Vitko a Urban si zabehli osobáky vo Verone

Sportnet|25. feb 2014 o 00:00

Dvaja bežeckí vytrvalci JM Demolex Bardejov Juraj Vitko a Jozef Urban štartovali v nedeľu na prestížnom polmaratóne v talianskej Verone.

KOŠICE. Dvaja bežeckí vytrvalci JM Demolex Bardejov Juraj Vitko a Jozef Urban štartovali v nedeľu na prestížnom polmaratóne v talianskej Verone, v ktorom v kvalitnej konkurencii zvíťazil Keňan Kibor za 1:00:51 hod. Obaja slovenskí bežci bojovali v priamom súboji o miestenku na MS v polmaratóne, ktoré budú 29. 3. v Kodani. Úspešnejší bol Juraj Vitko, keď dobehol na 32. mieste v osobnom rekorde 1:06:33 hod. a na 38. mieste finišoval Jozef Urban časom 1:07:13 hod, ktorý taktiež zaznamenal zlepšenie osobného maxima. Urban bývajúci v Košiciach po návrate na margo pretekov povedal:

„Bežalo sa v bezvetrí za ideálnej teploty 10 stupňov. Do 10. km sme s Vitkom bežali v čelnej 20-člennej skupine. Po 16. km urobil Vitko dva trháky, pričom po druhom sa mi vzdialil a neskôr som stratu naňho nedohnal. Medzičas na 10. km som mal o minútu rýchlejší, ako som plánoval. Na medzičasoch som si vytvoril dva osobáky na 10. km 31:25 min. a na 15. km 47:31 min. V cieli 21,1 km trate ma potešilo výrazné zlepšenie osobného rekordu o 2:15 min. spred piatich rokov. Počas behu som cítil rezervy, bol som však stále opatrný v obave, či nepríde kríza, ale neprišla. Verím, že na jeseň tento čas ešte zlepším. Mrzí ma len, že som sa nekvalifikoval na svetový šampionát v polmaratóne. V najbližšom období sa chcem dobre pripraviť na preteky v behu na 10 km trati 3. mája v rámci majstrovstiev ČR na dráhe a zdolať hranicu 31 minút.“