Utorok, 22. august, 2017 | Meniny má Tichomír

II. liga: Bardejov zdolal Pohronie

V 25. kole II. futbalovej ligy si z východniarskych tímov najlepšie počínal Bardejov.

V 25. kole II. futbalovej ligy si z východniarskych tímov najlepšie počínal Bardejov, ktorý vyhral Prešov remizoval v Senci a Michalovce doma prehrali.

Michalovce – L. Mikuláš 0:1 (0:0)

MICHALOVCE. V priemernom zápase domáci síce mali domáci prevahu, ale vpredu toho veľa vymyslieť nedokázali. Už v 2. minúte to skúšal Bayón, brankár Šavol si však s jeho pokusom poradil. Po štvrťhodine hry sa dostal k odrazenej lopte hosťujúci Hanzeľ a jeho strela iba tesne minula Raškovu bránu. Michalovčania sa do čistých šancí nevedeli dostať, preto to skúšali strelami z diaľky. Gamkrelidze, Danko i Janočko však medzi tri žrde nenamierili. V 34. minúte zahral rohový kop Janič, k zakončeniu sa dostal Caballero, ale loptu poslal tesne vedľa pravej žrde Šavolovej svätyne. V závere polčasu pohrozili aj hostia, keď tiež po rohu Kubenovu hlavičku vyškriabal Raška spod brvna. Po zmene strán Liptáci už začali viac podkurovať domácej obrane. V 52. minúte unikol po ľavej strane Staš a z dobrej pozície prestrelil domácu bránu. Na opačnej strane dostal za obranu loptu striedajúci Kunca, pred Šavolom v súboji s Kucharčíkom spadol, ale rozhodca pokutový kop pre Zemplínčanov neodpískal. Krátko nato Bayón po Regáliho priťuknutí z hranice šestnástky vystrelil tesne vedľa a v 78. minúte po prihrávke od Chomisteka Hanzeľ v tutovke nevyzrel na Rašku. Všetko si však najlepší hráč na ihrisku vynahradil v 90. minúte, keď po centri Matiča hlavou rozvlnil sieť – 0:1. Vyrovnať ešte mohol v nadstavenom čase po dlhom nakopnutí Bayón, ale jeho hlavičke chýbali milimetre...

Podrobne o zápase čítajte tu

Gól: 90. B. Hanzeľ. ŽK: Šimčák - M. Pastva, B. Hanzeľ. Rozhodoval: Ježík - 1280 divákov.

MFK Zemplín: Raška - Podhorin, Michal Gallo, Caballero, Šimčák - S. Danko, V. Janočko (58. D. Kunca), L. Janič - Gamkrelidze (82. Čapek), M. Hamuľak (46. M. Regáli), Bayón.

MFK Tatran: Šavol – M. Hubočan, Kubena, Kucharčík, P. Moravčík - L. Jánošík (87. Balluch), M. Pastva, M. Latiak, G. Matič, T. Staš (68. Chomistek) - B. Hanzeľ (90+. Revaj).

Róbert Andrejov

Bardejov – Pohronie 2:1 (2:0)

