Ďalšie obrovské šiestoligové prekvapenie v podaní Mária Huty

Sedem chýbajúcich hráčov. Bez siedmich hráčov základnej zostavy bojuje AŠK Mária Huta o dôležité šiestoligové body.
Sedem chýbajúcich hráčov. Bez siedmich hráčov základnej zostavy bojuje AŠK Mária Huta o dôležité šiestoligové body. (Autor: jope)
Sportnet|29. apr 2014 o 22:00

Päť inkasovaných gólov za jeden polčas na domácom ihrisku je smutný rekord.



SPIŠ. Niet majstrovského kola, kedy by vo výkladnej skrini futbalu na Spiši a v najatraktívnejšej futbalovej súťaži v regióne Spiš 6. lige chýbalo prekvapenie.

Päť gólov je veľa

Necelý týždeň sa debatovalo o senzačnej remíze Margecian s Harichovcami, keď hostia viedli desať minút pred koncom 3:0 a nakoniec boli radi za bod po remíze 3:3 a to domáci ešte zahodili v 90. minúte pokutový kop.

O negatívne prekvapenie 19. kola 6. ligy Podtatranskej sa postarali futbalisti AŠK Mária Huta. Doma prehrali šokujúco 0:6 so Spišskou Belou. A to bol polčas len 0:1.

„Súper zo Spišskej Belej hral veľmi dobre. Podnikali rýchle protiútoky a v koncovke boli maximálne efektívni. Nám na jar chýba až sedem hráčov základnej zostavy. S týmto problémom sa najviac boríme. Inkasovať päť gólov za druhý polčas je však veľa. Za nepriaznivého stavu sme otvorili hru a obranu, čo pohotoví hostia stopercentne využívali. Nedokázali sme čeliť ich rýchlym protiútokom. Každú jednu chybu súper trestal,“ povedal po krutej prehre 0:6 kapitán AŠK Mária Huta Štefan Škarbek.

Chýbajú Hudákove góly

Pred jarnou odvetou bolo v prípade AŠK Mária Huta otázne, ako sa dokážu vyrovnať s odchodom jedného z najlepších hráčov 6. ligy Podatranskej Matúšom Hudákom. Ten momentálne oblieka dres Vyšného Opátskeho a v nedeľu proti Spišskej Novej Vsi v 78. minúte striedal.

V jeseni Matúš Hudák nastrieľal za Mária Hutu až deväť gólov, jeho brat Marek šesť.

„Určite chýbajú Matúšove góly. Po jeseni bol naším najlepším strelcom mužstva. Nemáme za neho adekvátnu náhradu,“ stručne odpovedal Š. Škarbek.

V 20. kole šiestoligovej súťaže cestuje ôsma Mária Huta na pôdu tabuľkového suseda zo Spišského Bystrého.

„Ťažko povedať, v akej zostave v Spišskom Bystrom nastúpime. Spomínaní siedmi zranení hráči budú skôr chýbať dlhodobejšie. Čím skôr musíme zabudnúť na prehru zo soboty a v nedeľu zabojovať,“ dodal kapitán Štefan Škarbek.



Súvisiaci obsah

Youri Tielemans a Boubacar Kamara oslavujú gól.
teraz
Nečakaná dráma v Anglicku. Paríž viedol už o dva góly, napriek tomu prehralPostup Parížanom zachránil brankár Gianluigi Donnarumma.
teraz
Slovensko - Rakúsko: ONLINE prenos zo zápasu 1-A divízie MS v hokeji žien 2025.online
dnes 20:00
ONLINE: Slovensko - Rakúsko dnes, 1-A divízia MS v hokeji žien 2025 LIVESledujte online prenos zo zápasu 1-A divízie MS v hokeji žien 2025: Slovensko - Rakúsko.
dnes 20:00
Hráči Trnavy sa tešia po rozhodujúcej penalte po skončení odvety semifinále Slovenského pohára FC Spartak Trnava - ŠK Slovan Bratislava.
Pavol Spáldnes 19:428
Trnava je v tranze, zlyhali najväčšie esá Slovana. Weissa rozladila otázka Do finále nás dotlačila energia štadióna, opisoval tréner Trnavy.
Pavol Spáldnes 19:428
Nachádzate sa tu:
Domov»Sportnet na východe»Ďalšie obrovské šiestoligové prekvapenie v podaní Mária Huty