Košičan Lami bol bronzový na MS v zimnom triatlone

Sportnet|25. feb 2014 o 00:00

Uplynulý víkend na majstrovstvách sveta v zimnom triatlone v talianskom Cogne štartovali aj bratia Lamiovci z Jump sport klubu Košice.

COGNE.

Tentoraz si veľmi dobre počínal mladší zo slovenských reprezentantov 20-ročný František Lami, ktorý získal bronzovú medailu v kategórii mladších mužov do 23 rokov za duom z Ruska.

Po úvodnom behu dokonca viedol, po druhej disciplíne na bicykli bol druhý a napokon v behu na lyžiach finišoval tretí.

V hlavnej mužskej kategórii zvíťazil Rus Andrejev pred Talianom Antoniolim. V konkurencii 22 pretekárov slovenské trio dosiahlo tieto umiestenia: 8. Tomáš Jurkovič (Žilina), 9. Peter Mosný (Bratislava) a 11. Michal Lami (Košice). Preteky sa pre Michala Lamiho vyvíjali na začiatku veľmi nádejne. Po behu na 6 km trati viedol. Počas 9 km jazdy na bicykli spadol a klesol na druhú priečku. Časovou stratou v depe pri prezúvaní stratil kontakt s čelom pretekov. Po 9 km behu na lyžiach prišiel do cieľa na spomínanom 11. mieste.

V elitnej kategórii žien sa jediná slovenská reprezentantka Ľubomíra Kalinová B. Bystrica umiestnila na 8. mieste. Titul majstra sveta v kategórii AG 25-29 si vybojoval Martin Hikaník zo Žiliny pred Talianom Bozzim. V kategórii junioriek Lucia Repková (ŠK Iglone Sp. N. Ves) obsadila siedme miesto.