Prvé priečky obsadili Krajčík a Macinská

Sportnet|22. nov 2013 o 00:00

Orientační bežci v októbri absolvovali posledné preteky, zaradené do súťaže Slovenského rebríčka jednotlivcov v orientačnom behu za rok 2013.

KOŠICE. Do uvedenej súťaže sa tohto roku započítavalo dvadsať celoštátnych pretekov, pričom tri individuálne disciplíny v rámci majstrovstiev Slovenska v šprinte, na strednej trati i dlhej trati boli bodovo zvýhodnené. V hlavných kategóriách mužov i žien si celkové prvenstvá za rok 2013 vybojovali pretekári Klubu OB Akademik Technická univerzita Košice - ďalej ATU.

V elitnej kategórii mužov prvú priečku v konkurencii 88 súťažiacich získal Michal Krajčík (ATU) so 7657 bodmi, druhú Marián Dávidík - 7146 b. a tretiu Ondrej Piják (obaja Kobra Bratislava) - 7130 b. Zo zástupcov východoslovenského regiónu v prvej desiatke ešte skončili: 6. Dávid Franko (Sokol Kysak), 9. Štefan Ringer a 10. Tomáš Mušinský (obaja ATU). Elitnú kategóriu žien zo 45 súťažiacich vyhrala Jana Macinská (ATU) so 6812 b. pred Luciou Steigrovou (Hadveo B. Bystrica) - 6413 b. a treťou Ľudmilou Sokolovou (Sokol Kysak) - 5852 b. V prvej desiatke ešte skončili východniarky: 5. Katarína Labašová (ATU), 6. Eva Farkašová (Čingov Sp.N.Ves), 7. Kristína Ugrayová, 8. Katarína Papugová a 9. Jana Slámová (všetky ATU).

V ďalších mládežníckych a veteránskych kategóriách sa z východniarov do tretej priečky umiestnili: M-14: 3. Štefan Mihalič, M-16: 1. Dušan Sláma (obaja ATU), ...3. Stanislav Franko (Kysak), M-18: 1. Martin Šmelík (ATU), W-18: 1. Radka Lamanecová (Sp. N. Ves), ...3. Martina Papugová (ATU), M35–: 1. Igor Porubčan, ...3. Milan Dudra (obaja Kysak), M40–: 2. Martin Bednárik (Sp. N. Ves), M45-: 1. Jozef Pollák(ATU), ...3. Valér Franko (Kysak), W45–: 2. Jana Franková (Kysak), M50-: 1. Csaba Takács (ATU), 2. György Filó (Kysak), M55-: 1. Ján Kuchta, W55-: 2. Iveta Putnovská (ATU), M65-: 2. Igor Roháč (obaja ATU), M70-: 2. Wilfried Sleziak (Dargov Košice). V kategórii veteránov od 80 rokov sa do súťaže zapojil 87-ročný Ladislav Oľhava (ATU).