Korzár logo Korzár
Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Tipy na víkend - 7. a 8. decembra

Naše tipy na zaujímavé kultúrne a spoločenské akcie a podujatia v regióne.

Košický región

Funky Town v Jazze

KOŠICE. V sobotu si všetci priaznivci dobrej muziky a skvelej nálady môžu vychutnať funky atmosféru v Jazz clube. Naj skladky rokov minulých zahraje kapela Homo Sapiens z Martina. Predstavia sa aj domáci DJ-i Roland Kedela a Spotty so spomienkovým setom.

Mikuláš v zoo

KOŠICE. Mikuláš príde v sobotu do zoo na saniach s konským záprahom. Pre poslušné deti má pripravený malý darček, pre neposlušné možno príde aj čert. Začiatok je o 11.00 hod.

Potulky mestom - Dóm sv. Alžbety

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Skryť Vypnúť reklamu

KOŠICE. Najväčšia katedrála na Slovensku je po 30 rokoch bez lešenia zvonku. Spoznajte spirituálny význam, zázraky, symboly, legendy i nové výskumy novozrekonštruovanej krásy. Potulka začína v sobotu pri Štátnej vedeckej knižnici. Konkrétne časy turnusov nájdete na www.potulka.sk.

Mikuláš na Košickej detskej železnici

KOŠICE. Príďte na čarovné cestovanie vláčikom za sv. Mikulášom do Mikulášova na Alpinke. Čaká na vás divadielko, obohatené o živé zvieratká a sob Rudolf. Pre malých cestovateľov bude pripravený mikulášsky darček. Odchody vláčika sú v sobotu o 10.00 a 12.00 hod.

Debody

KOŠICE. Tanečné predstavenie, spojené so živou hudbou a videoprojekciou si vychutnajte v sobotu o 18.00 hod. v Kulturparku.

Európsky turnaj poézie 2013

KOŠICE. Literárno-hudobné podujatie s medzinárodnou účasťou básnikov zo siedmich európskych krajín, spojené s koncertom Martina Geišberga začína v sobotu o 19.00 hod. v Kulturparku. Počas záverečnej exhibície európskeho turnaja poézie, v ktorom Slovensko reprezentovala Ivona Pekárková, sa predstavia víťazi všetkých národných kôl.

Skryť Vypnúť reklamu

IMT Smile

KOŠICE. Prešovská skupina s frontmanom Ivanom Táslerom vystúpi v sobotu o 19.00 hod. v Steel Aréne. Hosťom koncertu je Katka Knechtová. Organizátor prosí návštevníkov, aby prichádzali aspoň hodinu pred koncertom. Vyhnú sa tak tlačenici a koncert začne načas.

Krst knihy

KOŠICE. Knižná podoba obľúbených krátkych rozprávok ovce.sk sa bude krstiť v sobotu o 11.00 v Panta Rhei v Optime, v sobotu ich stihnete aj o 16.00 hod. v Panta Rhei v Auparku a v Auparku sa predstavia aj v nedeľu o 11.00 hod. Počas krstu sa môžete stretnúť s autorom Mirom Drobným a ilustrátorom a režisérom Jarom Baranom.

Súkromné ulice

KOŠICE. Tím projektu SPOTs a štúdio novej drámy Tucet predstavujú divadelné predstavenie Súkromné ulice. Pozrieť si ho môžete v sobotu vo Výmenníku Brigádnická o 19.00 hod.

Skryť Vypnúť reklamu

Dračia princezná a Mikuláš

KOŠICE. Divadelné predstavenie pre všetky deti o tom, že láskou a spravodlivosťou dokážeme zázraky, začína v sobotu o 17.00 hod v Átrium klube.

Môj macko

KOŠICE. Hudobné divadlo pre všetky deti môžete navštíviť v nedeľu o 15.00 hod. v Radničnej sále na Hviezdoslavovej ulici.

Adventný organový koncert

KOŠICE. Druhú adventnú nedeľu si vychutnajte na koncerte v Seminárnom kostole sv. Antona Paduánskeho. O 19.00 hod. vám na organe zahrá Marek Vrábel a Tomáš Šelc.

Kráľ duchov

KOŠICE. Po mnohých vystúpeniach vo viacerých kultúrnych centrách prichádza v nedeľu o 18.00 hod. Kráľ duchov i do košických Kasární/Kulturparku. Improvizovaná opera v dvoch dejstvách a viacerých obrazoch je novou interpretáciou Goetheho poémy. V opere účinkujú dvaja sólisti – speváci a improvizačný spevácky zbor.

