Korzár logo Korzár
Streda, 23. január, 2019 | Meniny má Miloš
Nájdete nás na webe

Tipy na víkend - sobota 26. a nedeľa 27. apríla

Naše tipy na zaujímavé kultúrne a spoločenské akcie a podujatia v regióne.

Košický región

Oslávte sviatok Zeme v zoo

KOŠICE. Štrnásty ročník osláv sviatku Zeme sa začne na pódiu amfiteátra zoo v nedeľu o 14.30 hod. Bude tradične v réžii Detskej organizácie FRIGO, ktorá si aj tento rok predsavzala roztancovať a rozospievať areál zoo. Okrem tanečných a speváckych súborov organizátori zaradili do programu symbolický krst mláďatka s naozajstným krstným rodičom.

Košická hudobná jar

KOŠICE. V rámci tradičného festivalu klasickej hudby si v nedeľu môžete v Dome umenia vychutnať koncert s Václavom Hudečkom, na ktorom zaznejú Vivaldiho Štyri ročné obdobia.

Tvorivá sobota

KOŠICE. U Löfflera si túto sobotu od 14.00 hod. môžete skrášliť tričká. Výtvarný materiál zabezpečí múzeum, vy si len prineste biele bavlnené tričko, na ktoré si namaľujete svoj motív.

Upratovanie hájika

KOŠICE. Pri príležitosti Svetového dňa Zeme sa v sobotu od 9.00 hod. uskutoční veľké jarné upratovanie borovicového hájika nad Popradskou ulicou.

Môj macko

KOŠICE. Detské predstavenie plné chytľavých melódií môžete navštíviť v nedeľu o 15.00 hod. v Radničnej sále.

Dni mesta Košice

Rušňoparáda

Najväčšie stretnutie historických aj najmodernejších rušňov a vozňov na východnom Slovensku sa uskutoční v sobotu a v nedeľu. V rušňovom depe zobudia mašinku Katku a v programe si prídu na svoje malí i veľkí obdivovatelia rušňov.

Akvatera Košice

Predajná výstava exotických zvierat ponúka aj pestrý program. V nedeľu sa v Spoločenskom pavilóne môžete odfotiť so štvormetrovým pytónom, pozrieť si tancujúcich psíkov a mnoho iného. Výstava potrvá od 9. do 15. hodiny.

red.

Prešovský región

Burza LP

PREŠOV. Druhá obnovená Hudobná burza, na ktorej sa budú ponúkať platne, kazety, hudobné nástroje, mince, vlajky, odznaky a ďalšie veci, bude v sobotu od 9. do 15. hod. v sále PKO - Čierny orol.

Saprophyte

PREŠOV. Koncert Too old too young tour bude v sobotu o 20. hod. v Pumpe. Vystúpia na ňom domáca HC úderka Saprophyte a hostia z Viedne - Spider Crew.

Katarzia

PREŠOV. Známa slovenská pesničkárka Katarzia prichádza do Prešova. Koncert Katarzie a jej frajerov sa uskutoční v sobotu o 20.30 v Christianii.

Brehy Domaše

HOLČÍKOVCE. V rekreačných strediskách Poľany („Monika“) a Eva vo vranovskej časti Domaše (Holčíkovce) pripravila občianska iniciatíva Vyčistime si brehy Domaše sobotňajšie podujatie Domaša pre deti - deti pre Domašu. Začne o 10. hod. na Monike divadelným predstavením O kozliatkach, o 11. hod. príde na rad samotné čistenie brehov. O 13. hod. vystúpi na Monike skupina Žobráci, na Eve budú v tom čase športové aktivity so skautským oddielom Lipy až do 15. hod.

Nevesta hviezd

PREŠOV. Hvezdáreň a planetárium ponúkne v sobotu o 11. hod. astronomickú rozprávku Nevesta hviezd, spracovanú na motívy klasického laponského mýtu, vhodnú pre najmenších školákov.

Into the bass

PREŠOV. Wave pozýva v sobotu o 21. hod. na párty Into the bass (deep & liquid dnb, bass music & autonomic), ktorú roztancujú dídžeji Bendhy & Duall.

Duo Robi-M

PREŠOV. Gitarové duo Robi-M sa predstaví v pivárni Slavia pri Družbe v sobotu o 20. hod.

Back2Love

PREŠOV. O sobotňajšiu zábavu sa v Drinkine od 21. hod. postará Back2Love real house music.

Strachch

PREŠOV. Extreme music club na Sekčove bude v sobotu od 21. hod. patriť rockovej muzike v podaní kapely Strachch.

