Košický kraj
KINÁ
KOŠICE: CINEMAX - (piatok, sobota, nedeľa) The Amazing Spider-Man 2 3D o 16.50, 19.40 - v sobotu a nedeľu aj o 14.00, Rio 2 3D o 15.40 - v sobotu a nedeľu aj o 13.30, Noe 2D o 20.30, Noe 3D o 17.50, Liečiteľ o 17.20, 20.20, The Amazing Spider-Man 2 2D o 17.30, 20.20 - v sobotu a nedeľu aj o 14.40, Rio 2 2D o 16.30, Nekonečná láska o 18.30, Prežijú len milenci o 20.40, Captain America: Zimný vojak 2D o 16.20, 10 pravidel o 19.00, Dlhá cesta dole o 21.00, Grandhotel Budapešť o 16.10, 3 dni na zabitie o 20.40, Transcendencia o 18.10, (sobota, nedeľa) Cililing a pirátska víla 3D o 13.40, Dobrodružstvá pána Peabodyho a Shermana 3D o 15.20, Cililing a pirátska víla 2D o 14.30, Pojedeme k moři o 14.10 hod., STER CENTURY CINEMAS - (piatok, sobota, nedeľa) Amazing Spider-man 2 3D o 20.00, Amazing Spider-man 2 o 14.30, 17.20, Liečiteľ o 20.10, Transcendencia o 17.40, Rio 2 3D o 15.40, Rio 2 o 13.40 hod.
SPIŠSKÁ NOVÁ VES: STER CENTURY CINEMAS - (piatok, sobota, nedeľa) Amazing Spider-man 2 3D o 14.00, 17.40, 20.00, Amazing Spider-man 2 o 17.00, Liečiteľ o 17.20, Transcendencia o 20.30, Rio 2 3D o 13.30, 15.40, Rio 2 o 15.15, Noe (dabing) o 20.10, Cililing a pirátska víla o 13.35 hod.
DIVADLÁ
KOŠICE: BÁBKOVÉ DIVADLO (Alžbetina 38) - (nedeľa) Filipko a ježibaba o 16.30 hod., THÁLIA (nedeľa) Portugal o 15.00 hod.
SP. N. VES: SPIŠSKÉ DIVADLO - (nedeľa) Tri prasiatka a vlk o 15.00 hod.
ZÁBAVA
Ak by sa v tejto rubrike mal objaviť program vášho klubu, pošlite mesačný program na redakcia.ke@korzar.sk.
MÚZEÁ, VÝSTAVY
KOŠICE: VÝCHODOSLOVENSKÁ GALÉRIA (Hlavná 27, Alžbetina 22) - Košická moderna a jej presahy (do 18. 5.), (nedeľa) Košická hudobná jar - Ivo Kahánek - klavírny recitál o 19.00 hod., MÚZEUM VOJTECHA LÖFFLERA (Alžbetina 20, ut - so 10 - 18, ne 13 - 17) - Stála expozícia: Umelecké diela V. Löfflera, Zbierka autoportrétov výtvarníkov; Výstava: Obrazy Košíc, vernisáž v piatok o 16.00 hod. (do 8. 6.), (nedeľa) Komorný koncert: Adagio/Hudba v tempe 66 - 76 BPM o 17.00 hod., VÝCHODOSLOVENSKÉ MÚZEUM (Nám. Maratónu mieru 2, ut - so 9 - 17, ne 13 - 17, Stála expozícia: Košický zlatý poklad, Premena do krásy (22. 6.), Ľubo Repaský - „Farebné archetypy" (do 20. 6.), (Hviezdoslavova 3, ut - so 9 - 17, ne 13 - 17), Stále expozície: Príroda Karpát, Storočia v umení, DOM REMESIEL (Hrnčiarska 11, ut - so 9 - 17, ne 13 - 17), výstava: Curriculum lateris orientalis (6. 