BARDEJOV. Aj keď si domáci dokázali vypracovať niekoľko štandardných situácii, nedokázali ich zužitkovať. No v 18.min. predsa len Palšová hlavička narobila problémy brankárovi Malecovi, ten loptu vytlačil do žrde. Hostia nepôsobili odovzdaným prejavom a Sojkovu hlavičku musel riešiť brankár Partizána Molčan. Poradil si aj s vyloženou šancou Garaja v 32.min. po Zvarovej akcii, keď sa útočník prebil cez zadakov a prvý gól zápasu visel na vlásku. Zaskočení domáci sa len prizerali mužstvu z chvosta tabuľky, no predsa len mali viac šťastia. Najprv L. Zápotoka mieril nad bránu a hostia v obrane si dobre radili u Sekereša i Krivjančina. Záver polčasu však nezvládli. Po Stojkovej hre rukou pri výskoku v múre v pokutovom území, vinník Adam videl najprv žltú kartu a L. Zápotoka v 43.min premenil pokutový kop – 1:0. Ešte v nadstavenom polčase Palša pri najkrajšej akcii zápasu vysunul Grucu a jeho prihrávku Badaljan hlavou zvýšil na 2:0. Po prestávke boli viditeľnejší protivníci, Abrahám mohol znižovať, domáci mali šťastie, minul bránu. Lenže aj Badaljan mieril tesne vedľa, no úroveň zápasu bola neuspokojivá, chybovali najmä domáci. Zaujalo akurát nasadenie hostí, ktorí sa nevzdávali, snažili sa o získanie aj zdanlivo stratenej lopty. Domáci nepochopiteľne v 77.min. očakávali prerušenie hry a takmer inkasovali kontaktný gól, Zvara zblízka trestuhodne poslal slabú loptu len do rúk pozorného brankára Molčana. Aj pri oslabení hostí po červenej karte sa domáci bránili a súper ich potrestal parádnym gólom z priameho kopu spoza 16-ky z kopačky Adama vedľa múru na 2:1.

Góly: 43. L. Zápotoka (11 m), 45 + Badaljan – 89. Adam. ŽK : Kuhajdík, Palša – Zvara, Adam, Orolín. ČK: Sojka (Pohronie) po 2 ŽK. 460 divákov.

Partizán: D. Molčan – V. Andraščík, V. Staš, Palša, S. Kica – Andrič (59. Guľa), Berecký, L. Zápotoka, Kuhajdík (81. J. Pavúk) – Badaljan, Gruca (85. Pyda).

Pohronie: J. Malec – Pinka, Sekereš, Krivjančin, Sojka – Mar. Adam, Paraj, Pelegríni (62. Sepeši), Abrahám (65. Páleník)- F. Zvara, Garaj (46. Orolín).

Juraj Ščerbík

Senec – Prešov 1:1 (1:0)

SENEC. Domáci kapitán Polgár si nabehol na prudký rohový kop a hlavou z 10 m strelil pod brvno rýchly gól. V obojstranne svižnom, útočnom zápase boli lepší Prešovčania. Kombinačnou hrou po zemi dostávali domácich pod tlak a Hruška nevyužil v polovici polčasu vinou slabšieho dôrazu dve superšance. Po prihrávke Katonu trafil z dvoch krokov brvno a po strele Leška, ktorú Kostolanský vyrazil pred seba, mu dorážku stačil zblokovať obranca. Po priamom kope Poliačka Jacko švihol hlavou loptu na päťke tesne vedľa. V úvode druhého polčasu domáci brankár robinzonádou vyrazil pohotový volej Leška k žrdi. Po rohovom kope Tatran vrátil loptu pred bránu, nabehol si na ňu Jacko a hlavou vyrovnal – 1:1. Obidve mužstvá chceli vyhrať. Šupu Poliačka spoza šestnástky vyrazil Kostolanský hruďou a umiestnenú strelu Katonu chytil na dva razy. Obrancovia Tatrana zblokovali strely Brčáka a Urbana. Nikto si nezaslúžil prehrať, remíza je úspechom Senca.

Góly: 9. Polgár – 54. Jacko. ŽK: Bedecs, Hlavatovič, Pušara -Jacko. Rozhodoval: Prešinský – 651 divákov.

SFM: Kostolanský – Hlavatovič, Tóth, Polgár, Molnár – Hílek – Bezák (61. Pušara), Bedecs, Urban, Turčák (72. Pomichal) - Brčák. Tréner A. Štellár.

1. FC Tatran: Talian – Papaj, Petráš, Jacko, Hatok (72. Belejík) – Lipták, Zbiňovský – D. Leško (89. Makara), Poliaček (81. J. Dzúrik), Hruška – Katona. Tréner J. Kostelník.