Korzár logo Korzár
Utorok, 2. marec, 2021 | Meniny má AnežkaKrížovkyKrížovky

Kam za kultúrou - piatok 28. 2., sobota 1. 3. a nedeľa 2. 3.

Naše tipy na zaujímavé kultúrne a spoločenské akcie a podujatia v regióne.

Košický kraj

KINÁ

KOŠICE: CINEMAX - (piatok) LEGO Príbeh 3D o 18.00, LEGO Príbeh 2D o 15.50, Vlk z Wall Street o 20.10, Herkules: Zrod legendy 3D o 16.20, Non-Stop o 18.30 a 20.45, Veľká oriešková lúpež 3D o 17.00, Veľká oriešková lúpež 2D o 15.00, Vejška o 19.00, Klub poslednej nádeje o 21.00, Babovřesky 2 o 15.40, 18.20 a 20.40, Životná šanca o 16.00, Dědictví aneb Kurvaseneříká o 18.10 a 20.30, RoboCop o 15.10, Zimný príbeh o 20.00, Upírska akadémia o 17.40, Angelika o 18.20, Pamiatkári o 16.10 a 20.50, (sobota, nedeľa) DETSKÉ KINO - Chrobáčikovia: Údolie stratených mravčekov o 13.20, LEGO Príbeh 3D o 13.40 a 18.00, LEGO Príbeh 2D o 15.50, Vlk z Wall Street o 20.10, Ľadové kráľovstvo 3D o 14.00, Herkules: Zrod legendy 3D o 16.20, Non-Stop o 18.30 a 20.45, Veľká oriešková lúpež 3D o 13.00 a 17.00, Veľká oriešková lúpež 2D o 15.00, Vejška o 19.00, Klub poslednej nádeje o 21.00, Babovřesky 2 o 13.20, 15.40, 18.20 a 20.40, Životná šanca o 16.00, Dědictví aneb Kurvaseneříká o 13.30, 18.10 a 20.30, RoboCop o 15.10, Zimný príbeh o 20.00, Upírska akadémia o 17.40, Ľadové kráľovstvo 2D o 13.10, Angelika o 18.20, Pamiatkári o 16.10 a 20.50, STER CENTURY CINEMAS - (piatok, sobota, nedeľa) Pamiatkari o 20.10, Veľká oriešková lúpež 3D o 16.30, Veľká oriešková lúpež o 14.00, Non-stop o 18.10, Babovřesky 2 o 17.50, Všetky moje deti o 19.00, Dědictví anebo kurvaseneříká o 20.00, Lebo príbeh o 12.30, 15.50, (piatok) Ľadové kráľovstvo 3D o 14.25, (sobota, nedeľa) Dobrodružstvá pána Peabodyho a Shermana 3D (predpr.) o 14.30 hod.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Skryť Vypnúť reklamu

SPIŠSKÁ NOVÁ VES: STER CENTURY CINEMAS - (piatok, sobota, nedeľa) Pamiatkari o 18.00, 20.10, Veľká oriešková lúpež 3D o 16.20 - v sobotu a nedeľu aj o 14.20, Non-stop o 20.15, Angelika o 17.50, Babovřesky 2 o 16.00, 18.10, Dědictví aneb kurvaseneříká o 20.00, Lego príbeh o 15.50, (sobota, nedeľa) Ľadové kráľovstvo o 13.40, Veľká oriešková lúpež o 12.30, Dobrodružstvá pána Peabodyho a Shermana 3D (predpr.) o 14.30 hod.

DIVADLÁ

KOŠICE: ŠTÁTNE DIVADLO - HISTORICKÁ BUDOVA - (piatok) Bocatius o 10.00 hod., Spiaca krásavica o 19.00 hod., (sobota) Chrobák v hlave o 19.00 hod., MALÁ SCÉNA - (piatok) Macbeth o 19.00 hod., (nedeľa) Tri prasiatka o 14.30 hod., DIVADLO CASSIA (Masarykova 2) - (piatok) Matúš Čák Trenčiansky, premiéra o 19.00 hod., BÁBKOVÉ DIVADLO (Alžbetina 38) - (piatok) Šašovinky o 9.00, 10.30 alebo 14.00 hod., (nedeľa) - Šašovinky o 14.30 a 16.30 hod., SP. N. VES: SPIŠSKÉ DIVADLO - (nedeľa) Tri prasiatka a vlk o 15.00 hod.