Memoriál Karola Pavlička

SABINOV. V mestskej športovej hale v Sabinove sa v sobotu uskutoční IX. ročník Memoriálu Karola Pavlička vo volejbale. Začne sa o 9. hod. a v úvodnom stretnutí podujatia sa predstavia jeho odchovanci. Karol Pavličko (1917 - 2004) bol veľký športový zanietenec, učiteľ a volejbalový tréner. Ako učiteľ ZŠ v Sabinove vychoval mnoho športovcov, pod jeho vedením sa sabinovskí žiaci trikrát stali volejbalovými majstrami Slovenska. Jeho žiakmi boli napríklad i volejbalový tréner a funkcionár Juraj Hugec a atlét Jozef Hanušovský. Na sobotňajšom podujatí sa predstaví šestnásť družstiev z východného Slovenska.

Trik

SABINOV. Tvorivá dielňa Trik - v znamení dúhy sa uskutoční v sobotu o 16. hod. v sabinovskom kultúrnom dome. Vyrábať sa budú náramky technikou rybia kosť.

Akademický Prešov

PREŠOV. V nedeľu oficiálne otvoria 47. ročník súťaže umeleckej tvorivosti vysokoškolákov Slovenska Akademický Prešov 2014. Slávnostné otvorenie bude na veľkej scéne Divadla Alexandra Duchnoviča o 17. hod. a nasledovať bude predstavenie Viliama Klimáčka v podaní divadla GuNaGu Sado (láska v Európe). Celý nedeľný program AP: odborný seminár Alternatívne divadlo dnes (11.00, PU), Divadlo poézie Malá scéna Bratislava/Prešov (MS DAD, 1.00), Študentské divadlo P. A. D. A. K. PF PU - Alexandru Popescu: Obchod s hračkami (16.00, MS DAD), OZ Ja a My, Katedra hudby PF UKF Nitra: Arpád Dápra (18.30, MS DAD), OZ Ja a My - B. Gašpercová: Darca spomienok, T. Zárecký Láska zdola, E. Arvensisová A/N to ine, M. Budínský Ako som sa skamarátil s prácou (19.10, 19.30, 19.50, resp. 20.15, VS DAD), Akademia Ruchu Varšava - Kol. Výrazne: V mlčaní (pouličné divadlo, 21.00, pred DJZ) a Improliga (22.00, MS DAD).

John, Mary & kozliatka

PREŠOV. V Domčeku umenia - kultúrnom dome PKO Solivar bude patriť nedeľné popoludnie od 16. hod. deťom. Divadlo Babadlo uvedie predstavenie John, Mary & kozliatka. Je to anglicko-slovenská verzia známych rozprávok Perníková chalúpka a Vlk a sedem kozliatok s textami Heviera a piesňami Žbirku.

Ľudová hudba

RASLAVICE. V kultúrnom dome v obci Raslavice (okres Bardejov) sa v nedeľu o 16. hod. uskutoční Krajská súťaž detskej ľudovej hudby.

Cigánski diabli

SABINOV. V kinosále Mestského kultúrneho strediska v Sabinove sa v nedeľu o 19. hod. uskutoční vystúpenie známeho ľudového orchestra Cigánski diabli.

Retrospektíva III.

BARDEJOV. V Poľsko-slovenskom dome v Bardejove bude v nedeľu o 17. hod. vernisáž výstavy plagátov Bardejovské potulky - Retrospektíva III. Výstava potrvá do polovice mája.

17 dievčat

PREŠOV. V rámci Dní francúzskej kultúry 2014 sa v nedeľu o 18. hod. uskutoční prehliadka filmov krajiny Galského kohúta, ktorú organizuje kino Pocity. Na malej scéne Divadla Alexandra Duchnoviča ponúkne snímku 17 dievčat. Natočená je podľa skutočnej udalosti a hovorí o tom, ako sa v malom prímorskom mestečku rozhodnú dospievajúce gymnazistky naraz otehotnieť.

Nedeľný program

PREŠOV. Nedeľný program so Spojenou školou Matice slovenskej bude v zábavno-obchodnom centre Max o 16. hod.

Hudobná jar

SABINOV. Prvý koncert Sabinovskej hudobnej jari sa uskutoční v kultúrnom stredisku v nedeľu o 17. hod.

Tatranský región

Koncerty v Groteske

POPRAD. Artcafe Groteska v Poprade pozýva v sobotu na koncert Open Mic Joseph Band o 20.00 h.

