Piatok, 21. september, 2018 | Meniny má Matúš

II. liga: Vedúce trio nezaváhalo

V 13. kole II. futbalovej ligy nazbierali tímy z východu šesť bodov.

Gemerčanom strelil prvý gól. Dominik Kunca (vpravo) načal súpera v 41. minúte.(Zdroj: ra)

Bardejov doma zdolal Liptovský Mikuláš a Michalovčania si poradili s Rimavskou Sobotou. Nedarilo sa Prešovu, ktorý v Podbrezovej neuspel aj preto, že takmer 80 minút hral v oslabení o jedného hráča.

Michalovce – R. Sobota 3:1 (1:0)

MICHALOVCE. V úvodnom dejstve mali prevahu domáci futbalisti, ktorí mali viacero dobrých šancí na strelenie gólu. Ako prvý to skúšal kanonier Hamuľak, no brankár Kostolanský najprv vyrazil jeho strelu a potom chytil aj hlavičku. V 31. min napriahol z 30 m Morlacchi a jeho krásna strela ľavačkou „pohladila“ brvno hosťujúcej brány. V 32. min Kostolanský vyrazil Kuncovu strelu, na opačnej strane vedľa namieril Kostúrik. Prvá gólová radosť Zemplína prišla až v závere polčasu: Kunca predviedol peknú individuálnu akciu a prestrelil gólmana MŠK – 1:0. Hneď po prestávke Hamuľak ešte hlavou úspešný nebol, ale v 51. min už dorazil Janočkovu tvrdú strelu do brány – 2:0. Krátko pred uplynutím hodiny hry mohli viesť domáci už o tri góly, Janočkovu strelu smerujúcu do šibenice vyškriabal Kostolanský na roh. V 64. min udreli hostia, po nakrátko rozohranom priamom kope napriahol Migaľa a trafil parádne od žrde do brány. Gemerčania po tomto momente ešte viac ožili a boli blízko k vyrovnaniu. Najprv išla tesne vedľa bomba Zvaru a potom sa nepresadil ani Poliach, ktorého famózne vychytal Jenčo. Domácu gólovú poistku pridal v 77. min Hamuľak, ktorý tiesnený obrancom vystrelil presne – 3:1.

Ďalšie podrobnosti o zápase nájdete tu

Góly: 40. D. Kunca, 51. a 75. M. Hamuľak - 64. Migaľa. ŽK: Nilaš (Rim. Sobota). Rozhodoval: Piatka - 1 948 divákov. MFK ZEMPLÍN: T. Jenčo - I. Obert, Michal Gallo, T. Sedlák, Smrek - Kovaľ, Morlacchi, V. Janočko (65. Perez), Božok - D. Kunca (78. L. Janič), M. Hamuľak (86. M. Regáli). MŠK: Kostolanský - Migaľa, Poliach, Sivčevič, J. Zvara - M. Gálik, Nilaš - L. Lupták (55. Hruboš), Köböl (85. R. Rubint), L. Jánošík (85. Gazda) – Kostúrik.

ra

Bardejov – L. Mikuláš 5:2 (0:2)

BARDEJOV. Po strelách Bereckého i Andriča domáci začali svižne. No prvý polčas vyznel pre Liptákov, ktorí dali dva góly. Už v 8. min sa Fuják zbavil dvoch obrancov a jeho strela spoza hranice 16-ky sa od brvna odrazila za bránkovú čiaru Čikoša-Pavlička. Domáci odpovedali po čiarach cez Andraščíka a Grohoľa, no zakončenia Andriča i De Azeveda stroskotali na pevnej obrane i brankárovi Macíkovi. Vyrovnať mohol Dzurík, ale tesne minul bránu. Kľúčová v hre bola 35. min., rozhodca po druhej žltej ukázal hosťujúcemu Latiakovi ČK. Liptáci však zásluhou Milunoviča v 38. min dali na 0:2, keď si opäť ľahko poradili s domácimi obrancami. Kontaktný gól mal pred odchodom do šatní na kopačke Andrič, no zaznamenal ho až po zmene strán zo skrumáže Dzurík. Následne J. Zápotoka vyrovnával lobovanou strelou a po rohovom kope spoza 16-ky nedal šancu Macíkovi – 3:2. Oslabení hostia nestačili so silami, domáci boli aktívnejší a po Petrášovej prihrávke De Azevedo zvýšil na 4:2. J. Zápotoka bol blízko aj k hetriku, no jeho strelu brankár vyrážal, lenže dorážka De Azeveda v 65. min už bola presná – 5:2.