MÚZEÁ, VÝSTAVY

KOŠICE: BOTANICKÁ ZÁHRADA (Mánesova 23, po - ne 9 - 16) - „Orchidey – skvosty v ríši rastlín" (do 9. 3.), VÝCHODOSLOVENSKÁ GALÉRIA (Hlavná 27, Alžbetina 22) - Košická moderna a jej presahy (do 18. 5.), MÚZEUM VOJTECHA LÖFFLERA (Alžbetina 20, ut - so 10 - 18, ne 13 - 17) - Stála expozícia: Umelecké diela V. Löfflera, Zbierka autoportrétov výtvarníkov; Známy a neznámy Löffler (do 30. 3.), Ján Hanák - Danica Hanáková: Divadelný svet (do 2. 3.), VÝCHODOSLOVENSKÉ MÚZEUM (Hviezdoslavova 3, so 9 - 17, ne 9 - 13) Stále expozície: Príroda Karpát, Storočia v umení, Patchwork (do 2. 3.), Z tieňa do svetla, Ľ. Csordák (do 31. 3), MIKLUŠOVA VÄZNICA (Pri Miklušovej väznici 7, so 9 - 17, ne 9 - 13) Stále expozície: Košické storočia - Miklušova väznica, Katov byt, GALÉRIA BAŠTA (Hrnčiarska 7) - Fragmenty jednej univerzálnej spovede - výstava najnovších prác Mgr. art. Otta Szaba (do 6. 4.), URBANOVA VEŽA (ut-ne 10-18) - Múzeum voskových figurín, SLOVENSKÉ TECHNICKÉ MÚZEUM (Hlavná 88, ut - pia 9 - 17, so - ne 12 - 17) - Stále expozície: Vývoj geodetickej techniky a kartografie, Hutníctvo, baníctvo, strojárstvo, chemická expozícia, umelecké kováčstvo, energetické oddelenie Aurela Stodolu, oznamovacia elektrotechnika, vývoj písacích strojov, úžitkové a ozdobné predmety z kovov, z dejín fyziky na Slovensku, astronómia, sieň elektrických výbojov, Metalurgia v 19. a 20. storočí, Výstava: Kráľovstvo sviečok - unikátna zbierka Alžbety Sopkovej (do 28. 2.), MÚZEUM LETECTVA (Areál letiska Košice, ut - pia 9.00 - 16.00, so - ne 10.00 - 17.00) - Expozícia leteckej techniky a galéria prezidentských lietadiel, expozícia cestnej dopravy, letecké technológie - vývoj leteckých konštrukcií, Počiatky letectva do roku 1945, GALÉRIA KC KSK (Barkóczyho palác, Hlavná 48, po-pia od 9.00 do 17.00) - Výstava fotografií z Medzinárodného plenéra fotografov "Po stopách Železnej cesty", výstava "Krojované bábiky", vernisáž o 16.30 hod. (do 21. 3.), ŠTÁTNA VEDECKÁ KNIŽNICA (Pribinova 1) - Storočie s mestskou pouličnou, príbeh košickej električky (do 20. 3.), FOTOGALÉRIA NOVA (Hlavná 48) - Victor Urban (1914-1992) - Austrálske záblesky (do 19. 3.)

Skryť Vypnúť reklamu

KAŠTIEĽ V BUDIMÍRE PRI KOŠICIACH: (ut - so 9.00 - 17.00) Expozícia: Historické hodiny

MEDZEV: MÚZEUM KINEMATOGRAFICKEJ A FOTOGRAFICKEJ TECHNIKY RODINY SCHUSTEROVEJ - (ut - so 10.00 - 15.00)

SPIŠSKÁ NOVÁ VES: GALÉRIA UMELCOV SPIŠA (ut - so 10 - 17) Stála expozícia: Jozef Hanula - nová stála expozícia zachytáva život a dielo Jozefa Hanulu; Výstavy: Jubilanti 2013 - výber diel jubilantov (do 30. 3. 2014), Čerenie vôd/Za veľkou mlákou (do 30. 3. 2014), MÚZEUM SPIŠA (so 9 – 13, ne 13 – 17) Príroda a história okresu – stála expozícia, BANÍCKO-ENERGETICKÉ CENTRUM BARBORA (ut - so 9 - 15) - Vysunutá expozícia STM: História baníctva na Spiši

