Streda, 21. november, 2018 | Meniny má Elvíra

Krajčík a Labašová sa na Záhorí zorientovali k najväčším oceneniam

V okrese Senica sa počas víkendu uskutočnili trojetapové medzinárodné preteky v orientačnom behu.

Tri najlepšie ženy. Zľava: 2. Macinská, 1. Labašová, 3. Sokolová.(Zdroj: Anton Onder)

SENICA. Pri obci Šajdíkove Humence v okrese Senica na Záhorí sa počas víkendu uskutočnili trojetapové medzinárodné preteky v orientačnom behu so skratkou CESOM (Central European Spring Orienteering Meeting) 2014, na ktorých štartovalo celkove 363 pretekárov z Rakúska, Maďarska, Česka a Slovenska.

Trate 1. etapy na strednej trati i 3. etapy na dlhej trati boli situované prevažne v rovinatom teréne v borovicovom lese s piesčitým podkladom, ale i s bažinami a jazierkami. Šprint v 2. etape sa konal v čistom borovicovom lese a približne tretina trate viedla intravilánom obce.

V elitných kategóriách boli traja najlepší muži i ženy nezvyčajne ocenení finančnými odmenami. V mužskej elite v konkurencii 21 súťažiacich sa o celkovom prvenstve rozhodlo v 3. etape na 18,6 km trati s 28 kontrolami, v ktorej sa prepracoval Michal Krajčík (ATU Košice) na prvú pozíciu celkovým časom 147:32 min. a o pol minúty predstihol lídra po 2. etape Pavla Bukováca (Farmaceut Bratislava).

Tretiu priečku na stupňoch víťazov obsadil Tomáš Mušinský (ATU Košice) za 152:46 min. Ďalší východniari dosiahli tieto umiestenia: 10. M. Papuga,...12. A. Tysz, 13. M. Novota (všetci ATU). V elitnej kategórii žien dominovali východniarky, keď celkove zvíťazila Katarína Labašová za 130:44 min. pred Janou Macinskou (obe ATU Košice) za 133:05 min. a tretia skončila Ľudmila Sokolová (Sokol Kysak) za 138:23 min.

V ďalších mládežníckych i veteránskych kategóriách si po troch etapách miesta na stupňoch víťazov vybojovali: M-12A: 3. L. Novota, M-14A: 3. L. Simočko, M-16A: 2. D. Sláma (všetci ATU), 1. etapa - 1. S. Franko ml. (Kysak), M-18A: 1. etapa -1. M. Šmelík (ATU), M21-B: 1. M. Kollár (Kysak), ...3. M. Pavlík (Čingov Sp. N. Ves), M21-D: 1. M. Porubčan (Kysak), M35-A: 2. M. Dudra (Kysak), M45-A: 1. J. Pollák (ATU), 2. V. Franko (Kysak), M50-A: 1. C. Takács (ATU), G. Filó (Kysak), M55-A: 3. J. Kuchta, M60-A: 2. A. Onder, 3. M. Simočko (všetci ATU), W-16A: 2. D. Bajusová (Kysak), W-18A: 2. A. Papugová, W21-B: 2. M. Papugová (obe ATU), 3. E. Farkašová, W35-A: 3. T. Bednáriková (obe Čingov Sp. N. Ves), W40-A: 1. J. Slámová,...3. E. Papugová, W45-A: 1. J. Šmelíková (všetky ATU), ...3. J. Franková (Kysak).