Jazda historickým parným vlakom

POPRAD. V sobotu o 7.00 h budú mať priaznivci historických vlakov príležitosť nastúpiť na železničnej stanici v Poprade do vozňov ťahaných parným vlakom Albatros. Vlak bude smerovať na podujatie Rušňoparáda 2014 v Košiciach.

Otvorenie letnej turistickej sezóny v Pieninách

ČERVENÝ KLÁŠTOR. V sobotu v Pieninách otvoria turistickú sezónu. Kultúrny program a ľudová zábava sa začne na 1. nádvorí múzea Červený Kláštor v dobovej Krčme pod lipami s pohostením a ochutnávkou tradičných jedál. Návštevníkov čaká aj slávnostné posvätenie pltí a odomykanie Dunajca, po ktorom bude nasledovať spoločný splav a pokračovanie zábavy na Chate Pieniny v Lesnici.

O lezeckom tréningu

STARÝ SMOKOVEC. V Cafe bare U Michalka v Starom Smokovci sa môžete dozvedieť viac o lezeckom tréningu. Prednáška Mareka Trávnička Ako sa ľahko pohybovať sa uskutoční v sobotu o 19.00 h.

Zlatý kľúčik

POPRAD. Nedeľňajšie dopoludnie deťom spestrí o 10.00 h v Dome kultúry Poprad vystúpenie Divadla Commedia Poprad s obľúbenou rozprávkovou postavičkou Buratinom v príbehu Zlatý kľúčik.

Rozprávková nedeľa

KEŽMAROK. V nedeľu sa o 16.00 h v MsKS Kežmarok uskutoční rozprávková nedeľa. Predstaví sa Divadlo bez opony z Banskej Bystrice s rozprávkou Snehulienka a 7 trpaslíkov.

Altánok Jána Pavla II.

STARÝ SMOKOVEC. V nedeľu o 17.00 h sa v rímskokatolíckom Kostole sv. Petra a Pavla uskutoční svätá omša s posvätením altánku, v ktorom meditoval a kochal sa pohľadom na okolitú scenériu pápež Ján Pavol II. na Sliezskom dome vo Velickej doline počas svojej návštevy Vysokých Tatier dňa 3.7.1995.

Ľubovniansky hrad a skanzen otvorí sezónu

STARÁ ĽUBOVŇA. Na Hrade Ľubovňa slávnostne otvoria letnú turistickú sezónu v nedeľu. Začína sa o 14. hodine rímskokatolíckou svätou omšou v hradnej kaplnke sv. Michala Archanjela, nasledovať bude o 15. hodine slávnostné požehnanie zreštaurovaného oltára sv. Antona Paduánskeho. O 16. hodine sprístupnia výstavu pripravenú v spolupráci s Múzeom Novojičínska, ktorá má názov Dámy a páni, držte si klobúky. Počas celého dňa bude otvorený remeselný trh a gazdovský dvor s tradičnými zvieratami v skanzene pod hradom. Slávnostné otvorenie doplnia vystúpenia a ukážky palných zbraní skupiny historického šermu Pánov Spiša, ale aj Sokoliari sv. Bavona či hradný šašo v podaní pantomímy Miroslava Kasprzyka. Otváracie hodiny počas letnej sezóny budú vždy od pondelka do nedele na hrade i v skanzene od 9. do 19. hodiny s posledným vstupom o 18. hodine. Novinkou je tradičný gazdovský dvor na starej dedine v skanzene.

Spišský región

Divadlo Kontra

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Pri príležitosti 450. narodenín génia zo Stratfordu sa na scénu Divadla Kontra vracia Hamlet. 2. premiéra Hamleta bude v sobotu o 19. hod.

Spišské divadlo

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Herci Spišského divadla sa v sobotu o 19. hod. predstavia hrou Jozefa Gregora Tajovského Ženský zákon (po špiski). Klasika v spišskom nárečí. V nedeľu o 15. hod. zahrajú prevažne detskému publiku Spišské rozprávky (Za dve kvapky veľa vody).

Giňolove starosti

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Bábkové divadlo spod Spišského hradu uvedie premiéru divadelnej hry Giňolove starosti. Uskutoční sa v nedeľu o 16. hod. v Dome Matice slovenskej.

Ľudová hudba Kollárovci

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Koncert talentovaných muzikantov, ktorí sa venujú autentickej ľudovej piesni, nebránia sa jej moderným úpravám a autorskej tvorbe sa uskutoční v nedeľu o 17. hod. v kine Mier. Príjemné oživenie nedeľného popoludnia prinesie ľudová hudba Kollárovci Goraľu cy či ne žaľ.