ZÁBAVA

KOŠICE: JALTA PUB, Hlavná ul. - (piatok, sobota) Diskotéka o 20 - 3 hod., KLUB 54, KRYTÁ PLAVÁREŇ - (piatok, sobota) diskotéka od 21 - 4, DISCO LAGUNA - (piatok, sobota) Disco od 21 - 4, COUNTRY PUB DIERA - (piatok) Skupina Grexabat a diskotéka 21 - 2.30, (sobota) - Disco od 21 - 2.30, MARIANKA (Továrenská ul.) (piatok) Živá country hudba od 18, PEKLO - Vrátna 4, (piatok) DISCO NIGHT SHOW - DJ Peter Strachan od 21, CLUB 25, Mäsiarska ul., (piatok, sobota) Diskotéka od 21, PLZENSKÁ HOSPODA, Biela 3 - (piatok) DJ Gajdoš od 20, SANSÁRA - (piatok, sobota) Živá hudba od 21 - 1, DISKOBAR, KLUB 54 - Štefánikova 32 - (piatok, sobota) Disco od 21, RODEO CLUB, Čordákova 2, OD Iskra - (piatok) diskotéka, VIGVAM PUB (Toryská 8) - (piatok, sobota) Best of DISCO od 22, Piváreň ZLATÁ BAŇA (sobota) - diskotéka od 20 do 3, 21, RODEO CLUB, Čordákova 2, OD Iskra - (sobota) diskotéka, JUMBO CENTRUM - (nedeľa) Nedeľná detská discopárty 14.30 - 17.00, Nedeľná teenegerská discopárty 17.00 - 22.00 hod.

Skryť Vypnúť reklamu

Prešovský kraj

KINÁ

PREŠOV: CINEMAX - (piatok) Babovřesky 2 o 18.20 a 20.40, Všetky moje deti o 16.20, LEGO Príbeh 2D o 16.00, Dědictví aneb Kurvaseneříká o 18.10 a 20.30, Vejška o 15.50, Angelika o 17.50, Pamiatkári o 16.10 a 20.10, Veľká oriešková lúpež 3D o 17.20, Veľká oriešková lúpež 2D o 15.20, Zimný príbeh o 19.20, Upírska akadémia o 18.30, Non-Stop o 20.50, (sobota, nedeľa) DETSKÉ KINO - Chrobáčikovia: Údolie stratených mravčekov o 13.50, Babovřesky 2 o 18.20 a 20.40, Všetky moje deti o 16.20, LEGO Príbeh 3D o 13.10, Ľadové kráľovstvo 2D o 13.30, LEGO Príbeh 2D o 16.00, Dědictví aneb Kurvaseneříká o 18.10 a 20.30, Angelika o 17.50, Pamiatkári o 16.10 a 20.10, Veľká oriešková lúpež 3D o 13.20 a 17.20, Veľká oriešková lúpež 2D o 15.20, Zimný príbeh o 19.20, LEGO Príbeh 2D o 14.00, Upírska akadémia o 18.30, Non-Stop o 20.50

POPRAD: CINEMAX (piatok)Babovřesky 2 o 16.10 a 18.30, Non-Stop o 20.50, LEGO Príbeh 2D o 15.40, Dědictví aneb Kurvaseneříká o 17.50, Zimný príbeh o 20.10, Veľká oriešková lúpež 3D o 16.00, Všetky moje deti o 18.00, Pamiatkári o 20.30, (sobota, nedeľa) DETSKÉ KINO - Chrobáčikovia: Údolie stratených mravčekov o 13.30, Babovřesky 2 o 16.10 a 18.30, LEGO Príbeh 3D o 13.50, Non-Stop o 20.50, LEGO Príbeh 2D o 15.40, Dědictví aneb Kurvaseneříká o 17.50, Zimný príbeh o 20.10, Veľká oriešková lúpež 3D o 16.00, Veľká oriešková lúpež 2D o 14.00, Všetky moje deti o 18.00, Pamiatkári o 20.30

HUMENNÉ: FAJN - (piatok) FILMOVÝ KLUB: Futurologický kongres o 19.30 hod. (sobota) Expedičná kamera 2014, filmový festival od 14,30 hod., (sobota, nedeľa) Pamiatkári o 19.30 hod.

DIVADLÁ

PREŠOV: DIVADLO JONÁŠA ZÁBORSKÉHO - VS: (piatok) Sherlock Holmes o 18.30 hod., MS (nedeľa) Seňora o 18.30 hod.

MÚZEÁ, VÝSTAVY

PREŠOV: KRAJSKÉ MÚZEUM (Hlavná 86, ne 14 - 18) - Stále expozície: Človek a oheň, Historické zbrane, Prešov v praveku a dobe dejinnej, Dejiny Prešova od 9. do 19. stor., Sto rokov korunovej meny na Slovensku, Magické paličky - výstava prezentujúca tvorbu soľnobanských čipkárok, Historické hodiny, Z pokolenia na pokolenie - História materiálnej a duchovnej kultúry šarišskej dediny; Výstava: Od kolísky po hrob s drevom, súčasť stálej expozície národopisu s trojrozmerným materiálom; ŠARIŠSKÁ GALÉRIA (Hlavná 51 a 53, ut, st, pi 9 - 17, št: 9 - 18, ne 13 - 17) - Hlavná 51: Veľká výstavná sieň/Medziposchodie: Stála expozícia - Ikony a drevorezby 15. - 19. storočia zo zbierok ŠG v Prešove; Hlavná 51: Veľká výstavná sieň/Poschodie: "Kľukatými cestami"/Moderné slovenské umenie zo súkromnej zbierky (do 6. 4.), Hlavná 51 a 53 - prízemie, Hlavná 53 - MVS, Suterén: Silver Quadrangle/Strieborný štvoruholník - medzinárodné maliarske trienále karpatského regiónu (do 23. 3.), ŽIDOVSKÁ ORTODOXNÁ SYNAGÓGA, Okružná ul. (ut, st 11 - 15, št, pia 9 - 13, ne 14 - 16) - Zbierka judaík - výstava Bárkányovej zbierky, NÁRODNÁ KULTÚRNA PAMIATKA SOLIVAR: (po - so 9 - 17) Expozícia: Dejiny ťažby a výroby soli v Solivare

