Pondelok, 19. november, 2018 | Meniny má Alžbeta

II. liga: Michalovce ozbíjali Dubnicu

V 12. kola II. futbalovej ligy sa z našich zástupcov najviac darilo Michalovciam. Bardejov si pripíše bod. Najhoršie dopadol Prešov.

V 12. kola II. futbalovej ligy sa z našich zástupcov najviac darilo Michalovciam, ktoré získali všetky body na pôde Dubnice, kde padali góly tesne pred a po prestávke. Bardejov si za remízu v Rimavskej Sobote pripíše do tabuľky bod. Najhoršie dopadol Prešov, ktorý prehral v Trnave.

Dubnica n/V – Michalovce 1:2 (0:1)

DUBNICA. Dubnický hrot Šmahajčík vybojoval pri autovej čiare „stratenú“ loptu, prihral Urbanovi, ktorého strelu pod brvno Jenčo vyrazil. Dubnickému kapitánovi chýbal po dlhom pase Bilovského za obranu k lopte krôčik. V závere polčasu obišiel Božok z boku šestnástky obrancu a po súboji s Bilovským na rohu päťky rozhodca odpískal pokutový kop.

„Nestačil som sa mu uhnúť, ale nechcel som ho trafiť. Penalta to však bola,“ sympaticky sa priznal k faulu Frederik Bilovský. Hamuľak prudkou strelou k žrdi otvoril skóre – 0:1.

Dubničania vyrovnali hneď po prestávke, keď po centri Popoviča brnkol do lopty pri bližšej žrdi nabiehajúci Šmahajčík – 1:1. O dve minúty po štandardke Dubnice hostia odkopli loptu, Božok ju predĺžil oblúkom do šestnástky, kde sa medzi stopérmi najrýchlejšie zorientoval Hamuľak, loptu si po odskoku posunul hruďou a nekompromisne zakončil – 1:2. Nevyhralo lepšie, ale efektívnejšie mužstvo.

Góly: 48. Šmahajčík - 43. a 50. Hamuľak (1. z 11 m). ŽK: Múdry, Bilovský – De Marco, Hamuľak. Rozhodoval: Michlian – 280 divákov. MFK: Maťašovský – Mejič, Múdry, Ondráš, Čiernik – Bilovský, Zahraničnyj (60. J. Vaško) – Liener (86. Števček), A. Urban, Popovič – Šmahajčík. MFK ZEMPLÍN: Jenčo – Perez, M. Gallo, T. Sedlák, Smrek – Kovaľ, Vernon - I. Obert (67. Kunca), V. Janočko (71. Vanák), Božok – M. Hamuľak (83. Gamkrelidze).

tom

R. Sobota – Bardejov 1:1 (0:0)

R. SOBOTA. Hostia začali veľmi aktívne, už v 3. min trafil Dyjan žrď a neskôr ohrozil Kostolanského aj z priameho kopu. Domáci zaznamenali prvú strelu v 24. min, ale Jánošík Molčana neprekvapil. O osem minút sa dostal do dobrej šance domáci Kurák, no namiesto strely zvolil prihrávku.

Vzápätí dostal domáci stredopoliar svoju druhú žltú kartu a Soboťania od 33. min hrali desiati. Hostia mohli využiť početnú prevahu už pred prestávkou, ale Kostolanský na bránkovej čiare čaroval.

V 55. min po faule Válovčana na Kicu nariadil rozhodca pokutový kop, ktorý Palša s istotou premenil. Zvýšiť mohol v 65. min Dyjan, ale z voleja trafil brvno.

Neskôr Kostolanský vyrazil strely Jána a Lukáša Zápotoku. V nadstavenom čase tak udreli domáci: Striedajúci Lupták nádhernou strelou do horného rohu vyrovnal a Soboťanov vyprevádzal z ihriska mohutný potlesk.

Góly: 90.+ Lupták - 56. Palša (11 m). ŽK: Kurák, Válovčan - Palša, Grohoľ. ČK: 33. Kurák. Rozhodoval: Somoláni – 314 divákov. MŠK: Kostolanský – Migaľa, Poliach, M. Sivčevič, M. Gálik – Nilaš, Zvara (64. Köböl) – Kurák, Válovčan (59. L. Lupták ml.), L. Jánošík (86. Hruboš) – Kostúrik. PARTIZÁN: Molčan – Hanuščák, V. Staš, Palša, S. Kica – Andraščík, L. Zápotoka, J. Zápotoka (73. Grohoľ), J. Dzurík – Andrič (85. Pisarik), Dyjan de Azevedo (89. Kuhajdík).

tom

Trnava B – Prešov 3:1 (3:1)

TRNAVA. Už v 5. min podkopol Bartek v šestnástke Ciprysa a Zvolenský jedenástku premenil - 1:0. Po rýchlej kontre Ciprys uvoľnil Kuzmu, ktorý v snahe obstreliť Taliana poslal loptu do bočnej siete.

Výborne hrajúci Ciprys zamotal obrancom hlavy, prihral nabiehajúcemu Peševskému a ten strelou pod brvno zvýšil na 2:0. Hostia sa snažili odpovedať, ale dobre hrajúcich domácich dlho nedokázali ohroziť.

V 40. min vysunul Bališ krásnym krížnym pasom Ciprysa, ten vnikol do šestnástky a rutinérsky prekonal Taliana - 3:0. O dve minúty po centri Papaja znížil hlavou Kačala - 3:1.

V druhom polčase Prešovčania zrýchlili a spresnili hru, získali prevahu, no pred domácou bránou sa nepresadili, aj reto, že úspešne zasiahol brankár Hrivňák.

Góly: 5. Zvolenský (11 m), 26. Peševski, 40. Ciprys - 42. Kačala. ŽK: Mečiar - Bartek, Šafranko, Krajník, Jacko, Kačala. Rozhodoval: Jaška – 285 divákov. FC SPARTAK jun.: Hrivňák – M. Rehák, Zvolenský, Klabník, M. Mečiar – Maruško – Kuzma, Richnák (61. Tomovič), B. Bališ – Ciprys (86. Bočko), Peševski (77. Kočiš). FC TATRAN: Talian – Papaj, Krajník, P. Jacko, Bartek (46. Nworah) – Lipták, M. Poliaček – L. Hruška, D. Leško, P. Šafranko – Kačala.

tom

Ďalšie výsledky

L. Mikuláš - Senec 0:0
ŽK: 65. Pastva, 90. Kucharčík - 26. Egri, 85. Bedecs, ČK: 70. Pastva (Liptovský Mikuláš) po druhej ŽK, rozhodovali: Kružliak - Ferenc, Ádám, 210 divákov.

Šaľa - Šamorín 2:1 (0:0)
Góly: 63. Gešnábel, 77. Mukalenga - 56. Mezovský, ŽK: 68. Konopásek - 14. Fulmek, 52. Kliment, 89. Stojanovič, rozhodovali: Leško - Mókoš, Žákech, 335 divákov.

Pohronie - Podbrezová 1:6 (1:3)
Góly: 3. D. Urgela - 19. a 83. Gerec, 41. a 61. Kochan, 21. Podio, 71. Harvilko, ŽK: 56. Krivjančin (FK Pohronie), rozhodovali: Šuniar - Bobko, Jankovič, 568 divákov.