Utorok, 24. október, 2017 | Meniny má Kvetoslava

Polmaratónskymi lídrami za rok 2013 sa stali Berešová a Sahajda

V roku 2013 bol zo slovenských mužov v polmaratóne, čiže na 21,1 km trati najrýchlejší Tibor Sahajda.

V roku 2013 bol zo slovenských mužov v polmaratóne, čiže na 21,1 km trati najrýchlejší Tibor Sahajda (TJ Obalservis Košice), ktorý zvíťazil na jubilejnom XX. Košickom polmaratóne v rámci MMM časom 1:09:04 hod.

KOŠICE. Svoju líderskú pozíciu v slovenskom rebríčku potvrdil aj ziskom titulu majstra SR v Žiari nad Hronom časom 1:10:04 hod. Druhú priečku v slovenskom rebríčku obsadil Juraj Vitko (JM Demolex Bardejov), ktorý zabehol polmaratón v rakúskom Innsbrucku za 1:09:18 hod. Tretí v SR skončil Jozef Urban (JM Demolex Bardejov) časom 1:10:13 hod. v rakúskom Klagenfurte. Do prvej desiatky v SR sa presadili aj ďalší východniari s týmito výkonmi: 5. Imrich Pástor (TJ Obalservis Košice) 1:12:41 hod. - 1. miesto Kysak, 6. Róbert Valíček (TJ Obalservis Košice) 1:12:51 hod.- 6. Bratislava, 7. Roman Arbet (JM Demolex Bardejov) 1:13:05 hod. – 4. Žiar n/H.,... 9. Erik Repák (TJ Obalservis Košice) 1:14:56 hod. – 7. Košice.

V kategórii žien v slovenskom rebríčku dominovala Katarína Berešová (TJ Obalservis Košice), ktorej osobný rekord 1:13:32 h. dosiahnutý 22. 9. v nemeckom Karlsruhe znamenal súčasne tretí najlepší výkon v historickom rebríčku Sloveniek za Melicherovou - 1:12:53 h. a Močáriovou (obe B. Bystrica) - 1:13:26 h. Aj ďalšie tri najlepšie slovenské výkony roka zaznamenala Berešová a to: 1:14:31 h. - 1. miesto Košice, 1:15:52 h. - 12. miesto - Svetová univerziáda v ruskej Kazani a 1:17:49 h. – 1. miesto - majstrovstvá SR v Žiari n/H. Druhá v SR skončila Katarína Pokorná (MAC Rača), ktorá časom 1:21:47 h. vyhrala v rakúskom Grazi a tretia Adriana Vitková (Kys. N. Mesto) za 1:22:51 hod. – 2. miesto v Košiciach. Štvrtá v SR skončila Zuzana Korotvičková (TJ Obalservis Košice), ktorá v osobnom rekorde 1:24:42 h. vyhrala polmaratón v Banskej Bystrici. V prvej desiatke z východniarok ešte skončili: 7. SR Patrícia Gánovská (ŠT Hritz Nová Lesná) 1:27:15 h. – 17. miesto Pardubice a 9. SR Romana Gajdošová (TJ Obalservis Košice) 1:28:13 h. – 5. miesto Košice.