KEŽMAROK: GALÉRIA U ANJELA (Starý trh 53) - Ján Ťapák: Bojovník (do 13. 3.)

POPRAD: TATRANSKÁ GALÉRIA - Prvá stála expozícia zo zbierkového fondu: Odkryté hodnoty; Výstavy: Peter Pollág - Chlapec z našej ulice (do 17. 4.), ART KLUB SUTERÉN ELEKTRÁRNE TG - Anjeličkovo (do 30. 3.)

SPIŠSKÁ STARÁ VES: GALÉRIA FERDINANDA KATONU (ulica SNP 44 po - pia 10 - 17, so 10 - 12) - Stála expozícia Ferdinanda Katonu

SPIŠSKÁ BELÁ: MÚZEUM J. M. PETZVALA (ut - so 10 - 16.30) - Vývoj fotografickej a kinematografickej techniky na pozadí života a diela J. M. Petzvala. Ukážky prvých reportérskych a cestovných prístrojov a aparáty pre stereografiu

HUMENNÉ: MsKS (výstavná sieň) - Ondrej Karško - In-Spiral (do 28. 2.)

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

  1. Maturuješ? Vyber si oblasť uplatnenia a študuj čo ťa baví!
  2. Štúdium práva moderne, prakticky aj po anglicky!
  3. Spoznajte Olomouc – univerzitné mesto a svoju budúcnosť
  4. AGEL spustil testovanie expresnými PCR testami
  5. WESTech je distribútorom Dell Technologies na Slovensku
  6. Štúdium ekológie, dizajnu či tech. inovácií je životný štýl?
  7. Skutočná vanilka a čokoláda. Čo robí potraviny kvalitnými?
  8. Denník SME spolu s knihou Rozhovory o ľudskom tele
  9. Petra Vlhová venuje svoju prilbu do súťaže pre Plamienok
  10. Korona zlacňuje elektroniku. Tento týždeň je až o 50 % lacnejšia
  1. Korona zlacňuje elektroniku. Tento týždeň je až o 50 % lacnejšia
  2. WESTech je distribútorom Dell Technologies na Slovensku
  3. Petra Vlhová venuje svoju prilbu do súťaže pre Plamienok
  4. Denník SME spolu s knihou Rozhovory o ľudskom tele
  5. Skutočná vanilka a čokoláda. Čo robí potraviny kvalitnými?
  6. FVT orientovaná na modernú výučbu prepojenú s praxou
  7. 26 years of providing you with essential information
  8. AGEL spustil testovanie expresnými PCR testami
  9. Telo v karanténe, jar a domácnosť, rozhovor s Denisou Dvončovou
  10. Tieto farmy dávajú prácu domácim. A podporujú región
  1. 5 najčastejších dôvodov, pre ktoré sa v noci budíme 25 246
  2. Maldivy, Emiráty, Egypt z Bratislavy aj s poistením liečby COVID 13 820
  3. Séria dvoch príloh: Angličtina nielen pre maturantov 10 592
  4. Volkswagen Tiguan: takto by malo vyzerať rodinné auto! 9 978
  5. V sobotu do bezpečného Ománu so zľavou 486 eur 8 196
  6. 10 vecí, kvôli ktorým do banky už chodiť nemusíte 7 344
  7. Dovolenka v Egypte: Vyskúšali sme, ako sa aktuálne cestuje 6 983
  8. Žabka expanduje na západe krajiny, hľadá nadšených podnikateľov 6 612
  9. Príbeh Patrika Tkáča a J&T, Lidl verzus Tesco a investičné tipy 5 754
  10. Spoznajte Olomouc – univerzitné mesto a svoju budúcnosť 5 363
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Víťazom v koalícii je podľa preferencií Sulík, inak boduje Pellegrini.

7 h
V Dolnom Kubíne mesto neotvorí tento víkend ani jedno odberné miesto.

Sprísni sa nočný zákaz vychádzania.

11 h

Ako dopadol experiment s barmskou demokraciou.

4 h

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop