Streda, 24. máj, 2017 |Meniny má Ela

II. liga: Zemplínčania otáčali po prestávke

V 23. kole II. futbalovej ligy z vedúceho kvarteta zaváhal len Bardejov po remíze s R. Sobotou doma.

Prešov aj Michalovce využili výhodu svojho prostredia a rovnako tak vedúca Podbrezová, ktorá má stále 9-bodový náskok na čele.

Prešov -Trnava jun. 4:1 (3:0)

PREŠOV. Na rozdiel od predošlého domáceho vystúpenia tentoraz zelenobieli našli častejšie recept na prekonanie súpera. Pomohli mu k tomu aj zaváhania hostí, predovšetkým brankára, no i to, že juniori Spartaka neprišli murovať, ale hrať. To viac vyhovovalo favoritovi. Už v 9. min. sa ukázala hlavná sila hostiteľov – dlhé a presné prihrávky na šprintujúcich hráčov. Zbiňovského pas gólman vybehnutím nezmaril a zmätok využil Leško na to, aby otvoril skóre. Prešovčania boli pri chuti a podčiarkol to Hruška, ktorý zoči-voči Kneževičovi nezaváhal – 2:0. Miestami až exhibičný výkon Tatrana umocnil do prestávky Katona skvelým sólom a tretím zásahom. Pred odchodom do šatne mohol byť náskok výraznejší, avšak Leško tentoraz v koncovke dva razy zaváhal. Po zmene strán spočiatku apetít východniarov ochabol, ale i preto, že hostia hrali disciplinovanejšie. Dianie bolo viac rozkúskované. Postupne zaujali šanca Katonu i pokus Belejíka, ale skóre sa menilo až po ďalšej diere v defenzíve juniorov, čo zúročil znovu Hruška. Posledné slovo však mali hostia, ktorí trochu zmiernili krutú prehru.

Góly: 9. D. Leško, 19. a 71. L. Hruška, 32. Katona - 79. Fuják, ŽK: P. Lipták, P. Petráš, L. Hruška - Tomovič, Paldan, rozhodoval Ihring, 630 divákov. Tatran: Talian – Papaj, Petráš, Jacko, Hatok – Lipták (82. Dzúrik), Zbiňovský – Hruška (81. Makara), Katona, D. Leško – Belejík (75. Poremba). Trnava B: Kneževič – Rehák, Remeň, Paldan, Halán (54. Mečiar) – Richnák – Kočiš, Augustini (70. Fuják), Tomovič, Chovanec - Pavlík (46. Kayembe).

zuk

Bardejov – Rimavská Sobota 0:0

BARDEJOV. História sa opakovala už po tretíkrát. Soboťania s podporou vetra kontrovali z každej príležitosti a darilo sa im zbierať lopty v strede ihriska. Aj keď sa domáci snažili hrať ofenzívne pri čiarach, hostia aj takéto činnosti zvládali. Mladí hráči súpera poriadne prevetrali málo tvorivých domácich, veď za polčas akurát L. Zápotoka uvoľnil Badaljana do sľubnej akcie a po štandardke to bol nevydarený signál i otras Palšu po súboji, ten si na povestnú hlavičku v zápase nevyskočil.

Po prestávke ako prvý pohrozil Hronec, no netrafil domácu bránu. Šarišania až takmer po hodine hry mierili do priestoru brány z kopačky Bereckého a Badaljan prehlavičkoval aj bránu. Kuhajdíkove štandardky nenachádzali adresáta a úniky Grucu skončili v aute. Tlak domácich bol naďalej neplodný. Akurát Grucova strela bola nádejná, no nepresná. Hostia umne vystužili obranu i stred poľa a vysoké lopty skončili na hlavách vysokých obrancov. Predsa len urobili chybu, Gruca sa dostal za obranu, no jeho prízemnú strelu pozorný brankár Bréda vytlačil do žrde.

ŽK: Kuhajdík, Berecký, L. Zápotoka, J. Zápotoka – Hronec, Tenkl, Válovčan, Hladík. Rozhodoval Mastiš pred 575 divákmi. Partizán: Molčan – Andraščík, Staš, Palša, S. Kica – L. Zápotoka, J. Zápotoka, Berecký, Kuhajdík (77. Andrič) – Gruca, Badaljan. MŠK: Bréda – Migaľa, Hladík, Sivčevič, Tenkl – Köböl, Gerát, Čertik, Hronec (72. Lupták), Nilaš – Válovčan (90. Rubint).

Juraj Ščerbík

Michalovce - Dubnica 2:1 (0:1)

MICHALOVCE. Favorit začal aktívne a diváci mohli vidieť prvý gól už v 3. minúte, keď po centri Gamkrelidzeho a následnom Janočkovom priťuknutí Danko nebezpečne vystrelil, ale brankár Maťašovský bol pozorný. O dvadsať minút nato zakončil po rohu Janočka nepresne Španiel Caballero. Hostia boli tiež nebezpeční a v 39. minúte sa im podarilo dostať do vedenia: strelu Jastrába vyrazenú Raškom dorazil do siete Števček. Autor otváracieho gólu mohol o päť minút nato rozvlniť sieť opäť, ale Raška jeho strelu vyrazil. Po prestávke domáci pridali, Janočkovu technickú strelu Maťašovský vyrazil, pri hlavičkách Caballera a Regáliho zasahovať nemusel, pretože smerovali nad bránu. Ani Janič netrafil z 20 metrov priestor troch žrdí, v 65. minúte Bayón stroskotal na gólmanovi hostí. Vzápätí však odcentroval na Regáliho, ktorý hlavou vyrovnal – 1:1. Neubehlo ani desať minút, keď Michalovčania udreli opäť. Micka v tutovke ešte neuspel, ale hneď nato Hamuľak už nezaváhal a zaznamenal víťazný gól svojho tímu, aj keď v 87. minúte ešte Dubnica nebezpečne po rohu podkúrila domácej defenzíve.

Góly: 65. M. Regáli, 74. M. Hamuľak - 39. Števček. ŽK: L. Janič - Svorada, M. Takáč, Múdry, Jastráb. Rozhodoval: Špaček - 1 145 divákov. MFK ZEMPLÍN: Raška - Perez, Michal Gallo, Caballero, Smrek - S. Danko, V. Janočko (63. Micka), L. Janič - Gamkrelidze (46. M. Regáli), M. Hamuľak, Bayón (85. Podhorin).
MFK: Maťašovský - Múdry, Púpala, Štefánek, D. Švec (81. Janco) - Jastráb, M. Takáč, Čiernik, Zahranychnyy (87. Berbič), A. Števček (81. Slávik) - M. Svorada.

Róbert Andrejov

Ďalšie výsledky

Podbrezová - Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 2:1 (1:1). Góly: 31. Vaščák, 53. Greško (z pokutového kopu) - 45. M. Adam.

Šamorín - Šaľa 1:2 (0:1). Góly: 46. Mezovský - 2. Tomiš, 68. Čurgali.