6.), URBANOVA VEŽA (ut - ne 9 - 17) - Múzeum voskových figurín, SLOVENSKÉ TECHNICKÉ MÚZEUM (Hlavná 88, ut - pia 9 - 17, so - ne 12 - 17) - Stále expozície: Vývoj geodetickej techniky a kartografie, Hutníctvo, baníctvo, strojárstvo, chemická expozícia, umelecké kováčstvo, energetické oddelenie Aurela Stodolu, oznamovacia elektrotechnika, vývoj písacích strojov, úžitkové a ozdobné predmety z kovov, z dejín fyziky na Slovensku, astronómia, sieň elektrických výbojov, Metalurgia v 19. a 20. storočí, Vasiľ Svaljavčik a Peter Svaljavčik - Rodný kraj (do 4. 5.), ÁTRIUM KLUB (Zuzkin park 4, po-pia 8-15.30) - MALÁ SÁLA - Výstava: Štefan Pastor: Zverokruh v obrazoch (do 26. 5.), MÚZEUM LETECTVA (Areál letiska Košice, ut - pia 9.00 - 16.00, so - ne 10.00 - 17.00) - Expozícia leteckej techniky a galéria prezidentských lietadiel, expozícia cestnej dopravy, letecké technológie - vývoj leteckých konštrukcií, Počiatky letectva do roku 1945, GALÉRIA KC KSK (Barkóczyho palác, Hlavná 48, po-pia od 9.00 do 17.00) - Výstava: Odrazy z nás - Ladislav Nekuda z Brna a Alex Kiss z Košíc (do 9. 5.), KULTÚRNE CENTRUM KSK (Hlavná 48, po - pia 9 - 17) - Ladislav Nekuda & Alex Kiss: Obrazy z nás, výstava fotografií (do 9. 5.), FOTOGALÉRIA NOVA (Hlavná 48, po-st-št 9.30-18.00, pia 8-18) - Peter Meľuch: Krása pohybu (do 28. 5.)
KAŠTIEĽ V KRÁSNEJ (po-pia od 14.00 - 18.00 hod.): Výstava plastík rómskeho umeleckého rezbára Ondreja Gadžora (do 31. 5.)
KAŠTIEĽ V BUDIMÍRE PRI KOŠICIACH: (ut - so 9.00 - 17.00) Expozícia: Historické hodiny
MEDZEV: MÚZEUM KINEMATOGRAFICKEJ A FOTOGRAFICKEJ TECHNIKY RODINY SCHUSTEROVEJ - (ut - so 10.00 - 15.00)
SPIŠSKÁ NOVÁ VES: GALÉRIA UMELCOV SPIŠA (ut - so 10 - 17) Stála expozícia: Jozef Hanula - nová stála expozícia zachytáva život a dielo Jozefa Hanulu; HLAVNÁ GALÉRIA GUS: Petr Jedlička: Života běh, GALÉRIA SONDA - MALÁ GALÉRIA GUS: Zostane to v rodine, KONCERTNÁ SÁLA GUS: Stanice kalvárie - Fero Guldan, Michal Fulier, Matúš Zajac, Laco Maďar, Andrej Lojan (všetky výstavy do 28. 6.), MÚZEUM SPIŠA (so 9 – 13, ne 13 – 17) Príroda a história okresu – stála expozícia, BANÍCKO-ENERGETICKÉ CENTRUM BARBORA (ut - so 9 - 15) - Vysunutá expozícia STM: História baníctva na Spiši
Prešovský kraj
KINÁ
PREŠOV: CINEMAX - (piatok, sobota, nedeľa) The Amazing Spider-Man 2 3D o 16.50, 19.40, Liečiteľ o 19.00, Noe 3D o 16.20, 10 pravidel o 18.10, Dlhá cesta dole o 16.10, Transcendencia o 20.10, The Amazing Spider-Man 2 2D o 17.30, 20.20, Rio 2 2D o 14.50, 17.00, Nekonečná láska o 19.10, (sobota, nedeľa) Rio 2 3D o 14.40, Cililing a pirátska víla 3D o 14.00, Veľká oriešková lúpež o 14.20, Pojedeme k moři o 15.30, DETSKÉ KINO - Rio 2 2D o 14.50 hod.