Zberné dni spomienok

KOŠICE. V sobotu od 9.00 do 17.00 hod. sa v Štátnej vedeckej knižnici na Pribinovej 1 v Košiciach uskutočnia Zberné dni rodinných spomienok. Záujemcom umožnia zdigitalizovať fotografie, listy či iné pamiatky na 1. sv. vojnu.

Čertovská jazda

KOŠICE. V sobotu o 13.00 hod. vyštartuje zo Staničného námestia Mikulášska električka č. 6 na tradičnú Čertovskú jazdu. Pôjde odtiaľ aj o 14.45 a 16.45 hod., z Havlíčkovej o 14.00, 16.00 a 17.40 hod. Cestovné sa neplatí.

Prešovský región

Inside Group

PREŠOV. Jazzrocková kapela Inside Group pokrstí svoje prvé cédečko v sobotu o 20.30 v Drinkine. Spolu s hostiteľmi sa na pódiu ukážu aj Peter Adamkovič, Andy Belej a Mário „Gapa“ Garbera.

Xindl X

PREŠOV. Známy český hudobník Xindl X odohrá v sobotu o 21. hod. koncert v Bizarre music café.

Doba

PREŠOV. Trojica umelcov Robert Pospiš, Martin Sillay, Diana Mašlejová predstaví svoju tvorbu na originálnom hudobno-literárnom turné Doba Tour 2013. V sobotu o 20. hod. sa ukážu v Christianii.

Handmade burza

PREŠOV. V priestoroch Knižnice P. O. Hviezdoslava na Sídlisku III uskutoční dnes od 10. do 18. hod. Vianočná burza handmade výrobkov. Výťažok z nej bude venovaný neziskovej organizácii Svetielko pomoci. Súčasťou akcie bude program, v ktorom nebude chýbať bábkové divadlo Babadlo (11. hod.), skupiny Hrdza (13. hod.) a Free Voices (17. hod.).

O fotónkovi Filipkovi

PREŠOV. Hvezdáreň a planetárium pozýva v sobotu o 11. hod. na astronomickú rozprávku O fotónkovi Filipkovi.

Snow Film Fest

SVIDNÍK. Prehliadka filmov adrenalínových zimných športov Snow Film Fest bude v sobotu o 19. hod. vo svidníckom dome kultúry.

Duo Farsa

PREŠOV. Flamenco zaznie Starým Mexicom v sobotu o 20. hod. Vystúpi Duo Farsa.

No Brake

PREŠOV. Indie-rockové skupiny No Brake a Vifoners odohrajú koncert v Pixeli v sobotu o 21. hod.

Mikulášsky maratón

SVIDNÍK. V priestoroch 1.ZŠ vo Svidníku, na Komenského ulici, sa v sobotu uskutoční Mikulášsky maratón plný zumby a aerobicu.

O hlúpej žene

PREŠOV. Komorné divadlo bez opony Portál uvedie v nedeľu o 16. hod. na malej scéne Divadla Alexandra Duchnoviča žartovnú rozprávku s pesničkami O hlúpej žene.

Popoluška

PREŠOV. Mikulášske predstavenie uvedie na svojej veľkej scéne Divadlo Jonáša Záborského v nedeľu o 15. hod. Ponúkne hudobnú rozprávku bratov Grimmovcov a manželov Luteránovcov Popoluška.

Pesničkový Mikuláš

VRANOV NAD TOPĽOU. V estrádnej sále Mestského domu kultúry vo Vranove nad Topľou bude v nedeľu o 17. hod. Pesničkový Mikuláš, autorský hudobno-zábavný program pre veľkých i malých.

Originálny Mikuláš

PREŠOV. V zábavno-obchodnom centre na Sekčove sa v nedeľu o 15. hod. uskutoční podujatie s názvom Originálny Mikuláš. Jeho hviezdou bude speváčka Mária Čírová.

Tatranský región

Mikulášska jazda

POPRAD/STARÁ ĽUBOVŇA. Klub železničných historických vozidiel pozýva v sobotu 7. decembra na Mikulášsku jazdu, spojenú s návštevou Ľubovnianskeho hradu. Cestujúcich odvezie parná lokomotíva Papagáj. Odchod z Popradu je o 8.30 h, zastávky sú v Kežmarku, Spišskej Belej a Podolínci. Príchod do Starej Ľubovne je naplánovaný na 9.50 h. Na spiatočnú cestu sa Papagáj vydá o 13.35 h a plánovaný príchod do Popradu je o 15.00 h.

Medzinárodný mariášový turnaj

TATRANSKÁ LOMNICA. V sobotu 7. decembra sa od 9.45 h bude v Hoteli Urán konať turnaj vo volenom mariáši s medzinárodnou účasťou.

