, M. Kolmokov, Mujkoš, Ďatko – Gešnábel (89. Kiss), D. Rehák, Galbavý (39. Numéric), Fehervári, M. Tomiš - Košút (87. Čurgali). Tréner: O. Takács. 1. FC TATRAN: Talian - Papaj, P. Petráš, Jacko, Dzurík - Lipták, M. Poliaček, D. Leško, Katona - Belejík, Makara (82. min. Krajník). Tréner J. Kostelník.

Jozef Sklenár

Bardejov – Trnava jun. 1:1 (1:0)

BARDEJOV. Nezvyčajne chudobnú striedačku Spartaka nahradilo ich odhodlané vystúpenie na ihrisku proti favorizovaným domácim, a tak sa zopakoval výsledok zo 7. kola. Prvú dobrú príležitosť pripravil Palšovi na hlavičkovanie J. Zápotoka , no naďalej to boli súboje o loptu v strede ihriska, v ktorých boli úspešnejší technicky zdatnejší mladí protivníci. V 20. min. sa aktívne hrajúci J. Zápotoka oprel do lopty, ktorá na mokrom trávniku potrápila brankára Filipka. Len škoda, že domáci útočníci ani tri odrazené lopty v skrumáži nevrátili za jeho chrbát. Hostia sa spoliehali na pozornú obranu, no nelenili dostať sa do blízkosti domácej brány, najmä Pavlík na hrote robil domácim zadákom prblémy, podobne ako Kayembe. Novozložený tandem záložníkov Partizána bol neúnavný a po prihrávke J. Zápotoku sa Grohoľ dostal za obranu súpera a bez problémov dal v 34. min. gól – 1:0. V 42. min sa efektným zakončení prezentoval Gruca, no jeho pokus nožnicami o málo minul cieľ. Po prestávke nasledovala azda druhá najkrajšia akcia zápasu, legionár Gruca unikol po ľavej strane, na jeho presnú prihrávku si nabehol striedajúci Andrič a bez prípravy namieril vedľa pravej žrde. Gruca nemal v zápase šťastie ani na jeden gól, podobne ako Andraščík, keď vo dvojici zblízka nedostali loptu za Filipka. Hostia trpezlivo čakali na svoju príležitosť a dočkali sa – Pavlíkov pokus spoza 16-ky lobom zakotvil v bráne domáceho Molčana v 69. min. - 1:1. V záverečnej štvrťhodine Šarišania zatlačili súpera na jeho polovicu, no pridať druhý gól sa im nepodarilo. Najprv Gruca z priameho kopu mieril vedľa, no aj neúnavný Kayembe s Pavlíkom mohli otočiť výsledok. Rozhodnutie mal na kopačke dorastenec Pyda, príkladne zabojoval o loptu, dostal sa pred brankára, no rozhodujúci moment nezvládol. Podobne obstál ďalší legionár Andrič a tak pod nerozhodný výsledok sa výrazne podpísal brankár Filipko.

Góly: 34. Grohoľ – 69. Pavlík. ŽK: Gruca – Baša, Rehák, Kayembe. Rozhodca Vlčej, 353 divákov. Partizán: Molčan – V. Andraščík, V. Staš, Palša, S. Kica – Gruca, Berecký, J. Zápotoka (46. Pyda), Grogoľ (83. J. Pavúk) – Bedaljan ( 46. D. Andrič), Kliment. Spartak jun: Filipko – M. Rehák, Galba, P. Banovič, Halán – Baša ( 86. Hluch), Krutý, Tomovič, L. Remeň – A. Pavlík, Kayembe.

Juraj Ščerbík

Michalovce - Senec 2:0 (1:0)

MICHALOVCE. Mužstvám sťažovalo podmienky chladné a veterné počasie. Michalovčania už tradične začali aktívne, ale gól sa im streliť nepodarilo. Na kopačke ho síce mal v 10. minúte po Caballerovej uličke Čapek, ale český legionár zakončil iba do Kostolanského nôh. Potom sa o slovo prihlásil aj Senec, Brčákovu strelu z otočky z hranice päťky zneškodnil Raška. V 29. minúte po tvrdej strele z vyše 30 metrov, ktorú vyrazil Kostolanský, vybojoval Janič rohový kop a po ňom otvoril skóre duelu Hamuľak – 1:0. V 42. minúte sa „začervenalo“ pred očami Bedecsa, ktorý za protesty dostal druhú žltú kartu. Ešte do prestávky mohol zvýšiť vedenie Zemplínčanov Bayón, ale po trestnom kope Janiča zo šestnástky vystrelil nad. Po zmene strán hrali hostia s vetrom a snažili niečo vyťažiť zo štandardných situácií. V 58. minúte Turčákov priamy kop, smerujúci k žrdi, vyrazil Raška a o šesť minút nato si poradil aj s nepríjemnou ďalekonosnou strelou Hlavatoviča. Do tretice štvrťhodinu pred koncom zneškodnil aj trestný kop Turčáka. V 81. minúte zasiahla strela Pereza ruku hosťujúceho Molnára, rozhodca nariadil penaltu a hosťujúcemu hráčovi udelil druhú žltú kartu. Z pokutového kopu sa Hamuľak nemýlil a upravil na 2:0.

Góly: 30. a 83. M. Hamuľak (druhý z 11 m). ŽK: Perez, V. Janočko - F. Molnár, Bedecs, Hlavatovič, Huszár. ČK: 42. Bedecs, 81. F. Molnár (obaja Senec). Rozhodoval: Očenáš - 535 divákov. MFK ZEMPLÍN: Raška - Perez, Michal Gallo, Caballero (17. Podhorin), Šimčák - S. Danko (74. V. Janočko), Bayón, L. Janič - D. Kunca, M. Hamuľak, Čapek (69. Gamkrelidze). ŠK SFM: Kostolanský – Hlavatovič, Bedecs, Trajcsik, F. Molnár – Hílek – Bezák, A. Urban (46. Huszár), Turčák, Pomichal (63. Klokner) – A. Brčák.

Róbert Andrejov

Ďalšie výsledky

Šamorín - Podbrezová 0:2 (0:1). Góly: 10. Vaščak, 79. Harvilko.
Dubnica - Pohronie 2:1 (0:0). Góly: 71. J. Vaško, 76. R. Černik - 55. J. Sekereš.

Program 30. kola

Piatok, 9. mája 2014 o 19.30 hod.: Senec – Šamorín; sobota, 10. mája 2014 o 16.30 hod.: Prešov – Dubnica n/V, Podbrezová – Šaľa, Bardejov – Michalovce; nedeľa, 11. mája 2014 o 10.30 hod.: Trnava B – L. Mikuláš, o 16.30 hod.: Pohronie – R. Sobota

red.

Národniarov zastupuje v Teplárni Košice učiteľ zo Sobraniec

Okresný šéf SNS by mal odísť ku Plavčanovi.

Projekt bytov na Lokomotíve uviazol v územnom konaní

Špekuluje sa o zmenách v územnom pláne Košíc.

Najprv ženu znásilnili, potom hodili na hlavu betón

Prokuratúra ukončila vyšetrovanie vraždy.

Košice chcú medzi paneláky vrátiť život

Náklady na zámer mesta dosiahnu vyše 300-tisíc. Nemá to však ísť z jeho kasy.

Amnestie, Roháč a Sýkora. Čo má vplyv na prípad vraždy Remiáša

Na rozhodnutie o Mečiarových amnestiách má Ústavný súd posledné dni. Nájomný vrah Roháč dostal doživotie. Pri vražde Sýkoru sa spomína SIS.