Mnohí porovnávajú osoh z výroby tejto energie, ktorá je z hľadiska národného hospodárstva zanedbateľná a má význam len pre súkromných podnikateľov, k samotnej devastácii vodných tokov po vybudovaní týchto hydroenergetických stavieb, častokrát od seba naplánovaných iba na niekoľko kilometrov a vyhráva názor, že vodné toky treba ponechať nenarušené v pôvodnom stave pre ďalšie generácie.
Napríklad na rieke Poprad by malo okrem tých MVE čo už stoja, pribudnúť priamo na „zelenej lúke“ viac ako desať MVE a na toku Cirocha - romantickom, neznečisťovanom a takmer na jeho celom úseku od Humenného po Sninu nezregulovanom úseku bez akýchkoľvek prekážok by mali medzi obcami Modrá nad Cirochou a Belá nad Cirochou vyrásť na základe vládou schválenej koncepcie využitia hydroenergetického potenciálu štyri elektrárne...! Pri vzdialenosi týchto obcí od seba vychádza jedna elektráreň na čosi viac ako dva kilometre prirodzeného toku Cirochy.
Aj keď by sa táto koncepcia schválená len pred niekoľkými rokmi mala prehodnocovať, zdá sa, že uvedomelí obyvatelia na Slovensku majú viac environmentálneho citu ako úradníci v tomto štáte a začínajú sa ozývať.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.