Pondelok, 19. november, 2018 | Meniny má Alžbeta

Víťazné repete Šmelíka a Macinskej

Klub orientačného behu Sokol Kysak usporiadal 2. kolo pretekov Oblastného rebríčka Košického kraja.

KOŠICE. Klub orientačného behu Sokol Kysak usporiadal v lese pri Lemešanoch 2. kolo pretekov Oblastného rebríčka Košického kraja v orientačnom behu na stredných tratiach. Dobrú formu na začiatku sezóny preukázali u mužov Martin Šmelík a u žien Jana Macinská (obaja Akademik Technická univerzita Košice), ktorí po prvenstve v prvom kole uvedenej súťaže triumfovali aj v druhom.

V hlavnej kategórii mužov M19- na 7 km trati s 24 kontrolami zvíťazil Martin Šmelík za 48:09 min. pred Miroslavom Papugom za 49:06 min. a tretí skončil Štefan Nitkulinec (všetci ATU Košice)za 58:14 min. V ženskej kategórii W19- na 5,7 km trati s 20 KS bola najrýchlejšia Jana Macinská za 42:35 min. pred Martinou Rákayovou (obe ATU Košice) za 48:15 min. Tretiu priečku obsadila Ľudmila Sokolová (Sokol Kysak) za 54:20 min.

Vo veteránskych kategóriách do tretieho miesta skončili: M35-: 1. J. Pollák (ATU), 2. P. Šoltés (Čingov Sp. N. Ves), 3. J. Mihalič (ATU), M45-: 1. J. Kuchta (ATU), 2. F. Šoltés , 3. M. Palička (obaja Čingov Sp. N. Ves), M55-: 1. A. Onder (Metropol Košice), 2. Š. Kollár (Dargov Košice), 3. M. Simočko (ATU), M65-: 1. J. Mráz (Sokol Kysak), W35-: 1. J. Slámová, 2. E. Papugová, 3. I. Roháčová (všetky ATU), W45-: 1. A. Barillová (Čingov Sp. N. Ves), 2. E. Jurašková (ATU), W55-: 1. I. Putnovská, 2. H. Athanazová, 3. A. Maľárová (všetky ATU).

V žiackych kategóriách prvé miesta dosiahli: DR: S. Mihaličová, W-14: V. Roháčová, M-12: L. Novota, M-14: Š. Mihalič (všetci ATU).

V Open kategórii „K“ prvá finišovala Dana Barčová (Čingov Sp. N. Ves) pred Luciou Hendrichovskou (Metropol Košice).