Góly: 47. J. Dzurík, 49., 54. J. Zápotoka, 64., 65. De Azevedo – 8. Fuják, 38. Milunovič. ŽK: Latiak, Brčák, Kuchrčík. ČK: 35. Latiak. Rozhodoval: A. Ihring – 554 divákov. PARTIZÁN: Čikoš-Pavličko – V. Andraščík (46. Hanuščák), V. Staš, Berecký, S. Kica – Grohoľ ( 46. J. Zápotoka), J. Dzurík, L. Zápotoka, De Azevedo, J. Petráš – D. Andrič ( 75. Cuprišin). MFK TATRAN: Macík – P. Moravčík, Kucharčík, Hoferica, Balluch (59. Revaj) – Trnovský, Latiak, T. Staš (80. Glončák), Fuják (70. Angelovič) – A. Brčák, Milunovič.

šč

Podbrezová – Prešov 3:0 (1:0)

PODBREZOVÁ. Domáci Podio vysokým napádaním získal za stredovým kruhom loptu, obišiel stopéra, aj brankára, ktorý v snahe odkopnúť loptu fauloval, dostal červenú kartu a Podio z pokutového kopu oklamal striedajúceho Baráta – 1:0. Po rohovom kope a hlavičke Vaščáka odrazil loptu Hatok stojaci pri bližšej žrdi. V prvom polčase však hral uvoľnenejšie Tatran - strelu Katonu v plnom behu okolo obrancu mrštne chytil Hanák. Po rohovom kope v úvode 2. polčasu prihral M. Pančík odrazenú loptu spoza oblúka 16-tky voľnému Kochanovi, ktorý z druhého dotyku namieril prudko a presne k vzdialenejšej žrdi – 2:0. J. Pančík naznačil v 16-tke kľučku, spätnou prihrávkou našiel na bielom bode stojaceho brata, ktorý z prvej namieril po zemi k žrdi – 3:0. Peknú bodku za kvalitným zápasom dalo torpédo Petráša z 30 m do vinkla, ktoré Hanák zneškodnil.

Góly: 15. Podio, 51. Kochan, 75. M. Pančík, ŽK: B. Vaščák - Katona, P. Lipták. ČK: 11. Talian. Rozhodoval: Prešinský - 1330 divákov. ŽP ŠPORT: J. Hanák – Snitka (86. Kožička), Kupčík, Minčič, V. Greško – J. Pančík, Kochan, Podio (88. Tubonemi), M. Pančík – Gerec (72. Harvilko), B. Vaščák. 1. FC TATRAN: Talian – Papaj, P. Petráš, Krajník, Hatok – L. Hruška (75. Kačala), Poliaček, P. Lipták, D. Leško (14. Barát) – Katona, Nworah (79. P. Šafranko).

tom

Ďalšie výsledky

Senec - Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 1:3 (0:1)
Góly: 59. Ležaič - 20. Sojka, 52. F. Zvara, 86. Paraj, ŽK: 25. Polgár - 63. Paraj, 78. Sojka.

Šaľa - Trnava B 1:2 (1:2)
Góly: 16. Čurgali - 18. a 19. Richnák, ŽK: 56. Mujkoš, 38. Gešnábel - 33. Klabník, 38. K. Kuzma, 53. B. Bališ, 62. Tomovič, 71. Hrivňák, 72. Richnák, ČK: 44. Zvolenský (Trnava) za faul.

Šamorín - Dubnica nad Váhom 0:1 (0:0)
Gól: 58. A. Urban, ŽK: 39. Gligorov, 62. Fulmek - 37. Zahraničnyj, 44. Maťašovský, 55. Čiernik.