Streda, 23. august, 2017 | Meniny má Filip

II. liga: V šarišskom derby tesné víťazstvo Prešova

V 26. kole II. futbalovej ligy pútalo na východe pozornosť derby dvoch tímov zo Šariša. Vonku naplno bodovali druhé Michalovce.

Prešov otočil zápas s Bardejovom. Za Partizán sa presadil iba kapitán Lukáš Zápotoka (vľavo).(Zdroj: Viktor Zamborský)

V 26. kole II. futbalovej ligy pútalo na východe pozornosť derby dvoch tímov zo Šariša, v ktorom Prešov otočil výsledok s Bardejovom. Vonku naplno bodovali druhé Michalovce.

PREŠOV. Znovu sa ukázalo, že v zápasoch šarišských rivalov je rozhodujúce domáce prostredie. Zeleno–bielym prvý polčas absolútne nevyšiel a málokto by po ňom na nich stavil čo len deravý groš.

Po zmene strán však naštartovali svoje mentálne motory na také otáčky, že súpera – hoci ten viedol a navyše hral aj v početnej výhode – predsa zlomili. Poďme však po poriadku. V úvode sa Tatran do vážnejšej šance nedostal, naopak, mohol byť rád, že neinkasoval, keď Gruca sa ocitol vo vyloženej pozícii, no Talian skvele zasiahol.

Ani toto varovanie však hostitelia nebrali vážne, no znovu ich podržal gólman, ktorý si poradil s prudkou strelou J. Zápotoku spoza šestnástky. Na konci prvej polhodiny prišiel prvý dramatický okamih. Gruca vbehol do pokutového územia, urobil kľučku na Taliana, po jeho dotyku vzápätí spadol a rozhodca nariadil penaltu. Okrem toho ukázal červenú kartu prešovskému ochrancovi svätyne.

Po dlhšom čakaní na striedanie a príchod náhradného brankára Baráta si loptu na biely bod postavil kapitán L. Zápotoka. Po jeho pokuse sa lopta odrazila od žrde za bránkovú čiaru – 0:1. Bardejovčania mohli svoj náskok ešte zvýšiť (Berecký, Badaljan), no nestalo sa a nakoniec na to doplatili.

V druhom polčase zavelil do ofenzívy domáci kapitán Petráš, ale jeho hlavička ešte nenašla cieľ. Vzápätí Hruška síce vyrovnal, no rozhodca gól neuznal. V 59. min. však zase ten istý hráč znovu rozvlnil sieť a tentoraz už bolo 1:1. Domáci boli na nezastavenie a Poliačekove priame kopy robili poriadny vietor.

Po jednom z nich Lipták trafil žrď. Vybičovaný Tatran sa vedenia dočkal po ďalšej štandardnej situácii v 69. min., keď Leško posielal loptu do brány a všetko svojím dotykom istil ešte Katona. Hoci potom ožili aj hostia, z podpíleného konára predsa spadli. (zuk)

Fakty

Prešov – Bardejov 2:1 (0:1)

Góly: 59. Hruška, 69. Katona - 34. L. Zápotoka (z pok. kopu), ŽK: Lipták, Leško - Kica, Andraščík, ČK: 29. Talian, rozhodoval Piatka, 716 divákov. 1. FC Tatran: Talian – Papaj, Petráš, Jacko, Dzurík (33. Barát) – Lipták, Zbiňovský –Leško, Poliaček, Hruška – Katona (90. Belejík). Partizán: Molčan – Andraščík, Staš, Berecký, Kica – L. Zápotoka, Kuhajdík – Gruca (80. Andrič), J. Zápotoka, Kliment (61. Grohoľ) - Badaljan (73. Guľa).

zuk

DOLNÁ ŽDAŇA. Domáci aj keď podali výborný výkon, na kvalitného súpera nestačili. Už v úvodnej minúte natiahol brankára Rašku Adam, potom však dvakrát pohrozili hostia. V 14. minúte po centri Janočka minul bránu Hamuľak a o dve minúty nato ho napodobnil aj Gamkrelidze.

V 21. minúte prešiel stredom Paraj, nahral Garajovi a ten sám pred Raškom namieril iba do skúseného gólmana. Vzápätí chytil domáci Malec čistý gól Bayónovi. Druhý polčas začali Michalovčania výborne a už v 47. minúte otvoril skóre hlavou Hamuľak – 0:1.

Domáci rýchlo vyrovnali, po centri Zvaru sa tiež hlavou presadil Orolín. Po hodine hry opäť pohrozili hostia, ale v 71. minúte mohol poslať Pohronie do vedenia Adam, ktorého strelu z otočky chytil Raška. Trest prišiel zákonite v 79. minúte, stredom obrany prešiel Hamuľak a upravil na 1:2.

Potom prišli domáci o vylúčeného Kamasa, vyrovnanie však mal na kopačke opäť Adam, no na Rašku zase nevyzrel. V poslednej minúte z brejku poistil michalovské víťazstvo Hamuľak. (sn)

Fakty

Pohronie – Michalovce 1:3 (0:0)

Góly: 55. Orolín - 47., 79. a 90. M. Hamuľak. ŽK: Paraj, Marián Adam, Pinka, Kamas - Perez, Michal Gallo. ČK: 83. Kamas (Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa). Rozhodoval: Matúš - 543 divákov. FK POHRONIE: J. Malec - Pinka, Sekereš, Šenk, Blaho - Marián Adam, Paraj (46. Kamas), Sepeši, F. Zvara (76. Úškrt) - Orolín, Garaj (46. M. Páleník). MFK ZEMPLÍN: Raška - Perez, Michal Gallo, Caballero, Podhorin - S. Danko (61. D. Kunca), Grič, V. Janočko - Gamkrelidze (70. M. Regáli), M. Hamuľak, Bayón (90. Micka).

sn

Ďalšie výsledky

Rimavská Sobota - Šaľa 1:1 (1:1)
Góly: 7. Migaľa (z pok. kopu) - 16. Fehervári, ŽK: Gerát, Köböl - M. Kolmokov, rozhodovali: Sedlár - Vorel, Budáč, 312 divákov
Liptovský Mikuláš - Šamorín 3:1 (2:0)
Góly: 13. G. Matič, 43. Kucharčík, 51. Latiak - 50. Čemba, ŽK: M. Hubočan - Mezovský, Vilkovský, Krištan, Cmarko, P. Vaško, rozhodovali: Horváth - Poláček, Mihalík, 392 divákov
Podbrezová - Senec 1:0 (1:0)
Gól: 6. Vaščák, rozhodovali: Straka - Jenčura, Poracký, 840 divákov
Trnava juniori - Dubnica nad Váhom 1:2 (1:2)
Góly: 12. M. Kočiš - 10. a 36. Števček, ŽK: Svorada, M. Takáč, Jastráb, Števček (všetci Dubnica), rozhodovali: Jaška - Hancko, Roszbeck, 224 divákov

red

Najlepší strelci

21 gólov: M. Hamuľak (Michalovce)
11 gólov: Š. Gerec, B. Vaščák (obaja Podbrezová)
10 gólov: Dyjan de Azevedo (Bardejov)
9 gólov: P. Orolín (SFM Senec 8/Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 1)
8 gólov: R. Richnák (Trnava juniori), D. Leško (Prešov)
7 gólov: M. Kochan (Podbrezová)
6 gólov: R. Šmahajčík (Dubnica nad Váhom), M. Kurák (Rimavská Sobota), O. Čurgali (Šaľa), I. Bedecs (SFM Senec), J. Zápotoka (Bardejov), L Hruška (Prešov)