Vianočné trhy

NOVÝ SMOKOVEC. Sobota 7. decembra bude od 10. až do 18. hod. patriť v Atrium Hoteli vianočným trhom, kde si budete môcť spríjemniť predvianočné chvíle, ochutnať tradičný punč, zabíjačkové špeciality či nakúpiť darčeky pre svojich najbližších.

Rozsvietenie novej vianočnej výzdoby

TATRANSKÁ LOMNICA. V sobotu 7. decembra slávnostne rozsvietia o 16.00 h v centrálnom parku v Tatranskej Lomnici novú vianočnú výzdobu v uliciach mesta Vysoké Tatry. V sprievodnom programe účinkuje Detský folklórny súbor Venček. Nebudú chýbať ani pyromuzikálna show a horúce nápoje.

Vianočná rozprávka

POPRAD. Nedeľňajšie dopoludnie v Dome kultúry Poprad bude od 10.00 h patriť Vianočnej rozprávke v podaní Divadla Hotel Mária z Banskej Bystrice. Divadelná hra pre deti aj dospelých, v ktorej zaznejú vianočné koledy, je inšpirovaná poviedkou Charlesa Dickensa.

Putujúci Mikuláš

POPRAD. V nedeľu 8. decembra od 13.00 h bude po popradských mestských častiach tradične putovať Mikuláš. Mikuláš, anjel a čert prekvapia všetky deti na námestiach v jednotlivých častiach Popradu podľa časového harmonogramu: 13.00 h - Kvetnica, 14.00 h - Veľká, 15.00 h - Spišská Sobota, 16.00 h - Matejovce, 17.00 h - Stráže pod Tatrami.

Adventný koncert

POPRAD. V nedeľu 8. decembra o 18.00 h sa na Námestí sv. Egídia uskutoční II. adventný koncert v podaní dychovej hudby Popradčanka, spojený s rozsvietením druhého adventného svetla.

Stretnutie s Mikulášom v Strážkach

SPIŠSKÁ BELÁ. V nedeľu 8. decembra o 15.00 h sa v Kaštieli Strážky uskutoční stretnutie s Mikulášom. Čakanie na jeho príchod bude spríjemnené vystúpením DFS Dukátik - MŠ Spišská Belá.

slovOžilo

NOVÝ SMOKOVEC. Kongresová sála Kúpeľov Nový Smokovec ožije v nedeľu 8. decembra o 14.00 h divadlom, ktoré nepoužíva hovorené slovo. Do tmy dní chce Divadlo slovOžilo priniesť svetlo Božieho Slova veľmi špecifickým spôsobom.

Rozsvietenie novej vianočnej výzdoby

TATRANSKÁ KOTLINA. V nedeľu 8. decembra o 17.00 h slávnostne rozsvietia novú vianočnú výzdobu v tejto mestskej časti pred požiarnou zbrojnicou. V sprievodnom programe účinkuje Detský folklórny súbor Venček. Chýbať nebudú ani pyromuzikálna show a horúce nápoje.

Zemplínsky región

Zberateľská burza

HUMENNÉ. V sobotu 7. decembra od 8.00 do 12.00 hod. sa v Dome kultúry bude konať Zberateľská burza. Humenská zberateľská spoločnosť pozýva zberateľov mincí, medailí, bankoviek, známok, pohľadníc, etikiet, odznakov, telefónnych kariet, starožitností, umeleckých diel, starých vojenských vecí a iných zaujímavostí.

Ani za milión

HUMENNÉ. V sobotu 7. decembra o 19.00 hod. v divadelnej sále Domu kultúry na divákov čaká divadelné predstavenie v podaní Štúdia L+S. V detektívnej komédii Ani za milión účinkujú Kamila Magálová a Marián Geišberg.

Adventné Humenné

HUMENNÉ. V nedeľu 8. decembra o 15.00 hod. zažnú na Námestí slobody pri Fontáne lásky druhú adventnú sviecu. Vystúpi folklórna spevácka skupina Kamienčanka.

Vianočný bazár

MICHALOVCE. V Malej galérii MsKS na 1. poschodí je od 2. do 20. decembra Vianočný bazár. Výstava rôznych výrobkov je spojená s predajom.

Spišský región

23. Vianočný trh

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Od piatka až do utorka v rámci tradičného predvianočného trhu sa v predĺženom termíne uskutoční Vianočné mestečko, spojené s predajom vianočného tovaru a občerstvenia. Jeho súčasťou bude aj salaš u Franka s vianočnými špecialitami.

