II. liga: Bardejov prekvapil plným bodovým ziskom

Sportnet|18. nov 2013 o 00:00

Príjemným prekvapením 18. kola II. ligy bol plný bodový zisk Bardejova, ktorý hral dlhý čas v Trnave s desiatimi hráčmi.

Prešovčania sa v prvom polčase len zastreľovali, aby druhej časti hry tromi parádnymi gólmi zdolali Šaľu.

Prešov – Šaľa 3:0 (0:0)

PREŠOV. Vopred odpisovaní a zaznávaní hostia takmer zmrazili optimisticky naladených Prešovčanov už z prvého útoku, keď rýchly brejk zaskočil zamrznutú obranu Tatrana. Tá nezvládla súboj s Kráľom a ten trafil ľavú žrď. Potom sa ale dianie odvíjalo podľa vopred stanoveného scenára.

Hostitelia útočili a hostia sa len bránili. Na vyložené šance favorita nebolo treba dlho čakať, no presne podľa tradície sa zeleno–bieli predbiehali v ich zahadzovaní. Strely Leška a Dolného brankár Valenský zlikvidoval, pri ďalších možnostiach nemusel ani zasahovať, lebo Šarišania mali vychýlenú mušku. Do siete nenasmerovali loptu postupne Dolný, Hruška ani Katona.

Šaľa stavila na bojovnosť a napodiv táto jednoduchosť jej stačila na to, aby eliminovala Tatran a do prestávky udržala bezgólový stav. Prešovčanom chýbala väčšia iskra a balík nápaditosti vo finálnej fáze. Takto pokračoval aj po zmene strán. Hrozilo, že pokiaľ sa súper raz odtrhne, môže sa zrodiť prekvapenie.

Našťastie pre východniarov sa nič také nekonalo, lebo vykúpenie prišlo po pokusoch zo strednej vzdialenosti. Ako prvý odklial svätyňu súpera Poliaček, ktorý nie príliš prudkou strelou z vyše 20 metrov v 65. min. s pomocou teču žrde aj samotného kiksujúceho gólmana otvoril skóre. Potom sa popálil v koncovke znovu Katona, ale čo nedokázal Prešov zblízka, to si vynahradil ďalšími strelami spoza šestnástky.

V 81. min. Papaj exportne a razantne namieril do šibenice a upravil na 2:0. V nadstavenom čase paľbu spoza pokutového územia zavŕšil Lipták nádhernou krížnou „petelicou“ do protiľahlého vinkľa, ktorou stanovil konečný výsledok.

Góly: 65. Poliaček, 81. Papaj, 90. + Lipták, ŽK: Lipták - Mujkoš, Gešnábel, Rehák, pred 505 divákmi rozhodoval Ihring. Tatran: Talian – Papaj, Bartek, Petráš, Kačala – Lipták, Poliaček – Hruška (90. Micherda), Katona, Leško (89. D. Baran) – Dolný (86. Šafranko). Duslo: Valenský – Konopásek, Mujkoš, Čirik, Ďatko – Rehák – Gešnábel (74. Galbavý), Charizopulos, Čurgali, Tomiš (79. Kochan) – Kráľ (64. Mukalenga).

zuk

Senec – Michalovce 2:0 (1:0)

SENEC. Veľmi dobrý zápas s prekrásnymi gólmi, rýchly, obojstranne útočný, zdravo agresívny, v ktorom obidvaja chceli vyhrať. Po priamom kope Augustína obranca hostí zmenil smer lopty do brvna, odrazenú loptu vystrelil z päťky Ujčík, a Raška reflexívne vyrazil. Po vhadzovaní a strieľanom centri Augustína predskočil Orolín rybičkou Pereza a hlavičkoval prudko a presne k žrdi – 1:0.