POPRAD: CINEMAX (piatok, sobota, nedeľa) The Amazing Spider-Man 2 3D o 17.30 - v sobotu a nedeľu aj o 14.40, The Amazing Spider-Man 2 2D o 20.20, Rio 2 2D o 16.10, Nekonečná láska o 18.20, Liečiteľ o 20.30, 10 pravidel o 17.20, Noe 3D o 19.30, (sobota, nedeľa) DETSKÉ KINO - Rio 2 2D o 14.00, Rio 2 3D o 15.00 hod.
HUMENNÉ: FAJN - (piatok, nedeľa) Amazing Spider-man 2 o 19.30 hod., v piatok 3D
DIVADLÁ
HUMENNÉ: DK Divadelná sála - (sobota) Koncert skupiny Vidiek o 19.00 hod., (nedeľa) Puf a Muf sa vracia o 15.00 hod.
MÚZEÁ, VÝSTAVY
PREŠOV: KRAJSKÉ MÚZEUM (Hlavná 86, ne 14 - 18) - Stále expozície: Človek a oheň, Historické zbrane, Prešov v praveku a dobe dejinnej, Dejiny Prešova od 9. do 19. stor., Sto rokov korunovej meny na Slovensku, Magické paličky - výstava prezentujúca tvorbu soľnobanských čipkárok, Historické hodiny, Z pokolenia na pokolenie - História materiálnej a duchovnej kultúry šarišskej dediny; Výstava: Od kolísky po hrob s drevom, súčasť stálej expozície národopisu s trojrozmerným materiálom; ŠARIŠSKÁ GALÉRIA (Hlavná 51 a 53, ut, st, pi 9 - 17, št: 9 - 18, ne 13 - 17) - Hlavná 51: Veľká výstavná sieň/Medziposchodie: Stála expozícia - Ikony a drevorezby 15. - 19. storočia zo zbierok ŠG v Prešove; Hlavná 51: Veľká výstavná sieň/Poschodie: Alexander Eckerdt - reprezentatívna výstava významnej osobnosti výtvarného sveta (do 8. 6.), Hlavná 51 a 53 - prízemie, Hlavná 53 - MVS: Zlatú súdok 2014 - 20. ročník Medzinárodnej súťažnej prehliadky karikatúr na tému pivo (do 11. 5.), ŽIDOVSKÁ ORTODOXNÁ SYNAGÓGA, Okružná ul. (ut, st 11 - 15, št, pia 9 - 13, ne 14 - 16) - Zbierka judaík - výstava Bárkányovej zbierky, NÁRODNÁ KULTÚRNA PAMIATKA SOLIVAR: (po - so 9 - 17) Expozícia: Dejiny ťažby a výroby soli v Solivare
LEVOČA: HISTORICKÁ RADNICA - Vidieť rukami (do 11. 9.)
KEŽMAROK: GALÉRIA U ANJELA (Starý trh 53) - Xénia Bergerová: Anjel a žena (do 15. 5.)
POPRAD: TATRANSKÁ GALÉRIA - Prvá stála expozícia zo zbierkového fondu: Odkryté hodnoty; Výstavy: Ivan Kelly Köhler New Kelly Multikulty, vernisáž v piatok o 17.00 hod., Andrej Mišanek: Neznámy - známy karikaturista (do 31. 5.), ELEKTRÁRNE TG - Ivan Kelly Köhler: New Kelly Multikulty, vernisáž o 17.00 hod. (do 22. 6.)
SPIŠSKÁ STARÁ VES: GALÉRIA FERDINANDA KATONU (ulica SNP 44 po - pia 10 - 17, so 10 - 12) - Stála expozícia Ferdinanda Katonu
SPIŠSKÁ BELÁ: MÚZEUM J. M. PETZVALA (ut - so 10 - 16.30) - Vývoj fotografickej a kinematografickej techniky na pozadí života a diela J. M. Petzvala. Ukážky prvých reportérskych a cestovných prístrojov a aparáty pre stereografiu
HRAD ĽUBOVŇA - Výstava: Dámy a páni, držte si klobúky! (do 30. 9.)
HUMENNÉ: MsKS (výstavná sieň) - Výstava: Slová rúk (do 8. 5.)
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.