Štvrtok, 23. február, 2017 |Meniny má Roman, Romana

II. liga: Derby pre Michalovce, Prešov vyhral v Dubnici

Vo východniarskom derby Michalovce doma zdolali Bardejov 2:1.

Východniarske derby prinieslo výborný futbal. Po zápase sa tešili Michalovčania, ktorí zdolali Bardejov 2:1.(Zdroj: ra)

V druhej futbalovej lige Prešov v 19. kole bodoval naplno v Dubnici. Víťazstvo vystrieľal Tatranu D. Leško, ktorý dal oba góly.

MICHALOVCE. Pod reflektormi sa hral zápas prvoligovej úrovne. Navrch mali Michalovčania, už v 6. minúte vyskúšal pozornosť Čikoša-Pavlička Kovaľ, o dve minúty nato Raška chytil strelu L. Zápotoku. V 18. minúte Kovaľ zakončil z uhla do bočnej siete a o šesť minút potom strieľaný center Kuncu skončil na brvne. Krátko po polhodine hry Božok prihral Kovaľovi, ktorého strelu ľavačkou s veľkými ťažkosťami vytlačil gólman Partizána na roh. Tesne pred odchodom do kabín sa v ďalšej tutovke ocitol Kovaľ, tentoraz však po obídení Čikoša-Pavlička netrafil prázdnu bránu. Po zmene strán domáci ešte viac zvýšili úsilie, v 49. minúte Morlacchiho krásnu strelu výborný brankár Bardejova vyškriabal spod brvna, potom po akcii Božoka s Kuncom zakončil Hamuľak tesne vedľa. V 57. minúte podnikli hostia rýchly protiútok, Dyjan De Azevedo prihral do šestnástky Andričovi, ten posunul loptu J. Zápotokovi, ktorý vystrelil tesne vedľa. Následne Hamuľak z priameho kopu tesne minul, ale v 68. minúte sa už domáci radovali, keď po rohu Božoka hlavou nešťastne namieril do vlastnej siete L. Zápotoka. Vzápätí mohlo byť vyrovnané, po centri Grohoľa nastrelil žrď Petráš, neujala sa ani dorážka Dyjana De Azeveda. Brazílsky legionár vyskúšal pozornosť Rašku aj v 71. minúte, skúsený gólman jeho strelu vytlačil na brvno. O štyri minúty neustrážili obrancovia Partizána Kuncu, ktorý obišiel aj brankára a pohodlne zvýšil na 2:0. Potom nádherný Smrekov volej tesne minul šibenicu a v 90. minúte skorigoval po Petrášovej prihrávke na konečných 2:1 aktívny Dyjan De Azevedo.

Ďalšie podrobnosti o zápase čítajte tu

Michalovce – Bardejov 2:1 (0:0)

Góly: 68. vlastný L. Zápotoka, 75. D. Kunca - 90. Dyjan De Azevedo. ŽK: Raška - J. Zápotoka, S. Kica, Dyjan De Azevedo. Rozhodoval: Vlčej - 2 268 divákov.

MFK ZEMPLÍN: Raška - Perez, Michal Gallo, T. Sedlák, Smrek - I. Obert, Kovaľ (90. Podhorin), Morlacchi, Božok - D. Kunca (83. M. Regáli), M. Hamuľak (73. Gamkrelidze).

PARTIZÁN: Čikoš-Pavličko - V. Andraščík, Palša, Berecký, S. Kica - Grohoľ (78. Kuhajdík), J. Zápotoka (78. Pisarik), L. Zápotoka, J. Petráš - D. Andrič (68. Cuprišin), Dyjan De Azevedo.

