Korzár logo Korzár

Anastasia Kuzminová: Baví ju štrikovať a vyšívať

Po neuveriteľnom úspechu na olympiáde vo Vancouvri získala pre Slovensko zlato aj v Soči.

Nežná a usmievavá. Nasťa pôsobí krehko napriek 180 centimetrom.Nežná a usmievavá. Nasťa pôsobí krehko napriek 180 centimetrom. (Zdroj: tasr)

Stala sa tak prvou ženou, ktorá obhájila po sebe v biatlone zlato. Nasťa je však nielen jedinečnou športovkyňou, ale i obyčajnou ženou a mamou synčeka Jeliseja.

Hoci je 180 centimetrov na ženu naozaj slušná výška, športovkyňa si ju pochvaľuje. Jediný problém má vraj len so širokými ramenami, preto si musí často pomáhať malým trikom.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

„Pri výbere športového oblečenia sa často orientujem aj na mužskú kolekciu," prezradila pred časom pre portál cvicte.sk.

Športové oblečenie má, samozrejme, logicky v jej šatníku prevahu a v civile uprednostňuje športovú eleganciu.

SkryťVypnúť reklamu

„Mám však aj veci, ktoré sú určené na spoločenské akcie. Ale určite nenájdete u mňa oblečenie, ktoré je veľmi krikľavé alebo veľmi ligotavé."

Joga i plávanie

Okrem lyžovania sympatická športovkyňa veľmi rada pláva, cvičí strečing a jogu. Získal si ju aj nordic walking, ktorý je jedným z jej najčastejších doplnkových prostriedkov počas tréningov.

Rodičov má blondínka v meste Ťumeň, manžel, s ktorým sa zoznámila v Rakúsku, zase pochádza z Kamčatky, takže veľa cestuje nielen kvôli pretekom, ale i rodine.

Na začiatku svojej slovenskej pretekárskej éry začínala ako zamestnankyňa biatlonového zväzu s minimálnym platom, až po úspechoch si finančne polepšila.

Na Slovensko prišla z prozaického dôvodu, kvôli láske. A ešte preto, že otehotnela, a to v Rusku považovali za problém.

SkryťVypnúť reklamu

„Ruský šport je jeden veľký biznis, takéto veci sa tam jednoducho netolerujú. Museli sme s manželom riešiť budúcnosť, napokon mi navrhol, nech za ním prídem na Slovensko. Na pretekanie som spočiatku nemala ani pomyslenie, po niekoľkých mesiacoch strávených doma mi však začalo chýbať, a keď sme sa dohodli so Slovenským zväzom biatlonu, skúsila som to. Dnes som šťastná, že môžem reprezentovať túto krajinu."

Baví ju štrikovanie

Usmievavá tridsiatnička rada varí, predovšetkým ruské špeciality. „Potrpíme si na kvalitnú a zdravú stravu, do reštaurácií takmer nechodíme," priznala pred časom a prezradila tiež, že ju baví aj vyšívanie a štrikovanie, akurát na to nemá čas.

Autor: Spracovala Nit

Najčítanejšie na Korzár

Komerčné články

  1. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  2. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  3. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  4. Kam smerujú peniaze bohatých?
  5. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je
  6. Prémiové bankovníctvo je dnes o osobnom prístupe a inováciách
  7. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad
  8. Vitamín Cg: Kľúč k žiarivejšej a zjednotenej pleti
  1. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  2. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  3. V Košiciach vzniká nové digitálne epicentrum
  4. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  5. Prémiové bankovníctvo je dnes o osobnom prístupe a inováciách
  6. Kam smerujú peniaze bohatých?
  7. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je
  8. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad
  1. Viete správne založiť oheň? Podľa kachliara to robíte zle 15 851
  2. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je 6 456
  3. V Japonsku vlaky meškajú len vo filmoch. Aj jedlo má pravidlá 6 081
  4. Zachránili posledný ostrov pre čajky na Dunaji 4 142
  5. Čerstvé hlavičky sú v plnom prúde, komu dáte svoj hlas? 2 600
  6. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad 2 458
  7. NESTO ponúka nadštandardné bývanie na hranici mesta a prírody 2 336
  8. Nová hala v Istropolise zaplní chýbajúce miesto na mape kultúry 2 284
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Minúta Video
SkryťZatvoriť reklamu