Keď hráči siahajú na dno síl

Sportnet|3. dec 2013 o 00:00

V Prešove a Rozhanovciach sa zápasmi druhého kola extraligy skončila polovica súťaže, ktorá má rok čo rok vyššiu úroveň.

KOŠICE. V Prešove a Rozhanovciach sa zápasmi druhého kola extraligy skončila polovica súťaže, ktorá má rok čo rok vyššiu úroveň. V Rozhanovciach si bedmintonisti Betpresu Košice hladko poradili s Cevou Trenčín 8:0 a M-Športom Trenčín 6:2. Tréner Vladimír Turlík bol s výkonmi hráčov spokojný, ale mrzí ho strata dvoch čiastkových bodov, keď páry Zabavníková – Polačeková a Tomčík – Polačeková v troch setoch prehrali svoje stretnutia. V záverečnom účtovaní nám to môže chýbať. Výborne zahral mladý talentovaný Poliak Dubovski, ktorý bol pre domácich oporou.

V Prešove obe východoslovenské zmiešané družstvá hrali výborne a len smola a daň z neskúsenosti ich pripravili o cenný bod s favorizovanou Bratislavou. Mladý juniorský reprezentant David Balucha dlho vzdoroval majstrovi Slovenska Vachálkovi, ale napokon rozhodla väčšia skúsenosť v koncovke. Košický kolektív KPŠ Košice mal remízu na dosah. V záverečnej štvorhre pár Karol Fiľ – Pál Padár v prvom sete zvíťazil 21:18, ale druhý a tretí bol v znamení triumfu bratislavského páru Martin Vicen – Miroslav Haring.

„Do hry sme dali všetky sily, ale v treťom sete sa prejavila vyčerpanosť z predchádzajúcich dvojhier,“ hovorí Karol Fiľ, bedmintonista KPŠ Košice.

Od novembra do konca januára bude v súťažiach družstiev prestávka. Začiatkom decembra sa v Prešove uskutoční rebríčkový turnaj Grand prix Slovakia, kde hráči budú mať možnosť vylepšiť si postavenie v slovenských rebríčkoch.

Nás môže tešiť skutočnosť, že v ligových zápasoch tréneri často dali príležitosť mladým hráčom, ktorí sa dobre uviedli v pelotóne extraligy.