II. liga: Michalovce brali body

V súboji. Zľava Peter Zbiňovský z Prešova a Matej Kochan z Podbrezovej.
V súboji. Zľava Peter Zbiňovský z Prešova a Matej Kochan z Podbrezovej. (Autor: Viktor Zamborský)
Sportnet|31. mar 2014 o 00:00

V 24. kole II. futbalovej ligy sa zo zástupcov východu darilo iba Michalovčanom.

V 24. kole II. futbalovej ligy sa zo zástupcov východu darilo iba Michalovčanom, ktorí vyhrali v Rimavskej Sobote. Prešov doma podľahol Pobrezovej a Bardejov nestačil na súperovom trávniku na posledný Liptovský Mikuláš.

Prešov - Podbrezová 0:1 (0:1)

PREŠOV. Oba tímy sa pričinili o stretnutie veľmi dobrej úrovne, ktoré ozdobili veľkou bojovnosťou a túžbou zvíťaziť. Líder súťaže rozhodol o svojej výhre gólom už v 7. min. - prešovského brankára zblízka prekonal Vaščák. Podbrezová sa potom ubránila tlaku Prešova a urobila tak dôležitý krokk vytúženému postupu. Šarišanov rýchlo inkasovaný gól vyburcoval, súpera tlačili k jeho šestnástke, vypracovali si šance, gólovo sa však nedokázali presadiť. V 14. min. Hruška hlavou posunul loptu Katonovi, jeho pokus šiel vedľa pravej žrde bránky hostí. O tri minúty neskôr z pár krokov Katona Hanákovu bránku prekopol. Po polhodine hry sa do šance dostával Belejík, po jeho súboji s obrancom hostí sa však nepískalo... V 45. min. opäť mohol zahviezdiť Katona - jeho gólová strela po sóle bola tečovaná do bezpečia.

Pred začiatkom druhej časti sa tréner Prešova Kostelník spýtal rozhodcu Kružliaka, či si počas prestávky pozrel inkriminovaný moment pred šestnástkou. Rozhodca ho za to vykázal na tribúnu... Domáci mali aj v druhom polčase hernú prevahu, skúsenejší hostia ich však do vyloženej šance už nepustili, Prešovčanom v koncovke chýbalo i trochu šťastia. V 85. min. zahrozili i hostia, po sóle Gereca prešovská obrana stihla zasiahnuť. V dobrom zápase hostia získali dôležité tri body, z ktorých mali očividnú radosť.

Podrobne o zápase čítajte tu

Fakty

Gól: 7. Vaščák, bez kariet. Rozhodoval I. Kružliak. 1 304 divákov.

1. FC Tatran Prešov: Talian - Papaj, P. Petráš, P. Jacko, Hatok - Lipták, Zbiňovský - Hruška, Katona, D. Leško - Belejík.

ŽP Šport Podbrezová: Hanák - Snitka, Kupčík, Minčič, V. Greško - Podio, Kochan (73. Kožička) - J. Pančík (51. Harvilko), Vaščák (58. Gerec), M. Pančík - Ležaič.

jac

R. Sobota – Michalovce 0:2 (0:1)

R. SOBOTA. V úvode boli aktívnejší domáci, ale Nilašov gól po štandardke neuznal rozhodca pre ofsajd. Hostia postupne hru vyrovnali, po strete s Hamuľakom musel byť striedaný domáci brankár Bréda. V 25. min. po prihrávke Bayona rozvlnil sieť Gamkrelidze – 0:1. Onedlho skúšal šťastie zdiaľky Janič, ale jeho nepríjemnú strelu vytlačil Prošovský na roh. Ďalšiu možnosť mal po prihrávke Gamkrelidzeho Hamuľak, ale ani jeho gól neplatil pre postavenie mimo hry. V závere polčasu ešte Prošovský chytil pokus Bayona. Po prestávke mali znovu miernu územnú prevahu domáci, po Čertíkovom priamom kope dorážal loptu do siete opäť Nilaš, no asistent rozhodcu zase signalizoval ofsajd. Hosťom vyhovovala hra na rýchle protiútoky, v 76. min. prihral Gamkrelidze Regálimu, šancu však zmaril vybiehajúci Prošovský. Hostia predsa zvýšili v 79. min., keď najlepší strelec súťaže Hamuľak dal na 2:0 z jedenástky.

Fakty

Góly: 25. Gamkrelidze, 79. Hamuľak (11 m). ŽK: Migaľa, Lupták – Perez, Bayon. ČK: 86. Perez. Rozhodoval: Šuniar – 428 divákov.

MŠK: Bréda (17. Prošovský) – Migaľa, Hladík, M. Sivčevič, Tenkl – Nilaš, T. Gerát – Köböl (46. Hronec), Čertík, Válovčan – Kostúrik (68. L. Lupták ml.).

Zemplín: Raška – Perez, Mich. Gallo, Sanchez, Podhorin (64. L. Jacko) – L. Janič – Bayon, S. Danko (90. Micka), V. Janočko (68. Regáli), Gamkrelidze – M. Hamuľak.

tom

L. Mikuláš – Bardejov 2:1 (2:0)

L. MIKULÁŠ. V 8. min. Hanzeľ vysunul Latiaka, ale ten neuspel, zranil sa a musel striedať. O chvíľu Jánošík po protiútoku rozvlnil bočnú sieť. V 21. min. po krásnej akcii Cho– misteka a Hanzeľa trafil Matič do brvna. Vzápätí odcentroval Gruca a Andrič hlavičkoval nad. V 27. min. si Matič takmer dal vlastný gól, jeho prudkú strelu našťastie Šavol chytil. V 30. min. chcel Matič z pravej strany zacentrovať, ale lopta z jeho kopačky skončila za prekvapeným Molčanom! Vzápätí Andrič hlavičkoval do náručia Šavola. V 32. min. dostali Liptáci úder od rozhodcu, ktorý dal prísne červenú kartu Mizerákovi za faul na Andraščíka. V 45. min. vybojoval Matič roh a po ňom využil Kucharčíkovu prihrávku a bolo 2:0. V druhom polčase pritlačili hostia, ale Liptáci statočne odolávali. V 62. min. Berecký využil chybu obrany a znížil na 1:2. V závere vypracoval Matič tutovku pre Ballucha, ale ten z 5 m Molčana neprekonal.

Fakty

Góly: 30. a 45. G. Matič - 62. Berecký. ŽK: Kucharčík, Pastva - L. Zápotoka, Kuhajdík. ČK: 32. Mizerák. Rozhodoval: Fajčík – 230 divákov.

MFK Tatran: Šavol – P. Moravčík, Kucharčík, Kubena, Mizerák – M. Pastva, Latiak (11. Hoferica), Chomistek, G. Matič, L. Jánošík (82. T. Staš) - Hanzeľ (64. Balluch).

Partizán: D. Molčan ml. - V. Andraščík, Palša, V. Staš, S. Kica – Gruca, J. Zápotoka, Berecký, L. Zápotoka, Kuhajdík – D. Andrič (70. Badalyan).

tom

Ďalšie výsledky

Trnava jun. - Šaľa 4:4 (3:1)
Góly: 6. a 36. Gašparík (druhý z 11 m), 9. Remeň, 80. Kočiš - 17. a 59. Košút, 46. Mujkoš, 71. D. Rehák.

Pohronie - Senec 1:2 (0:0)
Góly: 82. Sojka 58. Bezák, 68. Bedecs (z 11 m).

18 gólov: Michal Hamuľak (Michalovce)
10 gólov: Dyjan Carlos de Azevedo (Bardejov), Blažej Vaščák (Podbrezová)
9 gólov: Štefan Gerec (Podbrezová)
8 gólov: Róbert Richnák (Trnava juniori), Pavol Orolín (SFM Senec), Dávid Leško (Prešov)
7 gólov: Matej Kochan (Podbrezová)