ra

PREŠOV. Domáci hráči nedali darček svojmu trénerovi k 51. narodeninám. Ich prvú šancu po rohovom kope - hlavičku Púpalu spoza päťky k žrdi, brankár Tatrana Jozef Talian bravúrne vyrazil. Jeho náprotivok Pavol Kováč, ktorý sa vrátil do Dubnice pred dvoma mesiacmi, mal roboty oveľa viac. Proti hlavičke Davida Leška zblízka po parádnom „výlete“ Petráša na pravom krídle bol bezmocný – 0:1. Lenže potom potvrdil svoje kvality a skúsenosti zoči-voči Hruškovi, Dolníkovi reflexívne vyrazil aj opakovačku, po tvrdej strele Leška mu obetavo pomohol Púpala, na druhej strane sa Papaj obetavo vrhol do strely Šmahajčíka. Dubničania sa v záverečnom tlaku dostali len do skrumáží, nie do šance. Po brejku Prešova a faule na Katonu na šestnástkovom oblúku Leško z ľavej strany pravou nohou zakrútil loptu ponad múr do vinkla – 0:2. Za kopnutie bez lopty dostal domáci Bilovský červenú a prudký center Leška zmenil Šafranko vedľa brány. Tatran vyhral štvrtý zápas za sebou

Dubnica n/V – Prešov 0:2 (0:1)

GÓLY: 21. a 84. D. Leško. ŽLTÉ KARTY: Čiernik – Hatok, D. Leško. VYLÚČENÝ: 86. Bilovský. ROZHODOVAL: Kozák – 290 divákov.

MFK: Kováč – Múdry (84. Tóth), Púpala, Ondráš, Čiernik – Takáč (54. Števček), Ranko (65. Bielik) - Liener, Bilovský, Urban – Šmahajčík.

Tatran: Talian – Papaj, Petráš, Hatok, Kačala – Poliaček, P. Lipták – Hruška (90. Zbiňovský), Katona, D. Leško – Dolný (81. P. Šafranko).

šik

Ďalšie výsledky

L. Mikuláš - Trnava juniori 2:5 (0:3). Góly: 66. Revaj, 89. Milunovič (z pok. kopu) - 4. Poznar, 15. Maruško, 18. Richnák, 49. a 77. Tomovič, ŽK: 76. Tomovič (Spatak juniori), rozhodovali: Sedlák - Borsányi, Lieskovský, 210 divákov.

R. Sobota - Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 1:0 (0:0). Gól: 65. Válovčan, ŽK: 67. Sivčevič, 74. Gálik, 89. Kurák - 47. Kamas, 51. F. Zvara, 67. Sojka, 71. Urgela, ČK: 88. Sojka (Pohronie) pod druhej ŽK, rozhodovali: Kačenga - Mókoš, Hancko, 306 divákov.

Šaľa - Podbrezová 0:1 (0:1). Gól: 13. Gerec, ŽK: 39. Mujkoš - 78. M. Pančík, 86. Vaščák, rozhodovali: Leško - Jankovič, Roszbeck, 311 divákov.

Šamorín - Senec 0:3 (0:3). Góly: 13. a 25. Bedecs, 29. Orolín, ŽK: 41. Fulmek, 44. Pončák, 66. A. Špánik, 88. Stojanovič - 36. Huszár, rozhodovali: Prešinský - Mikulaj, Hrdlička, 480 divákov.

Najlepší strelci

14 gólov: Michal Hamuľak (Michalovce)
10 gólov: Dyjan Carlos de Azevedo (Bardejov)
8 gólov: Róbert Richnák (Trnava juniori), Pavol Orolín (SFM Senec)
7 gólov: Matej Kochan (Podbrezová), Dávid Leško (Prešov)
6 gólov: Roland Šmahajčík (Dubnica nad Váhom), Mário Kurák (Rimavská Sobota), Štefan Gerec (Podbrezová)
5 gólov: Blažej Vaščák (Podbrezová), Ondrej Čurgali (Šaľa), Michal Páleník (Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa)
4 góly: Peter Nworah, Jozef Dolný (obaja Prešov), Róbert Gešnábel (Šaľa), Ján Dzúrik (Bardejov), Róbert Ujčík (SFM Senec), Ján Kostúrik (Rimavská Sobota), Marko Milunovič (Liptovský Mikuláš)

1. Podbrezová 19 13 3 3 34:12 42
2. Michalovce 19 11 4 4 31:12 37
3. Bardejov 19 10 6 3 24:13 36
4. Prešov 19 11 2 6 31:15 35
5. R. Sobota 19 7 8 4 21:19 29
6. Senec 19 7 7 5 24:19 28
7. Trnava B 19 8 4 7 34:32 28
8. Šamorín 19 5 5 9 18:27 20