Štvrtok, 21. september, 2017 | Meniny má Matúš

II. liga: Gólové hody v Bardejove, Tatran prekvapujúco len remizoval

V 22. kole II. futbalovej ligy všetky tri celky z východu hrali doma. Využili to naplno Michalovce aj Bardejov.

Prešovčania však s tímom z Pohronia len remizovali.

PREŠOV. Favorit sa v prvom jarnom vystúpení doma zapotácal. Herne síce dominoval, ale hostia okupujúci spodné priečky tabuľky vyťažili z minima maximum. Úvod bol pre domácich mrazivý, keď po centri z pravej strany zaskočil obranu Exprešovčan Adam a hlavou otvoril skóre. Zeleno–bieli sa ale pomerne rýchle otriasli a po peknej akcii Papaj exportnou strelou z uhla vymietol pravý horný roh Malecovej brány – 1:1. Potom prevládal stereotyp, keď domáci tlačili, kým hostia ôsmimi hráčmi „obsadili“ svoju polovicu ihriska a úporne bránili. Hoci nejaké náznaky šancí východniari mali, predsa už vážne neohrozili svätyňu Pohronia. Po zmene strán sa nováčik predsa len viac vytiahol z defenzívnej ulity. Možnosti síce na strane Prešova pribudli, ale vychýlená koncovka a menší dôraz spôsobili, že skóre sa nemenilo. Platilo to o hlavičkových pokusoch Belejíka či strelách Leška. V 78. min. mal najväčšiu príležitosť strhnúť víťazstvo na stranu hostiteľov Katona, ale hlavou nerozvlnil sieť. Naopak, domáci si poriadne vydýchli štyri minúty pred koncom, keď sa v úniku ocitol Garaj, ale Talian reflexívne nohou odvrátil pohromu.

(zuk)

Prešov – Pohronie 1:1 (1:1)

Góly: 13. Papaj - 7. Adam, bez kariet, rozhodoval Fajčík, 750 divákov. Tatran: Talian – Papaj, Petráš, Jacko, Hatok – Lipták, Zbiňovský (87. Poremba) – Hruška, Katona, Leško (87. Makara) – Belejík. Pohronie: Malec – Šenk (54. Pinka), Krivjančin, Sekereš, Kamas - Pelegríni (77. Garaj), Urgela - Zvara, Adam, Abrahám (68. Páleník) – Orolín.

zuk

MICHALOVCE. V chladnom počasí sa vyše päť stoviek divákov dlho pozeralo iba na medzišestnástkový futbal. Zahrial ich až otvárací gól Danka v 31. minúte, ktorý po prihrávke Pereza peknou strelou trafil presne k vzdialenejšej žrdi. Gól domácich nabudil, v závere polčasu zahrávali tri rohy za sebou, po ktorých to pred bránou Dusla horelo, ale presadiť sa nedokázali. Po zmene strán sa už bolo na čo pozerať. V 57. minúte si pýtali hostia pokutový kop po súboji Čurgaliho s obrancom, ale odpískaný nebol. Vzápätí Bayón trafil z uhla do žrde, v 63. minúte už po rohu Janiča jeho krajan Caballero namieril presnejšie a bolo 2:0. Šaľu mohol vrátiť do zápasu Gešnábel, avšak jeho výbornú strelu k pravej žrdi vytlačil skvelým zákrokom Raška na roh. Gólman Michaloviec si poradil aj s pokusom Mujkoša, na druhej strane Janočko z priameho kopu nevyzrel na Kolmokova. V poslednej desaťminútovke mali hostia aktivitu na svojich kopačkách, čestný úspech však už nezaznamenali.

(ra)

Michalovce – Šaľa 2:0 (1:0)

Góly: 31. S. Danko, 63. Caballero. ŽK: M. Regáli - M. Kolmokov. Rozhodoval: Vlčej - 565 divákov. MFK Zemplín: Raška – Perez, Michal Gallo, Caballero, Smrek – S. Danko, V. Janočko (80. Grič), L. Janič – Gamkrelidze (85. Čapek), M. Hamuľak, Bayón (59. M. Regáli). Šaľa: D. Kolmokov – Konopásek, M. Kolmokov, Čirik, Ďatko – Gešnábel, Mujkoš (83. Numéric), D. Rehák, Fehervári (66. Mukalnga), Tomiš – Čurgali (61. M. Košút).

ra

BARDEJOV. Po úvodnom neúspešnom zakončení dobrej šance od Grucu sa v 8. min. dostal k lopte Kuhajdík a spoza pokutového územia bez prípravy dal prvý gól zápasu. Hostia mali čo robiť, no šťastie stálo na ich strane. Badaljan minul pravú žrď a Kuhajdík po faule z hranice šestnástky strelou lizol roh Maťašovského brány a podobne skončil pokus J. Zápotoku popri ľavej žrdi. V 28. min. obrana Považanov nestačila reagovať na Badaljanovo uvoľnenie a po faule Palša z pokutového kopu zvyšoval na 2:0. Po rozohrávke v stredovom kruhu azda po najkrajšej akcii o J. Zápotoka pridal tretí gól. Štvrtý gól v sieti hostí videli diváci po prestávke v 49.min., keď prihrávku od J. Zápotoku zužitkoval V. Andraščík na 4:0. Domáci potom hosťom poskytli viac priestoru. No v 62. min. M. Svorada z pokutového kopu po faule na Janca nedal, brankár Molčan bez problémov vyrážal. V záverečnej štvrťhodine domáci nehrali zodpovedne, za čo ich potrestal M. Svorada a dvomi gólmi zmiernil nelichotivý výsledok.

(šč)

Bardejov – Dubnica n/V 4:2 (3:0)

Góly: 8. Kuhajdík, 28. Palša (11), 30. J. Zápotoka, 48. V. Andraščík – 74.a 86. M. Svorada. Žlté karty: L. Zápotoka – Múdry. Rozhodoval: Horváth – 352 divákov. Partizán: Molčan – V. Andraščík, V. Staš, Palša, S. Kica – Gruca, Berecký, J. Zápotoka ( 77. J. Pavúk), Kuhajdík – L. Zápotoka, Badaljan (64. Guľa). MFK: Maťašovský – M. Svorada, Múdry, Štefánek (76. Púpala), Čiernik – Berbič (46. Brix), M. Takáč, Zahraničný, D. Švec – Jastráb, Janco (67. Števček).

16 gólov: Michal Hamuľak (Michalovce)
10 gólov: Dyjan Carlos de Azevedo (Bardejov)
9 gólov: Štefan Gerec (Podbrezová)
8 gólov: Róbert Richnák (Trnava juniori), Pavol Orolín (SFM Senec), Blažej Vaščák (Podbrezová)

red.

Ďalšie výsledky

Podbrezová - Liptovský Mikuláš 1:0 (1:0). Gól: 36. Vaščák.
Trnava juniori - Šamorín 1:1 (0:0). Góly: 65. M. Rehák (z pok. kopu) - 68. Hutta.
Senec - Rimavská Sobota 0:0