Kino Mier

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Kino Mier premietne v sobotu o 19. hod. film ČR 10 pravidel jak sbalit holku a o 17. hod. je na programe rozprávka Rio 2. V nedeľu o 19.30 hod. premietne kino romantickú drámu USA Nekonečná láska.

Levočské kino

LEVOČA. Levočské kino premietne v sobotu o 19. hod. drámu Cudzí obed.

Hudobný folklór detí

SMIŽANY. V sobotu o 10. hod. sa v spoločenskej sále KD uskutoční hudobný folklór detí. Ide o súťaž detských ľudových hudieb, speváckych skupín, sólistov spevákov a inštrumentalistov.

Trh kvetov a zelene

KROMPACHY. V sobotu sa v Krompachoch uskutoční 2. ročník Trhu kvetov a zelene. Záujemcovia môžu propagovať svoje vypestované výtvory – kvety, skalničky, trvalky, jarné cibuľoviny, okrasné a úžitkové dreviny.

Zemplínsky región

Deň Zeme

MICHALOVCE. Do 28. apríla bude v galérii Zemplínskeho osvetového strediska Michalovce výstava o zaujímavostiach z prírody Košického kraja s názvom Natura excelenta.

Čeky point

HUMENNÉ. V sobotu o 19.00 hod. v divadelnej sále Domu kultúry vystúpi Marián Čekovský s kapelou, pozvaní hostia a „umelci pod tlakom“ v jedinečnej talkshow Čeky point.

Koncert

SNINA. V nedeľu sa v kinosále Domu kultúry uskutoční koncert ľudovej hudby, spevu a tanca. Účinkujú žiaci ZUŠ. Začiatok je o 15.00 hod.

S hudbou v kaštieli

SNINA. V nedeľu vystúpi v priestoroch sninského kaštieľa Brněnské kontrabasové kvarteto Koncert sa koná v rámci podujatia Stretnutie s hudbou v kaštieli. Začiatok je o 18.00 hod.

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Masívna ofenzíva barcelonskej značky v segmente SUV
 2. Nádcha za volant nepatrí. Môže pôsobiť ako alkohol
 3. Jednoduchý návod, ako mať v roku 2019 viac peňazí
 4. Tipy, kam so školákmi na dovolenku cez jarné prázdniny
 5. Jedli ste už ružovú čokoládu?
 6. Slováci ako prví precestujú 7 divov sveta privátnym lietadlom
 7. Dobrým anjelom aj vďaka pár klikom na Instagrame
 8. Odhadovaný výnos 7,5 % ročne
 9. Obrovské zľavy na skladové Volkswageny
 10. Iba dnes: Ročné predplatné SME.sk za mimoriadnu cenu 26 eur
 1. Nádcha za volant nepatrí. Môže pôsobiť ako alkohol
 2. Ľadový expres dopraví ľudí za lyžovačkou bez prestupov
 3. Relaxačná zóna v záhrade
 4. TRUCK režim zdarma pro autokameru s navigaciou MiVue Drive 60 LM
 5. Masívna ofenzíva barcelonskej značky v segmente SUV
 6. Vyznáte sa v novom označovaní palív?
 7. Vyhlásenie Vedeckej rady EU v Bratislave
 8. 5 skvelých interiérových trendov pre rok 2019
 9. Functional spaces for creative dwellers
 10. Nový úver na trhu pomôže vášmu biznisu napredovať
 1. Obrovské zľavy na skladové Volkswageny 17 204
 2. Tipy, kam so školákmi na dovolenku cez jarné prázdniny 17 005
 3. Jednoduchý návod, ako mať v roku 2019 viac peňazí 16 229
 4. Slováci ako prví precestujú 7 divov sveta privátnym lietadlom 8 749
 5. Jedli ste už ružovú čokoládu? 7 127
 6. Sviatky a voľné dni 2019: Využite ich naplno a oddychujte viac 5 926
 7. Odhadovaný výnos 7,5 % ročne 5 459
 8. Maurícius, Maldivy, Thajsko. Plavte sa po Indickom oceáne a Ázii 3 319
 9. Iba dnes: Ročné predplatné SME.sk za mimoriadnu cenu 26 eur 3 083
 10. Masívna ofenzíva barcelonskej značky v segmente SUV 1 749

Už ste čítali?

Domov NajnovšieNajčítanejšieDesktop