II. liga: Michalovce zdolali lídra

Jediný gól jesenného šlágra. V 23. minúte súboja ho zaznamenal michalovský Stanislav Smrek. FOTO: RA (Autor: ra)
Sportnet|11. nov 2013 o 00:00

Uplynulé 17. kolo II. ligy prinieslo trojici klubov z Východu plný bodový zásah.

Michalovce aj Bardejov rozhodli jediným gólom v prvom polčase, Prešov sa na pôde Šamorína rozstrieľal, aj keď domáci dali prvý gól. Michalovce strácajú Podbrezovú už len dva body.

Bardejov – Senec 1:0 (1:0)

BARDEJOV. Ako už tradične sa hornošarišanom úvod vydaril, využili dostatok priestoru, ktorý im ponúkala obrana hostí.

Najprv po Petrášovom centri Grohoľ zblízka po vkĺzačne prestrelil , no v 9. min si úlohy vymenili, keď útok vzorne potiahol Andraščík a Petráš pohodlne nikým nekrytý dal gól. Po dvoch minútach vyrovnanie viselo na vlásku, Ujčík sa s loptou dostal za domácu obranu, no brankár Čikoš-Pavličko včas vybehol a loptu zrazil.

Hra bola vcelku dobrá, oba tímy sa snažili o rýchle kombinácie, no s pribúdajúcimi minútami domáci získali stred poľa. Grohoľ s Andraščíkom útočili pri čiarach a hostí podržal brankár Milošovič.

V 23. min. sa nedal prekvapiť technickým kúskom Grohoľa a včas vybehol aj proti nájazdu Andriča, jeho technická strela napokon minula bránu.

Osamelý Ujčík na hrote hostí nemal od svojich hráčov podporu a tak sa museli brániť. Napokon sa upokojujúci druhý gól domácim do prestávky nepodarilo streliť.

Dobre hrajúci Petráš v 35. min. mieril tesne vedľa. Škoda, že keď sa ihneď po prestávke dostal k odrazenej lopte a preloboval brankára, tá sa odrazila od brvna.

Oba tímy vystriedali, no viac to prospelo aktivite hostí, ktorí zacítili možnosť na vyrovnanie. Najmä keď si Cuprišin neporadil v núkajúcej sa pozícii a Palšovu delovku brankár vyboxoval.

V závere domáci odolávali tlaku súpera, nestačili vyhrávať osobné súboje a aj pri kombináciách urobili dosť chýb.

Za jednu vedomostnú, znalosti pravidla o postavení mimo hry, mohli dokonca pykať. Za víťazstvo vďačia nielen málo dôraznej hre hostí, ale aj brankárovi Čikošovi-Pavličkovi, ktorý pozbieral niekoľko lôpt na zemi i vo vzduchu.

Podrobne o zápase čítajte tu

Fakty

Gól: 9. J. Petráš. ŽK: Grohoľ – F. Molnár, Pomichal, Ležaič. Rozhodoval: Somoláni – 520 divákov.

PARTIZÁN: Čikoš-Pavličko – V. Andraščík, V. Staš, Palša, S. Kica – Grohoľ (90. Kuhajdík), Borecký, L. Zápotoka, D. De Azevedo – D. Andrič (78. Pisárik), J. Petráš (76. Cuprišin).

ŠK SFM: Milošovič – Bakala, Trajcsik, P. Polgár, Pomichal – P. Molnár, Hanzel (75. Bedecs), Hílek, F. Molnár (46. I. Ležajič) – R. Ujčík, P. Szabo.

šč

Michalovce - Podbrezová 1:0 (1:0)

MICHALOVCE. Bol to ozajstný šláger jesennej časti druhej ligy. V súboji dvoch vyspelých mužstiev videli zaplnené michalovské tribúny výborný futbal.

Líder z Horehronia mal takmer počas celého zápasu mierne navrch, domáci však výborne bránili. Už v 7. minúte hosťujúci M. Pančík nebezpečne odcentroval z ľavej strany, ale pozorný Raška loptu na dvakrát chytil.

Na druhej strane sa k odrazenej lopte dostal Perez a spoza šestnástkového oblúka vystrelil tesne nad. V 19. minúte obranca Snitka bombou tiež minul bránu iba o centimetre.

O štyri minúty nato sa zrodil jediný gólový moment zápasu: Kovaľ si narazil loptu s Kuncom, ktorý odcentroval a pri zadnej žrdi číhajúci Smrek šmýkačkou rozvlnil sieť – 1:0.

Potom po Janočkovom centri minul Balážovu bránu Hamuľak, na opačnej strane mohol vyrovnať v úniku J. Pančík, ale loptu mu krásnym zákrokom odobral Sedlák.

V 38. minúte po centri Greška si so zakončením J. Pančíka poradil výborný Raška. Desať minút po prestávke prenikol po pravej strane Kunca, lopta sa dostala až ku Hamuľakovi, ktorý mohol zvýšiť domáci náskok, ale v dobrej pozícii netrafil bránu Železiarov.

V 59. minúte Vaščák vysunul Gereca a ten loptu napálil do spojnice Raškovej svätyne.

Vo zvyšných minútach si už aktívnejší hostia nedokázali vypracovať žiadnu šancu na vyrovnanie, defenzíva domácich pracovala bezchybne a tak sa zrodilo najtesnejšie víťazstvo Zemplínčanov.

Fakty

Gól: 23. Smrek.

ŽK: I. Obert, Podhorin, Kovaľ - Minčič, V. Greško, Kochan.

Rozhodoval: Chmura - 2420 divákov.

MFK ZEMPLÍN: Raška - Michal Gallo, T. Sedlák, Podhorin (74. M. Vanák) - Perez, V. Janočko (78. Gamkrelidze), Kovaľ, Smrek - D. Kunca, M. Hamuľak (62. I. Obert), Božok.

ŽP ŠPORT: J. Baláž - Snitka, Kupčík, Minčič, V. Greško - J. Pančík (85. Harvilko), Podio, Kochan, M. Pančík - B. Vaščák (85. Tubonemi), Gerec (75. Kožička).

ra

Šamorín - Prešov 1:4 (1:2)

V sychravom počasí sa hral zaujímavý futbal. Prvý gól padol už vo 4. min. Mezovský vyhral hlavičkový súboj po Pentekovom výkope a Špánik po úniku peknou strelou trafil do siete.

Zakrátko ale bolo vyrovnané, keď Dolného tečovaná strela skončila za Pentekovým chrbátom.

Následne vyskúšal Pentekovu pozornosť tvrdou strelou Leško. V 34. min. prišiel druhý gól Prešova. Dolný našiel Katonu a ten už nemal problém zakončiť do odkrytej bránky.

Po zmene strán sa domáci pokúšali vyrovnať, otvorili obranu a tak sa k slovu opäť dostali hostia. V 67. min. strelil Dolný svoj druhý gól, keď dorážal Leškovu strelu odrazenú od žrde.

Po tomto momente nasledovali nádejné akcie Šamorína. Najskôr hlavičkoval Marušin tesne nad, Fulmekov priamy kop v 87. min. vyrazil Talian iba k Pončákovi, ktorý ale z ťažkej pozície prestrelil a následne hosťujúca obrana zblokovala Vilkovského pokus z vnútra šestnástky.

Posledné slovo tak mal Prešov, keď sa v 90. min. po rýchlej akcii presadil výborne hrajúci Leško.

Peter Špacír, Šamorín: „Famózne sme začali, no po dvoch individuálnych chybách sme dostali góly a postavili súpera na nohy. Chalani sa už do konca zápasu nedokázali vyrovnať s dvoma inkasovanými gólmi. Tretí a štvrtý gól padli už do našej otvorenej obrany, keď sme chceli ešte s výsledkom niečo urobiť.“

Jozef Kostelník, tréner Prešova: „Počas celého zápasu sme boli lepším mužstvom, dobre sme kombinovali a vytvárali sme si príležitosti, z ktorých sme tri dokázali premeniť. Teší ma to, ako mužstvo zareagovalo po inkasovanom góle, že sme nezložili zbrane a ukázali mentálnu silu.“

Fakty

Góly: 4. Špánik - 9. a 67. Dolný, 34. Katona, 90. Leško.

R Hracho, ŽK: Pončák (Š), 219 divákov.

ŠTK: Pentek - Cmarko, Javorina, Pončák, Fulmek - Mezovský, Marušin, Čemba, Jančovič (46. Vilkovský) - Stojanovič (46. Kliment) - Špánik (82. Sidibe)

TATRAN: Talian - Papaj, Petráš, Jacko (10. Bartek), Lipták, Kačala, Poliaček, Katona, Leško, Dolný (69. Šafranko), Hruška.

jcs

Ostatné zápasy

MŠK Rimavská Sobota - FC Spartak Trnava juniori 3:2 (2:0)

Góly: 19. a 32. Kurák, 53. Válovčan - 58. a 83. Martin Kočiš, ŽK: 89. Válovčan - 66. Zvolenský, rozhodovali: Špaček - Roszbeck, Ferenc, 302 divákov

MFK Dubnica nad Váhom - MFK Tatran Liptovský Mikuláš 1:0 (1:0)

Gól: 43. Šmahajčík, ŽK: 39. Bašič, 62. Zahraničnyj - 71. Pastva, ČK: 68. Maťašovský (Dubnica), rozhodovali: R. Weiss - T. Somoláni, Mikulaj, 230 divákov

FK Slovan Duslo Šaľa - FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 2:1 (1:1)

Góly: 5. V. Kráľ, 73. D. Rehák - 35. M. Páleník, ŽK: 5. R. Mihálik, 20. V. Kráľ, 39. Mujkoš, 85. D. Rehák - 16. Belluš, 73. Paraj, rozhodovali: Jurenka - Vorel, Petríček, 296 divákov

Najlepší strelci

14 gólov – M. Hamuľak (Michalovce)
9 gólov – D. C. de Azevedo (Bardejov)
7 gólov – M. Kochan (Podbrezová), R. Richnák (Trnava juniori)
6 gólov – P. Orolín (Senec), R. Šmahajčík (Dubnica n/V)
5 gólov – Š. Gerec (Podbrezová), O. Čurgali (Šaľa), D. Leško (Prešov), M. Kurák (R. Sobota)