II. liga: V šarišskom derby vyhral Bardejov

Michalovce strelili Pohroniu šesť gólov. Takto otváral skóre Miroslav Božok (v modrom). (Autor: ra)
Sportnet|28. okt 2013 o 00:00

Derby zvládol lepšie domáci Partizán, ktorý nad Prešovom vyhral 1:0. Darilo sa aj Michalovčanom.

V 15. kole druhej futbalovej ligy na seba narazili dve šarišské mužstvá – Bardejov a Prešov. Derby zvládol lepšie domáci Partizán, ktorý vyhral 1:0. Darilo sa aj Michalovčanom, ktorí na vlastnej pôde porazili Pohronie vysoko 6:1.

BARDEJOV. V úvodných sekundách po rohovom kope mohli ísť hostia do vedenia, lenže Katonova strela sa odrazila od brvna, no aj ďalšia útočná akcia Tatrana bola výstrahou pre domácu obranu.

Vykúpením bola útočná činnosť Andraščíka, ktorý loptu neservíroval De Azevedovi a ten poslal Partizán do vedenia v 10. min. Hostia spresnili hru v strede poľa, Kačala mohol vyrovnať, no potom už diktovali tempo domáci, ktorí súpera zaskočili dôraznou agresívnou hrou.

Dzurík s Azevedom prevzali taktovku v strede ihriska a v obrane Palša s Kicom si poradil s nevýraznými útočníkmi hostí. J. Petráš na hrote domáceho útoku sa takmer presadil v 34. min., no po kontakte s Krajníkom, skončil na trávniku.

Pokusy o brejky na oboch stranách narážali na obranné formácie, no vzrušili záverečné minúty polčasu.

Pohyblivý J. Petráš tesne minul pravú žrď hostí a v nej sa v koncovke vyznamenal brankár Talian, ktorý zmaril gólové pokusy azda v najkrajších momentoch zápasu. Najprv strelu J. Zápotoku z dobrých 25 m vyrážal na roh a dorážku L. Zápotoku zblízka dostal do náručia.

Behavejší a dôraznejší hráči Partizána boli častejšie pri lopte, dostatočne zaťažili obranu súpera, no pridať gól sa im nepodarilo. Najmä po De Azevedovom úniku a centri to mohol realizovať Dzurík v 70. min., ale z malého vápna mu lopta nesadla.

Hostia sa v závere snažili, kombinovali nepresne, len ťažko sa dostávali k domácemu pokutovému územiu. Nepomohlo nasadenie Barteka na hrot, a spoza neho ani raz nevystrelili na bránu.

JURAJ ŠČERBÍK

Bardejov – Prešov 1:0 (1:0)

Gól: 10. Dyjan De Azevedo. ŽK: Hanuščák – Poliaček, Bartek. Rozhodoval: Šuniar – 1180 divákov.
PARTIZÁN: Čikoš-Pavličko – Hanuščák, V. Staš, Palša, S. Kica – V- Andraščík, L. Zápotoka, Dzurík (89. Berecký), J. Zápotoka (68. D. Andrič) – J. Petráš (81. Grohoľ), De Azevedo.
1. FC TATRAN: Talian – Papaj, P. Petráš, Krajník (46. J. Dolný), Hatok – Kačala, M. Poliaček, D. Leško (46. J. Bartek), L. Hruška (80. P. Šafranko) – Katona.

šč

MICHALOVCE. V úvode ešte tečovaná Janočkova strela v sieti neskončila, ale v 15. minúte sa po Kuncovom vysunutí presadil Božok, ktorý nedal šancu Packovi – 1:0.

Vzápätí prišla druhá gólová radosť Zemplínčanov, Janočkov priamy kop do vlastnej brány hlavou usmernil kapitán Pohronia Sekereš.

Potom zahrávali priame kopy Janočko a Božok, prvý menovaný namieril tesne nad, druhý do brankára. V 33. minúte Hamuľak prihral Kovaľovi, ktorý však v čistej šanci po zemi netrafil bránu.

Dve minúty pred odchodom do šatní Božok parádne našiel v pokutovom území Hamuľaka a najlepší strelec súťaže nekompromisne skóroval – 3:0. V 57. minúte sa do šance dostali aj hostia, tvrdú strelu Paraja z uhla vyrazil Raška.

Potom to skúšal aj Janočko, ale jeho bombu vytlačil Packo. Skúsený stredopoliar sa však dočkal v 61. minúte, keď premenil penaltu nariadenú za faul gólmana Packu na Kuncu.

Na 5:0 zvýšil o sedem minút Hamuľak, ktorý zužitkoval Kovaľovu spätnú prihrávku. Potom sa dočkali aj hráči nováčika, po nedorozumení Sedláka s Gallom unikol Páleník a znížil.

Domáci v 84. minúte strelili aj šiesty gól, Regáliho zastavil vo vlastnej šestnástke Úškrt iba za cenu faulu a Božok z bieleho bodu nezaváhal – 6:1.

RÓBERT ANDREJOV

Michalovce - Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 6:1 (3:0)

Góly: 15. a 84. Božok (druhý z 11 m), 43. a 68. M. Hamuľak, 18. vlastný Sekereš, 61. V. Janočko (11 m) - 75. M. Páleník. ŽK: Sojka, Packo, Úškrt (všetci Pohronie). Rozhodoval: Straka - 1485 divákov.
MFK ZEMPLÍN: Raška - I. Obert (20. Podhorin), Michal Gallo, T. Sedlák, Smrek - Kovaľ, Perez, V. Janočko (65. S. Danko), Božok - M. Hamuľak (72. M. Regáli), D. Kunca.
FK POHRONIE: Packo - Sedliak, Sojka, Sekereš, Úškrt - Ometák (46. Paraj) - Rybanský, Urgela, Kamas (63. R. Drobňák), F. Zvara - Bobor (16. M. Páleník).

ra

Ďalšie výsledky

Senec - Podbrezová 1:1 (1:0)
Góly: 28. Orolín - 63. Gerec, ŽK: 12. Držík, ČK: 59. Držík (Senec) po druhej ŽK.

Dubnica nad Váhom - Trnava juniori 2:3 (0:2)
Góly: 83. Šmahajčík, 89. Števček - 3. Mečiar, 30. M. Rehák, 81. B. Bališ, ŽK: 58. Múdry, 59. Mejič, 64. Bilovský - 32. Strapák, 38. Bočko, 74. Maruško, 79. M. Kočiš.

Šaľa - Rimavská Sobota 1:0 (1:0)
Gól: 13. Čurgali, ŽK: 19. Mujkoš, 52. D. Rehák, 78. Charizopulos - 27. Gálik, 60. Válovčan, 62. L. Jánošík, 76. Migaľa, 81. Kostúrik, ČK: 34. Gálik (Rimavská Sobota) po 2. ŽK.

Šamorín - Liptovský Mikuláš 1:0 (1:0)
Gól: 12. Vilkovský, ŽK: 57. Javorina, 90. Gligorov - 69. Mizerák, 86. Kucharčík, 90. Šavol, ČK: 90. Pentek (Šamorín) za faul.

Program 16 kola:  Sobota 2. novembra 2013 o 13.30 hod.: Prešov – Michalovce, Podbrezová – Bardejov, Lipt. Mikuláš – Šaľa, Rim. Sobota – Dubnica n/V, l nedeľa 3. novembra 2013 o 10.30 hod.: Trnava jun. – Senec, o 13.30 hod.: Pohronie – Šamorín.