Z protiútoku po ideálnom centri Božoka mohol vyrovnať Gamkrelidze, no jeho pohotovú strelu z 10 m vyrazil Matlák a v závere polčasu sa vyznamenal pri nájazde Kuncu, ktorého vysunul Kovaľ. Po prestávke z rovnakého miesta v oblúku šestnástky nepresne vystrelili nikým neatakovaní Smrek a Kunca.

Po signále z rohového kopu z kopačky Orolína letela lopta až k vzdialenejšiemu boku šestnástky a volej Augustína skončil vedľa vzdialenejšej žrde – 2:0. Senec sa dočkal víťazstva po deviatich kolách.

Góly: 25. Orolín, 78. Augustín. ŽK: Hílek, ROZHODOVAL: Vlk. DIVÁKOV: 363 divákov.
SFM: Matlák – Bakala, Trajcsik, Polgár, F. Molnár – Hílek, Držík (63. Bedecs) – Orolín (80. Pomichal), Augustín, Ležaič (90. Huszár) – Ujčík. Tréner A. Štellár. MFK ZEMPLÍN: Raška – I. Obert, Gallo, T. Sedlák, Smrek (76. Janočko) – Kovaľ, Perez, De Marco, Božok – Gamkrelidze, Kunca (81. Regáli). Tréner J. Bubenko.

tom

Trnava jun. – Bardejov 0:1 (0:1)

TRNAVA. Už v 2. min sa domácim v skrumáži pred bránou nepodarilo pretlačiť loptu do siete hostí. Bardejov začal v Trnave bojovne a podobne ako domáci i s patričným nasadením a tak diváci videli zaujímavé stretnutie. V 20. min zakončil strelou vedľa brány Berecký.

V 37.min vyrazil Rusov priamy kop Palšu a trnavská obrana zblokovala aj následnú dorážku hostí. O chvíľu nebezpečne hlavičkoval okolo ľavej šibenice Azevedo. O dve minúty zastavil Staš faulom unikajúceho Mikoviča a rozhodca Piatka ho vylúčil. V 43. min sa rozhodlo o výsledku.

Priamy kop Palšu brankár Rusov iba zrazil pred seba a pohotový Andrić vrátil loptu do siete – 0:1. O minútu spáli tutovku Grohoľ, keď sám pred Rusovom napálil loptu doňho. Domáci sa po obrátke snažili využiť presilovku, no skórovať sa nepodarilo trikrát Poznarovi a bardejovský gólman skvele zasiahol po strele Tomoviča i bombe Mečiara.

GÓL: 43. Andrić. ŽLTÉ KARTY: 0. ČERVENÁ KARTA: 39. V. Staš (za hrubý faul). ROZHODOVAL: Piatka – 422 divákov. FC SPARTAK jun.: Rusov – M. Rehák, Tóth (28. Mečiar), Klabník, Grabež – Kočiš (63. Tomovič), Richnák (83. Maruško), Zvolenský, B. Bališ – Mikovič, Poznar. Tréner V. Ekhardt. PARTIZÁN: Čikoš-Pavličko – Andraščík, V. Staš, Palša, S. Kica – Grohoľ, Berecký, L. Zápotoka, J. Petráš (90. Kuhajdík) – Andrić (50. Hanuščák), De Azevedo (85. J. Zápotoka). Tréner R. Kica.

mik

Ďalšie výsledky

Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa - Dubnica n/H 2:1 (0:0)
Góly: 73. a 79. M. Páleník - 65. Liener, ŽK: 63. M. Páleník - 62. Vaško, 80. Ondráš, 89. Liener.

L. Mikuláš – R. Sobota 2:3 (2:1)
Góly: 20. Brčák, 23. Hoferica (z pok. kopu) - 18. a 72. Kostúrik, 52. Kurák, ŽK: 36. Pastva - 57. Nilaš, 66. Kurák, 80. Sivčevič.

Podbrezová - Šamorín 3:0 (2:0)
Góly: 24. a 39. Vaščák, 47. Minčič.