Vianoce v našom meste

SPIŠSKÉ PODHRADIE. V nedeľu o 15. hod. v Parku kultúry na námestí zažnú druhú adventnú sviečku. Pripravený je kultúrny program, o ktorý sa postarajú škôlkari aj školáci z mesta. Nebude chýbať ani detský vianočný trh, spojený s prezentáciou vlastných výrobkov.

Snehulienka a sedem trpaslíkov

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Spišské divadlo pripravilo na nedeľné popoludnie rozprávku na motívy bratov Grimmovcov Snehulienka a sedem trpaslíkov .

Koncert Katky Koščovej

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. V obchodnom centre Madaras sa v nedeľu so začiatkom o 16. hod. uskutoční koncert Katky Koščovej.

Kamene vo vreckách

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Divadlo Kontra pripravilo na nedeľu o 19. hod. hru Kamene o vreckách. Hollywoodska produkcia, dookola samé kravy a írsky vidiek, ktorý tomu nášmu akoby z oka vypadol.

Gemerský región

Podmo na tanec

ROŽŇAVA. Gemerské osvetové stredisko pozýva všetkých milovníkov ľudového tanca na ďalšiu školu gemerských ľudových tancov Podmo na tanec. Podujatie sa uskutoční v sobotu v Zóne M so začiatkom o 14. hod. Účastníci budú mať príležitosť konfrontovať tanečné podoblasti horného Gemera s mladými folkloristami Janou Švarcovou, Ivanou Nemčokovou a Ondrejom Hlaváčom. Škola tanca bude zameraná na konkrétne tance a hudbu z obcí Rejdová, Gemerská Poloma a Rožňavské Bystré. Zámerom je vytvoriť priestor pre získanie prehľadu v rozdieloch a spoločných znakoch gemerských tancov. V praktickej časti pri výučbe i na voľnej zábave bude hrať ľudová hudba Ondreja Hlaváča. Školy tanca sa môžu zúčastniť vedúci, choreografii, ale hlavne členovia folklórnych kolektívov i neorganizovaní priaznivci. Partnerom je Centrum voľného času v Rožňave.

Rožňavský mini - maratón

ROŽŇAVA. Pod mottom Dobrý pocit si nekúpiš, ale môžeš ho darovať sa v kongresovej sále radnice v Rožňave v sobotu uskutoční v poradí už tretí ročník Mini - maratónu. Lektorky Kaťa, Maťa, Klaudia, Timea a Hanka cvičeniachtivým účastníkom postupne naservírujú počas piatich hodín zumbu, double dance, disco fever, easy moves a aero danse. Prezentácia je o 11.30 hod. v mieste konania sa akcie. Vo vstupnom 5 eur sú zahrnuté občerstvenie a tombola. Výťažok z akcie pôjde na nákup športovej obuvi pre Detský domov Satelit v Rožňave.

Prechod chodníkom Turecká

RUDNÁ. V sobotu 7. decembra sa uskutoční Prechod náučným chodníkom Turecká. Stretnutie účastníkov je o 8. hod. pri Obecnom úrade v Rudnej.

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 2. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 3. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 4. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 7. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 8. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 9. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
 10. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
 1. Hygge ako životný štýl
 2. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
 3. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 4. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
 5. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 6. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 7. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
 8. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 9. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
 10. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
 1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 32 590
 2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste? 31 074
 3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 13 410
 4. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 10 233
 5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 9 770
 6. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 601
 7. Ohlúpli sme počas Covid roka? 7 261
 8. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 6 831
 9. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 528
 10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom? 4 751
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Výstavba obchvatu Prešov, západ - Prešov, juh.

Súťaž na druhú etapu severného obchvatu chcú vyhlásiť na jar.

6m
Pľúcny lekár Pavol Pobeha má v súčasnosti najviac práce s pacientmi s koronavírusom.

Ľudia majú dlhodobé následky.

16 h
Traja muži musia zaplatiť spolu 1500 eur. Podporná zbierka oslovila množstvo ľudí, suma je po necelom dni takmer vyzbieraná.

Do Košíc išli po drevo. Dostali exemplárne pokuty.

24m
Mapa s umiestnením štvrte Stavenec.

V lokalite Stavenec má bývať vyše dvetisíc ľudí.

2 h
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Ilustračné foto

PCR testy na Slovensku odhalili viac ako 231-tisíc nakazených koronavírusom. Pandémia Covid-19 si vyžiadala 3 801 obetí. Na Slovensku prebieha plošné testovanie.

10 h
Ladislav Bašternák čaká na súdne pojednávanie.

Súd rieši aj prevody firiem na advokáta a brata.

3 h

Poslanec Čepček z kotlebovského krídla OĽaNO už zasa podal na vlastnú päsť zákon na zákaz interupcií.

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop